Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2022. 10. 12. 09:21
Előzmény: #5304  bullrider
#5340
Hát persze. Mindig végigolvasok minden cikket. De ez inkább költői kérdés volt.
vaczak 2022. 10. 12. 09:14
Előzmény: #5331  Istvan78
#5339
Ugyan már, ez csak a pávatánc része, a német pódiumbeszélgetésben mást mond, mint itthon, ha valóban váltani akarna, akkor fél perc alatt áthangolhatná a propagandát. A kormányzati szippantóskocsikból továbbra is az oroszbarát üzenetek ömlenek. De még ez a berlini kulturáltnak szánt beszéd is tele volt nyílt hazugságokkal, csúsztatásokkal (pl. végtelen orosz erőforrások). Még hogy őt nem érdekli Putyin, ja, persze, itthon ki nem ejtene a száján egy negatív mondatot róla. 
feel
feel 2022. 10. 11. 23:42
Előzmény: #5336  gazmber
#5338
Megalomanias,kleptomanias a torpe az elmeje meg tudjuk,hogy zavarodott.A gond csak az,hogy kozben tonkretette az orszagot gazdasagilag a tarsadalmat meg mentalisan.
feel
feel 2022. 10. 11. 23:39
Előzmény: #5330  berlini
#5337
tokeletes hsz grat
gazmber 2022. 10. 11. 23:26
Előzmény: #5334  LVN
#5336

lúf@szt látott ő be, - semmit, ...csak lehet megmondták neki, hogy 'aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére' ..
van már elég olcsó uki menekült, képzett 'vendégmunkás' nyugaton, így akár haza is költözhet néhány német gyártó(?)
így aztán kissé megzavarodott a 'program' a fejében és vizionált egyszerre 12%-os munkanélküliséget (is) és egyebeket is...(?) szvsz
euler 2022. 10. 11. 23:25
Előzmény: #5332  gazmber
#5335
Nem valószínű. Egy közös stratégiai haderő felállítását tervezik (RGV), Belorusszia védelmére, de eléggé korlátozott a merítési lehetőségük. 
Azonkívül "az ISW korábban úgy értékelte, hogy Lukasenko nem engedheti meg magának a belaruszok ukrajnai szerepvállalásának belpolitikai következményeit." 
Az ukrán vezérkar se látja egy ilyen támadás veszélyét (tegnap mondták).
Itt vannak részletezve az infók: Szele Tamás: Két háború Ukrajnában 
LVN 2022. 10. 11. 23:08
Előzmény: #5331  Istvan78
#5334
A g törpe lassan belátja, hogy rossz oldalra állt. 
euler 2022. 10. 11. 23:07
Előzmény: #5331  Istvan78
#5333
Sejtettem, hogy ezekre gondolsz, a 444. videóját én is végignéztem.
Ezeknél a kijelentéseknél kaptam a fejemhez és figyeltem a mimikáját és a testbeszédét ... , aztán maradtam a "mocskosszemét" minősítésnél.
gazmber 2022. 10. 11. 23:04
Előzmény: #5328  euler
#5332
most be kell vonni lukasenkát, ezzel az uki erőket is jelentősen meg tudja osztani, azok mennek Kijevet védeni... pityun meg megvetheti a lábát délen, sőt akár terjezkedhet is majd idővel... most sztem ez a cél, egy fél kercsi híd megér ennyit...szvsz
Istvan78 2022. 10. 11. 23:00
Előzmény: #5317  euler
#5331
https://index.hu/belfold/2022/10/11/orban-viktor-berlin-beszelgetes-orosz-ukran-haboru-vlagyimir-putyin-beke-energiavalsag-szankciok/
Itt ilyeneket mondott Orbán. Ez a korábbiakhoz képest elmozdulás.
Minden csepp vére a szívemnek az ukránokkal van. Ez egy hősies nép […] rendkívül hősiesen harcolnak,
 „Szoktak beszélni Bucsáról. De ’56-ban Bucsát Budapestnek hívták. Tehát ha valaki tudja, hogy mit jelent a katonai támadás és elnyomás az oroszok részéről, hát mi tudjuk.” 
A mi Zelenszkijünket fölakasztották az ’56-os forradalom után
Engem egyáltalán nem érdekel Vlagyimir Putyin
berlini
berlini 2022. 10. 11. 23:00
Előzmény: #5276  Sehmet
#5330
Sok butaságot olvastam már tőled de ez csúcs.
Amit idézel, az egy a NATO szerződésben leirt automatizmus.
Szó sincsen arról benne, hogy a NATO-nak tilos lenne (amennyiben minden tag ezzel egyetért) egy ilyen konfliktusban BT határozat nélkül (tehát nem ENSZ zászló alatt) beavatkozni.
Az más kérdés, hogy egy ilyen próbálkozásnak mennyi értelme és kockázata lenne.
Ahogyan ez a háború ma folyik számunkra nagyon kényelmes.
Mi szállitjuk a fegyvereket és az ukránok harcolnak helyettünk is.
Az oroszok most intézik el, hogy a következő 100 évben legyen egy harcpróbált ellenfelük, aki egyedül képes arra (persze a folyamatos támogatásunkkal) hogy kivéreztesse a beképzelt oroszokat.
Az idióta orosz diktátor megette a régi szovjet (később saját) dumát, hogy hadseregük annak ellenére a világ legerősebbje, hogy az elmúlt évtizedekben arra sem volt pénzük, hogy a halom ócskavas rendesen karban legyen tartva
kezdve onnan, hogy többezer teherautót elvittek az ukránhatárig vonattal és utána szinte mindegyik defektes lett az első 100km-en amit gurulva (nem száguldva) meg kellett volna tenni.
Sértetlen tankok százait zsákmányoltak már az ukránok amelyeknek max annyi problémájuk volt hogy kifogyott az üzemanyag, vagy egy láncszem megsérült (amit bizonyára Te is sejtesz, hogy az minden rendes tank magával hordozott javitókészletében benne van)
Nagy pofával bejelentették már a 2. napon hogy a teljes légi fölényt megszerezték Ukrajna felett. Ehhez képest ma már be sem mernek repülni a front mögé sem.
Stb.
gazmber 2022. 10. 11. 22:58
Előzmény: #5327  Istvan78
#5329

igy jár aki össze-vissza hazudozik... abba törvényszerűen belegabalyodik, mert nem tudja mikor kinek épp mit hazudik...hazudott...
viszont igazságból csak egy van, és ha azt 'hírdeti' vki, abba nem tud belegabalyodni és nincsennek kellemetlen szituk..szvsz
euler 2022. 10. 11. 22:55
Előzmény: #5325  gazmber
#5328
Azt azért nem hiszem, hogy Putyinnak bármilyen módon köze lenne szíve csücske hídja felrobbantásához.
Az viszont érdekes, hogy a 3 ember közül, akik a helyszínen egy autóban ültek, közel a robbanáshoz és autóstul lerepültek a hídról és meghaltak, közülük egy Putyin ellenségének mondható. (Ügyvéd volt, Kadirov lányának perében). A teherautó pedig orosz volt ...
Istvan78 2022. 10. 11. 22:50
#5327
Nekem egyébként mostanában már minden Orbán beszéd kaotikus kissé. Próbál eredeti lenni, másfajta szemszögből megítélni dolgokat, mint mások, plusz próbál többféle közönség felé szólni akár egy beszéden belül, de nem sikerül neki eléggé ügyesen összerendezni a mondandóját.
euler 2022. 10. 11. 22:45
Előzmény: #5318  Peterbond
#5326
Nem kattintok zorigóra, de mi volt a siker?
Két órás tárgyalás, sajtótájékoztató nélkül, amit maga Orbán így értékelt: 
"Olaf Scholzcal jól lehetett beszélgetni, ő egy, a dolgokat gyorsan és szélesen megértő ember, jó átlátja a történeti perspektívákat, gazdaságról és politikáról is jó volt beszélgetni. 
„Hogy nem értem el semmit, az egy másik dolog”
gazmber 2022. 10. 11. 22:43
Előzmény: #5311  gazmber
#5325
egyébként sztem a kercsi hidat is vszeg a pityun robbantatta fel az fszb-vel... ez most jó ürügy neki, hogy tovább eszkaláljon, mert a fronton láthatóan balfaszok... a lukasenka haverját molesztálja már jó ideje, hogy lépjen be a háborúba - tuti készül már vmilyen ukinak álcázott fszb provokáció feléjük...és a muszka majd a kivetítőn csak nézi őket mire mennek egymással... régi módszerük, (mint izének is -(tőlük tanulta?)) hogy a más f@sz@val jobb veretni a csalánt - eddig is a nemzetiségieit küldte a frontra golyófogónak, de azok már fogynak...úgy hogy itt az ideje, hogy belépjenek a lukasenkáék - mert hisz ezért tartják őket...(?) szvsz
Istvan78 2022. 10. 11. 22:43
Előzmény: #5320  EURHUF500
#5324
Nem kellene ilyet mondani, hogy "szarrárobbantanám". Nagy valószínűséggel nem saját akaratából, jókedvében vesz részt a háborúban. Lehet csak egy szegény burját vagy más kisebbségi, aki pénzt akar keresni, egyébként meg félre van vezetve by Putyin. Nem a fronton harcoló katonák a bűnösök. 
Peterbond 2022. 10. 11. 22:41
#5323
Arról se feledkezzünk el hogy kedves külügyminiszterünk is csak azóta szólít fel fegyverszünetre amióta az ukránok nyomulnak előre és az oroszoknak kellene idő rendezni a soraikat. 6 hónapon keresztül tárgyalásról beszélt ( de ez alatt gyakorlatilag ő is ukrajna megadását értette ) de sose tűzszünetről mert az akkor az ukránoknak kedvezett volna.
euler 2022. 10. 11. 22:40
Előzmény: #5317  euler
#5322
(bocs: oroszbarát helyett Oroszországot elítélő)
Istvan78 2022. 10. 11. 22:39
Előzmény: #5316  Peterbond
#5321
Lényegében mindegy mit mond Orbán vagy Putyin, mert az nagy valószínűséggel hazugság. 

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek