Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 10. 08. 13:44
Előzmény: #5317  pistu34
#5320
Szerintem az átlagember úgy gondolkodik, hogy "változtassunk valamit, és attól boldogabbak leszünk", de a gondolkodásuk ennél tovább már nem terjed. Így szavazták meg az emberek Venezuelában a szocializmust. És valószínűleg ezen késztetés miatt szavaztak a kilépésre is a britek. Ez van, zajlik a történelem. :)
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 13:43
Előzmény: #5313  pistu34
#5319
Üdv Pistu

én mozimat már láttad ?
fennt van az AV fórumon is..
link

nekem is ez a hobbim...:-)
BudFox
BudFox 2016. 10. 08. 13:43
Előzmény: #5313  pistu34
#5318
Üdv Pistu

én mozimat már láttad ?
fennt van az AV fórumon is..
link

nekem is ez a hobbim...:-)
pistu34 2016. 10. 08. 13:16
Előzmény: #5316  pomperj
#5317
Mindig is tudtam az angolokról :) sziget hatás, belterjesek, elfajulnak :))

Viccet félretéve, szép elrettentő példa lesz a többi EU tagállam előtt, hogy milyen sivatag vár EUn kívül. Ha kihúzza az EU még 3-4 évig, angolokra nézve senki nem fog kifelé vágyni. A populizmus a demokrácia olyan rákfenéje, amit tűzzel-vassal irtani kéne.
pomperj
pomperj 2016. 10. 08. 13:08
Előzmény: #5284  Törölt felhasználó
#5316
Nekem is ez a szubjektiv erzesem, meg sokaknak masoknak.

Van egyszer a bond piac. Az eszemeletlen vulkan lesz, felrobbano Krakatau. Es mostanaban csendesen, hatterben, senkitol nem figyelve, befejezett egy 40 eves, soha nem latott buborekot.

Van a Brexit. Az angol miniszterelnok ugy be van sz@rva kovetkezmenyektol, hogy nem meri hivatalosan bejelenteni az eredmenyt az EU-nak. A London City egyedul 12%-nyi brit GDP, az eltunik majd a GDP-bol 2-3 ev alatt. A font 2 ev alatt lejott 1.70-rol 1.24-re, es meg boven esik, valoszinuleg 1.0 ala. Az -40% zuhanas mindenben. Es ez meg csak az eleje, pl. a brit ingatlanpiac hatra van. Soha nem gondoltam, hogy az angolok ennyire megbolondulhatnak.

Van az EU szethuzas. A britek azert leptek ki, hogy szabalyozhassak a bevandorlast. A magyarok joresze ugyanerre szavazott. Sokan masok is hajlanak ra. Ha vege az EU-nek, es Junker aggalyai bejonnek, akkor....-30% eletszinvonal zuhanasnal nem all meg. Akkor visszajon 1955 szinvonala.

Soroljam a tobbit?
pistu34 2016. 10. 08. 12:26
Előzmény: #5314  pistu34
#5315
nyomtam a -4 re egy pluszt erre lett +2 :))
pistu34 2016. 10. 08. 12:21
Előzmény: #5313  pistu34
#5314
lesz 0-0 helyett 700-900

eltűnnek a dollár utáni számjegyek??
pistu34 2016. 10. 08. 12:20
Előzmény: #5308  pomperj
#5313
Valaki figyel rád nagyon, épp megjelent a hsz-ed és máris kiosztott 4 minuszt... Belép 4 néven és leminuszol. :))) Jó szombat reggeli móka.

Nah, szóval nagy a valószínűsége, hogy neked van igazad, hiszen látszik, hogy értesz hozzá, olvasom a gondolataid minden nap, köszönet érte. Én ehhez képest nagyon laikus vagyok. Lehet, lesz $700-$900 az ár is. Csak senki nem tudja ezt nekem garantálni. :))

A minap vettem egy bazi nagy SUHD TV-t, de tényleg szép nagyot és okosat. Kicsit nagy is a nappaliba, mert túlságosan dominálja az asszony szerint, de hát a filmezés nagy hobbi. Meg ha pár nap után ránéztem a másik szobába került 'régi' 42"-ra, annyira kicsinek találtam. :))

Aztán kezembe vettem az új TV árának megfelelő súlyú aranyat, és nem értettem, miért ér ugyanannyit ebben a pillanatban, mint ez a szuper TV. Elképesztő technikai fejlődés, beruházás, tervezés és végrehajtás kell egy ilyen bonyolult szerkezet előállításához és az otthonomba juttatásához, helyszínen beüzemeléséhez. Ehhez képest ez a kicsike sárga fém itt rostokol, senkinek semmi hasznot nem hoz, alig érzem a súlyát a tenyeremben. Milyen irracionálisak az emberek!!! Na akkor gondolkodtam el azon, hogy vajon mi a fair price-a az aranynak, mint commodity-nek. :) Addig komolyan csak számok voltak az Excel táblámban.

Tibi0002 2016. 10. 08. 11:36
Előzmény: #5309  pistu34
#5312
Szerintem ez így jó.
pistu34 2016. 10. 08. 11:23
Előzmény: #5308  pomperj
#5311
Ilyen szempontból nekem érdektelen, hogy a beker ár épp most 1255 volt (persze premiummal növelve, ami a fizikaira rájön, csak egyszerűsítek) , tavaly év végén 1050, nyáron vettem 1340 körül, idén első félévben 1100-1200 között, majd megint lesz 1000 alatt (ha lesz), ha úgyis 20 évig lesz a vaultban, a hosszú időtáv miatt folyamatosan kisebb vásárlásokat eszközölve kisebb a risk, mint hogy halmozzak más eszközt (akár casht) arra várva, hogy lesz egy 30-40%-al alacsonyabb jó beszálló, közben a fizikai AU aránya lemegy a béka hátsója alá...
pistu34 2016. 10. 08. 10:55
Előzmény: #5309  pistu34
#5310
"hiszen azért tartom" - mármint azért van a portfoliomban, mert ez az egyik alapaxióma a stratégiában, hogy védelem kell egy bizonyos százalékban.
pistu34 2016. 10. 08. 10:54
Előzmény: #5308  pomperj
#5309
ok, én 5 % -on tartom a fizikai arany arányát a portfoliómban. Ha a portfolióm értéke folyamatosan nő, hónapról hónapra, akkor kénytelen vagyok aranyat venni folyamatosan, hogy ezt a saját magam szabályát fenntartsam. Amikor nagyobb esések vannak, előre is szaladok, felmegy 6-7 %-ra az arány, aztán utólérem magam. Én attól félek, hogy az arany ára elszalad, nem attól, hogy nagyot esik rövid távon, hiszen azért tartom. Stratégiát az ember azért állít fel, hogy kövesse. :)
pomperj
pomperj 2016. 10. 08. 10:30
Előzmény: #5307  pistu34
#5308
Nem.
Mindenkinek legyen olcson megvett 3-5% aranya a portfolioban, megpedig fizikai.
Csak nem most kell venni.
Jo vetel volt pl. 2015 vegen, jo vetel lesz 2-3 ev mulva 900-700 USD aron is. Aztan eltesszuk az unokanak.
pistu34 2016. 10. 08. 10:26
Előzmény: #5306  pomperj
#5307
20 éves időtávon is fenntartod ezt a véleményt?
pomperj
pomperj 2016. 10. 08. 10:13
Előzmény: #5303  BudFox
#5306
" ideje hogy fizikait kell venni.." ?

Hat, nem tudom. Nezzuk csak a tenyeket.

Az vilagos, hogy most, eppen a kinai GOLDEN HOLIDAY heten, epp most zuhant be az arany (!), amikor elvben minden kinai aranyat kene vegyen?

Amikor Goldman (!) Sachs azt uzeni a heti hirlevelben, hogy
"gold is a good buy if it drops “substantially below $1,250“ ?

"Goldman Sachs Group Inc. says that a strategic buying opportunity may open up in gold should prices drop substantially below $1,250 an ounce, with bullion offering investors a way to protect themselves against risks to global growth and limits to central banks’ effectiveness.
While the decline over the past month has been in line with the bank’s bearish outlook, there could be a case for purchases if the sell-off deepens, according to analysts "

Amikor (es legfokeppen), amikor a Bond piac bezuhanoban van, tehat ugralnak feljebb a kamatok ? Tehat a hozamok nonek, mikozben fizikai GOLD nem hoz kamatot, csak kiadas van a tartasaval?

Amikor a monetaris supercycle eppenseggel a legvegen jar, maga Goldman irja a heti hirleveleben, hogy "limits to central banks’ effectiveness"?

Amikor a monetaris easing idoszak
talan mar forduloban van? Amikor mar Europaban is naponta jelenti ki egy oriasbank elnoke (lasd DB helyzete, es lasd ma UBS cikk)
hogy nem tarthato tovabb fennt a ZIRP es vele a bond piac tonkretetele mert a bankrendszer osszedoloben van az EU-ban?

Amikor egy olasz az ECB elnoke, aki csakis Easing-et latott egesz eleteben, es amikor ekozben mar a nemet bankrendszer is rogyadozik?

Es mindezek a tenyezok egyszerre es directben az arany ellen latszanak fordulni?
Lasd Azsia topicban charts.

Szoval. Nem lennek biztos abben, hogy
"" ideje hogy fizikait kell venni..".
Mar 2 honapja forditott a velemenyem itt.

pistu34 2016. 10. 07. 22:18
Előzmény: #5304  Törölt felhasználó
#5305
persze sok gyártó van, sokféle termékkel a piacon. Anno pár éve mikor eldöntöttem, hogy csipegetni kezdem az aranyat, szétnéztem. Letettem a voksom a Kinebar mellett, csak ezt vettem, és csak lamináltat. Ez tűnt a legszimpibbnek, legbiztonságosabbnak.

Érdekességből vettem UBS-est, osztrák pénzverdéset, stb. , mert a Heraeus ezen bejegyzett szabadalom alatt gyárt barokat megrendelésre másoknak is. :) Mind hátoldalán másfajta szép kis 'hologram' van. Jó nézegetni őket. :))
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 21:41
Előzmény: #5301  return.value
#5304
Nincsenek mindig lefoliazva...
Ha peldaul monster boxot veszel, vagy pamp barokat ott 1 muanyag dobozban van 5 egysorban, kozte plasztic (3 reteg); legalul pedig vannak a minoseg bizonyitvanyok...

Nem az a lenyeg hogy van csomagolva, hanem hogy megfelelo kereskedotol kell venni...
(mi ertelme van 5-10000ft sporolni ha az ember nehany millioert vasarol???) erdemes par ezer forintert extra kockazatot vallalni???
;)
egyebkent az eladas 1 jo kereskedonel ugyanugy megy mint a vetel,
csak varnod kell nehany orat, esetleg masnap az atutalasra ha nagyobb tombot adsz el...; esetleg szolnod kell elore ha keszpenzt szeretnel...
BudFox
BudFox 2016. 10. 07. 21:32
Előzmény: #5302  pistu34
#5303
OK köszi az infót srácok...
lehet hogy annak is lejön az ideje hogy fizikait kell venni...én most certifikában 20 % -on állok a tőkémmel.
ott az elemzésben 1200 dollárt is írnak..

Szerintem nagyjából itt lesz majd az alja valahol, jön az elnökválasztás, kamatdöntés...meg fognak remegni a befektetők és aranyba menekülnek..
brókeremmel is kielemeztük, ő is jó menekülő nyersanyagnak tekinti most.

Apropó...látott már valaki olyat hogy a manusz 1 kg -os aranytömböt vett, aztán vitte haza ? :-)
pistu34 2016. 10. 07. 21:24
Előzmény: #5300  BudFox
#5302
Keress rá arra gugliban, hogy KineBar (Argor Heraeus).

A hátoldalán olyan lézerrel felvitt finom barázdákból kimunkált minta van, mely fény alatt több színben játszik, hasonlóan a hologramhoz. Ez bele van 'marva' az aranyba. Plusz az egész ahogy az előbb írták, sorszámosól egy kártyában le van laminálva.

Ezt beviszed utcáról bármelyik aranyboltba a világon, azonnali árfolyamon megveszik.
return.value
return.value 2016. 10. 07. 20:55
Előzmény: #5300  BudFox
#5301
Ennél kicsit egyszerűbb a dolog. :)
A tömbök le vannak fóliázva, ha sértetlen a csomagolás, akkor visszaveszik. Ettől függetlenül én el szoktam rakni a számlát.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek