Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Colas 2024. 08. 14. 13:02
Előzmény: #142455  signal2
#142460
Úgy emlékszem 2012 végén egy adókonferencián mondta az előadó, hogy mi alapján vezették be Orbánék. Akkor foglalkoztam is a témával, hogy kitől származik ez az agyszülemény. Magában azt nem vizsgálták, hogy utánpótlás sportot lehet-e támogatni Társasági adó terhére, hiszen ez nyugaton is gyakori. Az már más kérdés, hogy itt még az adóalapot is lehetett vele csökkenteni, azaz kétszer figyelembe venni. Ha jól tudom ezt már azóta kivették. Szerintem ez volt vizsgálat tárgya. Az meg már a nonszensz kategóriája, hogy erre szolgáltató ágazat ráült, hívogattak, hogy tudnak egy lehetőséget, amin a cég is nyer (a kétszeres figyelembe vétellel) és komoly százalékot meg levettek a klubtól, ha befolyt hozzájuk az összeg. Iszonyatos pénzpazarlásnak tartom. Persze bevallom, az is a bögyömben van, hogy irreális összegeket keresnek az első osztályú focisták a bérből élőkhöz viszonyítva. Ha ezt a jegy és reklám bevételből kellene előteremteni a kluboknak, akkor ez nem így lenne.
NickJ 2024. 08. 14. 12:40
#142459
"ukránokat gyanúsít a német főügyészség az Északi Áramlat felrobbantásával"
Szegény balf4sz németek, mindent megpróbáltak, nehogy kiderüljön, hogy ukránok tették... de még ez sem sikerült. Most megpróbálják majd előadni, hogy egy lelkes, műkedvelő klub tagjairól van szó, ááá, dehogy van köze hozzá az ukrán titkosszolgálatnak, a bombákat a helyi teszkóból rakták össze.
ronaldinyo 2024. 08. 14. 11:55
Előzmény: #142457  ronaldinyo
#142458
és minndenki nézni fogja-ez borzalom
sasa44 2024. 08. 14. 11:35
Előzmény: #142454  Colas
#142456

Neked hiányzik? Mert nekem nem.
De ne izgulj, majd a 2026-os választások előtt 0-24 órában itt lesz.
Annak ellenére, hogy ő egy nagyon elfoglalt nyugdíjas üzletember :)
signal2
signal2 2024. 08. 14. 11:29
Előzmény: #142453  Colas
#142455
Neked kellene utánanézni. Nemcsak az EU teljes müködésének, hanem ennek a konkrét esetnek is. 
Nemhogy lenne EU-s alapja, hanem egyenesen azt vizsgálták, hogy nem minösül-e tiltott állami támogatásnak....
Colas 2024. 08. 14. 11:24
Előzmény: #142453  Colas
#142454
Egyébként csak azért szóltam a topichoz, mert Sehmet távollétében kezd leülni. :)
Colas 2024. 08. 14. 11:19
Előzmény: #142451  signal2
#142453
Irányelveket hoznak, javaslom nézz utána. Nem a FIDESZ kormány találta ki, hanem-szerintem- a nagy nyugati fociklubok lobbiztak ezért. Hiszen valamiből meg kell fizetni a méregdrága focistákat. ÁFÁ-ban is vannak ilyenek, amit kötelező beültetni. Ezt nem lett volna kötelező, de azonnal beültették. OV szereti a focit és gondolom feltűnő lett volna, ha csak azt lehet támogatni. A másik f@szságot, a filmtámogatást meg a baloldali kormány vezette be. Olykor egyetértenek hülyeségek bevezetésével. Amikor a baloldal bevezette a sulinet támogatást, de már Orbán kormány alatt futott fel. Először csak egy cégen keresztül lehetett ilyen gépeket venni (ha jól rémlik Elender volt), milliárdos is lett az MSZP-s gyerek belőle. Már az Orbán kormány alatt TV-ben arról beszélgettek, hogy ki a tökösebb, aki jogszabályilag bevezette ezt a "jó " ötletet vagy aki felfutatta. Majd amikor később jelentős költségvetési hiányt okozott, akkor csendben megszüntették, senki nem verte már akkor a mellét.
signal2
signal2 2024. 08. 14. 11:14
#142452
Mindenhonnan ki van spórolva a pénz:
"Több közép-magyarországi  bíróság a működésképtelenség határára kerül, mert rengeteg igazságügyi alkalmazott mondott fel a megalázóan alacsony fizetések miatt. 
Különösen tragikus a helyzet a jegyzők  esetében, akik több év tapasztalattal is csak 220-230 ezer forintot visznek haza havonta. Van olyan, aki a bíróság helyett inkább boltba ment dolgozni, az új jelentkezők pedig hátat fordítanak, amint meghallják, mennyi a fizetés."
signal2
signal2 2024. 08. 14. 10:48
Előzmény: #142450  Colas
#142451
Az EP nem hoz jogszabályokat, nincs ilyen jogköre.
A magyar TAO rendszer egyedi, és 2011 óta van. 
Colas 2024. 08. 14. 10:33
Előzmény: #142449  geza77
#142450
"TAO pénz" (társasági adó terhére történő kifizetés) csak néhány csapatsportra mehet és pont azokban semmilyen érmet nem szereztünk, és ami a legtöbbet nyeli le (foci), abban messze vagyunk a világ élmezőnyétől. Annyit azonban hozzá kell tenni, hogy ezt a támogatás formát az EU parlamentje szavazta meg (gondolom a foci lobbi miatt), csak ez ellen nem volt tiltakozás, rögtön beépült a magyar adórendszerbe is, sőt még fejlesztettek is rajta, hogy a cégeknek ne csak az adóját csökkentse, de még az adóalapját is (most éppen nem tudom mi a helyzet, pár éve nem követem, de adózásért felelős vezetőként sosem engedtem ilyen kifizetést, mert nem értettem egyet vele). Egyébként csak utánpótlásra lehetne fordítani, de minden klub megtalálja a módját, hogy átcsorgassa a felnőttekhez. Láttam ilyet közvetlen környezetemben, ahol gyerekem edzésre járt. Találékony a magyar...
geza77
geza77 2024. 08. 14. 07:37
Előzmény: #142438  geza77
#142449

""Propaganda" osztrák (ÖBB) módraMagát a klagenfurti pályaudvart is érdemes lenne bemutatnom, megérne legalább egy, ha nem több bejegyzést. Bemelegítésnek elég azonban az osztrák vasút (ÖBB) egyetlen mozdonya és annak szlogenje is, ami igencsak megragadta vasárnap este a figyelmemet, ahogy a bécsi gyors 2 (!) percet késve begördült a 4 óra 02 perces út után 330 km-ről a klagenfurti főpályaudvarra. A Wörthi-tónál, nyári főszezonban, vasárnap este.Az mindjárt ránézésre is látszik, hogy köszönőviszonyban sincs a magyar vasúti pályán vánszorgó múzeumszökevény mozdonyokkal.Ennek az egyik oka lehet, hogy az osztrákok ugyan nem nyertek csak összesen öt érmet az olimpián, (igaz nem is öldökölnek eszement mennyiségű TAO pénznek álcázott közpénzt az élsportba), de a vasútjukba szemlátomást igen. Az igazság az, hogy a következő olimpia majd négy év múlva lesz, az érmek száma is hamarosan feledésbe merül, legalábbis nem ezektől fog a magyar vasút szárnyra kelni. A vonatoknak azonban otthon is, ahogy Ausztriában is, minden nap menniük kell(ene) sok-sok emberrel, iskolába, óvodába, munkába, stb és egyre vonzóbbnak kellene lennie az autózással szemben, gondolva a környezetre, a klímaváltozásra, egyebekre.Lehet, hogy az osztrákok pont ezért nem hoztak haza Párizsból több érmet, mert gyorsan múló dicsőség helyett lett nekik inkább újabb szakasz vasúti sín, meg modern mozdony, légkondicionált railjet vagon, meg éjszakai nightjet járatok...? Egy szó, mint száz, úgy tűnik, az osztrákoknak valóban fontos a köz érdeke, a jól működő vasút, még ha tudni lehet, hogy ez sem mindig és mindenhol tökéletes. Az ÖBB mozdony felirata magyar szemeknek pedig kész felüdülés, a propagandán edzettek el sem hinnék, hogy ilyen is lehet a valóság. Mármint…hogy az nem hazugság. Na, mindegy, ez egy másik téma.Szóval vissza a mozdony feliratáthoz: az áll rajta, hogy a 100 éves ÖBB az osztrák jövő (közlekedését) építi ma, a holnapért és magunknak, azaz osztrákoknak. (Amire időnként a szövetségi elnök is felszáll.) Pont úgy prioritás, ahogy más, normális országokban is az. Kinézetre, meg a „szellemi irányvonalát“ tekintve is egyértelmű, hogy ez nem üres szólam, elég volt körülnézni a rendezett, modern és tiszta pályaudvaron, a késést nyomokban is alig tartalmazó felvilágosító digitális táblákon, a többi vágányon álló szerelvényeken. Tetszett nagyon nekem ez a gépcsoda, nemcsak a felirata miatt, s nemcsak amiatt, mert vasárnap este a leányomat Bécsből hazahozta…Vajon lesz egyszer olyan is, hogy egy random magyar mozdony oldalán egy ilyen szlogen díszeleg...? Nekem megteszi óriásplakátokon, meg kormányhirdeteseken is, meg 15 milliárdos tűzijáték HELYETT is.Lesz egyszer otthon olyan, hogy egy jobb jövő irányába fektetjük le végre a síneket, s így építünk saját magunknak, magyaroknak, közös jövőt, amin aztán légkondicionált, tiszta vagonokban a magyarok tényleg egy normális,közös jövő irányába indulhatnak el...? S a szerelvényt nem egy vasúti múzeumból kihúzott, már nyugdíjazott mozdony állítja irányba, hanem egy #richtungzukunft felirattal ellátott mozdony vezeti egy normális, közös jövő irányába...?" 
https://www.facebook.com/photo?fbid=493019020332630&set=pcb.493017090332823
csendben 2024. 08. 14. 05:05
Előzmény: #142437  dexter
#142448
Törölt felhasználó 2024. 08. 13. 20:47
#142447
geza77
geza77 2024. 08. 13. 20:40
Előzmény: #142444  geza77
#142445
geza77
geza77 2024. 08. 13. 20:40
Előzmény: #142443  Törölt felhasználó
#142444

meg a rádióba járni a néphez szózatot intézbi sem az. azt mondta fiatal korában még a mostanra öreg pedofiltámogató szövettség első embere, a csüngőhasú harciBÉKEkolostormalac szotyiköpő felcsuti var@NUSz
 https://www.facebook.com/reel/2762408480590251
Törölt felhasználó 2024. 08. 13. 20:01
Előzmény: #142442  Törölt felhasználó
#142443
Nem kell plakátozni, és akkor sok sok milliárd megmaradhatna.
Törölt felhasználó 2024. 08. 13. 20:00
#142442
Persze, hogy kinevette, mert ők magán kórházba járnak. Kb az átlag magyar embert is kinevetik. A saját havi pénzük emelését miért nem nevette ki?   Arra miért volt szükség? Arra van pénz? Az ukránoknak nem adunk, aztán viktor mégis ad pénzt.             https://www.facebook.com/reel/507152698476679
Istvan78 2024. 08. 13. 19:48
Előzmény: #142440  Istvan78
#142441
Persze vannak jó edzők, jó szakosztályok és ha ők kiemelkedő tehetséggel találkoznak, jönnek az eredmények, de ez nem általános. Amikor a cikkek taglalták, hogy a legtöbb környező országnál jobban szerepeltünk, taglalni kellett volna azt is, hogy a GDP-jükhöz képest ők mennyit fordítottak sportra hozzánk képest.az utóbbi másfél évtizedben.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek