Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Ügyes, gratu. Én még tartom, arra számítok, hogy újra emelni kezdik az osztalékot, és akkor még lesz egy kilövés, illetve nincs most semmi olyan kedvemrevaló papír, ami ekkora hozamot adna. 2018 január óta nem emelnek, és szerintem mindent megtesznek azért, hogy két évnél hosszabb szünet ne legyen az emelések között. És eddig mindig kezelték a rossz bérlőket, akik miatt jöttek a pénzügyi nehézségek.
Kosz, nagyon erdekes az utolagos elemzesed is. OXy es RIG? Most hasonlo a portfolionk. En tele vagyok E&P olajtermelovel es oilservice-el a reszvenyportfolioban, es fementem 40% reszveny +60% T-Bill portfolio osszetetelre. Az allokacios varakozasom ahogy ebben a chartban van . http://keptarhely.eu/view.php?file=20190831v00q3fr5y.jpeg
Köszi! Jó kis leírás, és azért szép hozamot tettél zsebre. :) Én sokkal korábban és kisebb nyerővel zártam le az OHI pozimat. Sok sikert az OXY-hez és a RIG-hez! :)
Szerintem esetleges jövőbeli recessziót, illetve az Amazon jelenlétét árazzák ezzel... én kiskerből olyat vennék - és csak belépő csomagot - aminek a hosszútávú CAGR-je 8% fölötti, és 2008-at kihúzta legalább szintentartott osztalékkal.
Az "Ltd." formájú cégek osztaléka után nem vonnak 15% adót a Tbsz számláról. Ez öröm abban az ürömben, hogy tbsz-ről semmilyen más osztalék után nem lenne szabad adót vonni. Ltd formájú például: Bunge, Invesco, Aircastle.
Tudom, hogy csak keveseket hoz lázba a fundamentumok
masszírozása, talán mégis lesz hasonló érdeklődésű. Teljességre törekvés
nélkül: Vállalatfinanszírozás és mutatói
Innen letölthető egy pe breakeven alapú értékelés néhány vállalatra. Pl. 3M visszavásárlóként a lekérdezéskori prompt árfolyam mellett részvényesi érték romboló hatású. Számításomban PE fwd-t használom, ugyanis ott, ahonnan letöltöm az adatokat nem áll rendelkezésre non-GAAP LTM PE. Tapasztalatom szerint a fwd PE az ezt legjobban megközelítő adat. https://files.fm/u/485u3ysx
Nem nagyon tudom, bár én is utaltam erre írásomban a "prociklikus" részvény visszavásárlási mintázattal. Ezt viszont bizonyítani nem tudom, nincsenek megbízható történelmi adataim (én is inkább hiedelmekre, a fellelhető véleményekre alapoztam). Időközben viszont találtam egy eléggé alapos, hitelesnek látszó összefoglalót.
Mi lehet annak az oka, hogy a cégek saját maguk is inkább arra hajlanak, hogy magas áron vásárolják vissza saját részvényeiket és amikor viszont olcsón megtehetnék, akkor ezt nem teszik? Persze a magas áron történő visszavásárlás védhető abból a szempontból, hogy pozitív a saját jövőjének kimenetelét illetően, ezért ami ma magasnak tűnik, az lehet, hogy pár év múlva már nem lesz az. De tudomásom szerint a tapasztalat azt mutatja, hogy általában utólag a legtöbb esetben kiderül, hogy rosszkor rossz áron történt a visszavásárlás. Néztél esetleg ezzel kapcsolatos empirikus kutatást/tanulmányt?
Value Investing