Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 22:36
Előzmény: #3038  Cipolla22
#3040
Szia,
Nem kereskedem a GBTC-t mert idonkent amikor ra neztem mindig komoly premiummal forgott a BTC arahoz kepest.Valoszinuleg a Futures bevezetese es a jovobeni kereskedesi lehetosegek csokkentik az erdeklodest ez irant.
Eddig 5 ICO-ban vettem reszt 2-rol lemaradtam ill. el ugyetlenkedtem.
Latium; Naga, Crypterium , Micromoney es Cybermiles de azt tudni kell, hogy ezekben  extrem kicsi pozicioim vannak..(0,1% a legnagyobb poziciom a keeskedesi tokemnek).
Van 1 rv amit mar tozsden is meg lehet venni es nagyon tetszik a vezetoseg; velemenyem szerint lehet majd keresni vele a kovetkezo 5 evben akar 300-500%-ot is; de egyelore nem szeretnem a nevet megadni mert en is csendben figyelem es egy 20-30%-os esesben lecsapnek ra hogy az elso poziciomat felvegyem benne.Valoszinuleg akar 1-5%-at a tokemnek is raszanam ha megfeleloen viselkedne a rv.
Ha megvettem az elso poziciomat utana szivesen megosztom az informaciot barkivel.
Mas ha en eladom ill. visszavaltok BTC-rol vagy mas krypto-rol akkor kenytelen vagyok utna adot fizetni a kerdes mikor ill. mennyit, viszont ha ICO-ban veszek reszt es krypto-ert vasarlok 1 ICO-ban reszt akkor felmerul a kerdes, hogy keletkezett-e arfolyamnyeresegem....mert ha nem akkor nem kell arfolyamnyereseg adot fizetnem...(erre egyelore egyik konyvelo sem tudja a valaszt)...
Egyebkent teljesen normalis esszeru, bolcs dolog ha az ember portfoliojan belul a krypto ill. BTC eszkoz aranya eleri a 10,20,30 ne adj isten az 50%-ot hogy atsulyoz az ember.
Nem kereskedesi ill. befektetesi tanacs, csak sajat velemeny en a kovetkezo atsulyozasnal (ha nem valtozik a hangulat komolyabban az uranium banyaszoknal) akkor azokban fogom novelni a reszesedesem...
Cipolla22 2017. 12. 11. 21:39
Előzmény: #3038  Cipolla22
#3039
Közben megtaláltam a választ az első kérdésemre:
https://seekingalpha.com/article/4100663-gbtc-better-bitcoin
Cipolla22 2017. 12. 11. 21:20
Előzmény: #3026  Törölt felhasználó
#3038
Kisvuk Te is kereskedsz GBTC-vel? Az elmúlt napokban az változása emelkedésben kevésbé követi a BTC árfolyamának ingadozását, negatív hangulatban viszont sokkal jobban esik. Ez miért van így?
Ezen kívül fektetsz a Blockchain technológiába is? Itt konkrétan van olyan cég, ami szóba került Nálad? BTC buborék Nekem már sok, valami másba tenném a hasznot.
andare 2017. 12. 11. 18:58
Törölt hozzászólás
#3037
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 18:45
#3036
Winklevoss nevű akárki szerint az arany lesz a bitcoin-cécó legnagyobb vesztese...:) 
https://www.marketwatch.com/story/bitcoin-shorts-face-massive-losses-if-winklevosss-call-hits-the-mark-2017-12-11
pitcairn2 2017. 12. 11. 16:44
Előzmény: #3030  mereszZenesz
#3035
a 100000-es peterrfy tipp egyébként összhangban van az "időzített bomba" hipotézissel, ha olyan szintig elmegy a sztori akkor már egy tőzsdei összeomlást is rá lehet majd fogni a BTC lufi kipukkanására:)
pitcairn2 2017. 12. 11. 16:42
Előzmény: #3026  Törölt felhasználó
#3034
a marketwatch-on egészen új szintre ment a hájp...
https://www.marketwatch.com/investing/index/dxy
külön "crypto" ikon van...
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 15:59
Előzmény: #3030  mereszZenesz
#3033
Tökéletes konstelláció arra, hogy a Dow pár éven belül, szép csendben (kvázi a surranópályán) 50k fölé menjen. :)))
pitcairn2 2017. 12. 11. 15:34
Előzmény: #3030  mereszZenesz
#3032
pl. az arany analógia alapján, a naagy tőzsdei buborékfújás dow:gold 1:1-es arányszámról indult
1980-ban már visszament egyszer erre a szintre a tőzsde
mivel 1929-ben vmi 1,7:1 volt a vonatkozó arányszám ezért jó sansszal a mostani ciklusban a dow:gold arányszám 1:1 alá is le fog menni
http://www.goldchartsrus.com/chartstemp/DowGoldRatio.php
a BTC keretében kb. ezt imitálják
én pl. ezért várok minimum 24500-at, de nem lepődnék meg ha az összeomlás előtt jóval magasabbra menne ennél
persze ez egy pillanatig nem jelenti azt, hogy különösebben hinnék ebben a fiktív kereskedéssel felmanipulált "pénzként" futtatott piramisjátékban
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 15:21
Előzmény: #3030  mereszZenesz
#3031
:-) szerintem azoktól a meterológusoktól, akik dermesztő hideget jövendöltek mára . Senki nem kéri számon, ha tévedtek és ne feledjük, nem mondta, hogy mikor. Lehet az holnap, meg 100 év múlva. De ha nem, akkor sem történik semmi, hisz a hasonló jósolgatás most divat. A "fellegekbe tör" szerintem vezet a listán, a második helyen meg a "hamarosan összeomlik" van.
mereszZenesz 2017. 12. 11. 14:48
Előzmény: #3011  zotyó
#3030
Péterffy:   " Nekem nincs Bitcoinon"  ...  "Elmegy 100000 dollárig mielött összeomlik.."
  
:)
Honnan szedik az emberek ezeket a célárfolyamokat :D
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 14:46
Előzmény: #3026  Törölt felhasználó
#3029
Jó pihenést!
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 14:44
Előzmény: #3025  Törölt felhasználó
#3028
Igazad van, matematikailag nem ül a képlet, de nem tehetek róla, már ide jutottam. Annyi okos ember mondja, hogy micsoda érték, már engem is kezdenek meggyőzni. Ezek szerint nálam  már sikerült 1,6 dollárra felbeszélni az "értékét". Mert ugye a technológiát fenntartó bányászoknak is jusson valami. Csak az a szomorú, hogy ezt a blokklánc technológiát is már közel 10 éve ismerik, de az alkalmazása leszűkül egy spekulációs játékszer működtetésére. Valahogy nem robbantak be a különféle okosszerződések, vagy csak én nem tudok róla. Bevallom, nem is értek hozzá, sőt a forintot sem tudom hogyan nyomtatják, mégis fizetek vele, de a windows algoritmusát sem ismerem, mégis vígan használom.
Majd ha nem lesz más, majd fizetek is cryptoval, ugyanúgy mint a mobilom lengetésével teszem most, hiszen teljesen mindegy, mi van a háttérben. Csak legyen gyors, olcsó és széles körben alkalmazható, amit ugye még nem mondhatunk el.
pitcairn2 2017. 12. 11. 14:24
Előzmény: #3026  Törölt felhasználó
#3027
a készpénz már így is vissza van szorítva, még én is vidáman húzgálom a PayPass-os kártyámat:)
alig van nálam otthon készpénz
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 14:21
Előzmény: #3024  pitcairn2
#3026
Na ezt en sem tudom kizarni, lehet hogy igy lesz,de az is lehet hogy a kryptokkal akarnak a nagykozonsegnek kedvet csinalni az allami kryptokra, ami altal a keszpenzt vissza lehet szoritani...az adozast meg lehet konnyiteni es a monetaris politikanak egeszen uj iranyt lehet adni....
szerintem ne a penzre koncentralj inkabb arra hogy 1 uj eszkozosztaly szektor van kialakuloban, mint a technologia, internet, biotech stb.stb....
Bocs de megyek aludni mert zaras elott fell kell kelnem....
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 14:14
Előzmény: #3019  Törölt felhasználó
#3025
megint logika nelkul probalsz ervelni....
semmi nem lehet tizezerszeresen tul ertekelt, ha valami semmit er az nem lehet x-szer vagy y-szor tulertekelt...
meg nem jottem ra hogy te csak megjatszod ezt hogy figyelembe reszesulj vagy tenyleg ennyire nem akarod hasznalni a legertekesebb szervedet...
mint mondtam nem latom ertelmet mindenfele szedet vedett felinformaciokra alapozott feltetelezgeteseken velemenyt cserelni, vitatkozni...
Ha van onallo gondolatod esetleg olvastal, hallottal a temaval kapcsolatban megfelelo informacio forrasbol amirol ugy gondolod hogy van ertelme velemenyt cserelni ill. megosztani azzal szivesen foglalkozok...
de ne menjunk mar le reality es tv showk szinvonalara arra nekem nincs idom, ahoz keress mas jatszopajtit...
Legyen szep napod!
pitcairn2 2017. 12. 11. 14:10
Előzmény: #3020  Törölt felhasználó
#3024
az arany imitáció mellett még "időzített bomba" funkciót vélek felfedezni a projektben:
azaz majd a kripto-összeomlásra fogják fogni a tőzsdei lejtmenetet
az új "pénz" van kialakulóban mese kb. a sekélyes vicc kategória...
Törölt felhasználó 2017. 12. 11. 14:08
#3023
1000 usd körüli BTC árfolyamnál csak úgy hemzsegni fognak itt azok a sztárbefektetők, akik még 100-200 usd áron vett biteket is találni fognak a merevlemezük rég elfeledett partícióiban...:))))
pitcairn2 2017. 12. 11. 14:08
Előzmény: #3020  Törölt felhasználó
#3022
jav.:
ha abból az alaphipotézisból indulunk ki, hogy EZ egy fiktív kereskedéssel (csalással...) felmanipulált "aranyimitátor" projekt akkor igen is számít
pitcairn2 2017. 12. 11. 14:07
Előzmény: #3020  Törölt felhasználó
#3021
ha abból az alaphipotézisból indulunk ki, hogy egy fiktív kereskedéssel (csalással...) felmanipulált "aranyimitátor" projekt akkor igen is számít

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók