Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 17. 19:25
Előzmény: #100577  flyati
#100580
Ha nem akarsz bejárni naponta pöstre akkor ennél sokkal olcsóbban is vannak hasonlóan szép helyek... a többség viszont be akar járni ezért van nem kevés árbeli különbség agglós települések között is mert rohadtul nem mindegy a közlekedés (sem). Ettől függetlenül továbbra is tartom hogy még aktív dolgozóként is a munkábajárás ideje csak EGY tényező az ingatlan kiválasztásában, akkor is ha fontos tényező!
Ezt most aláltam a témában:
https://budaorsinaplo.hu/a-kozlekedes-es-az-ar-a-donto-a-lakasvasarlasnal/
***
Valamiért te sem Szentendréről bejárva vagy ott dolgozva szedted össze az ottani házra valót... 
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 17. 19:25
Előzmény: #100577  flyati
#100579
Ha nem kell bejárni, akkor patent, ez tagadhatatlan. A hegy, az erdő közelsége, a korlatlan sport és túra, futas. Családban vita van, én mennék vissza a városba, de en dolgozom bent, mi is 10+ eve jottunk.
HerrLudwig 2020. 11. 17. 19:21
Előzmény: #100576  ncseed!
#100578
Átlag feletti (de akár az vagy az alatti) képességekkel egy német/osztrák/svájci kisváros ver mindent - Budapestet is beleértve. A fizetés többszöröse, a lakhatás meg alig kerül többe.
flyati 2020. 11. 17. 19:15
Előzmény: #100573  TitusPullo
#100577
Tisztelt TitusPulo!
 Én a hegytetön lakom  és 10% beépitési lehetöség van  csak szerencsére!   Minden Bp felé irányulo föút televan ez nálunk a 11.es  és szörnyü  ,  de ilyen a 10-es vagy a 70-es bevezetö utak is . Az utak minösége relativ mert például a sasadi ut rosszab mint nálunk a barackos . Reggel dugó van mindenhol nemcsak nálunk. a lámpánál . Ilyen helyre csak az költözzön aki nem jár be Bp-re mindennap mert az szivás.
 A szabadságérzésnél nincs jobb és itt ezt megkapom  . Magyarországi viszonylatban jó ez a hely  de nem hasonlitanám össze Ausztriával  ,  Szlovénával  vagy esetleg egy mallorcai tengerparti telekkel  mert az már más világ :)
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 17. 19:14
Előzmény: #100575  TitusPullo
#100576
Embere válogatja...
Mindenki ott érzi jól magát ahol meg tudja valósítani az álmait! Átlagos képességekkel (főleg segítség nélkül) nem BP lesz a befutó sokaknak mert NEKIK nem lehet annyival többet keresni mint amennyivel a lakhatás többe kerül legyen szó bélésről vagy vásárlásról! Átlag felettivel viszont országon belül BP és közvetlen környezete ver mindent... Nyilván "vidéken" is vannak jól fizető pozik, lehet ott is jól és boldogan élni de ARÁNYAIBAN (és darabszámban is) jóval kevesebb mint Pöstön. Ez van. 
Don't hate the player, hate the game!
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 17. 18:57
#100575
Sztem a videki 50-100e városok, (nem bp agglo) a legélhetőbbek ma mo-n. Jó sulik, bpi átlaghoz képest jobb kórházak, tervezett és illeszkedo infrastrutúra, hely, türelem, szemelyesebb kapcsolatok
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 17. 18:21
Előzmény: #100567  flyati
#100574
Az mondjuk biztos, hogy a fenti részen a kilátás elveri a budapesti budai hegyeket. Sztem
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 17. 18:19
Előzmény: #100567  flyati
#100573
Ott is éget minden pénteken vmi k..og, illetve elférsz még a sok építkezőtől? Sajnos nem a jófej réteg koltozik oda, hanem a kihaennem, letarolok, szétcseszek mindent réteg, az utak sajnos 15 éve nem lettek szélesebbek csak repedezettek. És a lenti lámpánál a covid előtt a km-es sor?
HerrLudwig 2020. 11. 17. 17:19
Előzmény: #100564  elemerorsos
#100572
Nálunk ilyen nincsen, fel is nyomnák a szomszédok azonnal, aki ezt csinálná. Jó a levegő.
HerrLudwig 2020. 11. 17. 17:18
Előzmény: #100562  ncseed!
#100571
Akkor mit keresel még Magyarországon? 😂
HerrLudwig 2020. 11. 17. 17:18
Előzmény: #100560  elemerorsos
#100570
Abban egyetértünk, hogy bizonyos településméret alatt már jellemzően alapdolgok hiányoznak, de amikor vidékről beszélünk, értelemszerűen nem ezekre gondolunk (sem én, sem azok, akik írják pl, hogy elköltöznek vidékre).
Persze, elképzelhető olyan ember, akinek kimondottan nagyváros kell, de jóval kevesebb ilyen van, mint aki most ténylegesen nagyvárosban lakik. A most nagyvárosban lakók elsöprő többsége sem használ ki semmit ezekből. 2020ban meg a tv2vel jönni, hát... Van már Netflix, Amazon, Disney, berendezhetsz mozi/játszós szobát. Manapság simán otthon is rengeteg szórakozási lehetőség van és ezeket inkább használják a mindennapokban, mint az operába járást.
Én egy kb Sopron méretű városban lakom és tényleg van minden, ami kell: színházak, 3D mozi, edzőterem (edzővel, különféle edzésekkel), több óvoda, általános és középiskola stb. Szerintem ezek mind vannak pl Sopronban is, sőt, a te általad említett idegennyelvű óvoda meg iskola is van ott. Ha meg 1 évben párszor valami koncert miatt mégis el kell menni Pestre (vagy nekem Münchenbe), az sem megerőltető.
Akárhogy csűröd-csavarod az emberek elsöprő többsége csak a munka miatt lakik nagyvárosokban, nem azért mert boulderingezni vagy operába mennek rendszeresen. A home office széleskörű elterjedésével ez pedig meg is fog változni.
ahihetetlengyula 2020. 11. 17. 17:16
Előzmény: #100557  bankos
#100569
Elég megnézned az interneten egy grafikont a buborról, hogy legalább húsz év távlatában miképpen alakult. Ha spekulálni akarsz ,akkor ne váltsd ki fixre. 
berlini
berlini 2020. 11. 17. 17:12
Előzmény: #100564  elemerorsos
#100568
Irtam.
Grönlandra.
flyati 2020. 11. 17. 17:04
Előzmény: #100565  elemerorsos
#100567
Tisztelt Elemerorsos!
 Mi  15 éve költöztünk  egy panorámás   szentendrei hegyoldalra  Bp-röl . Elöttem Bp ,  jobbra a Pilis és balra a Duna.
 Túrázunk ,  lovagolunk ,  biciklizünk , sikloernyözünk  stb  évente egy szinház is belefér .
  Nem tudnék már Bp-en lakni  kivéve egy pár  budai hegyoldalt  és imádom a   " VIDÉKI  "  életet   :):):)
CyrusTheGreat 2020. 11. 17. 16:59
Előzmény: #100559  bankos
#100566
Ha a hiteledből 5 év vagy annál kevesebb van hátra, akkor felesleges ezen rágódnod szerintem. Ha 10 évnél több van hátra és nagy még a hátralévő összeg, akkor már elgondolkodnék, de maximum akkor, ha a törlesztőrészlet nem nőne 15k-nál többet.
15-20 évnél több van hátra és magas a hátralévő összeg, akkor már egyértelműen fixálnám  a futamidő végéig.
elemerorsos 2020. 11. 17. 16:27
Előzmény: #100564  elemerorsos
#100565
És kihagytam a kedvencemet: egy csomó kistelepülés egy utcás, ami azt jelenti, hogy a háztól 5-10 méterre megy a főút, buszokkal, kamionokkal.
elemerorsos 2020. 11. 17. 16:26
Előzmény: #100561  berlini
#100564
Aki vidéken jó levegőt vár, az meg fog lepődni, amikor télen mindenki elkezdi használni a vegyes tüzelésű kazánját, tavasszal-nyáron meg hordja a szél a trágyaszagot a környező földekről. Nem is beszélve arról, hogy a hulladékkezelés bevett módja az égetés, csomóan tartanak jószágot, és szinte mindenkinek van egy korszerűtlen dízel áruszállítója, amit lehet, hogy a szomszédodban fog "melegíteni"... kb ez van minden magyar kistelepülésen. Jó levegőhöz kb olyan helyre kell költözni, ahol 2 km-es körzetben nincs más lakos.
berlini
berlini 2020. 11. 17. 16:20
Előzmény: #100554  bankos
#100563
Erre csak tippelni lehet.
Rövidtávon egyszerűbb a dolog, lazitásra számitanak az okosok.
Azaz az MNB is csökkenthet alapkamatot.
Igy nincsen ok arra, hogy a Bubor nőjön
Középtávon már problémásabb.
Ha a járvány okozta gazdasági problémák kitartanak, akkor az extrém alacsony alapkamatok kitarthatnak akár 2-3 évig is.
Ha a kilábalás gyorsabb lesz, akkor akár már 2021 végén lehet emelkedő kamatokkal számolni, ha az infláció ujra nekilendül és átviszi a 4%-ot tartósan, több negyedéven keresztül.
Én személyesen azt hiszem (arra tippelek) hogy az alacsony kamatok kitartanak még legalább 3 évig.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 17. 16:17
Előzmény: #100560  elemerorsos
#100562
Én a plusz éveket választom magamnak meg a családomnak is! 😉 Az általad is említett előnyökön túl...
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wdsd008.html
berlini
berlini 2020. 11. 17. 16:11
Előzmény: #100531  Zsolt90
#100561
Jó levegőhöz messzebb kellene menned.
Vagy komolyan gondolod, hogy a Budapest táblán kivül egycsapásra tiszta a levegő?
Javaslom Grönlandot.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek