Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2014. 11. 13. 10:34
Előzmény: #238  akkoriis
#240
Azt gondolja,hogy:"Amit szabad Jupiternek,azt szabad" Neki is!

Sigorszky 2014. 11. 13. 10:12
#239
"...a Nemzeti Ügyek Kormányának immáron minden mindegy, csak még egy pár hónapig/hétig/napig fosztogatni tudja a Közkasszát és a Közvagyont."
link
akkoriis 2014. 11. 13. 09:48
Előzmény: #237  pampa
#238
Te azt gondolod, h a "zölddosszié" miatt tiltották ki vida ildit?
pampa 2014. 11. 13. 09:06
#237
Mókás, vicces, de érdekes. :))))

"Junckert is kitilthatják Amerikából!
Bódis András / 2014.11.12., szerda 15:00 /


„Azt kérem, tiltsák ki az országukból Jean-Claude Juncker urat, az Európai Bizottság elnökét – mert épp körbelengi személyét a féktelen adóügyi korrupció híre árnyékának a gyanúja.”

Tisztelt Egyesült Államok, kedves Amerika!

András vagyok Magyarországról, s a druszám, a zölddossziés Horváth András sikerén felbuzdulva írok Önöknek. Egyenes leszek: azt kérem, nem magyarként, hanem legelsősorban EU-polgárként, hogy tiltsák ki az országukból Jean-Claude Juncker urat, az Európai Bizottság elnökét – mert épp körbelengi személyét a féktelen adóügyi korrupció híre árnyékának a gyanúja. Az én jó Horváth Bandi barátom esete óta tudom, hogy a magunkfaja kisember hangja biztosan elhallik az önök távoli fülébe – s nem csak elhallik, fel is erősödik, olyannyira, hogy Önök aztán ránk hivatkozva védik meg a demokráciát minálunk, s reményeim szerint szerte Európában.

Idézzem csak fel, mivel is aratott sikert az én drága druszám, és minderre hogyan adtak Önök bölcs, csattanós, sőt, kimondom: jogállami választ!? Magyarországon a nép utál adózni s kiváltképp utálja az APEH-ot, amely már NAV, de a lényeg, hogy az adóhivatalt. Erre jött Horváth András, felemelt egy zöld dossziét, és azt mondta, itt a bizonyíték, hogy korrupt az egész NAV; ez a szervezet tehet arról, hogy honfitársaink évi 1000 milliárd forintot csalnak el az általános forgalmi adón. A zöld dossziét ki sem kellett nyitnia Andrásunknak, Önök ráéreztek, hogy igazat beszél, kitiltották a NAV-vezérkart az országukból, oszt jó napot.

Engedjék meg, hogy mondjak valami durvábbat. Van egy ország a kontinensemen, úgy hívják, Luxemburg. Alig nagyobb, mint a mi legkisebb területű megyénk, Komárom-Esztergom, és mindössze félmillióan lakják. Ennek az országnak volt 1989-től 2009-ig pénzügyminisztere s közben 1995-től 2013-ig miniszterelnöke is az a Jean-Claude Juncker, akit lesznek szívesek percek múlva kitiltani az Egyesült Államokból. A brit sajtó az önök nyelvén ír, úgyhogy könnyen elolvashatják, mi a baj ezzel az országgal. Nem csak az, hogy adóparadicsomként működtette Juncker úr. Hanem, hogy több száz világcéggel titkos szerződést is kötött arról: ha Luxemburgon keresztül folyatják át a bevételeik egy részét – miközben fizikailag le sem kellett telepedniük a miniállamban – még paradicsomibb adóállapotok közt találják magukat. Ez nem nemzetközi adótervezés, hanem titkosított adócsalás, amelynek én, mint európai polgár, kifejezett kárvallottja vagyok. Tudom, bizton tudom, hogy Önök legalább ugyanolyan szigorral fognak lesújtani Junckerre, mint a magyar Vida Ildikóra – és az sem csökkenti majd elszántságukat, hogy a luxemburgi adóoptimalizálók között olyan amerikai vállalatok szerepelnek, mint a PepsiCo, az Apple vagy az Amazon.

Persze tudom, hogy a fenti tények nem elegendők Juncker kitiltásához, ezért felajánlom az én zöld dossziémat – vastagabb, mint Horváth Andrásé! –, amely dugig van bizonyítékokkal. Ezt Önök tudják, és látatlanban el is hiszik. Kérem, jelezzék tehát, hogy mikor, milyen tüntetésen emeljem a magasba a mappámat! Ígérem, nem nyitom ki soha, hiszen addig értékes egy zöld dosszié, amíg csukva van és vádolni lehet vele.

Tehát?"
wgl 2014. 11. 13. 07:50
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#236
Ennél nagyobb a probléma!

A mostani ellenzék olyan hülye, tesze-tosza, debil balfaszokból áll születésileg, hogy csak üres nokiás dobozokkal képes lopni, a fidesz ganéságait képetelenek kommunikálni. Sárosak ők is, csakhogy a fidesz az ezredannyi ellenzéki sarat sártengerré kommunikálja a sajátját meg lenulláza, átkeni a szocikra, 8 évre, Gyurcsányra, és ellenzéki oknyomozás nincs országos szinten napilapban nem jelenik meg, vagy csak szőrmentén, minth afélnének.
dexter 2014. 11. 13. 00:13
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#235
Mostani állapot szerint 18 vidéki és 2 külföldi városban is lesz:
link
Törölt felhasználó 2014. 11. 12. 22:17
Előzmény: #223  jumbo2
#234
Nincs benne az egész politika, az LMP még nem is létezett amikor ez már ment.
Törölt felhasználó 2014. 11. 12. 22:05
Előzmény: #223  jumbo2
#233
"Ezzel nem a fideszt akarom mosdatni, csupán rámutatni, hogy az egész politika benne van."

Ez egyébként az ellenzéki reakciókból szűrhető le a legjobban. Hogy finoman fogalmazzak, meglehetősen kesztyűs kézzel bánnak az üggyel. Nem kezdeményeznek a világon semmit, pedig ilyen történések és nyilatkozatok után, ha nem hagynák elsüllyedni az ügyet, akkor bizony előbb-utóbb hullanának a fejek. Csak hát az ő seggük is ugyanolyan szaros mint a fideszé, úgyhogy az a biztos ha inkább csak futnak 1-2 kötelező verbális kört a látszat kedvéért, aztán meg majd elfelejtődik... Meg úgyis jön karácsony, a béke, a szeretet és a megbocsájtás ünnepe...
Oszo 2014. 11. 12. 20:41
Előzmény: #227  jumbo2
#232
Hú! Ez már kettő! Ja, a hír tv lázasan vadássza le a kiszivárgott felvételt mindenhonnan! Ja, a net adó meg nem a kitiltásról szól..
jumbo2 2014. 11. 12. 20:41
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231
Rosszul írtam, a média adóval ebben a formában nem értek egyet, a többi közel sem ilyen egyértelmű.
Törölt felhasználó 2014. 11. 12. 20:32
Előzmény: #229  jumbo2
#230
"De látod, ennek ellenére a média nem halott, sőt..."

Ez az adó kb. 4 hónapja létezik... Tehát az "ennek ellenére" szöveg elég nagy hülyeség.

"Nem értek egyet a különadókkal."

Az egész Orbáni gazdaságpolitika pedig erre épül.
jumbo2 2014. 11. 12. 20:25
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#229
Nem értek egyet a különadókkal.
De látod, ennek ellenére a média nem halott, sőt...
jumbo2 2014. 11. 12. 20:24
Előzmény: #224  ts3
#228
Elolvastad amit írtam?
jumbo2 2014. 11. 12. 20:23
Előzmény: #226  Oszo
#227
Nem a HírTV "kiszivárgott" felvételen csámcsog az ország napok óta?

Nem a Magyar Nemzet támadta a netadót, ami valószínűleg komoly szerepet játszott annak visszavonásában?
Oszo 2014. 11. 12. 20:12
Előzmény: #222  jumbo2
#226
Azért mutathatnál néhány érdemi sajtóreakciót az MTA médiumaitól ill. a Klubrádió, ATV, és a néhány általában kormánykritikus portál körén kívül eső sajtóból!
Törölt felhasználó 2014. 11. 12. 20:10
Előzmény: #222  jumbo2
#225
"Szóval a média hatalma most érvényesül és ez most jó is így."

Az egyiket éppen tökre akarják tenni, miután már így is ő fizeti a teljes szektorra kivetett különadó 80%-át...
ts3 2014. 11. 12. 20:09
Előzmény: #223  jumbo2
#224
Nem akarom a fideszt támadni, de 2010 óta a fidesz van hatalmon és nem a szocik.
jumbo2 2014. 11. 12. 19:56
Előzmény: #216  szivacs
#223
Akkor ő is azt mondja, amit én, a szocik alatt kezdődött. Érintettektől én is ezt tudom.

Ezzel nem a fideszt akarom mosdatni, csupán rámutatni, hogy az egész politika benne van.
jumbo2 2014. 11. 12. 19:54
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#222
Nem sajnálom őket.

Egyébként pedig van kontroll, látod, a média mással sincsen tele csak ezekkel. Szóval a média hatalma most érvényesül és ez most jó is így.
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 12. 19:45
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#221
:o))))))))))))))))))

egyik nagyobb fax mint a másik , röhej

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek