Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 05. 06. 19:44
Előzmény: #6954  berlini
#6960
Ebben a negyedévben az átlagnál nehezebb megbecsülni a fő sorokat.
Hiszen a csoporton belül vannak bankok amelyek piacain már a járvány hatása gyengül, de a többségében még nem. 
És ami még jobban komplikálja a dolgokat, hogy - ha hinni lehet az ujságoknak - akkor pld Magyarországon, ahol a járvány 3. hulláma a leginkább tombolt, lehetett a leginkább hitelbővülés az 1. negyedévben. Ha nálunk igy volt, akkor mi lehetett Oroszországban?
Ahol tavaly a legnagyobb arányú bevételcsökkenés volt. Logikus lenne egy visszakorrekció, márcsak azért is mert az Ország a kőolajáralakulás függvénye, ami ebben az évben fellendülőben van.
A balkán országai is sötét lovak.
Az utolsó bizonytalanság a céltartalékolás mértéke: én itt elégnek látnám a tavaly 4. negyedévi céltartalékolást, de persze nem tudom, hogy a bank kockázatkezelői azóta növekvő vagy csökkenő kockázatokat látnak a teljesitő hitelállományban. Igy ezen a soron a céltartalékolás akár a fele, de a duplája is lehet.
Ettől függetlenül én teszek pár becslést vállalva a felsülés veszélyét:
Bevétel: 310 milliárd
Költségek: 160 milliárd
Működési nyereség: 150 milliárd 
Céltartalék: 25 milliárd
Adó: 15 milliárd
Adózott nyereség (egyszeritételek nélkül): 110 milliárd
Adózott nyereség egyszeri tételekkel: 90 milliárd 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2021. 05. 06. 19:10
Előzmény: #6933  berlini
#6959
Ennyi, megy/mehetne ez így is.
Köszönjük a munkátokat @Maci és @berlini!
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 17:54
Előzmény: #6950  macibear
#6958
Szia.Jó újra látni téged.Hozzászólásaidat szívesen olvastam. Sok nyerőt
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 17:37
Előzmény: #6954  berlini
#6957
Szia. Köszönöm, hogy összefoglaltad a lényeget. Sok nyerőt mindenkinek
berlini
berlini 2021. 05. 06. 09:59
Előzmény: #6954  berlini
#6956
Utoljára 2019 derekán volt akkora ingatlan- hitelkihelyezés mint a múlt hónapban.
exley 2021. 05. 06. 07:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#6955
"Hazudtunk éjjel, nappal, úgy tettünk mintha kormányoznánk":)))
berlini
berlini 2021. 05. 06. 00:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#6954
Nos bármennyire is hihetettlen, de a bankok fő vadászterületén az ingatlanhitelezésen nagy fellendülés volt már januárban.
Sőt!
A tavalyi év egésze is komoly hitelezés felfutással járt (és nemcsak a oratórium miatt)
Igy a bevételek az első negyedévben biztosan nőttek.
Nagy kérdés, hogy mi lett a költség oldalon.
Talán most nem volt akkora bérfejlesztés mint az elmúlt években, másrészt az akvirált bankok Szerbiában, Bulgáriában, Montenegróban folyamatosan beolvasztásra kerülnek és a szinergia hatás miatt ott költségcsökkenés történhetett az első negyedévben.
Az eredmény szempontjából a 3. döntő faktor a céltartalékolás.
Itt az OTP tavaly (szokásához hiven) nagyon prudensen céltartalékolt, ami a következő negyedévekben biztosan visszairásokat okoz. De ez az első negyedévben még nem volt várható. Viszont az igen, hogy még a tavaliy 4. negyedévnél is kevesebbet céltartalékoltak.
Igy hihetőnek tűnik az elemzői becslés, ami szerint az adózott eredmény a bankadó levonása nélkül akár 100 milliárdfölé is mehetett.
wawa1 2021. 05. 05. 18:09
Törölt hozzászólás
#6953
geroooo 2021. 05. 03. 21:06
Előzmény: #6950  macibear
#6952
Kedves Maci most vettem csak eszre, hogy visszatertel. Nagyon orulok neki! Ha nem keso, engem is felvennel a listadra?: geroooo@gmail.com 
tdtjani 2021. 04. 22. 09:00
Előzmény: #6950  macibear
#6951
Köszönöm szépen!
macibear
macibear 2021. 04. 22. 07:55
Előzmény: #6949  tdtjani
#6950

Ide is beírom, mert nem tudok elmenni mellette.
Méghogy a biológia, a természet nem jelenik meg a chartokban! A FIBO szintek a növekedés, a változás vonalzói, de itt van a legutóbbi "kaszkád alakzat" is. Szépen felismerted!
Az - hogy 2000-ben, 20 évvel ezelőtt - már hallottál róla egy előadáson, csak növeli az érdemedet. Ilyen időtávon emlékezni rá és összekapcsolni a biológiát a tőzsdével az azért nem semmi.
Én nem tudtam vele mit kezdeni. Eltettem az alakzatgyűjteményembe. Így viszont már érthető is.
tdtjani 2021. 04. 21. 12:02
Előzmény: #6940  janosvitez
#6949

Szervusz János Vitéz!
Köszönöm az érdeklődést! Blogomat a http://www.tdtjani.com címen találod meg.
.
(A komment rész pedig az egyes cikkek alján a „megjegyzések” hivatkozásra kattintva válik láthatóvá [a jelenlegi „blog téma” automatizmusa alapján legalábbis]) A blogon publikált írásaim linkjeit pedig általában beillesztem itt a fórum idevágó topicjaiba (elsősorban a saját tdtjani topicomba :) ). {Az elmúlt 2,5-3 év viszont kimaradt sajnos a blogírás és alaposabb elemzések elkészítése terén.}
.
Fontos megjegyeznem, hogy a blogomon olvasható írások egyike sem minősül „befektetési tanácsadásnak”, sokkal inkább a saját szakmai fejlődésemet hivatottak szolgálni. Itt a fórumon azért linkelem az elemzéseimet, hogy részt vegyek a szakmai véleménycserében. A blogom másik célja pedig az ismert elv a „mindig adj vissza” követése. Jómagam is autodidakta módon sajátítottam el minden idevágó tudást,  csupán ingyenesen beszerezhető forrásokra támaszkodva: fórumok olvasása, kezdetekben pár háttérbeszélgetés az akkori (daytrader forum) tagokkal, neten felkutatott anyagok olvasása, és egy-egy ritka alkalommal beülve valamilyen ingyenes előadásra. (Amiért fizettem: tanulópénz a szakmai gyakorlat elsajátításához. :) ) 
.
Eredményes kereskedést mindannyiunknak!
alma131313 2021. 04. 21. 11:24
#6948
Üdv Macibear  , én is jelentkeznék ha beférek , köszönettel  : mercedes1969@freemail.hu
tdtjani 2021. 04. 21. 10:09
Előzmény: #6941  macibear
#6947

Szia Maci!
Jól esik, hogy ilyen reakciót váltott ki belőled az írásom.
.
Ebben a műfajban mindannyian tanulunk egymástól, s ha kicsit odafigyelünk még magunktól, magunkról is. Azonban a személy, akit a szélsőértékek meghatározása kapcsán említesz, nem én vagyok.
.
Sajnos az informatika, műszaki dolgok terén meglehetősen analfabéta vagyok. Így én is egy ismerőstől kértem segítséget, ő rakta nekem össze a blog ilyen jellegű hátterét még annak indulásakor, kb. 7 éve. Így ebben sajnos nem tudok segítségedre lenni. De ahogy látom egy informatikában jártas személy pikk-pakk összeeszkábálja a blogindításhoz szükséges hátteret, nekik egyszerű az, ami számomra már science fiction. :) Illetve, mivel google blog amit használok, ott mostanra már egy csomó kész sablont lehet használni. Gondolom épp azért, amit te is írsz. Rájöttek, hogy egy blogger abban szeretne elmélyedni, amiről ír, nem pedig az informatikai háttértudás megszerzésében.
.
Természetesen nyitott vagyok egy jó beszélgetésre is. Június végéig azonban van egy másik tevékenység, ami sok minden mást háttérbe szorít. Akkor viszont kereshetjük egymást, ha gondolod.
Casali 2021. 04. 21. 08:45
Előzmény: #6942  macibear
#6946
Sok  chartot itt macibear, de máshol is nyitott a fórum !Az o-u háború  reális veszély valóban mindenre sajnos nem csak a tőzsdére!Aggasztó ez egyre jobban...Peace!:-)
avl2 2021. 04. 21. 08:00
Előzmény: #6933  berlini
#6945
Köszönet !
Hajnalkis 2021. 04. 21. 07:21
Előzmény: #6917  macibear
#6944
Kedves Maci! 
Amennyiben van lehetőség rá, én is szeretnék emailt kapni a hajnalkis@gmail.hu - ra
Köszönöm szépen! Hajni
hopeter82 2021. 04. 21. 06:58
Előzmény: #6917  macibear
#6943

Kedves Maci!
Nagyon szerettem az elemzéseidet a régi fórumban is. Kérlek, amennyiben lehetséges vegyél fel a levlistádra engem is. hopeter82@gmail.com
Köszönöm!
macibear
macibear 2021. 04. 21. 06:57
Előzmény: #6933  berlini
#6942

Ám legyen! Kérésed számomra parancs. :)
Ezt a rajzot tegnap reggel készítettem.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_8053383152bf14292ff837f2ff47b986.png
Az eredmény alapú fundás várakozás valamint néhány TA-s érv (negyedik hullámban vagyunk, jön az ötödik, hetes boli szalag alját megcsíptük - ez nincs ugyan a rajzon) szól amellett, hogy a felső 13k-s sárga zónából indulhat meg a következő néhány ezer pontos emelkedés egy hónapon belül.
Az Orosz-Ukrán konfliktus eszkalálódása viszont betehet mindenféle felfelé történő várakozásnak. Láttuk már mi történik, ha a térségből elkezdik kivonni a pénzt a befektetők merő félelemből vagy csak óvatosságból. Akkor bizony megyünk az MA200 (12k alá).
Sajnos az MA-k viselkedése ezt a forgatókönyvet teszi valószínűvé. Még nem egyértelmű, nagyon billeg, de inkább lefele hajaz mintsem a kitörést erősítse. Olyan 52-48 most nálam az esélye a két forgatókönyvnek.
macibear
macibear 2021. 04. 21. 06:39
Előzmény: #6939  tdtjani
#6941

Szia Jani!
Nincs olyan gondolatod, nincs olyan mondatod amivel ne értenék egyet, ami ne simogatná a lelkemet.
(Hú mennyi és messzire vezető gondolatot indítottál meg bennem amikről lehetne beszélgetni.)
.
Segítenél megcsinálni egy hasonló blogot? Ez az FB csak szenvedés.
Próbáltam én már egyszer, de nem igazán tudtam "belakni". Volt anno az SG fórum. Az egy faék egyszerűségű volt. Könnyű volt vele bánni, nem a berendezése vitte el az időt, lehetett a lényeggel foglalkozni. A mostani fórum motorokhoz viszont már pilóta vizsga kell. Nem akarok én annak megszerzésével vacakolni.
.
Emlékeim már a múlt homályába vesznek, csak arra emlékszem, hogy volt egy ember, aki csak a másnapi mozgás, a napi szélsőértékek maghatározásával foglalkozott. Rengeteget tanultam tőle.
Te voltál az az ember?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek