Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 17:39
Előzmény: #11599  Törölt felhasználó
#11600
"Lehet, h vannak, de ezeket a szektorokat éppen a kormányzat hízlalta fel. Akkor most visszakérik a pénzt?"Igen.
"Az összes nem lakosság sanyargató intézkedést mindig a lakosság fizeti meg."
Ez egyszerűen nem igaz.
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 17:33
Előzmény: #11594  SilentMode
#11599
Lehet, h vannak, de ezeket a szektorokat éppen a kormányzat hízlalta fel. Akkor most visszakérik a pénzt?
Egyébként - és előre is elnézést kérek - ritka nagy hülyeségnek tartom ezt a "lakosság nem nyomorgatása" szöveget, amit szerintem a közgazd. sem támaszt alá. Az összes nem lakosság sanyargató intézkedést mindig a lakosság fizeti meg. Lehet, nem az adóterhekben megjeleníthető módon, hanem pl. a költségekben. 
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 17:27
Előzmény: #11597  TheSnake2020
#11598
Pontosan ezt mondom én is, de látványosan nem megy át.
TheSnake2020 2022. 04. 21. 17:25
#11597
Azért a korrektség kedvéért. Közel 16 hónap után a forint ma pont ugyan ott van, mint 2020 dec.31en. 1%. Azaz 16 hónapja egy okos kereskedéssel inkább a forintra fogadok, vagyis a kereskedők nyertek. Én továbbra is nyitott vagyok mind a két irányra, de egyelőre forint long. Behalt negyedéves és havi gyertya. Nem rohanok mindenért Eurót venni. A helyzet gyorsan változhat ezért éberség elvtársak. Vannak figyelmeztető jelek. Nagy Márton pedig szerintem jó helyre kerül. Forint jelenlegi szinten neutrális. A feljebb eladott pakkok óvatos visszavételét tervezem 370 tol fokozatosan. Ezek kereskedési pakkok és van tér felfele is ez biztos. Rövid távon még lefele várom. Akar 360 alá is. 352 az már szerintem hosszú távú trendvonal alatt. Nem lehetetlen, hogy nem latunk többé 400 forintos árfolyamot. 
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 15:33
Előzmény: #11595  Cinderella74
#11596
Nézd, én nem vettem eurót 380 felett, viszont 378-ról kísérem lefelé EURHUF shorttal.
És mindvégig azt mondtam, hogy bazári baromság 400+ EURHUF árfolyamot szajkózni, ha nyer a Fidesz. Ha ez a nem jó, vállalom.
Cinderella74 2022. 04. 21. 15:05
Előzmény: #11594  SilentMode
#11595
"politikai görcsből nem lehet kereskedni, mert homályos a látás." Ez leginkább pont nálad fellelhető.
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 14:26
Előzmény: #11592  Boomer
#11594
Igen, részemről vélemény, mint ahogy bárki más mondanivalója is az (egy-egy vélemény).
Látom a mínuszok számban is, hogy rengetegen frusztrálódtak a választás után, de továbbra is tartom: politikai görcsből nem lehet kereskedni, mert homályos a látás.
Recesszióhoz igazitott gazdasagpolitika jön a következő időszakban, reményeim szerint nem a lakosság nyomorgatásával. 
Bőven vannak olyan szektorok, ahol van tere a tehervállalásnak.
Boomer 2022. 04. 21. 14:24
Előzmény: #11592  Boomer
#11593
Nagy Márton véleményével többszörösen nem értek egyet.
https://www.portfolio.hu/deviza/20220307/nagy-marton-ez-egy-spekulacios-tamadas-a-forint-ellen-531609
A forint már eleve magas inflációval küzdött a háború előtt is, és bár az MNB a 2021 nyarán meghirdetett kamatemelési pályával a közép-európai régióban talán leghamarabb lépett, de a korai valós szigorítás elmaradt.
Az először javasolt
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220131/nagy-marton-20-eve-nem-erte-ekkora-sokk-a-magyar-haztartasokat-uj-programokra-lesz-szukseg-az-ev-masodik-feleben-524163
majd bevezetett
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220309/nagy-marton-az-arstopok-segitenek-532077
árstopok lehet hogy pillanatnyilag jók, és segítettek választást nyerni, de tartósan nem fenntarthatóak.
Itt már Zsidayval értek egyet aki Argentína árstopjaival példálózik. Lehet hogy eddig Nagy Mártonnak lejt a pálya, de hogy fogja kivezetni az árstopokat ? Hogy fogja finanszírozni sok hatósági ár költségeit ?
Nagy Márton egyelőre a machinációt jelenti számomra.
Boomer 2022. 04. 21. 14:16
Előzmény: #11585  SilentMode
#11592
Maradjunk annyiban hogy ez részedről puszta vélemény, bármiféle alátámasztás nélkül. Magam is meglepődtem hogy Katika levonul, azon még jobban hogy felfelé bukik.  Azok akik figyelemmel követték az elmúlt 12 évet, látták hogy operál a problémamegoldó csapat. Ezen időintervallum alatt jól megtapasztalható volt hogyan reagálnak és kommunikálnak, és mik a valós problémákra adott válaszok. Direkt nem szeretnék kiemelni példákat mert valami soha nem fekete vagy fehér.
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nepszava-kaslert-nyugdijazhatjak-lazar-visszaterhet-a-kormanyba-pinter-marad/
"... Varga Mihály is marad pénzügyminiszterként, de a következő ciklusban a pénzügyi tárcának elegendő lesz a költségvetéssel és az adóügyekkel foglalkoznia. A gazdaságai stratégia, az energetika, a fejlesztések koordinálása egy új tárcához kerülhet, e területet Nagy Márton irányíthatná. Nagy a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi stabilitásért és hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgatója volt, majd öt éven át, 2015 és 2020 között a jegybank alelnökeként dolgozott. A lap megjegyzi, hogy Nagy vihargyorsan távozott a jegybanktól 2020-ban, mert elmérgesedett a szakmai vitája Matolcsy György MNB elnökkel. Később miniszterelnöki megbízottként egyebek mellett a gazdaságpolitikai kérdésekkel kapcsolatos szaktanácsadás, valamint a gazdaságpolitikai ágak működési összhangjának erősítése lett a feladata. ..."
Tehát ez értelmezhető úgy hogy Varga Mihály ha nem is teljesen de részlegesen parkolópályára kerül ?
TitusPullo
TitusPullo 2022. 04. 21. 14:09
Előzmény: #11587  SilentMode
#11591
En jomagam a bankszektorral es egyeb pu szereplokkel kezdenek. Reklam es media. Aki orrba szajba tolja a reklamot azzal legelebb. Illetve az allando lakoingatlan feletti ingatlan szamra adoztatnek. (Margora a plebsz az nem paraszt a koznep) bar nem tudom hallottal-e mar partfuggetlen magyar atlagpogart? Hat ahol sotet van ott fenyes a kis csillag is. 
Boomer 2022. 04. 21. 14:06
Előzmény: #11589  GlitterJohan
#11590
Mire váltasz ?
EUR ? CHF ?
Mit kezdesz vele most hogy sokan recessziót emlegetik ?
PEMÁP ? ETF ?
GlitterJohan 2022. 04. 21. 13:53
#11589
Remélem még egyszer lejön ~352-re mint februárban, és átváltok mindent. Akkor hibáztam mert nem raktam át mindent:D
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 13:24
Előzmény: #11587  SilentMode
#11588
birka az mert gyapjas...
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 13:22
Előzmény: #11586  TitusPullo
#11587
Te, ebbű' így 4 év múlva sem lesz a haladóknak választási siker, ha parasztozod az ország felét, Tesó.
Remélem, hogy oda súlyt majd le a pöröly, ahova kell. És nem, szerintem nem lenne jó irány ezt a lakossággal kezdeni. Szerinted igen?
TitusPullo
TitusPullo 2022. 04. 21. 12:49
Előzmény: #11585  SilentMode
#11586
és csak különadóval kezelik a pü és reklámszektorra a hiányt, vagy a szavazó gyapjas plebszet is szigorítják ezúttal?
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 12:40
Előzmény: #11584  Boomer
#11585
Pontosan, ezt vélelmezem. A jegybank a továbbiakban is a kormány politikáját fogja támogatni.
Az általad idézett premissza azért nem helytálló, mert az elmúlt 10-12 évből indul ki, ami konjunktúra évtized volt (globálisan is).
Most recesszió van és még nagyobb jön. Ehhez kell a politikát igazítani. Ezt fogja tenni a kormány és ezt a jegybank is.
Boomer 2022. 04. 21. 12:27
Előzmény: #11578  SilentMode
#11584

Tehát a véleményed hogy az eddigi támogató politika helyett szigor tér vissza?
Sokan itt inkább úgy látjuk hogy az MNB továbbra is a kormány politikáját fogja támogatni.
Egyáltalán figyeled mit kommunikált a jegybank ?
Azt mondták olyan szigorúság lesz hogy reálkamat lesz, ennek nyoma sincs.
Van erre valami infód amire ezt alapozod ?
Boomer 2022. 04. 21. 11:28
Előzmény: #11579  SilentMode
#11583

A kommunikáció jelenleg az hogy nem lesznek megszorítások.
Ha "csak" pár száz milliárd huf várna kiigazításra szerintem nem lenne gond, lásd különadók tekintetében kreatív a csapat.
Itt most arról van szó hogy több ezere milliárd huf vár korrekcióra ami már túl sok, és az extra profitot elkönyvelők sem tudnák fedezni.
Ezért az a következtetés hogy szükséges egy komolyabb kiigazítás, vagy ha ez nem történik meg, nem lesznek megszorítások akkor azt forint értéke fogja mutatni, ezért Goldi hosszú távú előrejelzése továbbra is mérvadó.
Ha visszanézel a nyilatkozatokra az MNB nagyon sokat védte a forintot szóban, de ténylegesen ez nem helytálló. Zsiday is azt nyilatkozta hogy majd a forint, neki sem jött ez be. A GDP emelkedés egyik kulcsa a magas nyomású gazdaság amely szintén ezen alapul.
A 370-es szint nem értem miért számít jónak, hiszén még ez a szint is nagy esés még a régiós valutákhoz képest is.
Optimista meglátások technikai alapon lehetnek rövid távon, ezt elfogadom.
Fsociety
Fsociety 2022. 04. 21. 11:27
#11582
Pcr teszt eltörlése, szemelyes tapasztalat: 1 hete voltam tesztelni, elso korben gyorsteszt, negativ. Masodik kor Pcr, pozitiv. Na most ha az emberekhez a gyorsteszt jut csak el ingyenesen, akkor kb adunk a sz.rnak egy pofont, mert full hibas diagnózisok szulethetnek. De  ez mar 2020 ota oriasi hiba volt, hogy nem a megelozesre helyeztuk a hangsulyt, hanem az otvar eü majd megoldja, meg a tizparancsolat. ( az okok viccesek, nem birta volna el a gazdasag, ha leall a termeles, pedig ugye mi mindenkinel jobban teljesitunk, ha bele halunk is) Spoiler veszély :nem oldotta meg. De majd valaki nyilvan ezen is hatalmasat kaszál. 
SilentMode
SilentMode 2022. 04. 21. 11:25
Előzmény: #11580  Törölt felhasználó
#11581
Ő a felelős és akkor jár el helyesen, ha minden körülményt figyelembe véve hoz döntést.
Ebbe - nem kicsit - beletartozik az új kormány és annak irányainak megismerése. 
Választás volt két hete, és néhány héten belül lesz új kormány. Türelem.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek