Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 02. 23. 20:03
Előzmény: #61018  Törölt felhasználó
#61020
Angyalfoldon lakott Papp Laci prolis negyedben ez ma is egy jazz kornyek.
Semmi nem er ott tobbet meg a luxus lakas sem 500 ezer per m2 nél.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 19:44
Előzmény: #60989  CyrusTheGreat
#61019
Azért ne feledkezzünk meg arról a momentumról se, hogy milyen áron van itt budai hegyekre panoráma egyes lakásokból:
https://goo.gl/maps/g4DiUFgm2qk8x5wz7
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 19:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#61018

Bármelyik, nézd meg itt belső Angyalföld, van egy rakás megmaradt új építésű kégli, eleve már mostanra lejjebb mentek és 900e alatti árak a jellemzők új építűsére, a korábban jellemző 950-1mihály szintről, de én tudom itt a zemberektől, hogy egészen simán oda lehet menni és lealkudni ezt, sokkal, 8-10%-ot hallottam. Talán ebben az is benne van, hogy vállakozóval kicsit könnyebb alkudni, mert ő tud számolni és mérlegelni és ismeri az idő fogalmát is, ellentétben az éxerdobozához 10 körömmel ragaszkodó magán eladót.
Nem is értem én ezt hogy hogyan, de nemrégen adtak el használt kéglit 900e körül itt nem messze, hogy hogyan sikerült nekik, bár az egy nagyon jó alaprajzú kégli volt, 3 külön bejáratú szobával. Szemezgettem vele én is, de nagyon drágán adta. Újban még hasonló sincs, talán azért sikerült neki. Ekkora nm-en a külön bejáratú nappali-konyha + 1 szoba, tehát 2 szobás a legjobb új építésűben, amit láttam, eddig.
Hogy örülhet most az az új lakás vásárló, aki 1 éven belül vette és most eladná 900e feletti nm áron, amit ő piacinak gondol vagy hisz. Aztán ha rákeres valaki a környékre, akkor 2-3 oldalon keresztül csak új lakásokat dobál fel az ingatlan com 900e alatt és ha még azt is tudná, hogy ezekből a zárakból még alkudni is lehet, akkor az öröme tényleg teljes lenne.
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 19:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#61017
Kaptál két példát, amelyeknél teljesen világosan látszik, hogy jobb helyzetű/panorámájú lakások az új ütemben olcsóbbak, mint a régebbiben. Te hoztál egy ellenpéldát. Ezek elég konkrét példák. Majd szólj, hogy milyen likviditás mellett és milyen áron adják el a korábbi vásárlók a lakásokat, amikor még mindig kapható lesz a beruházótól a garanciás, valóban új lakás.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 19:12
Törölt hozzászólás
#61016
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 19:09
Törölt hozzászólás
#61015
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 19:07
Törölt hozzászólás
#61014
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 19:07
Előzmény: #61003  sakal83
#61013
Nem diszkont, de ezt nem is állítottam. A lényeg az, hogy ha B ütemnél jobb lakásokat (D ütem), ahol tényleg még értelmezhető panoráma is van, azokat megkapod ugyanannyiért, mint a korábbi ütem, akkor maga a beruházó írja felül az értéknövekedést, mint selling pointot. Az világos, hogy az, aki megkapta 500-600k/nm áron, az jól járt (kérdés mennyivel?), de most per pillanat arról van szó, hogy a beetetett "befektetők" próbálják meg 1M-ért eladni, míg a beruházó a sajátjait szórja kevesebb, mint 800k-as nm áron... Mit is üzen ez a kiváló befektetési lehetőségről? Maga a beruházó ígér alád - ahogy, azt várni is lehetett. Ugyanez lesz, ha a nyakán maradnak és kiadással próbálja majd meg hasznosítani.
sakal83 2020. 02. 23. 19:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#61012
a privát hirdetésről. Azokat a kégliket 16-ért árulta a metrodom. a 80párnmeses voltak 42m környékén. Egy kissé vicces sajnálni azt, aki megvesqzi 10-20% foglalóval, tőkéje nem áll benn csak a végén, és kirakja dupláért... azt akárhogy számolom 500%-os hozam a betett tőkére... még a végén megsajnálom bármelyiket... :) Berak 3,2m-ót és 16-ot akar kaszálni...
sakal83 2020. 02. 23. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#61011
bocs:) tibor78nak szántam
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:58
Törölt hozzászólás
#61010
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:56
Törölt hozzászólás
#61009
sakal83 2020. 02. 23. 18:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#61008
Illetve kerdeznek: hany lakast adtal vettel az emult evben? Ha jol emlekszem csak siman a 13keruleti jobb keglidet nem vittek el olcsobban. Ha nem hiszed hogy off van az a te bajod... halkan jegyzem meg hogy a tavalyi epitesi ar 30et csokkent pernm mert NINCS megrendeles. Tegnapelott kerdeztem ra! 
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:54
Előzmény: #61003  sakal83
#61007

Én nem ragadnék le ennél ez egy példánál, látni többet is mindenfele pesten, hasonló helyzetben. Próbálnak mexabadulni a maradék kéglitől és lehet alkudni vagy már eleve ők viszik le az árakat. Én a vállalkozót egyébként megértem, neki az idő fontosabb tényező, mint egy magán eladónak.
Nade ilyen ellenszélben mennyi esélye van egy használt kégli eladónak? Miközben azért vette a kéglit mert az ígérték neki, hogy ez jó befektetés, masszív árnövekedés meg könnyű kiadni magas bérleti díjra.
Ez egy barátságtalan, sőt per pillanat ellenséges gazdasági környezet, túl erős a konkurrencia, miközben a vevők már régóta nem tolonganak, tehát erős a harc értük amúgy is. Értem, hogy várniuk kell és talán jobb helyzetbe kerülnek, de mennyit kell várniuk, amíg elfogynak a diszkont áras új kéglik? Ezt valaki meg tudja becsülni, mikorra futnak ki ezek? 1 év? 2 év?
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:54
Törölt hozzászólás
#61006
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:51
Törölt hozzászólás
#61005
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:49
Törölt hozzászólás
#61004
sakal83 2020. 02. 23. 18:45
Előzmény: #60999  Törölt felhasználó
#61003
Na itt alljunk meg! 1. A metrodom diszkont arai ott nem epp diszkontok mert biza 500-600epernmert kelt el a jo resze! 2. Az hogy az ingatkanos megvette 16moert es kirakja 32ert hadd ne sajnaljam...
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#61002

Mindenki nagyon fog örülni neki, hogy amikor előveszi újra a marketing szöveget és ott gondolom tartós értéknövekedést ígértek nekik és megkérdezi, hogy hol van az értéknövekedés, amikor diszkont áron szórják a kégliket közben?
Ugye ezt most akkor árnyalni kell, mert lesz majd növekedés, hogyne lenne, csak előtte még a maradékot el kell adni diszkont áron. Kis türelmet kérnek a nagy áremelkedés előtt. Az majd akkor jön, ha eladták az összes lakást, mert hát az ide kívánkozó embertömeg már nem tud új építésűt vásárolni és felverik majd a használtak árát. Ez ilyen eccerű, nem kell ezt elbonyolítani, ez máshogyan nem is történhet majd. Örülni kell annak, hogy ákciós áron minél hamarabb eladják az összeset, mert akkor onnantól csak használtat lehet vásárolni horribilis áron, hiszen aki éxerdobozba akar beköltözni, annak meg kell fizetnie annak az árát.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:43
Törölt hozzászólás
#61001

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek