Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
don_king
don_king 2022. 11. 05. 07:48
#7160
A hitelmoratórium (kivéve agrár mor.) a kormány el akarja törölni. Mármint nem az intézkedést. A moratóriumban lévők hitel összegét. Elvileg karácsonyi ajándék. Döntés nincs róla, de MNB rendelet van, hogy ezeket a hiteleket a bankoknak hova kell könyvelésikeg átsorolni. 
5% jelzáloghitelt akarnak bevezetni. Rendeletileg ekkora lehet a kamat. Kamatfelérral. 
Vészhelyzeti kapitalizmus. Az unokáim tanulni fogják majd a közgázon.
Otp-t én azért nem venném, mert itt el oldalazhat évekig. (2-3) 6 ezer alà viszont már nem várnám
ElHombre 2022. 11. 05. 04:44
Előzmény: #7158  VUK1980
#7159
Visszanézem. A segítőszándékú emberek egy idő után belefáradnak  a sok negatív kritiába.Aztán  eltűnnek sajnos,ezt tapasztaltam ezen a fórumon,de megértem őket.  
VUK1980
VUK1980 2022. 11. 05. 03:56
Előzmény: #7157  ElHombre
#7158
már tobbszor leirtam.olvasd kerlek vissza.Masreszt Pomperj ertek egyet.O is kifejti hosszan, es mi ertelme van? Semmi ... gunyolodasba megy at az irasara adott valasz ...annak meg minek irjak en is
ElHombre 2022. 11. 05. 03:35
Előzmény: #7156  VUK1980
#7157
Miért nem?
Érdekel a véleményed, ha van időd leírhatnád pár mondatban.Köszönöm
VUK1980
VUK1980 2022. 11. 05. 03:19
Előzmény: #7151  Corleone8711
#7156
én nem vennék Otp ezeken a szinteken se!
OTP-TOP
OTP-TOP 2022. 11. 04. 23:59
Előzmény: #7124  berlini
#7155
A tudásod tiszteletreméltó 👌
OTP-TOP
OTP-TOP 2022. 11. 04. 23:56
Előzmény: #7140  berlini
#7154
Leírtuk már többször több fórumon h.mi várható de hitetlen a java..😂
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 17:58
Előzmény: #7151  Corleone8711
#7153
Teccik!!! 
Corleone8711
Corleone8711 2022. 11. 04. 17:46
#7151
OTP 9100-nál tripla ellenállást hagyott maga mögött, augusztusi rés, szeptember közepi korábbi csúcs és a mostani zászló lobogtatás sávtető, flag célár a Q2 jelentéses csúcs fölé esik kicsivel, 9800 környék, jövőhét csütörtök jelentés, addig meg is érkezhet oda. Pompikáék 8400-nál csinálták a fesztivált, engem legcsekélyebb mértékben sem befolyásolt a rossz irányba, sőt a facebookon szoktam is posztolni, hogy "lemerem fogadni a másik irányba megy", meg "a loserek álma, sosem teljesül", mai gyöngyszem HSI 2018 januári ATH-ra írt 22 éves esést, a kínai papíros "hulló kések" röffentése pont az aljra esett, az "ágyúdörgésben venni" szerencsésebb lett volna, onnan csak fölfelé, 40% a techben, PDD ötvennyócat ment
Corleone8711
Corleone8711 2022. 10. 21. 12:50
#7150
Nincs kedvem elmélyedni a korábbi hozzászólások tébolyában, de örvendetesen már a hozzászólások 1/2 vitába szállt a fundás köntösbe bújtatott, vagy még abba sem, műmájer vagánykodással. Tegnap csekkoltattam le a KBC-nél az új személyit, kérdeztem a hölgyet, hogy mennyi a matek a lekötött forintbetétnél, 7% volt a válasz, ez bizony 5-6% spreadot jelent állampapírba tovább fektetésnél a banknak, infláció-állampapír hozam-jegybanki kamat, kéz, a kézben jár, mostani esetben marzsot javító tényező, amikor a bank az állampapírhozam alig több mint felét adja tovább az ügyfélnek, 1 éve a hozam kevesebb volt mint a mostani spread, ez valahogy elveszlik sensei, meg a többi balfék hozzászólásában, ez csak 1 tétel, a másik a nem fix kamatra felvett kölcsönök, amik visszaeső hitelkihelyezésnél is szállítják a kamatbevétel sort. Korábban már összefoglaltam minden eszközosztályra kiterjedően az infláció hatását, önmagában az infláció nem veszélyforrás, ha nem GDP visszaeséssel jár együtt, amit stagflációnak hívnak, mert ha van 1 OTP rv-d, akkor te ugyanúgy maradsz 1/280 milliomod részben tulajdonosa a cégnek újabb és újabb ATH-kat megélve, a részvény "infláció"ja a tőkeemelés, akkor kapsz a nyakadba tulajdonos társakat, amik viszik előled arányosan a profit és osztalékot. Kockázat kettő: digitális bankolás lecsökkenti töredékére egy bank beindítás költségét, üzemeltetését, a másik a Balkáni terjeszkedés, igaz ott a jövedelmezőség is magasabb, teszem föl ha 8 évig gebasz nélkül megy az üzemeltetés, akkor a befektetés már vissza is jött.
Corleone8711
Corleone8711 2022. 10. 19. 10:28
#7148
Ez a csapat kemény, kisvuk is kikiabált a kotorékból 3500-at, pompi sensei a szokásos "szakmaiság", én maradok a korábbinál, ha már a "5 USA nagybank számai direktben fog hatni az OTP-re" bejött, a loserek tébolyultsága meg csak kontraindinek volt jó.
pomperj
pomperj 2022. 10. 16. 18:26
Előzmény: #7143  tberki
#7147
Biztos vagyok benne, hogy tudod mi a kulonbseg
a 1% MNB kamat es a 3% MNB kamat kozott, a kereskedelmi a bankok szamara.
Es  azt is, mi a hatasa a 13% es 18% kamatnak. Ne tegy ugy, mintha nem tudnad.
Phylaxa 2022. 10. 16. 18:25
Előzmény: #7143  tberki
#7146
Magas kamatkörnyezetben kevesebb pénzt tudnak kihelyezni a hitelpiacra, emiatt a gazdaság lassul. A bankok a felesleges pénzt beteszik a magas kamatra. Ez a kamat része, de van még egy fontos eszköz, melynek mindenki örült eddig és nem gondolt bele abba amikor zárják: ez pedig a pénzmennyiség. Fosták a zsetont az elmúlt időszakban, most pedig szívják ki hatalmas ütemben a jegybankok a piacról. Eredmény sokkal kevesebb hitel, sokkal kevesebb zseton. Elbocsátások, piaczsugorodás, kereslet csökkenés, az infláció megáll, majd csökkenni kezd. Az örök vita a monetaristák és Keynes hívei között folytatódik...
Törölt felhasználó 2022. 10. 16. 17:45
Előzmény: #7143  tberki
#7145
Gazdaságban minden attól függ.
Általában a magasabb kamatkörnyezet jó a bankoknak, mert magasabb marzsokkal tudnak működni.
De a hosszú alacsony kamatkörnyezet és az azt követő ugrásszerű kamatnövekedés általában hitelválsághoz vezet, ami nem optimális a részvényeseknek...
Pláne intő jel a válságok előtt, amikor az USA dollár hirtelen erősödésnek indul, ebben az esetben USA-n kívüli válság szokott bekövetkezni. Ha meg hirtelen bezuhan, akkor USA válság jön...A pénzügyi körök általában jóelőre tudják, hogy épp hol lesz válság, mi csak a jelekből olvashatunk.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221016v02xm7z5b.png
totoro
totoro 2022. 10. 16. 17:37
#7144
Emlékeztek még mi történt utoljára akkor amikor ilyeneket láttunk? Nem az a lényeg most, hogy az OTP mit tud - szerintem, és még csak most kezdődik:
311447793_544133704382379_2699395431122712877_n.jpg (553×493) (fbcdn.net)
tberki 2022. 10. 16. 17:30
Előzmény: #7142  pomperj
#7143
Évekig írtál arról hogy az alacsony kamatkörnyezet szar a bankoknak. Most a magas nem jó nekik. Szerintem meg tudják ők általában hogy mit  csinálnak. 
pomperj
pomperj 2022. 10. 16. 17:23
Előzmény: #7140  berlini
#7142
A problema gyokere az OTP es minden bank szamara egeszen masban van.
A vilag megvaltozott.
20 evig, Covid kitoreseig a bankok idealis vilagban, idealis kornyezetben, oriasi hatszelben  mukodtek:
Olcso volt a toke, olcso volt a munkaero (kina, india), olcso volt a nyersanyag, es olcso volt az energia.
Mindehhez nyitott hatarok, szivesen latott kulfoldi beruhazasok, es erosodo globalizacio tartozott.
Ennel jobb gazdasagi kornyezet elkepzelhetetlen a bankok szamara.
.
Ez 2 ev alatt totalisan megvaltozott.
Draga lett a hitel es toke, dragabb a munkaero es hiany van, draga a nyersanyag, es draga az energia.
Ez a folyamat meg csak a legelejen tart, on-erosito visszacsatolasos rendszerben, spiralban pörög.
Eleg csak megnezni, hogy valtozott meg mondjuk Kina 2 ev alatt: 
tobb a parthatalom, tobb az allamhatalom, tobb a katonai hatalom, tobb a bezarkozas,
tobb onerore tamaszkodas.  Errol szol epp most a 20. partkongresszus. Xi-->Mao utjat jarja.
De ugyanez az uj trend van orosz, india, brazil vagy akar Mo-on is. Ez vilagtrend.
.
A bankok szamara a csodasan szep korszak  veget ert.  Sokkal, sokkal nehezebb evek jonnek.
Mese habbal, hogy OTP fuggetlen mindettol, es masirozik tovabb mint Tom+Jerry,  a szakadek folott.
Az OTP corporate es privat ugyfeleinek is nehez evek jonnek.  Tehat OTP-nek is. 
Errol szolt  Humanoid kollega irasa is.
Törölt felhasználó 2022. 10. 16. 17:02
Előzmény: #7140  berlini
#7141
A gazdasági fejtegetésekre nem reagálok, mert egyértelműen az üléspont határozza meg álláspontot típusú, akár csak az ingatlanok esetében. Ez mindenkinek szíve joga. 
.
Viszont ez nevetséges: "összehasonlitást teszel egy városi köztisztasági feladat végrehajtásával megbizott tőke és költségvetés szegény cég és az OTP között". Látszik, hogy a szépirodalom eszközeivel nem vagy túlzottan felpallérozva, mert ezt humoros metaforaként írtam. Nem gondoltam, hogy valakinek ez nem lesz nyilvánvaló.
 

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek