Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 01. 17. 07:58

Nordtelekom hívők  

Az utóbbi napok fejleményei érlelték a gondolatot, hogy új topicot nyissunk a Nordtelekom részvényesek számára. A rosszindulatú és értelmetlen trollkodás, személyeskedés olyan méreteket öltött, ami a nyugodt kommunikációt nem teszi lehetővé.
Nem örülünk neki, ez egy hálátlan feladat, ami munkával, odafigyeléssel, felelősséggel jár. Én ezt a feladatot vállalom a részvényesek és magam érdekében, akik nyugodtan, stressz mentesen kívánnak kommunikálni a papírról és akik hisznek abban, hogy nagy dolgok vannak születőben.
Sok sikert kívánok a részvényeseknek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 25. 11:57
Előzmény: #3899  johai
#3900
Túlértékeled az időtényezőt a tapasztalatban. Tudok mutatni olyan tőzsdést a fórumon, aki 20 év alatt nem fejlődött annyit, mint pl Lastdeposit kolléga 2 hét alatt. Nem az a lényeg hogy mennyi ideje csináljuk, hanem h mennyi energiát fektetünk a tanulásba. Meg persze, hogy alkalmasak vagyunk-e erre az egészre. Bírjuk-e pszichóval?
johai 2018. 03. 25. 11:24
Előzmény: #3898  Magaskacsa
#3899
Last tapasztalt tozsdes szerinted?
Kerdezd meg tole hany eve tozsdezik,mikor kezdte.
En emlekszem az ifju padvanra meg a telo forumban probalgatta a szarnyait....hihetetlen erdmenyeket ert el az biztos!
Persze ahhoz naponta el kell olvasni 1 szakkonyvet 30 napon at,es akkor Te is olyan eredmenyes lehetsz,mint lastdeposit kollega:)))
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 25. 11:02
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3898
Köszi a tanácsokat! 🙂 Megfogadom őket! Nyilván a rutintalanságomból adódóan hibákat fogok elkövetni, de erre felkészültem lélekben. (Vagy legalábbis azt hiszem🙂)
Úgy gondolom sokszor jól látom a lehetőségeket, de mikor erre az ember a pénzét is felteszi, az mindjár más lelki teher. Egyfolytában mondogatom magamnak: türelem, türelem, türelem! De ha Ti tapasztalt tőzsdések is leírjátok, az csak megerősít! Olvasva nagyobb ereje van! 🙂🙂
Montecarlo 2018. 03. 25. 10:38
Előzmény: #3896  Lastdeposit
#3897
Igen, voltam kint (turistacsoporttal) és játszottam is. Na nem a nagy Kaszinóban, hanem van egy egyszerűbb a kispénzű turistáknak. Pár másodperc alatt elvesztettem a játékra szánt pénzt aztán hagytam a francba, egyáltalán nem fogott meg a dolog. Amúgy tényleg van egy utánozhatatlan légköre az egésznek - lásd filmek - de nem az én világom.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 10:19
Előzmény: #3895  Montecarlo
#3896
Jaaaj! Ettől ne félj! Amúgy a nickneved Montecarlo! :-):-):-)
Montecarlo 2018. 03. 25. 10:17
Előzmény: #3893  Lastdeposit
#3895
A Piac varázslói mindkét kötetét olvastam, tényleg nagyon jók. Az az érdekes, hogy nagyon sikeres kereskedők tök ellentétes módszerekkel és filozófiával érhetnek el komoly sikereket. Elgondolkodtató! Köszi, hogy mondod, délután nekiülök az Agyam és a pénz olvasásának. Én nem félek attól, hogy hatalmába kerít a játékszenvedély.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 10:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#3894
Azt nem tudom, hogy kedvezményes lesz-e. A timezones elemzés csak azt mondta, hogy nagy àrfolyamelmozdulàs lesz Húsvétig. Ha ez lefelé történik, akkor örülhetnek azok, akik venni akarnak. Kívàncsian vàrom én is, mi lesz belőle. Fel vagy le, meglàtjuk.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:58
Előzmény: #3890  Montecarlo
#3893
Jim Rogers-Ezt olvasom sorrendben harmadiknak majd, biztos jó, köszi. 
Agyam és a pénz- Zseniàlis könyv. A neuroökonómia legújabb kutatàsait hasznàlja fel és arra a megdöbbentő következtetésre jut, hogy a profit lehetősége olyan agyi területeket stimulàl, mint mikor a heroinista belövi magàt. :-):-)Idegesítően sok a példàt hoz, nehéz olvasmàny, de mire a végére értem, ledöbbentem, hogy milyen fantasztikus könyv. Én ettől a könyvtől kaptam eddig a legtöbbet mentàlis tartásban, tovàbbà befektetői énem megismerésében.A másik ilyen, de màs vonalon, a Piac varàzslói, 2 kötet. Mindkettőt újra fogom olvasni, ha időm engedi.
balentum 2018. 03. 25. 09:52
Törölt hozzászólás
#3892
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:48
Előzmény: #3888  benibubu
#3891
A tőkeemelésből és a piacra öntött több millió darab részvényből szerintem 3 helyre ment a pénz. 
1. Zsebre.
2. Leadtak egy haver brokiknak belőle, aki àrfolyamkarbantartàst végez, hogy még az 50% feletti részt kiszórjàk.
3. Új tevékenységre, amit jelen pillanatban nem tudunk.
Véleményem szerint, ha igaz amit én  gondolok, le fognak lépni és tőzsdén kívül viszik tovább a nyereséges angol és az új tevékenységet, a Beltàv pedig keresi új gazdàjàt.
Az árfolyamról:
1. Ha nem jön be a sztori, akkor vegetàlàs 40-55 Ft között.
2. Ha bejön, akkor minimum 250 Ft és feletti àrfolyam lehetséges szvsz. Én 250 Ft és felette mindent eladnék.
Montecarlo 2018. 03. 25. 09:35
Előzmény: #3887  Lastdeposit
#3890
Nekem is megvan Jim Rogerstől a Kalandvágyó befektető, nagyon érdekes könyv. Jim R, a menyasszonyával körbe utazta  a világot és az élményeit írta le. Szórakoztató, humoros. Legújabb szerzeményem: Jason Zweig: Agyam és a pénz.. Még nem jutottam hozzá, de beleolvasva érdekesnek tűnik.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:33
Előzmény: #3885  lizabell
#3889
Kikész az kiváló hely! Lesznek ott még nagy görcsölések tavasszal! :-)
benibubu 2018. 03. 25. 09:32
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3888
Nagyon- nagy lájk. Több gondolatodban magamra ismertem. Érdekelne a véleményed, hogy nord milyen pályát futhat be? A tőkeemelésből befolyt pénzt ésszerűen felhasználják, mondjuk akvizícióra, vagy nem fog történni semmi? Tudom sokan nem szeretik ezt a kérdést, de mi a célárad erre az évre?
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:29
Előzmény: #3883  Montecarlo
#3887
Nagyon egyetértek! Ez a mondat tetszett a legjobban. "A bika piac nagy előnye, szinte gondolkodás nélkül jön a pénz. " Na ez a lényeg szerintem. Most még túl nagy ész nem kellett a pénz kereséshez, igazàn akkor kell majd okosnak lenni, amikor a medve tokostul rànk rúgja az ajtót. :-)
lizabell
lizabell 2018. 03. 25. 09:24
Előzmény: #3884  Lastdeposit
#3886
+
lizabell
lizabell 2018. 03. 25. 09:23
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3885
Last, nagyon szép írás így vasárnap délelőtt! 3. ponttal nem teljesen értek egyet, mert sok love longos bánja, hogy nem realizálta a nyerőjét 800-as opusnál, a virtuális nyerő fejben történő kezelése mellett nekem ezen is  el kellett gondolkodnom. Egyébként meg mint Mészáros károsultat, vigasztaljon, hogy  a KKÉSZ-ben nyújtanak lelki segélyt is:-)
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:16
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3884
Ha valakit érdekel és nincsenek konkrét elképzelései, most hoztam el sógortól megint 6 db új könyvet, amiket még nem làttam. Beleolvasgattam az ismertetőjükbe, hàt...egyik jobb, mint a màsik, mostanàban elleszek ezekkel, a klasszikusok után màr ömlesztve olvasok mindent. :-)
1. Ben Carlson-Befektetés józan ésszel
2. Timothy Ferris-4 óràs munkahét
3. Fellegi Tamàs-Bàrki lehet tőzsdére
4. Szeles Nóra-Tőzsde sztori
5. Jim Rogers-Kalandvàgyó befektető
6. Lawrence A. Cunningham-Warren Buffet jelenti
Montecarlo 2018. 03. 25. 09:08
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3883
Kedves Last! Szinte hihetetlen, az ember felkel egy ilyen átállított éjszaka után és belefut a gondolataidba. Én kezdő kereskedő vagyok (nem fiatal, csak kezdő), ez elmúlt években olykor olykor vettem valami blue chipet, ültem benne valameddig, eladtam és learattam a pénzt. A bika piac nagy előnye, szinte gondolkodás nélkül jön a pénz. Az évek során összevásároltam egy csomó tőzsdei könyvet, most van időm olvasni őket.Én is úgy gondolom, hogy kereskedés közben nem a pénzt, hanem csak a számokat kell látni, ezt már sikerült elérni
Igen, nyerőben is nehéz ülni, ezt már én is megtanultam. 5900 környékén vettem anno Richtert, nagyon örültem 7000 környékén, amikor megindult lefelé, nem hittem a szememnek, csak vártam és még most is megvannak azok a Richter részvények. Én inkább fundásan gondolkodom, a cég jó. Dehát együtt kell élni a tudattal, hogy ez megtörténhet, nehéz a nyerőből kiszállni. Minden pontban foglaltakkal egyetértek, nálam most alakulnak ki ugyan ezen kereskedési elvek - lassan, a tapasztalás által. Köszönök mindent!
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 07:13
Előzmény: #3876  Magaskacsa
#3882
Érdekes dolgokat írtok, teszek még egy pár kiegészítést, hátha segítségetekre lesz.
1. A legfontosabb, hogy csak úgy lehet nyugodt az ember, ha mindkét irányba megvannak a tervei. Tudomásom szerint Nord és Est is elég jó durranás lesz, de a tőzsdén semmi sem biztos. Mit csinálok akkor, ha nem jön be az elképzelésem? Mikor mondom azt, hogy sajnos be kell látnom, hogy nem volt igazam? Hogyan kezelem ezeket konkrétan a pozíción belül? Én mindig ugyanazt a mondatot szoktam erre mondani. Hiába tudsz elvileg valamit, vagy hiába hiszel valamiben, az életben csak a halál biztos... a tőzsde százszor rosszabb hely, mert itt aztán semmi sem az. :)
2. Sok tréd után megtanulja az ember, hogy ugyanolyan nyomasztó hatalmas nyerőben ülni, mint hatalmas bukóban! Az segített engem pl. hozzá a jó döntésekhez, hogy teljesen személytelenné tettem a pénzhez való viszonyomat. Soha nem azt nézem, hogy mekkora nyerőben ülök, hanem csak és kizárólag a döntés helyességét. Igazam volt-e vagy nem? A pénz az másodlagos az egészséges hozzáállásban szerintem, mert rossz irányba viszi az embert. Meg kell tanulni kívülről szemlélnie magát az embernek, mintha az, ami történik, nem is vele esne meg. Nehéz ezt a tulajdonságot kifejleszteni, de ha megvan, akkor a pénzre egy halom fecnire tekint az ember és sokkal könnyebben hoz objektív, jó döntést.
3. Sok sok példát lehetne erre hozni, de a legnagyobb pénzt a seggeléssel és türelemmel lehet keresni. Én pl. Mészáros károsult vagyok. Tavaly sokszoroztam a tőkém, de tudom, hogy sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Ahogy a nagyok mondják, a nyerőt futni hagyni, a veszteséget elvágni...nagy igazság, csak nem elég erős az ember, hogy jól alkalmazza. A mai eszemmel már másképpen csinálok mindent. Akkor 46 ft-on vettem Opust és eladtam 200 Ft körül. Hiba volt. Mi ebből a tanulság? Itt van Nord, vagy Est, vagy bármelyik papír, mindegy. Az jó dolog, hogy az ember a nagy duplázásokban, triplázásokban visszaveszi a tőkéjét részben vagy egészben. Viszont afelett, ha az ember elad, utólag nagyon megbánja, én tudom a saját bőrömön. Nem érdemes. Amelyik ló vágtat, azon ülni kell, amíg le nem dob a hátáról. Est is hamarosan lesz szvsz. 100-200 Ft akármennyi...Nem érdemes dobálgatni apró pakkokat, mert magasabb árfolyamnál nagyon fájdalmasak lesznek azok az elszalasztott profitok.
4. A tiszta gondolkodás és a lélek egészsége fontosabb minden pénznél. Egy jó tanács: ha azt érzed, hogy éjjel-nappal a tőzsdére gondolsz és egy adott pozira, ha nincs egy nyugodt perced, akkor annak 2 oka van: vagy nagyon rossz papírban ülsz, vagy nyomasztóan, egészségtelenül nagy a kitettséged. Ilyenkor ezt azonnal korrigálni kell, mert a beszűkült tudatállapot megöli a gondolkodást és rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz.
5. Ha nem megy a szekér, ha nem érzi az ember a piacot, szerintem egyáltalán nem kell trédelni, vagy ha igen, sokkal kisebb pozival. Az ember teljesítménye hullámzik. Vannak hónapok, amikor minden arannyá válik, vannak olyanok, amikor egyik szarból csapunk a másikba, hibát hibára halmozunk. Na, ilyenkor kell fújni egyet és hanyagolni a tőzsdét, mert fájdalmas mínuszokhoz vezet.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 25. 00:16
Előzmény: #3880  rovka11
#3881
Szerintem ügyesen raktad össze a portfóliót  opus hosszú távon tuti szólni fog. Est közepesen valószínű hogy szinten. Nord kérdőjel de elbirja a másik ketto miatt a portfólió ha egészséges arányokkal lett építve. Sok sikert :)

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek