Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 05. 28. 16:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#14620
Jó lenne olcsó...... de már mindennek örülnének!
Nem érkezik a kelet-európai olyan számban ami kielégíteni  az igényeket.
Ahogyan náluk is öregedik a lakosság kell a fiatal!
Amivel nem kalkuláltak.....azok a szírek akik már a németeknél alapítanak családot nem NÉMETNEK fogják magukat vallni!
.
Az előbb megtudtam, hogy hosszú idő mire beilleszthetőek....hmmmm... a magyar, nyelvet nem beszélő szakmunkások kb. 1-2 nap után már dolgoznak.....a szírek esetében ez az időszak 1-11 év közé van tippelve.....
.
Addig miből élnek? Mármint kinek a pénzén?
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 15:43
Törölt hozzászólás
#14619
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 15:40
Törölt hozzászólás
#14618
pampa 2018. 05. 28. 14:56
Előzmény: #14616  berlini
#14617
A matekkal semmi gond!  :)
.
Arról olvastam az előbb, hogy Szíriából a képzett fiatalok érkeztek. A nyelvhez nem kell 2-3 év,hogy valaki beszélje .
Ahogyan ahhoz sem, hogy átképezzék a középfokú végzettséggel rendelkezőket szakmunkássá.
.
Maradjunk abba,hogy erre visszatérünk 4-5 év múlva.
Akkor majd kiderül a német munkaerőpiac ki tudja e elégíteni az igényét saját forrásból.
berlini
berlini 2018. 05. 28. 14:41
Előzmény: #14614  pampa
#14616
Hát igen... néha kétségeim vannak arról, hogy az elemi matematikával tisztában vagytok.
Szerintetek meddig tart egy idegen nyelvet megtanulni felnőtt fejjel? (1-3 év)
Mennyi ideig tart, ameddig a szakmatanuláshoz szükséges alapismereteket NÉMETÜL elsajátitják? (Nagy a szórás, mert a felkészültségben is, ezért: 1-5 év)
Mennyi ideig tart a német iparnak alkalmas szakmunkás képzése a kivánt szinvonalra? (Ha valamilyen középfokó végzetsséggel már rendelkezik a jelült: 1 év, ha nem akár 3 év is lehet.)
Ha összegezzük mennyi jön ki összesen?
3-tól 11-évig. (Ahol a felső határ inkább ott érvényes , ahol a felnőtt már a saját anyanyelvén sem volt komolyan irástudó.)
Mennyi év telt el a nagy migráns hullám után? (2015-től 2017-ig: 1-3 év)
Mekkora annak az esélye hogy tömegével átképzett használható dolgozól legyenek már most a gyárakban?
Szinte nulla. (Csak szinte, mert ha valaki fitalon jó szakmával, diplomával és kellő ambiciókkal jelent meg Németországban, ott a felkészülés és a munkába állás ideje akár 2 évre is leredukálódott. Erről irt a német sajtó is már többször.)
berlini
berlini 2018. 05. 28. 14:31
Előzmény: #14612  salve
#14615
Halvány gőzöd nincs arról, hogy mi a helyzet a német médiában. Igy erről értelmetlen vitát nyitni. Nézd a királyi tv-t és legyél boldog vele.
pampa 2018. 05. 28. 14:15
Előzmény: #14609  pampa
#14614
A tömeges migráció 2015-ban indult meg Európa felé.
Annak már lassan 3 éve.
Ennyi idő alatt kitanulhat bárki egy szakmát  nem "sebészetre" gondolok hanem pl. villanyszerelésre.
Így adódik a kérdés, ha annyira jó Európának a migráció által beérkező fiatalok tömege akkor miért kelet-Európából viszik még mindig a szakmunkásokat nyugatra?
.
Miért hiánycikk a villanyszerelő,hegesztő,kőműves, burkoló,ács-állványozó stb?
berlini
berlini 2018. 05. 28. 14:02
Előzmény: #14612  salve
#14613
Azt azért elárulhatnád, hogy hogyan állapitod meg, hogy kedvenc médiád éppen mekkorát hazudott?
Veszed a felét, vagy a harmadát?
Mi van akkor, ha az egész egy tömény butaság és rosszindulatú hazugság keveréke?
Köszönöm az ötletet, de hidd el hogy  jobban járnánk, ha Ti költöznétek ki.
Kint kinyilna a szemed és nem dőlnél be mindenféle propagandának.
salve 2018. 05. 28. 13:22
Előzmény: #14605  berlini
#14612
egyik médiát sem azért olvasom/nézem hogy megállapítsam akár azt hogy hazudik, akár az ellenkezőjét, ok?!
és semmi gond, neked is szsbad kiköltözni Németországba (-pny nek is többször javasoltam már hogy menjen ki és dolgozzon itt ahelyett hogy az élehetetlen szörnyű orbansiztánban koptassa itt ezerrel a klaviatúráját miközben vereséget vereségre halmoznak a kedves ellenzéki pártjai), szóval ha költözni akarsz én nem tartalak vissza az tuti :-)
a valóság pedig biztos vagyok benne hogy a kettő között van: te rószaszínnek látod a német helyzetet, nekem meg van oylan orvosismerősöm más német városban, akinek majdnem homlokegyenest mások a tapsztalatai, ok?! ha elhiszed , ha nem
ő pl. azt mondja amit egyébként is tudtunk: a német médiában öncenzúra van, kussolni kell migránsügyben mert aki meg merné írni a nem rózsaszínet is, akkor lehet hogy msánap már nem kell bemennie dolgozni..
-pny
-pny 2018. 05. 28. 13:21
Előzmény: #14610  pampa
#14611
Nem a személyeddel foglalkoztam, hanem kizárólag azzal, amit írtál. Az pedig ellentmond egymásnak, akárhogy magyarázgatod.
pampa 2018. 05. 28. 13:20
Előzmény: #14608  -pny
#14610
Ne látod ez az a bizonyos PISZKÁLÓDÁS amiért már többször is pihenőre küldtek!
.
Dolgoztam vele, hogy megértessek  veled egy beszélgetést.....:))))
Ettől dedósabban már tényleg nem lehet elmagyarázni.....
.
Te pedig folyamatosan a személyemmel foglalkozol!
pampa 2018. 05. 28. 13:16
Előzmény: #14605  berlini
#14609
Még annyit, ha ennyire jó a német gazdaságnak a migráns miért akarja RÁERŐLTETNI AZON ORSZÁGOKRA AKIK NEM KÉRNEK BELŐLE?
.
ERRE VAN VALAMI ÖTLETED?
-pny
-pny 2018. 05. 28. 13:16
Előzmény: #14606  pampa
#14608
Kár volt ennyit írogatnod, mindenki értette, hogy lent ellentmondtál magadnak.
pampa 2018. 05. 28. 13:15
Előzmény: #14605  berlini
#14607
A jövőbeni fejlődés motorját pedig egyértelműen ezek a százezrek adják majd. Nem véletlenül a német vállalkozók voltak a leglelkesebbek a migráns hullám megérkezésekor."
.
Erre ne fogadjál nagy tételben.
pampa 2018. 05. 28. 13:12
Előzmény: #14604  -pny
#14606
-pnypéntek, 16:02 előzmény: #14503  pampa #14512"Megoldotta volna a 25% befizetés magánszámlára utalása a várható nyugdíjösszeomlást?"
.
Ezt kérdeztem!
25%-al csökkentette volna a jövőbeli nyugdíjkiadást. Tehát igen: sokat javított volna.
.
Ezt válaszoltad!.
.
.
És most visszakérdezek: az MNYP lenyúlással javult a helyzet a várható összeomlás tekintetében vagy sem?
.
Ezt pedig te kérdezted!.
.
Én ezt válaszoltam:
.
"pampapéntek, 16:14 előzmény: #14512  -pny #14513
Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást.
.
.
A válaszodból összefoglaltam a lényeget, hogy szerinted sem megoldás a 25% magánszámlán gyűjtése.Egyedül arra jó, hogy kitolja az összeomlást.Ahogyan te fogalmaztál, 
SOKAT JAVÍTOTT VOLNA
Nem én írtam! Én csak összegeztem a te véleményedet erről!.

.
Én ezt írtam:
.
Ez a lépés ugyanúgy időhúzás, ami pozitív hatás a másikkal szemben, hogy a költségvetés így jobban jár. A MNYP rendszerben pedig a magas jövedelmű tag és a pénztár járt volna jól..Egyik sem megoldás.
.
.
.Itt pedig arról írtam, hogy mi lett volna egyedül az életképes megoldás!
.
Egyedüli megoldás a 90-ben elszalasztott lehetőség lett volna!
.
A befeketített részek a segítés az értelmezéshez!.
.
Mint a dedóban!!!!   :))))
berlini
berlini 2018. 05. 28. 12:56
Előzmény: #14601  salve
#14605
De nagy a baj, amikor az akarja megértetni a dolgokat, aki a legnagyobb sötétségben él.
A 444-et csak azért olvasod, hogy megállapitsd, hogy már megint hazudnak, elhallgatnak valamit, amit kedvenc kormánypárti propaganda ujságaid megirtak.
Van némi tapasztalatom Németországban. Szemenszedett hazugság a kormánypárti propaganda arról, hogy a német nők már csak kisérettel mernek kimenni az utcára. Haagenben voltam most pár hete 5 napon át, ahol az országos átlagnál többszöröse a migránsok száma (Csökkenő lakosság, üres lakások és ráadásul olcsón.)
A legkisebb jelét sem tapasztaltam a leirtaknak.
Ha nem tettszik Zuckerberg szélsőséges véleménytiltása, akkor tényleg nincs más megoldás, olvasd a Pesti Srácokat.
A migránsok közül sajnos kb 12% nem rendelkezik alapfoku végzettséggel (főleg afgánok), de a sziriaiak több mint fele mnimum középfoku végzettségű. Teljesen félre van tájékoztatva az aki azt hiszi, hogy Sziriából a legszegényebbek jutottak el Németországba. (Illetőleg addigra lehet hogy elszegényedtek, de az út pénzbe került amit a középosztály engedhetett meg magának és a legszegényebb milliók még mindig a török menekülttáborokban vannak.)
Megsúgom neked, hogy a migránsok folyamatosan lépnek be a munkaerőpiacra (első lépés az elismert menekültstátusz ami nélkül nem lehet munkát vállalni és igy 40% már ki is esett és ezek előbb vagy utóbb visszakerülnek Afganisztánba, Iránba stb.) 
Már most a német GDP emelkedés 0,4%-át ennek köszönhetik (Ez egyenlőre csak kb 14 milliárd euró és a teljes menekültügy belekerül nekik kb évi 28 milliárdba.) A jövőbeni fejlődés motorját pedig egyértelműen ezek a százezrek adják majd. Nem véletlenül a német vállalkozók voltak a leglelkesebbek a migráns hullám megérkezésekor.
-pny
-pny 2018. 05. 28. 12:40
Előzmény: #14600  pampa
#14604
Ezt bizony te írtad.
-pny
-pny 2018. 05. 28. 12:40
Előzmény: #14600  pampa
#14603
pampa péntek, 16:14előzmény: #14512  -pny#14513
Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást....”
.
https://forum.portfolio.hu/topics/bevandorlas-tarsadalmi-es-gazdasagi-hatasa/22325?oldal=684
#14513
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 12:33
Törölt hozzászólás
#14602
salve 2018. 05. 28. 12:13
Előzmény: #14592  gazmber
#14601
segítek hogy jobban értsd, remélem nem baj
1. igen, vszínű nem írja meg a kormáynhoz közelálló média ezt a hírt,
2. de a 444 ugyanígy szándékosan elhallgatja  azon migránshíreket amelyek arról számolnak be, hogy ők mennyi bűncselekményt, nemi erőszakot, stb. követtek már el és követnek el folyamatosan a helyiek sérelmére - és ami miatt nagyon sok német nő ma már nem mer kimenni este 7-8 után az utcára még kísérővel sem feltétlenül..
tehát mindkét oldal médiája szűri a saját érdekei szerint (is) a híreket = ha téged érdekel a valóság = nem akarsz véleménybuborékban élni (pl. a FB-on ahol Zuckerberg szándékosan lefojtja, korlátozza  és a jobboldalt és annak véleményvezéreit), akkor arra avgy ítélve, hogy ne csak a 444-et fogyaszd hanem a másik oldal médiáját is
utolsó megjegyzés: szerinted a hírek hány %-a szól arról hogy a migránsok jót tesznek - és hány % szól az ellenkezőjéről?
megsúgom: könnyen kitalálhatod ha tudod, hogy a migránsok kb. 90%-a a mai napig sem dolgozik hanem segélyeken él a németeknél, és többnyire nema zon törik a fejüket hogy mivel segíthetnék a német társadalmat..hiszen pl. a nyelvtanulást is szabotálja a döntő többségük..

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek