Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Schmidt
Schmidt 2024. 03. 21. 19:24
Előzmény: #131539  maxwax
#131540
Ugyse fog. Max ha lenne egy Orbánt magasztalo topik, ott esetleg, csak hogy fenntartsa a rendet és egyensúlyt. Nomen est omen. Ugye Sehmet?
maxwax
maxwax 2024. 03. 21. 19:09
Előzmény: #131534  Sehmet
#131539
Nos, megkövetlek. Nem szoktam ékezettel írni munkámból fakadóan. Hajlamos vagyok kihagyni betűket, mert gyorsabban gépelek, mint kellene és átolvasás nélkül elküldöm. (Tudom. zavaró is lehet. )
Igazából nem akartad megérteni, amit írtam. 
Azt írtam volna, hogy "Voltál elégedetlen valaha azzal, amit a fidesz ÉLÉN Orbánnal tett?" Arra vagyok kíváncsi, képes vagy-e kritikával szemlélni Orbán és a fidesz tetteit. 
Sony123 2024. 03. 21. 19:02
Előzmény: #131535  dexter
#131538
Ebben az a legszomrúbb, hogy ők úgy cserélik a "ladikokat", mint mi a a Suzukikat.
Kettő között van azért egy-két nulla. Ha pedig abba is bele szeretnénk gondolni.... de miből, akkor lehet, hogy nem létező elmegyógyintézetbe kötnék ki.
Ez az amikor már a pénz elveszi az emberek eszét, és úgy gondolják, hogy bármit megvehetnek. Ha pedig megkérdezném, hogy ez mennyire jó befektetés, nem hiszem, hogy lenne rá éppeszű magyarázat.
Ekkor mondom azt, hogy einstand, szerintem meg sem éreznék.
bigyula 2024. 03. 21. 19:01
Előzmény: #131533  Sehmet
#131537
Gondolom lövésed sincs, ki az a Vakmajom. Komoly múltja volt itt a Portfólió fórumán 10+ évvel ezelőtt. Nálad biztos, hogy több fogalma van a gazdaság működéséről. :)
.
A tojásos példa pedig simán elmegy. Ha a 70 Ft-os tojáson van 2 Ft haszon, a 71 Ft-oson meg mondjuk 3 Ft, akkor az máris 50% különbség. Mit is adóztat a kúrmány extraprofitnak nevezve? 2-4%-ot! De ha azt vesszük, amit Te is írtál, hogy van olyan nézet, ami szerint nincs is extraprofit, akkor mit is adóztat ezen a címen a kúrmány? Ráadásul nem is az extraprofitot, hanem az árbevételt...
bigyula 2024. 03. 21. 18:56
Előzmény: #131532  Sehmet
#131536
"Szóval te úgy gondolod, hogy a rendőrségi jelentéseben valótlan dolgok vannak, és csak te tudod, hogy mi és miért történt"
.
NEM! EZT TE GONDOLOD! Én nem vitatom a rendőrségi jelentés tartalmát. De ha végiggondolod, akkor Varga miért is tartott balhétól, amihez a tanút hívta a testőr személyében? Logikusan gondolkodva kellett, hogy legyen előzménye, de a jelentés csak az utolsó mozzanatot tartalmazza.
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 21. 17:37
Előzmény: #131529  maxwax
#131534
Az "elen" mit jelent? Ellen? Vagy élen? " a fidesz elen Orbánnal"? Az utolsó mondat úgy van "összerakva" ragozással, mondatszerkesztéssel , hogy nem igazán érthető.
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 21. 17:32
Előzmény: #131531  bigyula
#131533

No, persze, a "vakmajom" tudja! :) Nomen est omen!
.
A tojásos példád arra utal, nem nem sikerült megértened az extraprofit mai fogalmát, amit írtam, ezért egyszerűsítetted le konyhai szintre. De mielőtt belekeverednél, azt javasolom, hogy hagyjuk, ez nem szeminárium!
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 21. 17:28
Előzmény: #131528  bigyula
#131532
Szóval te úgy gondolod, hogy a rendőrségi jelentéseben valótlan dolgok vannak, és csak te tudod, hogy mi és miért történt. Érdekes! MP-t nem is a jelentés tartalma zavarja, hanem az, hogy kiszivárgott. Eddig miért nem tette szóvá, miért nem támadta meg több évig semmilyen felettes vagy felügyeleti szervezet előtt a jelentés tartalmát? Ennek és annak, hogy a kiszivárogtatás miatt ideges, csak egy magyarázat van, a rendőri jelentésben tények vannak! Ha MP-nek igaza lett volna, azaz Varga Judit jogellenesen akarta a gyermekeket elvinni, akkor MP kérte volna a védelmet a gyermekek érdekében, nem a felesége. Mindent a saját szövegkontextusban kell és lehet értelmezni. Az is, hogy úgysem hisznek Varga Juditnak, stb. Mi köze lenne a  családi vitának a kormányhoz? Ne legyél nevetséges!
-
A Hvg.hu cikkéből idézetek: 
.
"A jelentés szerint közben Magyar azt kiabálta, hogy Varga nem mehet sehova, nem viheti magával a gyerekeket (akik nem voltak ekkor a helyszínen). A rendőri jelentésben foglaltak szerint a férfi azzal fenyegetőzött, hogy „majd megbánod még ezt, úgysem hisznek majd neked. Az egész kormány bele fog ebbe bukni, óriási botrányt csinálok ebből”.
.
"A jelentés nem ír tettlegességről, tudomásunk szerint az ügyben nem is indult eljárás. Még úgy sem, hogy a rendőr szerint Magyar „a gépjárművel való közlekedés során veszélyeztette a környezete életét, testi épségét, a rendőri felszólításnak vonakodva vagy egyáltalán nem tett eleget, agresszív, megfélemlítő, fenyegetőző magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban riadalmat, megbotránkoztatást keltsen”.
bigyula 2024. 03. 21. 17:21
Előzmény: #131530  Sehmet
#131531
Megint a relativizálás, mellébeszélés. Ha a piacon az egyik néni 70 Ft-ért adja a tojást, a másik meg 71 Ft-ért, akkor szerinted a másiknál extraprofit keletkezik?
.
Olvasd el, amit Vakmajontól idéztem. Az élelmiszer kiskereskedelemben az árrés sok esetben 2-4%, amire a kúrmány 4,5%-os extraprofitadót vet ki. Szerinted ez rendben van?
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 21. 17:14
Előzmény: #131514  bigyula
#131530
Az extraprofitnak több jelentése is van, de vannak olyanok, akik szerint ez a fogalom nem is létezik. A marxista extraprofit az átlagnál nagyobb profitot jelenti, de kérdés, hogy mi az átlag. A mostani közgazdaságtan szerint pedig az átlagosnál kedvezőbb helyzetben lévő termelők/kereskedők által realizált profit az extraprofit. Persze, ezen el lehet polemizálni, de az még mindig jobb, ha az extraprofit adó nem közvetlenül a fogyasztót terheli, bár közvetetten ez ott is megjelenik, de csak azoknál, akik az azzal érintett cégek termékeit fogyasztják.
maxwax
maxwax 2024. 03. 21. 17:07
Előzmény: #131524  Sehmet
#131529
Ugyan, ne maszatolj! Pontosan tudod, ertelmezni a kerdest, csak igazabol nem akarsz valaszolni, mert ahhoz magadba kellene nezned. Voltal valaha elegedetlen azzal, amit a fidesz elen Orbannal tett? 
bigyula 2024. 03. 21. 17:07
Előzmény: #131525  Sehmet
#131528
Kimaradt MP verziója, ami ha igaz, akkor teljesen normális volt a veszekedés:
.
Varga ismeretlen helyre, ismeretlen időszakra akarta vinni a gyerekeit. Ez ugye a közös gyermekfelügyeletnek nem ismérve...
kjanek
kjanek 2024. 03. 21. 16:59
Előzmény: #131526  kjanek
#131527
A bot a küllők között újra akcióba lendült és provokál.
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 21. 16:51
Előzmény: #131471  ________
#131525

Kérdésedre a választ a Hvg.hu adja meg:
.
"A rendőr saját állítása szerint úgy érzékelte, Varga láthatóan félt, és a jelenlétük nélkül kiszolgáltatott helyzetben lett volna. Ő maga, a rendőr a lakáson kívül állt, a szereplőkre nem látott rá mindig, de jól hallotta őket. Jelentése szerint a miniszter azt mondta a férjének: „engedj el”, és ha máshogy nem jut ki, hát kimászik az ablakon. A rendőr azt állítja, valaki kinyitotta a félszuterén szoba ablakát, a párkányra pedig ruhákat és csomagokat próbált pakolni, miközben Varga Judit férje ezt próbálja megakadályozni.
.
A jelentés szerint közben Magyar azt kiabálta, hogy Varga nem mehet sehova, nem viheti magával a gyerekeket (akik nem voltak ekkor a helyszínen). A rendőri jelentésben foglaltak szerint a férfi azzal fenyegetőzött, hogy „majd megbánod még ezt, úgysem hisznek majd neked. Az egész kormány bele fog ebbe bukni, óriási botrányt csinálok ebből”.
.
Egy ponton a rendőr a jelentése szerint arra utasította Magyart a házon kívül, az ablaknál állva, hogy engedje el Vargát, mire állítólag Magyar vele kezdett veszekedni. A leírtak szerint az utcán is folytatódott a balhé, amit a szöveg szintén hosszan részletez, felsorolva a rendőri intézkedéseket is."
.
https://hvg.hu/itthon/20240318_magyar-peter-es-varga-judit-veszekedese-ugysem-hisznek-majd-neked
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 21. 16:39
Előzmény: #131487  bronz
#131524
A kérdést nem tudtam, és most sem tudom értelmezni, ugyanis szerintem neked az is védelmezése valakinek, ha ordenáré módon nem szidom. Én csak azt szeretném, hogy "audiaur et altera pars"!
Heisenberg
Heisenberg 2024. 03. 21. 15:24
Előzmény: #131521  maxwax
#131523
Azért az is vicces, hogy a fityesz szavazok is multilancokban tolonganak es közben pedig lelkesen szavaznak azokra, akik pont ezeket az üzleteket akarjak kiszoritani....
maxwax
maxwax 2024. 03. 21. 15:16
Előzmény: #131521  maxwax
#131522
jogalamisagot=jogállamiságot
maxwax
maxwax 2024. 03. 21. 15:07
Előzmény: #131520  M5
#131521
Nincs itthon Orban, Rogan evek ota hallgat, a tobbiek pedig nem szamitanak a fideszben. Magyar Peterrol es szerencsere Baloghrol szol minden azaz nincs elfelejtve a bune, igy most Lazarl is kapott egy kis teret. Viszont jobb lenne, ha hallgatna, mert radobbenek, totalisan leepitettek a jogalamisagot. Es bakker,  meg  mindig vannak megingathatatlan hiveik!

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek