Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 06. 06. 14:54
Előzmény: #2039  mereszZenesz
#2040
és ez egy pillanatig nem mond ellen annak, hogy egy spekulatív buborék:) akkor se ha dupla ilyen magasra megy a merész vásárlóknak persze jó szórakozást ehhez, hisz bátraké a szerencse (vagy a jó nagy bukta):)
mereszZenesz 2017. 06. 06. 14:40
Előzmény: #2038  Törölt felhasználó
#2039
Mindentől függetlenül nemsokára 3000 dollárt ér belőle 1db a Bitstamp-on...
Törölt felhasználó 2017. 06. 06. 06:57
Előzmény: #2037  Törölt felhasználó
#2038
Már akkora a káosz, hogy a cégek embereket keresnek, akik értenek hozzá, gondolom most mindenki meg akarja lovagolni ezt aa divatot és sok pénzt keresni vele. Azt meg csak a ma nagyon olcsó, holnap drágább termékekkel lehet elérni.
Törölt felhasználó 2017. 06. 06. 06:47
Előzmény: #2036  Törölt felhasználó
#2037
Újra csúcsközelben a BTC. Gondolom ma megint keletkezik 100 új kriptonpénz. Jó biznisz a megalkotónak. Csak azt nem tudom, hogy ezek mind bányászaton alapulnak? Mert ha igen, akkor indulhat a kriptonláz, csak nem kell Alaszkába utazni. Valamit az ETH ről hallottam, hogy az csak úgy keletkezik, napi limitált mennyiség.
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 15:08
Előzmény: #2033  zotyó
#2036
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 03:12
Előzmény: #2034  Törölt felhasználó
#2035
bocsánat a sok elütésért, 10 újjal írtam, és csak az elküldés után olvastam :-)
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 03:09
Előzmény: #2033  zotyó
#2034
Itt mát semmit nem kell érteni, sem megmagyatázni. Baliloni zűrzavar van, nem kell rendszert keresni. Ez egy összeomlás előszele, mikor a befektetők oda kapnak, ahol keresni lehet és nem érdekli őket a rizikó. Nemrég úgyis megmentettek mindenkit, sőt még gazdagodott is rajta és lám, most minden szárnyal. Ez egy drogos viselkedése, akinek minden mindegy, csak most legyen jó, de lehet én tévedek és minden "happy". Szárnyalunk...
zotyó 2017. 06. 02. 23:00
Előzmény: #2032  Törölt felhasználó
#2033
Szia! Az ETH szárnyalását még értem, esetleg még 10-20 altcoin erősödését a népszerűbbek közül, de az, hogy több száz rallizik, az meglep. Nem hinném, hogy mind életképes lesz. A legizgalmasabbnak azért a BTC problémáinak kezelését tartom (SegWit, BIP 148) továbbra is. Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 22:36
Előzmény: #1798  zotyó
#2032
Szia, a toppik nepszerusegenek hanyatlasa azert megnyugtato a BTC-inkre nezve...(erdekes milyen gyorsan megvaltozott a hangulat)... link Remelem jol vagy, egyebkent erdekelne a velemenyed a tobbi altcoins-al kapcsolatban ha figyeled oket??? Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 16:27
Előzmény: #2029  pitcairn2
#2031
Nem artana olyanok velemenyet is meghallgatnod akik rendelkeznek BTC-nal, esetleg erre epitettek fel vallalkozast, ceget ill. nyujtanak szolgaltatast ezen a teruleten...;)
pitcairn2 2017. 05. 29. 16:13
Előzmény: #2028  Törölt felhasználó
#2030
"Ne aggodj a nemesfemek es ezust is hasonlo robbanason es aremelkedesen fog keresztul menni, a kerdes inkabb az hogy mikor.." a kriptopénzek összeomlásával párhuzamosan, ezt a 2015-ös tippemet sohasem írtam felül:)
pitcairn2 2017. 05. 29. 16:12
Előzmény: #2028  Törölt felhasználó
#2029
Bitcoin is a Highly Centralized Network, Says Harvard Researcherlink
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 16:09
Előzmény: #2024  pitcairn2
#2028
ugyanazokat a gondolatokat szajkozod...lehet hogy eppen a kryptocurrency-k vezetnek majd a nemesfem ill. fiat penzek manipulalasanak vegehez....(mert nem 1 kis csoport fogja eldonteni, hogy mi es hogyan legyen).... EPPEN ARROL SZOL A BLOCKCHAIN, hogy nem 1 centreralizalt rendszerben nehany kivaltsagos dont, hanem hogy a tobbseg altal elfogadott, elismert dolog megy tovabb...marad fenn....ez pedig nem csak revulationary de evolutionary!!! Ne ennyi idot tudtam arra aldozni, hogy probaljam a velemenyedet rugalmasabba tenni...Ne aggodj a nemesfemek es ezust is hasonlo robbanason es aremelkedesen fog keresztul menni, a kerdes inkabb az hogy mikor....Nehany nap mulva megyek nyaralni ill. kulonbozo talalkozokra es konferenciakra....igy joval kevesebb idom lesz irogatni.... Sok sikert es minden jot neked!
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 15:59
#2027
Soha nem allitottam hogy BTC 100%-os lehetoseg....csak 1 lehetoseg.... Velemenyem szerint a problema abban van hogy te a nemesfemekhez hasonlitod a BTC-t... Na most nezzuk meg azokat az orszagokat ahol premiummal forog a BTC...(India, ugye tudjuk mi tortent....; esetleg Korea vagy Japan).... Na most ha a JPY-hez viszonyitod a BTC-t akkor kicsiket mashogy nez ki a keplet,de viszonyithatod az EUR-hoz is.....(a jegybankar barataink szepen elinflaljak majd ezeket)....Ha 1 Japan ember szemevel nezed , aki a vilag egyik legfejlettebb orszagaban el es az emberek 15-20%-a ha nem is nyomorog de nem igazan duskal...Kozben evrol evre csokken a penze ill. megtakaritasanak vasarlo erteke...(szamukra talan nem is annyira borzaszto dolog a BTC)... Szoval minden csak nezopont kerdese.... es ahogy a bitcoin arfolyamaban is vannak extrem kilengesek nehany evente, ez elofordult jo par devizanal is...es a java meg csak most jon....
pitcairn2 2017. 05. 29. 15:42
Előzmény: #2023  Törölt felhasználó
#2026
"hanem 1 uj rendszerrel ami sokkal hatekonyabb es jobb mint az ot megelozok...." ugyan már miben? az egyik nap 2800 USD az árfolyam a másik nap 2000, a harmadik nap pedig csak a jó isten tudja... pénzként ez egy hatalmas nagy nulla... persze spekulálni ettől még lehet rá...
pitcairn2 2017. 05. 29. 15:40
Előzmény: #2023  Törölt felhasználó
#2025
szvsz a nemesfém manipulátorok azonosak a bitcoin manipulátorokkal mindkét bulit ők futtatják...
pitcairn2 2017. 05. 29. 15:39
Előzmény: #2023  Törölt felhasználó
#2024
abban az esetben ha az arany világpiaci árához kötik max akkor alakulhat ki "price discovery" ha összeomlik a nagy bankok által alkalmazott manipulációs rendszer ennek pedig egyelőre semmi jele sincsen...
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 15:34
Előzmény: #2019  pitcairn2
#2023
te is tudod hogy az arany vilagpiaci ara nem azonos a fizikai arany araval...ugyanez igaz az ezustre is, most hogy melyik refinery es melyik termekerol beszelunk az megint 1 masik dolog....(ha pedig az elmeletnel tartunk meg az arany hataridos ara sem azonos a GLD araval), na most mibol gondolod hogy a onegram esetleg egy ezust alapu kryptocurrency amivel az egesz vilagon 24/365-ben lehet kereskedni eppen az LBME vagy a CME arai alapjan alakulna ki a price discovery....Ne feledd a BTC is kulonbozo orszagokban 20-30%-os premiummal forog...(lasd Japan es Korea)...Gondolom hasonlo dolgok a onegram-nal is elofordulhat, ez pedig komoly problemakat jelenthet a nemesfem manipulatoroknak...most a folyamatos keresletrol nem is beszelve.... Blockchain technologia a bitcoin megjelenesevel, hasznalataval kerult ill. kerul az emberek figyelmebe, nem 1 tokeletes rendszerrel allunk szemben hanem 1 uj rendszerrel ami sokkal hatekonyabb es jobb mint az ot megelozok....(nem tudhatjuk, hogy a BTC mogott 1 nap nem-e kulonbozo kryptocurrency-ik fognak allni amik mogott mondjuk eppen kulonbozo nyersanyaggal vagy mas termekhez lesznek kotve)egyebkent ez all legkozelebb a Keynesian arupiaci kosarhoz kotott penzhez....(nem vagyok keynesian,de nagyon ugy tunik hogy a keszpenz mar nem sokaig marad velunk, akar tetszik akar nem) es ahogy elnezem nem csak a jegybankarok hanem a jelenlegi technologia is ez iranyaba mutat...hogy ez jo vagy sem az 1 kulon temakor.... Mint szamtalanszor irtam en nem engedhetem meg magamnak, hogy 1 extrem jo hozam/kockazatu kereskedesi lehetoseget ne kereskedjek le ilyen extrem monetaris politikanal....
pitcairn2 2017. 05. 29. 14:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#2022
a hétvégi zuhanás során nem akartam a tovább borzolni a kommertársak lelkivilágát (tapintat...), de ahogy látom nélkülem is itt volt néhány fanyalgó...
pitcairn2 2017. 05. 29. 14:48
Előzmény: #2017  Törölt felhasználó
#2021
ha ez valóban igaz és valóban az arany árfolyamához kötik az kb. a fiat kriptopénzek halálos ítélete... teljesen egyértelmű, hogy az arany árfolyamához kötött kriptopénz nagyságrendekkel alkalmasabb a pénz funkciók betöltésére, mint az össze vissza manipulált fiat kriptopénz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek