Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dave77 2016. 09. 27. 16:48
Előzmény: #10476  szarvasvadasz
#10480
Milyen igazad van. Mi is rengeteg slendrián, alapdolgokat nélkülöző hirdetéssel találkoztunk. Házat kerestünk, ott azért sokszor van külső kép. Ha jól ismered a környéket, akkor egy idő után ki lehet deríteni, melyik is az. Sportot űztem belőle, hogy megtaláljam a házakat. 5-ből 4-szer sikerült, 5 perc és 1 óra közötti idő kellett hozzá darabonként. Szerintem megéri.

Aztán végül magánszemélytől vettük, teljesen korrekt hirdetést rakott fel címmel, képekkel, alaprajzzal, teljes leírással. Sima ügy volt.
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 14:52
Előzmény: #10477  BPartner
#10479
de a magánhirdető (ha tényleg ilyen hülye) akkor az első telefonban közli az utca nevét nem?
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 14:52
Előzmény: #10476  szarvasvadasz
#10478
mert attól félnek, hogy kikerülik őket
azért kerülik ki, mert van képük milliókat! elkérni a semmiért

szomorú ez
nem szakma

és a vicc az, hogy ha kizárólagos szerződésük van, sokszor akkor is így működnek

korrekt közvetítői díj mellett mindenki boldogan kötnek kizárólagos szerződést szerintem
BPartner
BPartner 2016. 09. 27. 14:47
Előzmény: #10468  Törölt felhasználó
#10477
De nagyonis tisztában vannak. Ezért használják a várorsrészek neveit "tágan" értelmezve. A magánhirdetők is ilyenek.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2016. 09. 27. 14:43
Előzmény: #10465  BPartner
#10476
Vannak olyan hirdetések, ahol az ingatlanosok ugyanazt az ingatlant 5 különböző utcában hirdetik, az ingatlan meg a valóságban egy hatodik címen van. Megy a ködösítés, a hozzáadott érték meg tart a nullához. Házat hirdetni úgy, hogy csak belülről vannak amatőr fényképek? Esetleg elpakoltatni / kitakaríttatni fényképezés előtt? Alaprajz nélkül? Telket övezeti besorolás nélkül? Mindenképp el kell mennem megnézni a titokzatos helyen levő valamit ahhoz, hogy kiderüljön, eleve nem érdekel, ha előre tudom a címet? Hát nem az lenne a közös érdek, hogy "előszűrt", kvalifikált érdeklődőket generáljon a hirdetés, az jelentkezzen a hirdetésre, tegyen bele időt / energiát, aki valóban potenciális érdeklődő? Ha meg már találkozunk, legyen felkészült az ingatlanról, előre szedje össze a döntéshez szükséges infókat olyan igényességgel, mintha ő maga szeretné megvenni, különben csak hátráltat.

Vagy harminc ingatlant néztem meg az elmúlt 2-3 évben, ezek alapján vicc az egész ingatlanos szakma - tisztelet az értékesítést, mint szakmát valóban művelő nagyon ritka kivételnek: ők azok, akik beszélnek "vevőül" és felkészültek egy sokmilliós beruházásról szóló beszélgetéshez.
BPartner
BPartner 2016. 09. 27. 14:36
Előzmény: #10469  exmnbs1
#10475
A lakáspiac evolúciója majd eldönti melyek a kihaláslra ítélt fajok és kik élik túl.

A 2014 utáni lakáspiacnak is vannak vesztesei és nyeretesei. Még nem tudni ki hová tartozik.
exmnbs1 2016. 09. 27. 14:33
Előzmény: #10472  Törölt felhasználó
#10474
Meg országút))))
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 14:28
Előzmény: #10469  exmnbs1
#10473
a nagynak előnyös mert azonnal pénz lát + a jutalék
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 14:27
Előzmény: #10470  exmnbs1
#10472
persze ez benne van

én arról beszélek, amikor ott állunk mondjuk a Fillér mellékutcájában és bizonygatja, hogy ez a Rózsadomb

mondom neki, hogy biztos így van, de akkor miért van az utcatáblán Rézmál?:)
exmnbs1 2016. 09. 27. 14:25
Előzmény: #10468  Törölt felhasználó
#10471
Abban ne legyél biztos
Olyant lattal mar hogy dusumbujt ír pl Corvin negyed helyett?
exmnbs1 2016. 09. 27. 14:23
Előzmény: #10468  Törölt felhasználó
#10470
Hat arra hogy ránéz hű nem is olyan pocsék alaprajz es épp nem talált mert drága akkor hátha elmegy helyette máshova))))
exmnbs1 2016. 09. 27. 14:21
Előzmény: #10467  BPartner
#10469
Ma azt olvastam keves az ingatlanos
Es ahelyett hogy lakást vennének a pénz harmadabol nyissanak irodát valamelyik nagy alatt mert az milyen előnyös
Meg a vegen az is kiderult hogy ezeknek alig a fele éli meg az egy evet....
Nagyon jól mehet a Business ha a franchisebol akarnak élni)))

Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 14:19
Előzmény: #10466  Törölt felhasználó
#10468
én ezt soha nem értettem, mire jó...

a kedvencem, amikor a városrészek neveivel sincsenek tisztában a szakember ingatlanközvetítők...
BPartner
BPartner 2016. 09. 27. 14:13
Előzmény: #10466  Törölt felhasználó
#10467
A Gellérhegyen a hirdetések negyede téves volt. 17 hirdetést jelentettünk be. Végig lehetne menni a teljes adatbázison.
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 14:03
Előzmény: #10465  BPartner
#10466
Ilyen még a "Corvin-negyed" kulcsszó. Rákattintasz, aztán kiderül, hogy autóval 5 perc alatt bejuthatsz a Corvin negyedbe (ha 100-zal mész). Szart sem érnek vele, csak azokat is magukra haragítják, akik azon a helyen is megvennék.
BPartner
BPartner 2016. 09. 27. 12:45
Előzmény: #10355  BPartner
#10465
Már jöttek is a .comt-tól az értesítők hirdetésenként, hogy "Az észrevételét megvizsgáltuk és jogosnak találtuk. A hirdetés feladóját megkértük, hogy módosítsa a hirdetését. Önt hamarosan tájékoztatjuk a fejleményekről."

Ezért mondtam, hogy mindig érdemes jelenteni a trükkös hirdetéseket, mert odafigyelnek.

Hogy mindenki értse a Gellérthegyen hirdettek több egyáltalán nem a Gellérthegyen lévő hirdetést. Utcanév nélkül, csak a városrész nevét használják ki, hogy a hirdetésre rákkattintsanak/észrevegyék. Értelme nem sok van, de a jelenség maga nagyon zavaró.

Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 00:11
Előzmény: #10462  Törölt felhasználó
#10464
Ha mindegyiket kétszer adják át, akkor talán meglesz a 30 ezer :-)
BPartner
BPartner 2016. 09. 26. 23:10
Előzmény: #10462  Törölt felhasználó
#10463
Sok a kérdőjel, de 2018-ban több átadás valószínűsíthető, mint 2017-ben. Hogy ez a számok szintjén mit jelent, azt szerintem csak jövő ilyenkor fogjuk tudni biztosan kijelenteni.

Addig nem is érdemes dobálózni felelőtlen kijelentésekkel.

Fontos hozzá tenni, hogy amikor ezeket a számokat kimondják, beleértik a saját részre épült családi és ikerházakat is. Az értékesítésre szánt lakóingatlanok (egylakások, két lakásos és 3 vagy annál több lakásos) ezeknek a számoknak csak egy bizonyos részét jelentik.

Olyan ez, mint amikor a lakáshitelekről beszélnek és annak csak egy része a lakásvásárlásra folyósított hitel.

Banánhéj ez amúgy, főleg, ha nem nézel utána, csak a híreket olvasod.

Törölt felhasználó 2016. 09. 26. 23:00
Előzmény: #10460  BPartner
#10462
nemrég 25-30 ezer átadásról írtak jövőre
az kevés lenne?
Törölt felhasználó 2016. 09. 26. 22:59
Előzmény: #10459  BPartner
#10461
most akkor a körtét és dunakavicsot hasonlítod össze?

azt hittem, komoly ember vagy

de akkor ha már viccelődünk: annak az oldtimer autónak mondjuk 30 éves koráig esik az ára mint a kő, utána, ha eredeti minden porcikája emelkedni kezd

nem látom az analógiát, de ha van, akkor a panelek már oldtimerek, tehát ha veszek egy panel lakást elcseréled velem egy újra?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek