Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ingarian
Ingarian 2024. 04. 12. 22:29
Előzmény: #133263  ngergo1985
#133280
Olyan ember véleménye , akinek minden tökéletes, kb. olyan számomra , mint a f.ng, legjobb bent tartani, mert senki nem kíváncsi rá. Propagandista szagot érzek, soha semmit rosszul nem csinál a Fidesz, minden tökéletes, a számok sem érdekesek, tele van ezekkel a Mandiner. Már oda sem megyek fel, mert undorodom a légkörtől.
bigyula 2024. 04. 12. 19:29
#133279
"„Aki nem dolgozik, ne is egyék” – mondta a fideszes Hende Csaba a családi pótlékról"
.
Hende mikor "dolgozott" utoljára? Egyébként a családi pótlék nem a gyermek után jár?
geza77
geza77 2024. 04. 12. 19:25
#133278
"Varga Judit úgy reklámozta magukat évekig nagy nyilvánosság előtt, mint egy ideális családot, tehát akkor valahol hazugság van: vagy akkor hazudott, vagy most hazudik."/Kéri László/
geza77
geza77 2024. 04. 12. 18:11
#133277
"Mi pont azért nem nézünk M1-et TV-2-t, és nem olvasunk Origót, amiért nem eszünk a WC-ből."
Peterbond 2024. 04. 12. 18:09
Előzmény: #133264  Sehmet
#133276
"Túl általános, amit írsz, "
.
írtam anno elég konkrétumot átugrottad. Neked mindegy mit csinálnak a fideszesek az kormányzóképes. Csúszhat le ereszen meleg drogos buliból akkor se lesz szégyen. bezzeg Cseh Katka az esküvőjén be volt drogozva és képtelen lenne kormányozni. Ahogy sokszor mondtam. Az olyanoknak mint te sose lehet elég szar a fidesz és sose lesz elég jó az ellenzék. Ha Ghandi és Churchill egy személyben jönne el te neked ő se lenne kormányzóképes míg Németh Szilárddal semmi gond sincs. De a legrosszabbak a tök okos de kártékony kormánypártiak Szíjgyártóval az élen például. Na ő helyette tényleg inkább Kunhalmi lenne. Hülye lenne de annyi kárt se tenne mint Petike.
Peterbond 2024. 04. 12. 18:06
Előzmény: #133262  Sehmet
#133275
"Nem igazán érdekli őket a költségvetési hiány, az államadósság, de még az infláció sem, ha úgy érzik, hogy leköveti azt a nyugdíjemelés, stb. Hát ez a vidéki valóság, nem pedig a "magas színvonal, amit te annak gondolsz.
A nyugdíjammal pedig nem kellene foglalkoznod, én sem foglalkozom vele. "
.
Pont erről beszéltem hogy kocsmai szintű a gondolkodásod. Hagyjuk is közgazdász diplomádat eddig is tudtam hogy csak dísznek tartod de még hogy büszke is vagy rá...
.
A nyugdíjaddal meg TE jössz napjában 2-szer. én egyszer említettem meg. Pont nem érdekel mennyi és pont a legjobban mutatja hogy mennyire nem nézed a gazdasági folyamatokat hanem ahogy a Kádár korszakba tökmindwegy ha az országnak szar amíg nekem jó nem változtatok. amikor meg majd egybe beköszönt a valóság akkor mindig más lesz a hibás. A kis falusi embereid is majd így lesznek vele amikor kiderül hogy az 5 éven át 5000 milliárdos hiányt azt biza vaamikor helyre kell tenni és minél tovább várnak vele annyál nagyobb lesz a megszorítás. Illetve a szar kormányzásnak vannak következményei is ( lásd világrekord infla pl, szar egészségügy romló oktatás ). 
.
Persze a te idilli világodban ahol mindent maga termel a paraszt és abból megél és semmire sincs semmi gondja a csoda Fidesz valóságban biztos így van. Csak tudnám ezeket te magad is elhiszed-e tényleg.
csendben 2024. 04. 12. 18:04
Előzmény: #133265  Schmidt
#133274
Orbán hyelén kezeli a hívőket:azon a szinten beszél velük,amit megértenek...
csendben 2024. 04. 12. 18:00
Előzmény: #133255  Sehmet
#133273
"Nincs itt semmilyen értelmezési probléma - nálam.": Jajjj,dehogy nincs! Még mindíg nem értetted meg,a hsz.-emben leírtakat! Segítek,kifejtem: olyan példák
szerepelnek felsorolva,amikor az utókor megváltoztatta egy eseményről (személyről) a véleményét, vagy kiderültek az akkori kor ferdítései..... Nem kell nekem Téged minősítenem,megoldod ezt magad is! :-)))  ui.: ennyire hiányos történelem ismerettel,hogy a francba vettek fel a jogi egyetemre? :-)))
sityaki 2024. 04. 12. 17:34
Előzmény: #133261  Peterbond
#133272
S. nem polgár. csakis a saját boldogulása jár a fejében, a haza, az ország sorsa soha nem érdekli. Egyívású a Cicamisával vagy kivel, csak éppen szofisztikáltabb. Végeredményben ugyanolyan szánalmas nulla. Elképzelem, ahogy igazsága teljes tudatában nyelt volna ő is "zsidóbútorokat" - vagy a pincéjében bújtatott volna üldözötteket?  :-))
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 12. 17:26
Előzmény: #133269  Schmidt
#133271
Savazza Sorost a volt Soros-ösztöndijas. Kit nem szúrt még hátba ez az ember??
bigyula 2024. 04. 12. 17:14
Előzmény: #133267  Sehmet
#133270
A blöff maga a fityesz. Nincs programja, és nincs más célja, mint a hatalom megtartása mindenáron.
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 12. 17:08
Előzmény: #133268  Sehmet
#133269
"rendbe tesszük a költségvetést még akkor is, ha belegebedtek" számomra még mindig elfogadhatobb, mint pl Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén! Agyrém
Sehmet
Sehmet 2024. 04. 12. 17:02
Előzmény: #133265  Schmidt
#133268
A politikai kommunikáció más műfaj! Öszöd, nem öszöd, nem kapsz mást a politikusoktól, mert még egyetlen párt sem futott neki azzal a választási kampányban a plurális nyugati demokráciákba, hogy "rendbe tesszük a költségvetést még akkor is, ha belegebedtek"
Sehmet
Sehmet 2024. 04. 12. 16:58
Előzmény: #133263  ngergo1985
#133267
Ez nem válasz semmire! A szakértői/technokrata kormány csak politikai blöff a pártok nyugati, plurális demokráciájában, ahol a kormányt a pártok többsége választja, ahol a kormány a pártok programját hajtja végre, és a parlamenti többséget adó pártok által lehetővé tett keretek között mozoghat. Ezt a nyugati egyetemeken is így tanítják, de a Bajnai-kormány sem volt szakértői kormány, amit pedig még a balos magyar média is elismert.. De ezen kívül a technokrata kormányzás demokrácia-deficithez is vezethet. A jelenleg funkcionáló, szakértőinek/technokratának nevezett kormányok diktatúrákban működnek, elég eredményesen, például Kínában, Szingapúrban, stb.
.
"Who is the most well-known leader of a technocracy? 
.
In most real-world cases, technocratic-leaning governments have often had a strong leader at their helm. With China, the leader of their technocratic government is currently President Xi Jinping. 
.
What country has a technocratic government? 
.
The Chinese government is often cited as an example of a technocracy, as it has appointed many leaders with specific technical knowledge and expertise. Singapore is also considered having a technocratic style of governance"
.
https://study.com/academy/lesson/technocracy-overview-examples-criticism.html
3Ceps
3Ceps 2024. 04. 12. 16:41
Előzmény: #133265  Schmidt
#133266
Dehogy zavarja! A legönzőbb lény a Fideszes öregember. Neki amit összeszenvedett a családja, azzal tökeletesen elegedett, ennyi erdekli! Az, hogy a szomszed gyereke a hanyatlo nyugatra vandorol, az hogy aki nem tudja a maganrendelesr kifizetni az meghal, az hogy a “jajderossz” gyurcsany ota hol jar az euro, az ami oroszorszaggal es a propagandaval folyik azt leszarja, mert neki es a kis csaladjanak eppen van mit enni. Az ilyen degeneralt okoskodo öreg gcik miatt nem fogunk egy metert sem elore jutni, amig meg nem doglenek… Udv egy 26 eves kulfoldon elo egyetemet vegzett. Helyesirasert elnezest siettem vele :)
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 12. 16:34
Előzmény: #133262  Sehmet
#133265
De hát hülyére vannak véve. És nem mi vesszük őket hülyére, hanem a propaganda. Ez nem zavar, hogy lenézik őket Orbánék? Arra nem tartják méltónak őket, hogy értelmes ember módjára kommunikáljanak velük.
Sehmet
Sehmet 2024. 04. 12. 16:33
Előzmény: #133260  Peterbond
#133264
Túl általános, amit írsz, és az ellenzék jelenlegi állapota egyáltalán nem indokolja a kincstári optimizmusodat. Az ellenzéki pártok, csoportosulások most éppen egymás ellen "harcolnak" azért, hogy ki legyen az ellenzék vezető ereje, aminek semmi köze nincs az ország helyzetének javításához. Meg aztán itt van a Magyar Péter-féle jelenség is, amit sem lenyelni, sem kiköpni nem tudnak. Gyurcsány és szoci Ágica már neki is ugrott Magyar Péternek, de a ferde-szájú jobbikos is szapulta az ATV Aktuál c. műsorában. Szerintem viccnek szántad, hogy az ellenzék - jelenlegi helyzetében, jelenlegi vezetésével - tudná kormányozni az országot. Persze, az utódpártok már megszokták, hogy az elődpárt csak elvolt valahogy, mert kívülről segítettek neki. Akkor a harckocsik gurultak, most a dollárok és eurók. De ettől még nem lesz senki kormányképes. Tüttő Kata azt találta mondani Magyar Péterrel kapcsolatban, ami náluk - is - bumeráng-effektus, hogy nemcsak leváltani kell egy kormányt, hanem utána kormányozni is, amihez tapasztalat kell. Persze, nekik van. Mi is tapasztaltuk anno.
ngergo1985 2024. 04. 12. 16:30
Előzmény: #133257  Sehmet
#133263
"Megtisztelnél, ha a negatív minősítgetéseid helyett leírnád, hogyan, kivel, milyen forrásokból, stb. képzeled el a jelenlegi kormányt leváltását/felváltását." Hihetetlen vagy bammeg, hogy te is, mint minden más hozzád hasonló vérfideszes arra kér kísérletet egy a kormánnyal egyet nem értő (a te/ti értelmezésetekben ellenzékitől), hogy ugyan próbáljunk már neked valami értelmeset és pozitívat javasolni, miközben teljesen mindegy, hogy mivel jön elő neked bárki, te abban semmi semmi pozitívumot nem fogsz látni,mert téged nem lehet meggyőzni a fanatizmusodból. :) Megmosolyogtató. Mit vársz? Azt, hogy a századik ember, aki még a mai napig leáll itt veled "vitatkozni", leírja azt, hogy "szakértői kormány", "3. politikai erő" (pl MP), vagy "egy többpárti koalíció" legyen a mostani rablóbanda helyett? És arra a kérdésedre hogy "Miből?", meg leírják azt, hogy mondjuk a haverokhoz eljuttatott 1000 milliárdokból, amik túlárazott pályázatok,közbeszerzések útján ott van a Tiborcz,Mészáros,Garancsi, Leisztinger, Szíjj, és a többi havernál? Pontosan abból a lóvéból! Mert hogy ameddig Orbán és ezek ott vannak a hatalomban, és továbbra is maguknak osztják le és ítélik meg a közpénzeket bármilyen jogcímen, addig nem lesz sem EU-s ingyen lóvé, sem pedig más lóvé arra, hogy végre valaki rendbe tegye a romokban lévő EÜ-t, oktatást, közlekedést(pl a vasutat), önkormányzati rendszert, csak hogy a legfontosabbak emeljük ki a borzalmas állapotokban lévő szektorok közül. De ezt te sosem fogod megérteni, mert szerinted mindez rendben van, amit csinálnak az nem lopás, és szerinted a másik oldal is ezt csinálná. Te totál meg vagy győződve arról, hogy senki nem lenne képes jobban, máshogyan, negyed ennyi lopással sem irányítani az országot. Szépen elhitették veled. Pont ezért kár neked irni minden további szót, nemcsak nekem, de mindenki másnak is. Beszélgess el jót magadban. 
Sehmet
Sehmet 2024. 04. 12. 16:24
Előzmény: #133261  Peterbond
#133262

Ha nem is egy falusi kocsmába járok, de egy olyan kistelepülésen veszek biozöldséget, gyümölcsöt, tojást és falusi tyúk és kacsahúst, ahol látom a tartási körülményeket is, és az ott lakók elmondják, hogy most több jut nekik mindenre, mint 2010 előtt, ezért a kormánypártokra szavaznak. Lehet, hogy ez nem is így van, de ők így látják. Nem igazán érdekli őket a költségvetési hiány, az államadósság, de még az infláció sem, ha úgy érzik, hogy leköveti azt a nyugdíjemelés, stb. Hát ez a vidéki valóság, nem pedig a "magas színvonal, amit te annak gondolsz.
A nyugdíjammal pedig nem kellene foglalkoznod, én sem foglalkozom vele. A vállalkozásaink pedig a versenyszférában tevékenykednek. Persze, lehetne jobb is, de rosszabb is, amint arra már volt példa ....
Peterbond 2024. 04. 12. 16:01
Előzmény: #133257  Sehmet
#133261
"de ez nem lesz elég a kormányváltáshoz, valami pozitívat kellene mondani a választóknak, például nekem is, hogy például nekem miért is lenne jobb egy, jelenlegi ellenzékben lévő párt(ok) kormányzása. Kevesebb adót kellene fizetnem a család vállalkozásai után? Olcsóbb lenne bármi? De akkor honnan lennének meg a források a magasabb életszínvonal biztosítására? Zsákbamacskát pedig nem igazán szeretnék venni."
.
Azt tudom hogy neked nem csinálhat SEMMIT elég rosszul a fidesz. Ha 25% az infla ha 5000 milliárd a hiány 5 éve akkor is véded őket. és közbe mástól azt várod hogy még többet költsön? Basszus pont az kéne hogy rendbetenni a költségvetést és az országg érdekében hozni okos döntéseket nem populista faszságokat és közbe még szarrá is lopni az országot. Ha ezt nem látod csak a nyugdíjaadat akkor nem értem miért gondolod magad polgárnak vagy értelmiséginek. Mert hogy a falusi kocsmában annyi a gondolat hogy de akkor most kapok több segélyt nyugdíjat vagy sem az természetes. De ezen a fórumon elvileg ettől magasabb szinten vannak emberek.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek