Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2017. 12. 31. 22:46
Előzmény: #3359  totoro
#3360
“Miért érteném úgy? Szerinted a kriptókat feltétlenül kibaszott erőforrásigényesen kell bányászni?“
.
Igen. Hiszen ez a technológia lényege (a függetlenség, az anonimitás, a biztonság, a gyorsaság, stb. stb.). Ennek a rendszernek ilyen komoly erőforrásigénye van, a “bányászat” pedig az ebben való részvétel jutalma, nem egy öncélú farmos telefonos játék app...
totoro
totoro 2017. 12. 31. 22:27
Előzmény: #3358  -pny
#3359
Miért érteném úgy? Szerinted a kriptókat feltétlenül kibaszott erőforrásigényesen kell bányászni? Már magyar filmes weboldal a felhasználó gépén kriptót bányászik, mobiltelefonos vírusok bányásznak a telókon stb. Az egésznek több a kára mint a haszna, mert jelen pillanatban egy kisebb ország energiafogyasztása elmegy egy rakás valamire, aminek gyakorlati haszna egyelőre nagyjából nulla. Ez az erőforrásigényes bányászat zsákutca.
-pny
-pny 2017. 12. 31. 21:03
Előzmény: #3356  totoro
#3358
Ebből ugyanis az derül ki, hogy azt hiszed, hogy a “bányászat” olyan, mint egy farmos játék a telefonon.
-pny
-pny 2017. 12. 31. 21:01
Előzmény: #3356  totoro
#3357
Ebből pont az derül ki, hogy a lényegét nem érted az egésznek...
totoro
totoro 2017. 12. 31. 20:03
#3356
És félreértés ne essék, maga az irány marha jó, a kriptovalutáké a jövő, de a bitcoin nem az, csak a valóban használható kriptovalutáknak az előfutára, tele gyermekbetegségekkel, és hülye attribútumokkal. Eleve azt elcseszettnek gondolom az egész mai kriptovilág koncepcióban, hogy lehetséges bányászni őket. Mi értelme van annak, hogy ma annyi energiát fogyasztanak a világban a bitcoin és etherum bányász gépek, mint egész Magyarország. Komolyan, nonszensz, hogy ilyen ostobaságra ekkora erőforrások mennek el, és ilyen faszságokkal tovább terheljük a bolygót.
totoro
totoro 2017. 12. 31. 19:56
Előzmény: #3353  mereszZenesz
#3355
Elolvastam egy rakat elemzést a "kripto világról" már évekkel ezelőtt is, de biztos bennem van a hiba, mert azóta sem látok semmi kézzel fogható felhasználási módot (na jó az okoszserződések pl. jók, de arra a bitcoin épp alkalmatlan) ami miatt a bitcoin érhetne hosszabb távon bármit is.
Törölt felhasználó 2017. 12. 31. 19:42
Előzmény: #3353  mereszZenesz
#3354
Mesélj nekünk picit... te mit tudsz róla? Kezdhetnénk pld. azzal, hogy elárulod nekünk, kicsoda az a "Satoshi Nakamoto"?? 
 
)))
mereszZenesz 2017. 12. 31. 18:30
Előzmény: #3351  totoro
#3353
Kicsit rákéne szánni az időt és utánna nézni.. A hozzászólásaitokból látszik, hogy az ismeretetek a "crypto világról" kb egyenlő a nullával ( nem sértésnek szántam ).
mereszZenesz 2017. 12. 31. 18:24
Előzmény: #3350  -pny
#3352
Annyira hihetetlen, hogy még mindig nem látják... Az orrunk elött zajlik a digitális forradalom..
totoro
totoro 2017. 12. 31. 18:22
Előzmény: #3350  -pny
#3351
Én a bitcoinról beszélek. Kérlek mond el nekem, mire lesz jó, mert ezek szerint lemaradtam valamiről. Egyelőre egy tökéletes lufi tulajdonságai sokkal inkább jellemzőek rá, mint bármi másé, és én még mindig vagyok olyan földhözragadt, hogy a tényekkel számolok.
-pny
-pny 2017. 12. 31. 18:08
Előzmény: #3348  totoro
#3350
“Ha olyan forradalmi lenne ez az egész, akkor már körvonalazódna valami reális és kézzel fogható jövő is”
.
Ez zajlik éppen, az orrod előtt. Elég vaknak kell lenni hozzá, hogy ne lásd.
-pny
-pny 2017. 12. 31. 18:06
Előzmény: #3348  totoro
#3349
“Azért te is sűrűn hozzáteszed a "szerintem"-et és a "jövőben"-t.”
.
Ez most a nyuszi és a sapka esete? Már az is baj, ha a véleményemet a véleményemként írom le?
totoro
totoro 2017. 12. 31. 17:51
Előzmény: #3347  -pny
#3348
Azért te is sűrűn hozzáteszed a "szerintem"-et és a "jövőben"-t. Ha olyan forradalmi lenne ez az egész, akkor már körvonalazódna valami reális és kézzel fogható jövő is, de a bitcoin már nem mai gyerek, és még mindig nem derült ki mire is jó ténylegesen az árfolyamemelkedésen kívül. A technológia persze remek és biztosan lehet is majd sok mindenre használni, de a digitális aranyban nem hiszek.
-pny
-pny 2017. 12. 31. 17:35
Előzmény: #3346  elemes
#3347
“a reálgazdaságnak fontos az árstabilitás. ennek elérése és fenntartása meglehetősen összetett feladat. hogy viselkedik ebben a szerepében egy bitcoin típusú pénz?”
.
A jelenlegi kripto őrületben nem a pénzek árfolyammozgását látod, hanem annak a spekinek az árazódását, hogy ezek pénzek LESZNEK. Ez nagy különbség! Ha és amelyik közülük valóban pénz lesz (=globálisan betölti az ehhez szükséges funkciókat), addigra az árfolyam - feltételezhetően még ennél is magasabb szinten - stabilizálódni fog, a mainál nagyságrendekkel nagyobb giga likviditás megszünteti az extrém volát, ami most még speki termékként jellemző rájuk. 
elemes
elemes 2017. 12. 31. 17:16
Előzmény: #3342  -pny
#3346
a reálgazdaságnak fontos az árstabilitás. ennek elérése és fenntartása meglehetősen összetett feladat. hogy viselkedik ebben a szerepében egy bitcoin típusú pénz?
.
ne keverjük a gizikét a gőzekével, szóval a blockchain technológiában én is látok fantáziát. a blockchain típusú, független és decentralizált pénzben ... hát, nem nagyon.
elemes
elemes 2017. 12. 31. 17:13
Előzmény: #3342  -pny
#3345
pénzfunkciót? hát kb úgy, ahogy behozzák a kokót -- a hazai nagykere az importőrnek úgy fizet, hogy tőzsdén vásárol a megegyezés szerinti dollárért bitkoint, elküldi a szállítónak, aki azonnal visszaváltja dollárra. tehát lényegében egy tranzakció anonimizálására használt csatorna, nem pénz.
czm 2017. 12. 31. 15:28
#3344
a mozit ezen a szinten vetitik
es nem kulonallo dolgok sorozatarol van szo, ahogy sokan latjak, lattatjak
jee valsag, jee hosszu fellendules...
tobbek kozott ezert mennek a piacok, es szinte minden tularazott
czm 2017. 12. 31. 15:23
#3343
meg az eleozoekhez
ha ez keves lesz, akkor lesznek majd "uj allampolgarok" is (nevezzuk droidnak akar)
mindenfele dolog jon majd meg elo a kalapbol, csakhogy a 'vilagvezeto' szerep megmaradjon
a lenyeg hogy a nyugati hobelebanc nagyobb legyen, mint barmelyik rivalis
-pny
-pny 2017. 12. 31. 15:21
Előzmény: #3339  elemes
#3342
A pénzzé válás nem egy egy bites dolog, hogy igen vagy nem. Az egy FOLYAMAT. Most még nem pénz, pontosan olyanok miatt, amiket írsz. De egy sor pénzfunkciót már betölt részben. És lehet, hogy a bitcoinból végül nem lesz semmi, meg az is lehet, hogy a rajta kívül jelenleg létező kriptokból sem. Hanem majd valami n-edikből... De a mögöttes technológia és maga az alapkoncepció: digitális, független pénz az szerintem forradalmi innováció, ami kb. az internet jeletőségével egyenértékű.
czm 2017. 12. 31. 15:20
#3341
szepen rapakolnak majd szolgaltatast, meg egyebeket
behuzalozzak a valos gazdasagba
es lass csodat, maris resze lesz ez az egesz a gazdasagnak, meg a GDP is jobban porog majd

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek