Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2017. 10. 08. 09:03
Előzmény: #2652  kozi723
#2660
Havi returnt nem kell számolni. Az aktuális árfolyamokat elegendő megadni.
McDee 2017. 10. 08. 08:52
Előzmény: #2656  kozi723
#2659
Ha hazai befalapokat akarsz vizsgálni, akkor korlát az indulási dátum is. Portfóliót nemigen tudsz úgy összerakni, hogy 8-10 évnél minden elemének nagyobb múltja legyen Így aztán a vizsgálni szándékozott alapok közül legrövidebb múlttal rendelkező határozza meg az időtávot.
Ha viszont tőzsdei termékre koncentrálsz, akkor megfelelő az indexek, vagy alindexek vizsgálata, mert ezekre van megfelelő ETF. A kibocsátási dátum nem érdekes, mert elegendő az indexet elemezni.
Egyedi papírokból is lehetséges összeválogatniportfóliót, de ez már egy következő síkja  a történetnek.
Persze lehetséges havonta a friss adatokat rátölteni, csak az a kérdés, hogy érdemes-e. Az eszközallokáció nem percemberek műfaja. Itt egy-két hónap, vagy év nem sokat számít. Ha egyszer meghatároztad az összetételt, akkor a maximum az időszakonkénti rebalancing-on kívül nincs teendőd.  Nem kell újraallokálni a portfóliót, az csak elrontja az egészet. 
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 23:13
Előzmény: #2654  Tazsomaru
#2658
ha jol emlekszem 80 vagy 82,5$-en...(meg kell neznem) bocs nem emlekszem es nem akarlak felre vezetni...
azt ne feledjuk, hogy hitelbol sajat reszvenyeket venni ill. osztalekot fizetni kicsit hasonlit a ponzikhoz....
(meg akkor is ha ezt az igazgatosagi tagok jovahagyasaval tortenik)...; persze ez csak sajat velemeny...
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 22:10
Előzmény: #2654  Tazsomaru
#2657
CVX-nel volt tobb mint 40%-os eses miutan az olaj ara beszakadt...
XOM-nal ez csak 30%-os volt...az olaj emelkedesevel CVX erosebben emelkedett, XOM nem igazan, sot az utobbi idoben lower low-kat csinal...
stb.stb...
kozi723
kozi723 2017. 10. 07. 21:42
Előzmény: #2653  McDee
#2656
Mondjuk csak először macerás. Egyszer kell csinálni egy figyelőlistát az alapokról amik potenciálisan kellhetnek és utólag havonta egyszer kell plusz adatbetötlést végezni. Ergó először melós, utána már nem vészes. Mennyire érdemes visszamenni szerinted? Túlzottan hosszú időt nem tudom mennyire érdemes vizsgálni, hiszen egy válság előtti időszak nem biztos hogy valós képet ad majd végeredményben. Ha 2009-2010ig nézek vissza az viszont 7-8 év, és mintavételnek már alapvetően nem kevés. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 10. 07. 21:05
Előzmény: #2654  Tazsomaru
#2655
stráke=strike
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 10. 07. 21:01
Előzmény: #2650  Törölt felhasználó
#2654
"Tudod hogy mibol fizettek az osztalekot???"
2015, 2016-ban hitelből. Viszont a FCF-ja pozitiv. Ilyen alapon jobb ötletnek tűnik CVX, mert ott 4 éve negatív a FCF, és ot is hitelből finanszírozzák az osztalékot. Ez valóban nem működhet hosszú távon. Kiváncsi leszek, hogy kezeli a XOM vezetősége a helyzetet? Tovább fizetik hitelből az osztalékot, mint a CVX, vagy változtatnak az osztalékpolitikán, ha nem sikerül növekedni. Ha szerencséd van a 2019, 20-as lejáratok még jók lehetnek. Milyen stráke-on vettél PUT-ot?
McDee 2017. 10. 07. 19:24
Előzmény: #2652  kozi723
#2653
Sajnos ez valóban igen macerás. Én sem tudtam másként megoldani. Leválogattam az havonta az utolsó kereskedési napot, ezt töltöttem fel. Bamosz tényleg igen problémás ebben a tekintetben. Másrészről, ha a (rolling) korrelációt akarod vvizsgálni, akkor jó a napi bontás.
Emlékeim szerint erre tettem is utalást a második részben.
kozi723
kozi723 2017. 10. 07. 18:48
Előzmény: #2635  McDee
#2652
Szia!
Olvastam az eszközallokációs cikkedet és nagyon hasznos dolgokat tudtam a segítségével megcsinálni. A példádon keresztül viszont a portfolio visualizer-be milyen szűréssel tudtad a bef alapok hozamait feltölteni? Bamosz oldaláról csak az árfolyam tölthető le. Beképletezted és az adott havi utolsó nap és az előző havi utolsó nap árfolyamának hányadosával alakított ki a feltöltendő csv-t? Az istenért sem tudok monthly return táblát letölteni a bamoszról és így meglehetősen melős leszedni 10 évre visszamenőleg, törölni a felesleges értékeket és képletten számolni a havi return-t. 
Előre is köszi!
üdv,
kozi
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 14:35
Előzmény: #2635  McDee
#2651
Ha van idod es esetleg nem foglalkoztal vele korabban nezz ra, ismerkedj meg a harmonic P/E fogalmaval...
https://en.wikipedia.org/wiki/Harmonic_mean
Majd gondolkodj el rajta hogy miert elonyosebb egyeseknek ilyen modon meghatarozni a piac ertekeltseget...
;)
kreativitas szep dolog,de nem vagyok biztos benne hogy a kereskedes ill. befekteteseknel ez mindig elonyos lenne...
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 14:29
Előzmény: #2648  Tazsomaru
#2650
Tudod hogy mibol fizettek az osztalekot???
;)
meg nem temetem a ceget, csak a jelenlegi helyzetben ugy gondolom hogy Put opcioval penzt lehet keresni a XOM-on es ha rendezodik a helyzet E-Koreaval esetleg Irannal akkor is neki lehet allni shortolni... 
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 10. 07. 14:27
Előzmény: #2648  Tazsomaru
#2649
Mi történt ezzel a fórummal? Már a linkeket sem tudom beilleszteni?
Miért tesz a végére pontosvesszőt? :(
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 10. 07. 14:24
Előzmény: #2643  Törölt felhasználó
#2648

Tudom, hogy a XOM osztalékfedezettsége nem valami fényes az elmúlt 2 évben, de én emiatt még nem temetném a céget. A CVX-nek csúnyább az osztalékfedezete, de mégis tartják magukat az éves emelésekhez, ha az minimális is.  https://www.screencast.com/t/48jyw19Ow ;
Ha történne egy osztalék csökkentés, valószínűleg csúnyán beesne a papír, de szerintem ezt nem teszik egykönnyen. 
https://www.screencast.com/t/5mXQPnJZh ;
https://www.screencast.com/t/9ivJ4y1Ez6ts ;
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 13:43
Törölt hozzászólás
#2647
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 10. 07. 13:24
Előzmény: #2645  opandup
#2646
Az index opciók európai tipusuak, azaz nem lehet lehívni, lejárat előtt. Ez a VIX-el is így van. Ez nem jalenti azt, hogy nem zárhatod a pozíciódat. A zárás egy ellenirányú pozinyitás, ezt bármikor megteheted amikor nyitva van a piac. Ez nem egyenlő a lehívással, amikor a jogaidat szeretnéd érvényesíteni.
opandup 2017. 10. 07. 12:58
Előzmény: #2639  Tazsomaru
#2645
Szia Tazsomaru! Kerlek javits ki ha tevedek, de a vix  opciok nem europai tipusuak, amiszerint nem lehet oket lezarni menet kozben,hanem meg kell varni a lejarati időt? 
 
Koszi
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 12:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#2644
Chevron-al kapcsolatban kevesebb infom van,de majd ha lesz idom ranezek....(nem akarok velemenyt fogalmazni rola minimalis informaciok nelkul)....
Shortnal a likviditas es market cap nagyon fontos tenyezo....
bar amig tart az eszak-koreai  feszultseg en a shortal nagyon ovatos lennek; az extrem alacsony volatilitas miatt lehet vasarolni aranylag olcson PUT opciokat...a piac nagyon felre arazza nem csak a volatilitast,de az olaj piacot es olajos cegeket is....
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 12:47
Előzmény: #2641  Tazsomaru
#2643
Tazso azt is tudod, hogy az elmult 2-3 evben "penz termelo gepezet" mar nem annyira termeli a penzt ill. tudod-e hogy mibol fizetek az osztalekokat???
mert ez fontos lehet...
esetleg tudod-e hogy hogyan valtozott a ceg penzugyi helyzete?
(en raszannek egy kis idot a helyedben, mert lehetseges hogy egy nagyon jelentos valtozas elejen jarunk) es az egyik legnagyobb ceg bukasanak lehetunk szamtanui....persze ez nem 1-2 ev alat fog lezajlani,de azt hiszem Exxon folyamatosan vesziteni fog ertekebol...
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 12:42
Törölt hozzászólás
#2642
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 10. 07. 12:19
Előzmény: #2638  Törölt felhasználó
#2641
" a legtobb passziv es aktiv alap a portfoliojaban tartja, mert likvid" 
Szerintem nem azért tartják, mert likvid. Az Exxon egy pénzt termelő gépezet. 35 éve fizet évről évre folyamatosan növekvő osztalékot. Valóban látni problémákat az utóbbi években, de ennél sokkal csúnyább helyzeteket is megoldott a vezetőség az elmúlt 35 évben úgy, hogy nem kellett változtatni az osztalékpolitikáján. Ettől függetlenül lehet benne rövidre játszani. 

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek