Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2019. 03. 11. 17:58
Előzmény: #2779  upgrayeddAKS
#2780
minek zárt volna a piac bármit, ha mehetett volna még?
van azért egy szint, ami fölé már nem mehetnek éppen az infla miatt
amit persze most is hazudnak, de ezt már egyre kevesebben hiszik el
330-as tartós árfolyamon infla robbanás lenne
na ezt nem akarják
kamatot így is emelni kell, de nem mindegy mennyit
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 03. 11. 17:28
Előzmény: #2778  gambadoro
#2779
Nyilván precízen le kellene követnem az MNB devizatartalék-adatait ahhoz, hogy a teóriámat verifikáljam, de a gyenge oldalon nincs értelme normál gazdasági viszonyok és folyamatok között interveniálni, mert azzal csak a tartalékokat égetik el. Bár matolcsicska egy kretén, azért az MNB-nél még mindig dolgoznak jó szakemberek. Szóval az a munkahipotézisem, hogy 330-nál sem avatkoztak be, csak szimplán zárhatták a piaci szereplők a shortokat. Ellenben azt nagyon is valószínűnek tartom, hogy az erős oldalon (manapság már csak relatíve lehet erről beszélni) bármikor interveniálhatnak, hiszen akkor feltöltődnek a devizatartalékok, HUF-ból meg lényegében annyit ad el, amennyit nem szégyell. Az inflára amúgy is csak indirekt módon hat, ha HUF-ot ad el. Meg aztán annyira azért nem küzdenek az infláció ellen...
gambadoro 2019. 03. 11. 17:13
Előzmény: #2777  upgrayeddAKS
#2778
én egyébként pár hete váltogatok, pedig bízom abban, hogy erősödni fog
annyi biztos, hogy azon a napon, amikor bejelentik az euró csatlakozást óriásit fog erősödni
kérdés, hogy milyen árfolyamról
mivel a 330 körüli láthatóan már nem tetszett nekik, így ennél nem fog tovább menni, legfeljebb feltolják a kamatot
na ezért hiszek abban, hogy lesz 300 alatti euró árfolyamunk abban a két évben
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 03. 11. 16:53
#2777
Kb. 2 éve nem váltottam, szóval lehetett pár outlier adat úgy, hogy észre sem vettem (btw. 2 éve meg pont fordítva volt, meg azelőtt, meg...). Itt most az a kérdés, hogy echte nagymintán mi hogyan alakul. Sokéves távlatban, stb. De azért köszönöm a meglátásokat.
TP 2019. 03. 11. 16:43
Előzmény: #2772  upgrayeddAKS
#2776
Tavaly pont áprilisban indult az árfolyam 310-től felfelé és tetőzött 330-on augusztusban. 
gambadoro 2019. 03. 11. 16:32
Előzmény: #2772  upgrayeddAKS
#2775
vannak ilyen elképzelések:)
ha pl. holnap megint azt mondja az mnb, h fontosabb neki a maginfláció mint az ekb és ezért hajlandó szigorítani, akkor igazad lesz
ha meg nem, akkor nem
Passionata
Passionata 2019. 03. 11. 16:13
Előzmény: #2772  upgrayeddAKS
#2774
van ilyen nepi megfigyeles is aztan pont tavaly jo nagy sz.pas is lett belole :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 03. 11. 16:07
Előzmény: #2772  upgrayeddAKS
#2773
*hsz.   ...akart lenni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 03. 11. 16:06
#2772
Sziasztok! A csártok alapján az idegenforgalmi szezon kezdetén (kb. ápr.) és zenitjén (kb. aug.) szokott lenni egy-egy jó kis HUF erősödés. Valaki mért is valami szignifikánsat sok éves távlatban ezen, vagy csak az én szubjektív meglátásomat tükrözi, amit fent írtam? Vennék idén EUR-t, és mivel nem piskótáról beszélünk, 310, vagy az alatti árfolyamon tenném, ha lehet. Persze simán lehet, hogy 315 alá nem fog menni, de azért érdekel mások véleménye is. Előre is köszönöm a meglátásokat és minden konstruktív hz.-t, kritikát. 
NickD
NickD 2019. 03. 11. 13:52
Előzmény: #2770  Passionata
#2771
Oks, köszi. Igen, így egyértelmű. De a kérdést is elég sz@rul sikerült megfogalmaznom :D
Passionata
Passionata 2019. 03. 11. 12:30
Előzmény: #2769  NickD
#2770
nem , az euro azert gyengul vagy erosodik( az USDhez kepest) mert az euroert tobb vagy kevesebb dollart adnak de ettol a kereskedok nem adnak tobb vagy kevesebb forintot az euroert.nezd itt van az EURO index( az € ara  usd gbp jpy chf kosarhoz kepest) es rapakoltam neked a €$t igy  jol lathato a divergencia
 https://invst.ly/a8whb
NickD
NickD 2019. 03. 11. 12:04
Előzmény: #2754  Törölt felhasználó
#2769
Csak egy aprócska kérdés: ha az euro nagyot gyengül a dollárhoz képest (is), akkor az egzotikus forintunknak is erősödni kellene az euro-hoz, nem? :) (na persze nem drasztikusan, mint látjuk)... Mert ha igen, akkor lehet abból a 312 - 314-ből elég gyorsan valami :) 
Csak ha ez a tézis megállja a helyét, az újabb problémás kérdést vet fel...
gambadoro 2019. 03. 09. 13:30
Előzmény: #2767  gambadoro
#2768

+ kaptam valami egyedi kártyát ingyen évi díj nélkü :) nem mintha kellett volna
+ premium lakás és balesetbiztosítást, autóra mini casco-t
ezek vannak benne
gambadoro 2019. 03. 09. 13:29
Előzmény: #2765  ostyascukor22
#2767

annyit hozzátennék, hogy az előbb megnéztem az általános szerződést és ott magasabb a váltási költség sőt, eladási és vételi árfolyamot ír
úgyhogy a 40 fillér környéki összeg és a tőzsdei ár egyedi ajánlat volt nálam is ezek szerint
picit kevesebb egyébként mint 40 fillér
Passionata
Passionata 2019. 03. 09. 13:15
Előzmény: #2765  ostyascukor22
#2766
Igazan nincs mit  es barmi mast hazudnak (mert fognak) irj nyugodtan.annyit meg ,hogy csak egy ugyletert nem eroltetnem a privatbanki szerzodest annak is van havi dija szoval amit nyersz a reven...
ostyascukor22 2019. 03. 09. 12:19
Előzmény: #2764  Passionata
#2765
ja bocs, azt nem is vontam kétségbe
hanem azt értettem félre hogy középárfolyam+40 filléren (per euró) tudok adni venni 20 millával
de így amiket írtatok már összeállt a kép, úgyhogy innen már megnézem hogy is működik ez BBnél
még egyszer köszi mindenkinek a segítséget!
Passionata
Passionata 2019. 03. 09. 10:38
Előzmény: #2760  ostyascukor22
#2764
Pedig igy van ,
mas is irta mar sokszor kotni kell egy privat banki szerzodest vagy van esti egyedi arfolyam is .a 40filler az per euro ertendo nem a teljes ugyletre.
gambadoro 2019. 03. 09. 02:12
Előzmény: #2762  ostyascukor22
#2763
ha a magyar lakosság finanszírozza az államot, na akkor lehet igazán inflálni
fel sem tűnik a népnek :)
akkor nincs piac, ami mondjuk valami kontrollt gyakorolhatna
az oktatásról annyit, hogy annak idején pokornival elmentek finnországba "tanulmányozni" a rendszert
nos nulla amit megvalósítottak
mert ugye az más:)
pedig semmi más nem kellene, csak átvenni úgy, ahogy van
a finnek, akik delíriumban ténferegtek ma közelítik a svéd, norvég életszínvonalat, holott se vasérc se olaj :)
és ez nagyrészt, legnagyobb részt az oktatásuknak köszönhető, amiből kinőtt a magas hozzáadott értékű ipar, méghozzá nagyon gyorsan
ostyascukor22 2019. 03. 09. 01:32
Előzmény: #2759  gambadoro
#2762
ez amit te mondasz a lufifújás következménye (megtakarítás infla)
de miért jó nekik hogy mindenki menjen állampapírba?
csak akkor van értelme ha adósságot akarnak inflálni (az is vagyona valakinek :P). 
ha csak pénzt akarnak kivenni akkor nem érdekli őket az adósság. fújják a lufikat és szedi belőle a pénzt számolatlanul, aztán ha omlik akkor lehet a másik oldalt kaszálni (pénzért felvásárolni a javakat)
gdp egyensúly fentartása/kozmetikázása középtávon is csak ezzel az infla módszerrel működik. itthon tuti (mondom ezt én nulla tudással)
oktatás, hozzáadott értékben nincs vita. az mindig jó ha jó :)
de őszintén, ezek kialakult piacok (mármint pl a színvonalas oktatás, és a high-tech termelés). reálisan sose fog tudni az állam kialakítani olyan rendszereket amik versenyezni tudnának ezekkel a meglévő piacokkal (privát szektor mindig rá tud ígérni az államra, elviszi a felső x %ot).
globalizmus hátránya hogy centralizálja a szellemi tőkét a pénztőke köré.
vagy ha lokálisan ki is van helyezve valami állomás, a módszertan (juszt se know how :P) akkor is a központból jön. orbánék (de tökmindegy, lehetne más is) ebben látják az ország jővőjét: kihasználható tömegek melójának leértékelése (infla), ugyanide (lakosság) az adósság kiszervezése (állampapír)
sajna az ilyen tranzitzónák mint mi csak a leértékeléssel (mármint a munkaerő tulajdonosok tőkéjének leértékelésével)+ védtelen tömegek kiadás inflával tudnak mahinálni
de mondjátok az ellenkezőjét, én leszek a legboldogabb ha van más reális scenario.
megint csak nulla tudással állítom, de az ilyen helyek mint finnország, vagy akár az usa, tényleg arról szólnak hogy olyan sok ott a pénz, hogy a társadalom jó része akarva akaratlanul is kap belőle (ha máshogy nem, a minőségibb szolgáltatások révén, pl jobb utak)
csak azért írom ezeket, mert tényleg érdekel ha láttok alternatívát pl itthonra.
gambadoro 2019. 03. 09. 01:15
Előzmény: #2760  ostyascukor22
#2761
ok
én az unicreditet ismerem ezen a téren, de bevallom, a szakszavakkal bajban vagyok
ott felhívom a privát bankárt, nézem az árfolyamot meg ő is, jobb esetben ugyanazt látjuk :) a forint számláról teljesül a vétel, ami az euró (dollár akármi) számlára kerül, amiért nem fizetsz
volt olyan, hogy mire lenyomta a gombot pont volt egy ugrás és akkor az teljesül nem az az árfolyam, amit mindketten megerősítettünk
van ilyen
de ennél jobb áron nemigen veszel, az utalás vagy a pénzkivét viszont drága, na az megöli
én azért intézem már ezt készpénzben, ha viszont utalnod kell, akkor jó a bank
egyébként én is örömmel hallanék olcsóbb számlavezetést az unicrdeditnél mert ez így 2000 ft/hó mármint a számla hozzá 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek