Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2021. 08. 18. 13:35
Előzmény: #129459  berlini
#129460
Ha így lennének napjainkra is a határok , akkor nem 0.8 % lenne a GDP részesedésünk Európában. 😃
(Németország 25 % ❗)
berlini
berlini 2021. 08. 18. 12:58
Előzmény: #129458  tihamer
#129459
csak álmodozom. (nem a hóditásra gondoltam
tihamer
tihamer 2021. 08. 18. 12:40
Előzmény: #129457  berlini
#129458
Napjainkra?
berlini
berlini 2021. 08. 18. 12:36
Előzmény: #129456  tihamer
#129457
...de jó lenne....
tihamer
tihamer 2021. 08. 18. 12:32
Előzmény: #129454  berlini
#129456
Mátyás király 1485-ben elfoglalta Ausztriát és Csehországot is. Meg is tartotta őket 1490-ig, mikoris megmérgezték.
berlini
berlini 2021. 08. 18. 12:22
Előzmény: #129447  greenman76
#129455
Tudom, hogy én egy kretén vagyok.
Nekem az olyan politikusok soha sem jöttek be, akik jeszavakkal, rövid de velős igazságokkal érvelnek.
A FIDESZ ezt a primitiv politizálást már olyan szintre vitte amit az emoji-s plakátaik fejeznek a legjobban.
Pedig az emberek szeretik ezt.
Mint egy hollywoodi filmben.
Feket-fehér
Van a jó és van a gonosz.
Ha valaki süket, akkor is látja, mert a jó fehér páncélban és lovon a gonosz feketében van.
Trump most is elnök lenne, ha nem kezeli még orbánnál is primitivebb módon a járványhelyzetet.
Mert ő is igy érvel, politizál. És az amerikaiak többségének is ez kell.
berlini
berlini 2021. 08. 18. 12:14
Előzmény: #129453  tihamer
#129454
Melós, aki a 299 vármegyésekre szavazna (ha lett volna annyi vármegye leaglább Mátyás kiráy sziléziai hóditásai idejében.)
tihamer
tihamer 2021. 08. 18. 11:56
Előzmény: #129452  mr_bob
#129453
Melós írta. 😁
mr_bob
mr_bob 2021. 08. 18. 11:48
Előzmény: #129450  tihamer
#129452
fordítsuk meg a kérdést: te hol olvastál róla, hogy teveznek ilyen irányú intézkedéseket bevezetni?
greenman76
greenman76 2021. 08. 18. 11:44
Előzmény: #129449  berlini
#129451

Bocs, én is 30 évre gondoltam!
Egyetértek az általad leírtakkal, ritka gusztustalan az amit a kormányzása alatt művelt, rég itt lenne az ideje, hogy eltűnjön a francba!
Viszont zseniális politikus abban az értelemben, ahogy megszabadult az ellenfeleitől és ahogy hatni tud a választok bizonyos szegmensére, akik vakon követik, ezért is baromi nehéz legyőzni! Ez a képessége emeli a többi politikus fölé, ő maga a Fidesz!
A másik oldalon talán még Gyurcsány ilyen, viszont rajta sikeres "karakter gyilkosságot" hajtottak végre (ehhez nyilván kellett a saját hibája is), így ő már gyakorlatilag esélytelen, elérték, hogy neve mára szitokszóvá váljon!
A politikusok nagy része szürke, egyéniség nélküli, nincs meg a képességük ahhoz, hogy a választok egy markáns részét befolyásolni tudja!
Nagyon gyenge a felhozatal sajnos, ezért tud/tudott ez a rendszer még így is ilyen sokáig fennmaradni...
Manapság egy jobboldali, konzervatív gondolkodású ember hova tud szavazni...???
Amíg az ellenzék erre nem tud egy markáns válasz adni, addig a fidesznek mindig reális esélye lesz a győzelemre....
tihamer
tihamer 2021. 08. 18. 11:10
Előzmény: #129438  CyrusTheGreat
#129450
"Tihamer es ncseed remisztgetesi ellenere semmi sem fog tortenni az ingye...."
Naná!
Biztos vagy te ebben ❓
berlini
berlini 2021. 08. 18. 11:10
Előzmény: #129447  greenman76
#129449
Nem állitom, hogy láttam 30 éve hogy milyen orbán, de valamiért nekem nagyon ellenszenves volt.
Igy könnyen szapultam már akkor is.
Amit aztán erősitett mindenhúzása, amiből csak párat ragadok ki:
Soha sem voltam vallásos, de feleségem családja iránti tiszteletből egyházi esküvőnk is volt. (Ez akkoriban még nem volt jó pont.). Az első amin kiakadtam 1991-92 körül az a tömény egyházellenesség ami áthatotta minden második parlamenti hozzászólását.
A második amin kiakadtam, az a megkésett egyházi esküvője volt pár évvel később.
A harmadik az, hogy a liberális értékeket (ami nélkül nincsen modern kereszténydemokrácia sem,) évekkel később sikerült sutba dobni. Sőt sikerült egy szörnyszót , az illiberalizmust kitalálni.
Még 15 éve támadta a kormányt ha az oroszokkal tárgyalt, de 2010-ben jött ott is a pálfordulás.
A pacák egyre mélyebbre süllyed emberileg a szemembe. Mindent és mindenkit sikerült neki az elmúlt évtizedekben elárulni.
Ami számitott az csupán az volt hogy sikerüljön mindehhez a többséget megtalálni és a zsebe dagadjon.
berlini
berlini 2021. 08. 18. 11:02
Előzmény: #129445  elbarto
#129448
Tanultak belőle.
Mi kell ahhoz, hogy az ember (ebben az esetben a főpolgármester) bizonyitani tudjon?
 - Jó elképzelések, 
 - pénz,
 - határskör és
 - csapat a megvalósitáshoz
És a végén egy jól sikerült sikerpropaganda, hogy mindenki számára világos legyen, hogy kié az érdem.
Az első még összejöhetett, 
de pénz helyett az önkormányzatok folyamatos pénzmegvonást kaptak a nyakukra.
Hatáskör már eddig is necces volt, mert a kerületek sokmindenben keresztbe tehetnek. Csak papiron van a Főpolgármesternek és a Közgyűlésnek döntő szava.
Ezek után a csapat meg lehet, de nem tud bizonyitani.
A kormány, ha ennyit tett volna, akkor Budapesten a 46% helyett a következő választásokon jó ha 30%-ot kapna csupán.
De ennél ügyesebbek.
Kineveztek egy államtitkárt (hatáskörrel , pénzzel), aki a Főpolgármesterből a város tényleges vezetője helyett egy olyan figurát csinál mint egy gimnáziumban a diákönkormányzat vezetője. Az is ugrálhat, meg lehetnek jó ötletei, de az igazgatónál a pénz, az dönt és az söpri be az elismeréseket is.
Az államtitkárnak van egy segitője (Vitézy ), akit a következő önkormányzati választásokra akarnak felépiteni mint Karácsony kihivót. Ő folyamatosan kontráz és ontja az ötleteket hogy mit kellene csinálni Karácsonynak (persze ha lenne hatásköre, pénze hozzá.)
Ezek ketten fogják pórázon Karácsonyt és ha Budapest pénzt kap, akkor ez csak az ő ötleteikre és a hatáskörükben elköltve lesz jóváhagyva.
természetes, hogy ilyen körülmények között bennünk mint Budapestiekben a Karácsony féle városvezetés egy béna kacsa.
És hát hogyan is lehetne alkalmas ezek után miniszterelnöknek?
greenman76
greenman76 2021. 08. 18. 11:00
Előzmény: #129446  berlini
#129447

Kit..?? Nem tudom, de nem is az én feladatom megtalálni..
Én a választó vagyok, valaki olyat választanék amilyen Orbán volt (pontosabban aminek látszott!) ezelőtt kb 20 évvel...
berlini
berlini 2021. 08. 18. 10:47
Előzmény: #129444  greenman76
#129446
Ugyan kit?
Azt meg hogy ki lenne alkalmasabb, vagy hogy Karácsony alkalmas-e azt honnan lehetne megállapitani?
Ezek 11 éve bizonyitják hogy alkalmatlanok. Egyhez értenek, hogyan lehet minél több uniós pénzt elsikkasztani.
Romokban az egészségügy, nálunk haltak meg a legtöbben Európában a járvány miatt, vidéken még mindig emberek halnak meg könnyen szürhető rák és érrendszeri betegségekben anélkül hogy orvost látnának mint Afrikában.
Romokban az oktatás. Hol vagyunk mi a tudás alapú társadalomtól? Évente tizezrek hagyják el az iskolapadot szakma nélkül.
A közpénzek folyamatosan veszitik el közpénz jellegüket, anélkül, hogy csattanna a bilics a megfelelő miniszteri és miniszterelnöki kezeken.
Nekünk már az is előrehaladás lenne, ha nem lenne egy zseniális kormányunk (ami eddig is csak papiron volt meg) de kevesebbet lopnának a hölgyek-urak.
elbarto 2021. 08. 18. 10:36
Előzmény: #129440  berlini
#129445
Elhiszem hogy ez így van. Nem is különösen Karácsony személyét akartam ezzel kiemelni vagy ezt a sikert kivetíteni országos szintre. Viszont az tény hogy akkor sem volt Karácsony biztos befutó. Ugyanúgy nem volt valószínű a győzelme mint most a kormányváltásnak. Nem igazán látták előre és a fideszt is meglepetésként érte.
greenman76
greenman76 2021. 08. 18. 10:34
Előzmény: #129439  berlini
#129444

Ezt megtették már eddig is, nem igazán érték el a célukat!
Fővárosiként nyilván értem miért Ő lesz (nagy valószínűséggel) a kihívó, de alkalmasabb jelöltet is felépíthettek volna a "harcra"...
berlini
berlini 2021. 08. 18. 10:30
Előzmény: #129442  greenman76
#129443
Úgy legyen.
greenman76
greenman76 2021. 08. 18. 10:28
Előzmény: #129438  CyrusTheGreat
#129442

Nem állítom, hogy az ellenzék fog győzni (ez csak a tippem:-)), de benne van a pakliban, a "rejtőzködő " szavazatok kiszámíthatatlansága miatt!
Természetesen nem várható földcsuszamlásszerű változás, de talán a populista kormányzás véget ér!
Szerintem az "ingyenpénzek" ilyen formában nem maradnak, valamiféle szociális alapú támogatásba alakulnak át!
Az ingatlanárak a bérből és fizetésből élők számára már már elérhetetlenül magasak, valamiféle fék biztosan lesz!
Általános ingatlan adót én sem várok, de 2., 3., ......X. lakás után simán benne van, mert az emberek túlnyomó részét már nem érinti, így nem lenne népszerűtlen intézkedés!
berlini
berlini 2021. 08. 18. 10:19
Előzmény: #129440  berlini
#129441
Van egy mondás.
Korrupció az a mutyi amiből engem kihagytak.
Ne becsüljük annak a jelentőségét alá, hogy a politikailag aktiv , a környezetükre hatni képes emberek jó részét megvették kilóra.
Ezek mind tartanak attól, hogy egy kormányváltás az ő (bevallottan mutyival szerzett) pozicióikat is rontaná.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek