Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 22:40
Előzmény: #136  pomperj
#140
János!

A blogjában bemutat egy grafikont a DJI/DJT divergenciáról...

Ugyanazt a grafikont 10 éves időtávra kiterjesztve sokkal nagyobb divergenciát kapunk, amely a csúcsát a 3. QE végén érte el, 2014. év végén. Ezen időpontban a DJT teljesítménye messze meghaladta a DJI teljesítményét, azaz a divergencia éppen fordított volt. Ha figyelembe vesszük, hogy a DJT 2009 óta csak akkor emelkedett, a divergencia akkor nőt "markánsan", amikor éppen zakatolt a QE(1-2-3), és az első 2 QE után "normalizálódott" az indexek közötti különbség, és feltételezzük azt, hogy ez a 3. QE után sem lesz másképp (eddig ezer pontot esett!!, azaz elvileg adott az irány), akkor nagy eséllyel SP-ben már nem lesz új top, sőt...

Természetesen meglepetés jöhet, a múltbéli eseményekből nem feltétlenül levezethető a jövő, de akkor, az eddigi "előzmények" alapján Kisvuk QE4 programjának (vagy valami hasonlónak) hamarosan érkeznie kellene... :-)

Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 21:51
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
Most neztem a kotvenyeket....
ahogy elnezem kezd csokkeni a kulonbseg a US treasury es az olasz es spanyol yieldje kozott, mintha kezdene legalabb ott 1 pici realitas megvillani bar meg messze vagyunk a realitastol, a francia allamkotvenyeket nem ertem ki veszi, hacsak nem az ECB...
(ha esetleg nem jol viselkednek majd a jovoben akkor lehet majd ezzel oket zsarolni szepen)...
vagy jol viselkedsz vagy piacra dobjuk az allamkotvenyeket par nappal 1-1 nagyobb kibocsajtas elott...

arany-ezust szepen gyengul az erosodo dollarral szemben a kovetkezo hetek es nehany honapban remek alkalmak lesznek novelni a fizikai arany-ezust-ot...
(habar nem 30-50% sale van mint a boltokban,de ez is valami....)
Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 21:37
Előzmény: #136  pomperj
#138
Szia Pomperj,

gondolom latod milyen eroben van az USD.....
ahoz kepest az olaj jol tartja magat, bar holnap erdekes lehet....

USD/JPY kitort.....,bar erre a parra jellemzo szokott lenni hogy 1-2ATR-es kitores utan behal a kitores es vissza korigal az arfolyam...300-500pipet (sajnos en elvbol nem shortolhatok semmit a YEN ellen)
mindenesetre kezd a korelacio egyre jobban csokkeni a USD/JPY es S&P500 kozott...

EUR es jo nehany par 200-400pipre van a korabbi melypontoktol az USD-al szemben (2-3%) szerintem a legtobb paron latni fogunk false letorest.....
a piac mintha arazna kamatemelest, amirol pedig tudjuk, hogy nem lehet tobb mint bloff vagy orultseg....

en nagy szakadast nem varok a nyaron, mert nyaron csokken a likviditas, a tobbseg mar elkezdte a nyaralasat szervezni ill. azzal van elfoglalva...
persze ez nem jelenti azt hogy nem csoroghatunk lassan lefele szepen...
Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 21:04
Törölt hozzászólás
#137
pomperj
pomperj 2015. 05. 26. 20:49
Előzmény: #135  emerald
#136
Egyet is ertek.
Valoban 2045 korul van az elso erosebb support szint, es onnan felpattanhat. Ha igy van, azzal lehet longra menni.

Es megfordutva, ha atesne a kisse diffuzabb 2090-2077 kozotti masodik eros (es kritikus) supporton is, akkor hirtelen megnonek a sikeres kozeptavu short eselyek.

De nem feledheto: meglephet a piac, minden jozan megfontolas lesoporve.
Az ilyen "nagy elsonapi eso" napok utan eleg gyakori egy 4-5%-os szakadatlan zuhanas;
eppenseggel nagyon is eselyes. Az pedig 100 pont koruli szam; szoval, nagyon hamar ateshet 2045 ala, es meg be is gyorsulhat.

Eddig Kina es EEM emelte a piacokat,
de Brazil ma -3.1%, Russia -2.9%,
szoval holnapra Azsiabol is megjohet a medve szaga.
emerald 2015. 05. 26. 19:23
Előzmény: #133  pomperj
#135
Szia:😀

Én most két alternatívat látok. Vagy egy második hullám elviszi 2050-2020közé és fordul, azaz utánna hatalmas bullt várnék, méghozzá úgy hogy a közeljövőben az lenne a legjobb long belépő.

A másik lehetőség a beszakadás, ami ha 2000-alá megy jóval, akkor bizony lenézhet az októberi mélypontra is, vagy ha netán az is elesne akkor bizony valóban hatalmas szakadás elé nézhetünk.

Én ezért úgy terveztem h kb 2090-85-közt kezdeném a short beszállókat venni, majd 2050-20közt venném a longokat.
A longok stopját 1995-re tenném.
Ez nem kicsi stop távolság, de ha beválik jó poziban "ülhetek"
Ha pedig a stopp kiüt, akkor is csak a már megkeresettet bukom.
Van lehetőségem garantált stoppot használni, azaz nem lehetseges h "átugorja" a stoppom, ha esetleg a medve rátámadna a piacokra.

Tibi0002 2015. 05. 26. 17:38
Előzmény: #133  pomperj
#134
Szerintem sokaknak elege lett abból, hogy az sp sehova nem ment év eleje óta, ezért sokan talán eladnak. De eladják a kötvényt is, mert azzal sem keresnek.
pomperj
pomperj 2015. 05. 26. 17:30
Előzmény: #132  eurocent
#133
Nem tudom hova tenni ez a mai SPY napot.

1)Kiveve persze azt az esetet, hogy keszen van a tavaly oktober ota formalodo oriasi Ending Diagonal. Es ma van az elso leszakado nap.
Nincs vevo a piacon, mindenki es mindent elad.

Egyelore semmilyen mas elfogadhato magyarazat nem latszik. Talan csak egy: a gorog osszeomlas lett nyilvanvalo, es azert vezetik a bankok a lejtmenetet;
dehat,
mar alig van naluk gorog allampapir mint (remenytelen) igeret fizetesre. Akkor meg miert?

Vagy ott tartanank, hogy a gorog papirok betegsege, meg a bond piac szakadasa, meg a sok "gyorskotozott seb" mind kezd egyszerre verezni?

Ma csak Kinaban vannak zold foltok. Mashol nagyon pirosak a szamok.

2)Annyi biztosnak latszik, hogy egy nap alatt felzabalta az eses az utolso egy honap osszes emelkedeset;
most SPY az ED (3) hullamanak topja, 2125 ala szakadt; az pont egy honapja volt.

3)Nem kell kapkodni, meg kell varni a holnapi napot. Ha a lemeno lendulet netan none holnap, akkor egyertelmu a helyzet.
Addig is, tovabbra is: Cash is king.
eurocent 2015. 05. 26. 09:41
#132
Megnéztem az USD index havi chartot: link

Amennyiben jó a számozásom, akkor most 2008-ban indult erősödés 4 of 3-ban vagyunk. Ha ez igaz, akkor középtávon USD index eléri a 105-106-os szintet, ez viszont rossz ómen aranynak. Rövid távon ki lehet használni a 4 hullám sávozós mozgását.

Mivel (2) hullám méretben is időben is nagy volt, a mostani 4 és az elkövetkező (4) méretben és időben is sokkal kisebb lesz.

Mondom mindezt kezdőként. Pro és kontra véleményt mondani szabad, sőt kötelező:)
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 15:10
Előzmény: #128  Tibi0002
#131
Tibi002 ha ugy adsz valamit hogy viszonzast varsz erte akkor nem igazan adod.., egyebkent kapnal viszonzast,de valoszinuleg sok kritikat hosszabb tavon...
lasd market wizard-ban mar nem tudom ki irta hogy az egyik ugyfel azert panaszkodott es zaklatta mert tul sok nyereseget ert el es ezert az illeto masik adosavba kerult es tobb adot kellet fizetnie....(erdekesek az emberek)
;)
a masodik reszevel jobban 1-et ertek, nagyon veszelyes, mert a legtobb kereskedo es szerintem az ertek alapon kereskedo is ott bukik el, hogy nem megfelelo ismeretekkel neki allnak 1-1 strategianak, rendszernek majd amikor az nem mutat megfelelo eredmenyeket akkor otthagyjak a rendszert es valami jobb mas rendszer fele neznek, majd amikor az a rendszer nem kepes megfelelo eredmenyeket produkalni 1 ujabb utan neznek...
es ez igy megy addig amig ra nem dobbenek, hogy ezt nem nekik talaltak ki.....(beginner cycle-nak hivjak ezt az angolban)

Akiknek nics megfelelo
1.tokejuk
2.brokeruk ill. szamlajuk
3. megfelelo strategiajuk (amit kepesek tuzon, vizen....vagy jobban roszban mint 1 jo hazassag; kovetni)

azok igazan fel sem alltak a rajthoz, ill. jelenleg meg nem kereskedok csak kereskedo jeloltek

ha a megfelelo 3 dolog megvan, na akkor kezdodik az utazas...

Nezd meg a BB mechanikus topikot, mar 1 regebbi forumtarstol sikerult kritikat kapnom ra, attol fuggetlenul hogy ismerne a rendszert....
jon Pinterekkel...
;)
hany ember is vegezte el veluk a tanfolyamjaikat es szerinted hanyan kereskednek nyeresegesen kozuluk...
(nem hiszem hogy akar 10% kepes lesz 5-10 evet vegig csinalni), persze tevedhetek is....

BBmechanikusrol irtak kiveseztem a kockazat kezelest es M/M-et....
;)
szerintem meg eppen csak a minimalis infot adtam rola,de ez ahogy en latom...
" ha ingyen kap valaki valamit akkor is kepes kritizalni....."

Kyle Bass az egyik legjobb kockazat kezelo jelenleg es amikor John Burbankal beszelgettek, mi volt Kyle 1.kerdese???
hogyan meretezi, epiti a poziciojit John?
hmhmhm

Legyen szep hetveged ill. szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 14:45
Előzmény: #125  Tazsomaru
#130
gyonyoru amit belinkeltel a Concorde-tol....

hogy all a fizikai ezust ill. aranyvasarlas???

ugyanazt a szoveget olvassuk megis mast tartunk fontosnak talan mivel mas elettapasztalattal rendelkezunk....

(szerintem nincs jogunk olyan embereket kritizalnunk akik nalunk tobbet ertek el...szerintem tiszteletlenseg ahogy Livermore-rol irsz)
Feltenned az eletedet arra hogy ongyilkos lett???
(ill. hogy ha az lett miert tette???)

nem kivanom elmagyarazni az SBM-et, se az NST-t, se a GEM-et momentum alapon....mert mar megtettem
....
nem pakoltam tele zsetonokkal en nem jatszom,(csak a te olvasatodban, szerintem te jatszol az S&P500 ill. TLT portfolio-val, mert se ertek alapon,se kereskedoi oldalon nem szabadna benne lenned...de azert sok sikert kivanok hozza)

SBM-et vettem tavaly volt rajta 0,5% kockazatom, majd miutan kezdet uj aljakat csinalni vagtam a pozicio felet....
marciusban ujra felfigyeltem ra, az eredeti pozin kezdett profit mutatni...(arra a kovetkeztesre jutottam tul koran vettem bele), folytatatta az emlkedest tobb stratim is veteli jelzest adott ra es vettem meg...soha nem volt 0,5%-nal nagyobb kockazatom benne....
jelenleg mar megkerestem az osszes kockazatomat az SBM-n, szoval ha holnap csodbe mennek ill. hetfon akkor is kerestem vele penzt, ha nem mennek csodbe akkor pedig van 1 olyan kereskedesem amin nincs kockazat es meg profit is van rajta ezen felul.....
ugyan ez igaz NST-re is, NCM-re is ha csodbe menne akkor veszitenek rajta kb. 0,15%-ot mert mar az is penzt rakott a zsebembe....
es a sort folytathatnam, a portfolio kockazata folyamatosan csokken es 24honap-30honap kozott teljes mertekben nem csak a kockazatot fogom megkeresni a teljes reszveny portfoliora hanem a benchmarkot fogom felul teljesiteni ,na nem 1,2 honapon keresztul vagy 1-2 negyedeven tul hanem eveken keresztul.....

mit is mondott Buffet ill. a legnagyobb kereskedok befektetok, a Diverzifikaciorol azoknak fontos akik nem tudjak megfeleloen felmerni a kockazatokat....

Tudom hogy ugy latod hogy a kereskedes szerncsejatek,de szerintem nem az....

az alapblog irojaval kapcsolatban pedig azt mondanam ne 1 sakk jatszmat hasonlitson 1 kereskedeshez hanem 1 lepest 1 sakk mecsen...
ha pedig igy nezed 1 profi jatekos ill. 1 profi kereskedo kozott mar sokkal kisebb kulonbseg van...
50-150 kereskedes utan 1 momentum strategia akar 94-98%-ban kepes verni az atlagot...

ugyan ez igaz a kosarlabdara....

nezz utana az amerikai kozepiskolasnak akik azt irta a facebookon azert nem megy ma iskolaba mert, ma 3 pontos dobasban fogja megverni az egyik legjobb 3 pontost dobo jatekost az NBA-tol (es megverte)....

persze kinn volt nagyobb nyomas ill. ki kockaztatott tobbet...
az NBA jatekos vagy a kozepiskolas???

Legyen szep hetveged ill. heted!
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 14:41
Előzmény: #122  Tazsomaru
#129
:) "kivéve, amikor..."

felmerül a kérdés, hogy egy pályakezdő value-investor milyen kompetenciák alapján lesz képes felmérni a piac jelenlegi érettségi fokán azt, hogy a piaci árszint az indokoltnál jóval magasabb-e avagy sem.

Megfordítva: ennek a value-investing témának ill. ezzel foglalkozó topiknak a PF-en való felbukkanása sztem 2008/2009 fordulóján lett volna igazán időszerű... mondom ezt annak ellenére, hogy a jelenlegi bika-piac a FED kamatpolitikája mellett akár még évekig folytatódhat.
Tibi0002 2015. 05. 23. 14:29
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#128
köszi :) aktuális infó nincs rajta sok. Gondoltam rá, hogy vételre alkalmas listát tegyek közzé, de sajnos nem kapnék érte viszonzást.
Ráadásul veszélyes is, ha a járatlanok a mögöttes tudás, esetleg diverzifikáció nélkül ezeket elkezdenék vásárolgatni.
Tibi0002 2015. 05. 23. 14:19
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#127
Amely stratégia hozzád közel áll és be is jön, az neked a megfelelő, és emiatt szerintem nem jön majd be annyira a Graham-féle módszer. :)

Én is pont így voltam, amikor 0 angol tudással nézegettem a Berkshire Hathaway jelentéseit, és láttam, hogy évről évre szinte ugyanazokat a részvényeket tartja. Nem tudtam, mit csinál, de tudtam, hogy én is ezt akarom. Graham könyve és az utána jövő tapasztalat csak megerősített benne.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 23. 14:05
Előzmény: #125  Tazsomaru
#126
idevágó cikk: link
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 23. 14:02
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#125
"Ha nem haragszol en picit mas velemennyel lennek Livermore-rol, egyelore nem szuletett nala nagyobb kereskedo aki tobb penzt keresett volna sajat penzevel....(nem masokeval hanem a sajatjaval) "

...aminek a 95%-át el is vesztette végül és öngyilkos lett. mindkét oldalát nézzük meg annak az érmének. :)

"Nehanyszor irtam korabban az SBM ( Santa Barbara LTD-rol) "

az SBM egy szám a rulettasztalon, amit telepakoltál zsetonokkal és most próbálod elmagyarázni, hogy gurult a golyó odáig.
szerintem ez nem baj. ügyes voltál! ;)

"spekulaciot ill. kereskedest en nem hasonlitanam szerencsejatekhoz, legalabbis nem a jatekos oldalarol..."

pedig szerintem ez fontos, hogy felismerjék a kereskedők és megfelelően tudják kezelni a spekulációt.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 14:01
Előzmény: #120  Tibi0002
#124
Egyebkent egyetertek Tazsomaru-val, jo az oldalad...
sajnos meg nem volt idom vegig olvasni bongeszni,de hamarosan megteszem....

Sok sikert kivanok!
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 13:58
Előzmény: #120  Tibi0002
#123
En sem azert irtam hogy Graham-at kritizaljam.....
minden tozsdei ugylet kockazatos, szerintem nagyon sok fele rendszer lehet sikeres viszont megfelelo kockazat kezeles szukseges hozza....
a legjobb cegek papirjai pedig nagyon ritkan kerulnek olyan helyzetbe hogy minden feltetelnek megfeleljenek...

Szoval nem akartam osszehasonlitani Baruch,Livermore, Darvas, Graham vagy Warren Buffet-ot.....
mindegyik hatalmas kereskedo ill. befekteto volt.

eppen csak a momentum strategia es az az mogott meghuzodo okokra akartam felhivni a figyelmet, hogy miert is mukodik....

Graham modszere sem biztos hogy mukodne 10%/pozicios kockazattal...(persze lehet de nem biztos)

Livermore-rol is kevesen tudjak, hogy a fiainak reszvenyportfoliot adott, mielott elvalt a felesegetol...
(ha jol emlekszem 2M$ ertekben) a felesege pedig eladta es mas reszvenyeket vasarolt belole mert nem akarta hogy a fiuknak kockazatos dologban legyen a vagyonuk, ha nem tette volna mire a fiuk felnotttek volna az a reszvenyportfolio meg 25szorozte volna az erteket.....(ennyit a ha-rol)
;0

abban tokeletesen egyet ertek hogy szinte barmilyen (masok altal mar sikeresen hasznalt strategia jobb mint a semmi)...
abban is egyetertek, hogy a medve piac mutatja meg hogy mennyire sikeres 1 kereskedo ill. befekteto....
( a tobbi csak elojatek)

a medve piacot pedig minden jo kereskedo ill. befekteto varja nem veletlenul, mert akik ertik a tozsdet azok mind ilyenkor keresik a legtobb penzt.....
(ill. ilyenkor tortenik a legnagyobb toke es vagyon at csoportositas)....

remelem nem kell tul sokat varnunk ra....

Legyen szep hetveged!

u.i.:
nekem is megvan az Intelligent investor es nem csak konyvben de audio book-ban is ;) es a stock market wizard is, sot Buffettol is van nehany konyvem, hozzam picit kozelebb all a momentum alapu strategiak,de az ertek alapu befektetest sem zarom ki az etlaprol,de ezt inkabb fizikai arany ill. ezustre ertem..., azok szerintem sosem mennek csodbe...(nincs az a vezetoseg aki ezt kepes lenne elerni..)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 23. 13:33
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#122
szintén a 8. fejezetből:
link
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 12:50
Előzmény: #118  Tibi0002
#121
"A részvénykitettségem 65 és 95% közé tervezném, de csak 48%, mert nem tudok már mit venni. E tekintetben örülnék a medvepiacnak."

Erről van szó, Jason Zweig nyomám magam is ilyesmire gondoltam. A te kitettséged jelenleg 48%, mivel feltehetően jóval korábbról is vannak még futó befektetéseid (viszont magasabb kitettséget szeretnél). Aki a stratégia megismerése után most akarna belevágni az első vásárlásaiba, annak - főként kezdő befektetőként - nem volna könnyű dolga.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek