Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 12:45

218 milliárdot buktunk a Mol megvételén  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 19:43
Előzmény: #58  Phylaxa
#60
Az államét semmivel, legfeljebb nem lesz nyugdíjad és szerintem nem is nem lehet akkora veszteség belőle, amekkora hitelt nem adnának.
Tehát, ha csak ez van, akkor semmire.

Viszont (félretéve a propagandát, hogy milyen csodálatosan mennek a dolgot) ne felejtsük el, hogy azért csak volt egy válság és ennek ellenére a jó időben és helyre befektetett pénzek nyereségesek is lehettek, ha nem is nagyon.
bigyula 2014. 07. 13. 19:42
Előzmény: #58  Phylaxa
#59
"Szerintem a mi esetünkben az államét semennyire."

Az a helyzet, hogy az államnak is kellene időnként vagyonleltárt csinálnia, de tudtommal ilyet évtizedek óta nem csináltak! Pedig, illene elszámolni a kormányoknak a választók, az államnak az állapolgárok felé, hogy hogyan is sáfárkodnak a közös vagyonnal...
Phylaxa 2014. 07. 13. 19:36
Előzmény: #56  bigyula
#58
Ez viszont már könyvelési és értékelési kérdés. Egy cég periódusosan értékeli az eszközeit. Ez bizony ilyenkor veszteséget okoz, ha pedig felmegy akkor nyereséget. A kérdés, hogy ez mennyiben befolyásolja a cég vagyoni helyzetét. Szerintem a mi esetünkben az államét semennyire.

De figyelem , hátha valaki tud valami okosat. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 19:31
Előzmény: #56  bigyula
#57
Mert az egyik "stratégia" a másik meg "imperialista eltőzsdézés".

(És az sem számít, hogy az egyikbe beleszólt egy válság, ha jól tudom, a másiknál meg egy "imperialistákat megszégyenítő szárnyalás" van benne.)
bigyula 2014. 07. 13. 19:21
Előzmény: #55  Phylaxa
#56
A kérdés a következő: ha a MOL pakett árfolyamveszteségen nem "veszteség", akkor a magánnyugdíjpénztárak nem realizált árfolyamvesztesége a portfoliukban található részvényekre vonatkoztatva hogyan lehetett "veszteség", "eltőzsdézés"? Ugyanis a pénztárak sem akarták realizálni (a szebb jövőben bízva), de a fityesz kötelezte őket erre, azaz ez így szándékos károkozás volt. Vagy nem?
Phylaxa 2014. 07. 13. 19:10
Előzmény: #53  rockmaster
#55
A kérdés jogos, egészítsük ki azzal, hogy milyen kárt tehetett volna, ha nincs?

Pro és kontra. Ez így már érdekes lehet. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 18:46
Előzmény: #53  rockmaster
#54
Tévedsz mert nem hozott hasznot,csak pénzt vitt mivel a ráfordított hitelnek kamata is van.
rockmaster 2014. 07. 13. 18:33
Előzmény: #52  Phylaxa
#53
A kérdés: miben jobb h van az állam kezében MOL pakett, mintha nem lenne? Eddig milyen hasznot hozott? (Az osztalékon kívül)
Phylaxa 2014. 07. 13. 18:15
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Azt kérdezed, hogy hitelre vennék-e részvényt? Természetesen nem.

Ha jól értem kérdésed, akkor arról szól, hogy miért vett az állam hitelre Mol papírokat. Nos ezt azoktól kérdezd szerintem, akik ismerték az akkori helyzetet, hogy mit okozhat egy akkora pakk a piacon és milyen hatással lehet a magyar energiaellátásra ha más kezekbe kerül. Ebben én nem tudok neked segíteni.

Én csak azért szóltam hozzá, mert ha már megtörtént és ma van, akkor mi a probléma például azzal, ha lemegy mondjuk holnap 7K-ra? Szerintem semmi. Az osztalék így is úgy is jön. Eladni nem kell vélhetőleg a hitel miatt. Ugye? De ha többet tudsz akkor írd le nyugodtan! :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 18:01
Előzmény: #49  Phylaxa
#51
Ez pont olyan üzlet,mintha behiteleznéd a házad,majd vennél 8000ft-ért OTP részvényt és most annak örülnél,hogy kapsz osztalékot,miközben többet fizetsz hiteltörlesztőre mint az osztalékod összege.
Te csinálnál ilyet?
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 17:57
Előzmény: #49  Phylaxa
#50
A gond az,hogy most a felét éri.
Az osztalék pedig csak egy dolog.Annak összegénél többet kell fizetni kamatra évente.
Tudod ezt az IMF hitel megmaradt részéből vették,amit késöbb lecseréltek drágább deviza kötvényre.
Szóval bukunk vele mindenképp.
Ez a gond!
Phylaxa 2014. 07. 13. 16:15
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Figyelj! Az állam megvette a pakettet és évente kapja az osztalékot. Nem csinál vele semmit. Jó ez neki így. Mi a gondod?
1reszvenyes 2014. 07. 13. 15:41
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Ha lúzerek, akkor ki tőzsdézi el a nyugdíjpénzt? Az állam, vagy a mnyp.-k? Nem erről volt szó, egészen mást ígértek. Ezt hogyan lehet úgy megcsinálni, hogy mindenki hallgat erről, hiszen ez mindenki nyugdíját viszi el, vagy nem?
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 10:35
Előzmény: #36  Phylaxa
#47
Bukta az ha tartja az Állam a Mol pakkot ha nem.
Ha eladja azért,ha tarja akkor azért.
Hiába az osztalék,mert az Imf hitel kamata(amiből vették) többet visz mint az osztalék hoz.
Óriási lúzerség az egész.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 13. 10:13
Előzmény: #5  szivacs
#46
jé, te tényleg egy dobozban élsz
pomperj
pomperj 2014. 07. 13. 09:55
Előzmény: #44  1reszvenyes
#45
1)Mar 2011-ben lehetett tudni, hogy az oroszok nem azert adjak el a MOL pakettet, mert nagy uzletet akarnak atadni szivjosagbol a Magyar kormanynak. Hanem, mert Ok, sokkal tobbet tudva a helyzetrol, arakrol es kilatasokrol mint OV es egesz csapata valaha is tudni kepes errol, nos, megszabadultak a pakettol, nagyon is jo profittal.

2)A MOL-ban tulajdon nelkul is lenyegeben az tortenik, amit Putin akar. Ha onnan megveszi 95%-ban, amit nagykeresekedokent es finomitos olajoskent elad, akkor ez napnal vilagosabb.
Es Putin akaratat precizen vegrehajtja a hatalom egyik agakent mukodo Rusnyeft es Gazprom.

3)Naivitas az olaj nelkuli Mo-on onallo es expanziv olajpolitikaval probalkozni, mint MOL tette es meg mindig teszi. Oriasiak ennek a vesztesegei: felesleges korrupicos ugyekbe, akviziciokba, kalandos vallalkozasokba olik bele, es veszitik el (lopjak el) a Magyar autosok penzet.
Ezen uzlet-politika vegso hatasa nem dughato el a profit sorbol.

4)Amikor (HA?) MOL felhagy ezzel, elfogadja a kicsi, es mellozheto, viszont alkalmazkodni hajlando kis-olajos ceg szerepet egy kis orszagban, majd akkortol MOL ismet ajanlott lehet befektetoknek is. De, addig: elkerulni!
1reszvenyes 2014. 07. 13. 03:23
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Igen, bárkitől bármit elvehetnek, erre (is) kaptak felhatalmazást. Miért nem mentek el többen szavazni, megtehették volna, nem?
1reszvenyes 2014. 07. 13. 03:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#43
No igen, így nincs pénz, de legalább büszkén kihúzhatjuk magunkat.
Törölt felhasználó 2014. 07. 12. 17:57
Előzmény: #40  1reszvenyes
#42
"Nem mi, hanem a kormányzat védi meg a magyar embereket"

A saját pénzüktől, kössz, abból sem kérünk. :D
- lásd. traffikok (melyek "tipikusan külföldi spakulánsok kezén voltak")
- lásd. kkv (melyik kkv kap 20 mill/fő támogatást, mint a multi autógyár)

"A szavazók felhatalmazták őket erre"

Elsöprő 1/4-es 2/3-dal arra, hogy bármit bárkitől elvegyenek (ha magyar).
Törölt felhasználó 2014. 07. 12. 17:53
Törölt hozzászólás
#41

Topik gazda

misi72
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek