Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2013. 11. 15. 23:00
Előzmény: #68599  Törölt felhasználó
#68600
A terveket is átviszem neked a hivatalon egy kis munkadíjért, neked "csak" a pénzt kell hoznod a telekre ;)
de legalább valami előleget ;)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 22:29
Előzmény: #68598  watson
#68599
...hmm...!

...:-)))...!

...bár olyan korú lennék, hogy ilyesmibe rációs lenne belevágjak, nem sokat tétováznék...!

...persze, egy ilyen projekt messze nem egy szereplős, társak kellenek hozzá, meg tisztességes hivatalok, stb...!

...ezért szükséges a projektek szervezéséhez nem kevés idő, no és persze pénz is...!

...stb. stb. stb...!
watson
watson 2013. 11. 15. 21:33
Előzmény: #68596  Törölt felhasználó
#68598
Anti én megfejelném 1702 (300e/m2)és tigus (150e/m2) homályos ajánlatát egy konkréttal ;)

Eladok neked 50eFt/m2-ért egy darabot a Rába parti város rétjéből, összehozom neked, bízd rám!

1ha mehet? áll az üzlet? mikor szerződünk? ;)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 19:07
Előzmény: #68592  Törölt felhasználó
#68597
Akkor már adott volna nekem 85-ön:)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 19:03
Előzmény: #68595  Törölt felhasználó
#68596
...hmm...!

...na, úgy látom, hogy unod az "ész osztást", pedig szándékomban sem állt...!

...ingatlan esetében ritka az a helyzet, amikor egyáltalán olyan ingatlanhoz tud jutni "halandó", mint amilyenhez a Rába jutott, a régi gyártelepének felszámolása során...!

...és ha egyszer volt ilyen "szerencséje", nem lenne hasznos azt "elszúrni"...!

...amit a "városrendezgetés" úri huncutságáról "regélsz", - azt belülről ismerve -, marhára egyetértek veled...!
...ha, nem vetted volna észre, az összes kommentemben, - gyakorlatilag -, állandóan, - finoman írva -, opponálom a "városrétre" kidolgozott, szabályozási tervet, a városrendezők "huncutságait"...!
...csakhogy, ezeket a "huncutságokat", egy "kitűnő projekt", úgy áttudja írni, mintha soha sem lett volna, szabályozási terv...!

...azaz, kifejezetten a MINŐSÉGI befektetéseket TÁMOGATOM, a kommentjeimmel, - HA -, lennének...!
...de, egyszerűen nem érzékelem még, hogy Győrben lenne erre "bátorság"...!
...pedig, az a két projekt felvetésem, kifejezetten kockázat mentes, - hozzáértők számára -, amelyeket már leírtam...!

...persze, egy projekt szervezés, ritkán rövidebb 1 évnél és szervezés nélkül, majdnem létre sem jön...!
...ami meg a városképet illeti, háááát, pont a mindenkori projekt érdeke, merthogy akkor "kelendő" igazán a projekt "portékája"...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 18:08
Előzmény: #68593  Törölt felhasználó
#68595
"..Neked, - valamilyen okból -, sürgős a városrét "fenekére ütni"...!
.de, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Neked, vagy bárki másnak, - vajon -, milyen érdeke fűződik a "kótyavetyéhez"...???"

Nagyon visszafogott leszek, mert péntek van, és nem akarom senki hétvégéjét elrontani. Szóval..
Ez a következtetés egy nettó baromság.
Nekem egyáltalán nem sürgős az eladás. Ezt más máskor is leírtam, mikor Láma sürgette. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy miért vagy óriási tévedésben, amikor mindenkiben azt látod, hogy nem érti a sok bölcsességet a városrendezésről.
A városrendezgetés egy úri huncutság pénzzel kitömött és fizetésre hajlandó befektetők nélkül.
Városképből még soha semmi sem épült. Pénzből építkezünk, aminek pedig az a sajátossága, hogy illik megtérülnie. Ha nincs pénz, akkor városkép sincs, meg város se.
Városkép kedvéért szerényebb tudásom szerint egyedül a várkert bazárt tették rendbe az elmúlt 30-40 évben (állami pénzből!!). Nem tudom, hogy mit tervezel, de én nem látok ilyen messze a jövőbe.
Továbbá szerintem marhára nem a Rába feladata, hogy minőségi városképet biztosítson Győr csodálatos városának. Ha pl. egy politikus írna ilyeneket, akkor azt a jobbfajta részvényesek agyon szokták volna ütni egy sötét utcasarkon mindenki okulására..
fxboy
fxboy 2013. 11. 15. 18:04
Előzmény: #68593  Törölt felhasználó
#68594
20 (húsz!!!) év?
Na NEEEE!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:42
Előzmény: #68590  Törölt felhasználó
#68593
...hmm...!

...úgy vélem, - most -, nem érthetjük egymást...!
...Neked, - valamilyen okból -, sürgős a városrét "fenekére ütni"...!

...nekem, csak - átlag -, 300 eFt-os fajlagos áron érné meg, "megszabadulni" tőle, - projektenként -, hiszen így képes a Rába, - a volt gyár területéből -, Győr városának, MINŐSÉGI BELVÁROST és DUNA PARTI VÁROSKÉPET biztosítani...!

...amiből, - mellesleg -, önmaga is profitál, - igaz hosszú távon -, kb. 20 év távlatában épülhet be (lakható be!) a teljes "városrét", figyelemmel a mindenkori - nem "szlömös", beépítési keresletre...!
...figyelemmel arra, hogy Győr városa, - a gyáralapítása óta -, bizony körbe építette a volt gyártelepet úgy, hogy a belvárosának bővítésével, egy igen kiváló "szuper frekventált" DUNA PARTI ÚJ VÁROSKÉP kialakítási lehetőséghez juthat, hacsak a "szlömösödés" be nem indul...!
...annak pedig a leghatásosabb gátja, a nem olcsó telekárak...!
...önmagában, a 300 eFt/m2-es ÁTLAGOS fajlagos telekérték, messze nem horribilis érték, mert leírtam korábban, - az egyik projekt esetében -, az 500 eFt/m2 -es értéket is "nevetve" bírja, sőt...!

...de, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Neked, vagy bárki másnak, - vajon -, milyen érdeke fűződik a "kótyavetyéhez"...???
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:11
Előzmény: #68590  Törölt felhasználó
#68592
Valami vicceskedvű az utolsó percben még azért lekötötte 1300 alá :D 33 kemény darabbal. A pofáját verem szét a végén!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:11
Előzmény: #68590  Törölt felhasználó
#68591
Valami vicceskedvű az utolsó percben még azért lekötötte 1300 alá :D 33 kemény darabbal. A pofáját verem szét a végén!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:37
Előzmény: #68586  Törölt felhasználó
#68590
Az nem projektlehetőség, hogy leírod egy fórumon a kommentbe sok felkiáltójellel.
A projektlehetőség az, ha van egy valós igény, és társul hozzá egy megfelelő fizetőképesség.
Ha van párszáz milla elfekvő pénzed és akarsz építeni egy 100 lakásos társasházat a dália mellé (mert úgy látod hogy eladható), akkor az egy projektlehetőség. Ezeknek a lakásoknak van egy piaci kereslete, jellemző árszintje, bekerülési költsége, számolható profittartalma, stb, ami megszab egy keretet, amin belül lehet értelmezni a telekárakat is.
És ez bizony pont hogy úgy működik, hogy akkor mozdul meg, ha akad rávaló, és tetszik is a lakás, meg a lokáció. Egyébként nem. Ettől van piac, ettől vannak reális és irreális tartományai az árazásnak, és nem egy fix forintra kiszámolható értéke.
csendben 2013. 11. 15. 16:25
Előzmény: #68588  Törölt felhasználó
#68589
mániád a sok pont vagy gagyi a zongorád?
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:24
Előzmény: #68579  tigus7313
#68588
...hmm...!

...korábban, - komment szintjén -, elég sokat prezentáltam, különböző árverési (nyomott árú) linkek formájában...!

...még Győri belvárosi hirdetést is "nyomott be" link formájában valaki (ha nem emlékszem rosszul, épen Te voltál?), ahol is 70 eFt/m2-re emlékszem, egy talán 2.000 m2 körüli, - túl kicsi -, társasházi beépítésre alkalmas területre vonatkozóan...!

...és hol van az, a "városrét" beépítési adottságához...???
...azaz, a projekt lehetőségéhez...???

...számold már ki, a "városrét" fajlagosát, 6-8 mrdFt értékesítési árnál...!
...nem fogod merni kiírni a kommentedben, mert annyira "szem ki szúró" lenne Tőled...!

...stb. stb. stb...!
unforgiven 2013. 11. 15. 16:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#68587
Szerintem itt valamiféle megálló készül, pl : 1150-1350 sáv? Persze csak tipp...
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:06
Előzmény: #68576  Törölt felhasználó
#68586
...hmm...!

"...Már elnézést, de ott van a csúsztatás, vagy a tévedés részedről hogy összekevered a piaci viszonyokat a technikai lehetőségekkel..."

...ne már...!!!

...az ingatlanokat nem a boltok polcairól lehet megvásárolni, - hogy mondjuk -, "éppen akad rávaló", megoszt "épen tetszik is"...!

...van két projekt lehetőség a területre (már leírtam a kommentekben!), de még egyet tudnék prezentálni, ha kedvet teremtenek hozzá, ám az ilyesféle kommentek, nagyon a kedvemet szegik...!

...azt árulnátok el már itt a topikban, mire látnátok hasznot hozónak költeni, a részvényesek számára, az ingatlan értékesítésből befolyt, - pirinyó -, összeget...!

...ne haragudjatok, de nekem nincs időm mostanában annyit "írsogálni", mint korábban...!

...bocsi...!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 16:00
Törölt hozzászólás
#68585
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 15:56
Előzmény: #68580  Törölt felhasználó
#68584
real?
kösz.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 15:18
Előzmény: #68581  tigus7313
#68583
Üsse kő, ha lesz ilyen, akkor én is megszavazom a jutalékot.
Tibi0002 2013. 11. 15. 15:14
Előzmény: #68580  Törölt felhasználó
#68582
En nem rantom, Danubiusba 2900-on es 4100-on vasaroltam be magam. Azota mar csak eladok.
tigus7313 2013. 11. 15. 15:14
Előzmény: #68576  Törölt felhasználó
#68581
Egyetértek 1702 kollégával,

annyi engedményt én tennék, hogy 300 helyett 150eFt/m2-re csökkenteném a vételárat, és Antinak is felajánlanék 3% közvetítői jutalékot.:)

akkor hétfőn a Rába előtt találkozhatunk?:)

sajnos nem fogunk, szerintem.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek