Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 13. 14:43
Előzmény: #121314  signal2
#121320
A szocik 2002-2010 között az elején feles többségű koalícióban kormányoztak a végén pedig egy fölbomlott koalában.
1994-1998 között meg Hornnak a karhatalmista múltjával és egypártrendszeri priuszával meg jobban kellett vigyáznia arra, hogy fenntartsa a demokrácia látszatát. A demokrácia látszatának fenntartásához néha az is elegendő, hogy nem (elég gyorsan) bontja le a demokrácia elemeit.
Figyelmedbe ajánlom Lengyel László írását, amit az általam nagyra becsült (bár értelmiséginek mégsem tartott) Sehmet olvtársunk beidézett.
Egyébként adós maradtál azzal, hogy 1991 óta melyik kormány milyen intézkedést hozott a demokrácia építésében. Nem a lebontásában vagy a gyorsabb-lassabb lebontásában, hanem az építésében. Volt éppen elég kormányunk, választhatsz belőlük kedvedre.
Shortelek 2024. 01. 13. 14:34
Előzmény: #121317  bronz
#121319
Ha ezt várod, akkor továbbra is a fideszre teszel, ennyike.
Shortelek 2024. 01. 13. 14:34
Előzmény: #121311  Dehogynincs
#121318
Soha nem fogsz ebből a katyvaszól kitalálni:))
bronz 2024. 01. 13. 14:32
Előzmény: #121313  signal2
#121317
Egy biztos, erre a megélhetési naplopó ellenzéki hatos moslékkoalícióra nem pazarolom el a szavazatomat. 
EP választás után remélhetőleg a PM, LMP, Jobbik, MSZP eltűnik örökre a pöcegödörben, felkészül a következő pöce utazásra DK és a Momentum.
rockmaster 2024. 01. 13. 14:32
#121316
"Újabb szöget vertek be a V4-ek koporsójába?"
"A fő problémát az okozza - írja a rádió oldala - hogy Orbán Viktor és Robert Fico más álláspontot képvisel sok kérdésben, mint Csehország és Lengyelország, ez pedig különösen igaz az Ukrajna támogatásának ügyére."
Ocsmány veri szét a maradék együttműködést is a partnereinkkel.
Mára Európa legyengült embere lett....
signal2
signal2 2024. 01. 13. 14:23
Előzmény: #121309  bagolyles
#121315
Az árnyékkormány nem az ellenzéki összefogás, hanem a DK kommunikációs eszköze.
A kérdésed tehát mérhetetlenül értelmetlen.
signal2
signal2 2024. 01. 13. 14:21
Előzmény: #121303  Dehogynincs
#121314
A tények azt is mutatják, hogy a szocik 8 év alatt töredéke mértékben sem építette le a demokráciát, mint a fidesz utánuk 2 év alatt.
Nagyon ócska ez a relativizálás.
signal2
signal2 2024. 01. 13. 14:19
Előzmény: #121302  bronz
#121313
Van a DK-n kívül is egy csomó párt, tehát most is lehet nyugodtan másra szavazni.
signal2
signal2 2024. 01. 13. 14:17
Előzmény: #121311  Dehogynincs
#121312
Mármint te vársz új erőre, aki "nem gyurcsányozta össze magát". 
A választási törvényből és a támogatottsági adatokból továbbra is a koordinált indulás a logikus lépés.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 13. 14:02
Előzmény: #121285  signal2
#121311
Régebben valami olyasmivel mentegetted a momentumot, hogy azért fogott össze, mert különben a momentumot tették volna felelősnek vagy bűnbaknak.
Utólag könnyű okosnak lenni (bár én szóltam előre is), de az összefogás sikertelenségét látva, a 10%-os momentum minden fenyegetőzés nélkül nyugodtan ráindulhatott volna bárkire és akkor ezzel eleve elejét vette volna összefogás hagymázas ötletének.
Most meg várhatunk egy új erőre, amelyik nem gyurcsányozta össze magát önként és amelyiket a göbbelsi kormánypropaganda nem tud összegyurcsányozni.
Eisenburgprofesszor 2024. 01. 13. 13:57
Előzmény: #121304  badsector1
#121310
A Fidesz közeli nagyobb játékosok  számtalan embernek adnak munkát, nagyon sok piaci alapon működik, tehát kormányváltás esetén is megkerülhetetlenek.
Csak Mészáros több mint 25000 család számára biztosítja a megélhetést. 
bagolyles 2024. 01. 13. 13:55
Előzmény: #121307  bagolyles
#121309
Miért is? Tisztelt nagy érdemű ,azért mert ha én akarok egy ellenzéki összefogásból egy kormányt alakitani ,akkor ugyebár  leülök  velük  tárgyalni :Minden egyes pártból, lesz
olyan személy, aki bekerül a közös kormányba -megegyezés szerint.
A mai árnyékkormány  úgy tudom ,hogy a  DK-ból  tevődik össze.
MILYEN ELLENZÉKI ÖSSZEFOGÁS EZ??:?
Válaszoljon már erre valaki!!!!!!!!!!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 13. 13:50
Előzmény: #121304  badsector1
#121308
Hamis állítás.
Nem egy-két évtized, hanem egy-két perc alatt intézi el.
Jó, jó egy kicsit túloztam. Egy-két nap, egy-két hónap vagy egy-két év.
Segédkérdés. Melyik kormány volt hatalmon, amikor Orbán Győző kőbányájából szállították a követ az M6-os autópálya építéséhez?
Miközben van vagy ezer kőbánya az országban. Zarándok Jánosnak is volt egy.
https://index.hu/gazdasag/magyar/banya0906/
Új csaták előtt az Orbán- és a Zarándok-bánya
bagolyles 2024. 01. 13. 13:30
Előzmény: #121302  bronz
#121307
Az írásod első részével teljesen ,-100%-ban egyet értek!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 13. 13:29
Előzmény: #121302  bronz
#121306
Arról a kétharmadró írtam én is, de nem egészen úgy értékeltem, ahogy te #121089
"a baloldal részéről egy kormány se tagadta meg a demokratikus értékeket"
"Erre is hozok példákat:
A választáson leadott szavazat elveszti alattvalói jellegét és demokratikussá válik.
A demokratikusság akkor domborodik ki igazán, amikor antikommunista retorikával csapnak be többszázezer választót és az ezekből keletkező mandátumokat átviszik a baloldalra, hogy a diktatúrából ismert karhatalmista vagy titkosszolga végre taníthassa nekünk a demokráciát.
Ha az így megszerzett kétharmad a saját szája íze és a saját (vélt) érdekei szerint szabja át a választási törvényeket az teljesen rendben van, hiszen gerinces baloldali és demokráciában ezt kötelező is megtenni."
Egyetértek veled abban, hogy az ellenzéknek nem kellene magával cipelnie Klárikát és Ferit, de még a nyegyedik kétharmados vereség után is úgy érzi, hogy elég erős ehhez is.
bagolyles 2024. 01. 13. 13:28
Előzmény: #121283  signal2
#121305
Az út az lehet, hogy tényleg ki kell várni, amíg a Fidesz alatt ,2034.máj.14-ig várni!!!
badsector1
badsector1 2024. 01. 13. 13:25
Előzmény: #121276  Eisenburgprofesszor
#121304
Elég mészarosekat versenyhelyzetbe rakni, a többit a piac elintézi egy két évtized alatt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 13. 13:20
Előzmény: #121297  tanrek
#121303
Valóban arra célzok, hogy a ballib oldal (saját besorolása szerint magát baloldalinak és/vagy liberálisnak valló) azért építették le kevésbé a demokráciát, mert kevesebb ideje és alkalma volt rá. A tények azt mutatják, hogy valóban kevesebb idejük volt rá (3 négyéves ciklus a több mint 8-ból vagy 12 év a 34-ből). A bolsevik lelkületű fidesz nem  vallja magát baloldalinak, hanem az illiberális kereszténydemokráciát építi, akármi legyen is az. Szerintem fából vaskarika.
Utcai zavargásokat nem is említettem ebben a hozzászólásomban, hanem következetesen az engedélyezett  nagygyűlés utáni utcai harcászatról beszéltem.
Itt azt érzem problémának, hogy nem feltétlenül ugyanarról  az eseménysorról beszélünk (sokak szerint élessel kellett volna löveteni, hiszen pár héttel korábban megostromolták a tévészékházat) és eleve másmilyen szavakkal írjuk le az eseményeket.
Nekem nincs kifogásom az ellen, hogy többféle elméletet gondolkodunk ki magunkból  és ezt vetjük össze a valósággal, tényekkel és kísérletekkel. A mindennapi világunkat elég jól leírja a newtoni mechanika és az Einstein féle általános relativitáselmélet.
Nem tudom, hogy a mostaniak hogyan reagáltak volna ugyanebben a helyzetben, de semmi kifogásom nincs az ellen, hogy egy értelmiségi ezen gondolkodjék.
Az én megfigyeléseim azt mutatják, hogy a baloldal nem tud tömegek vinni az utcára (a diktatúra lelkes korszakában sokkal nagyobb tömegeket tudott utcára vinni, hogy a hatalmat dicsőítsék május elsején, de a fidesz cöf-ös békemenetei a bolsevik terminológia ellenére sem képesek túlszárnyalni ezt a tömeget) és azt, hogy Orbán nem annyira hülye, hogy elmondja a saját őszödi beszédét vagy ha el is mondta zárt frakcióülésen, akkor sem pattant ki erről hangfelvétel, és a kulturálatlan sületlenségeit is kulturáltabb nyelvi formában fejezi ki.
Az biztos, hogy hasonló esetben a fidesz kormány is karhatalmi harcászatot rendezne vagy peig nem. A megfigyeléseim szerint sem az első Orbán-kormány alatt, sem pedig 2010 óta nem volt karhatalmi harcászat az utcákon az ellenzéki alattvalók ellen.
Ebben az a probléma, hogy egy ilyen harcászat igencsak nyomós érv lenne akkor, amikor a nem teljes értékű demokráciánkat vagy dikatúránkat(?) értékeljük.
Az egyáltalán nem probléma, ha az értelmiségi gondolkodás más-más (akár egymásnak teljesen ellentmondó) eredményre vezet. Az a baj, ha valaki nem gondolkodik, nem érvel és ennek ellenére értelmiséginek tartja magát, mert van egy nyomorult diplomája.
Az a baj, ha nem is gondolkodik.
Az értelmiséggel az is baj, hogy osztályalapokon nyugvó lenini ideológia hiába értelmezte az egész világtörténelmet osztályalapokon a rabszolgatartó társadalmakól kezdve, mégis kénytelen volt a munkásosztály és a dolgozó parasztság mellett még az értelmiségi réteget (nem osztályt) is bevezetni az elméletébe.
A gyakorlatába pedig az értelmiség elproletarizálását vezette be, sőt ebben rendkívül sikeres volt.
Alapvetően egyetértek a hozzászólásoddal és örülök neki, hogy egyáltalán gondolkodsz.
A gondolkodás jó dolog. Másoknak is csak javasolni tudom.
bronz 2024. 01. 13. 13:17
#121302
Amíg Klárika és Feri nem vonul vissza, esélytelen a váltás. Viszont ha lesz váltás, akkor igen, 2/3-dal kell leváltani a Fideszt és helyreállítani mindent, amit a hatalommal visszaélve szétbarmoltak.
Én nem komáltam Horn Gyulát, de azt tiszteltem benne, hogy nem élt vissza a 2/3-dal anno, szemben a Fidesszel, ami nem bírta ezt ki.
signal2
signal2 2024. 01. 13. 12:42
Előzmény: #121300  tanrek
#121301
Szerinted nincs gógyi. Én meg pontosan tudom, hogy az egyik ellenzéki párt tagsága jórészt többdiplomás, többnyelven beszélő, sokszor középvezetőkből áll. 
Akkor írd le, mi a hatékony, ha neked annyi gógyid van!
Figyelek! Sokan várják a megoldást.
Az a kérdés, hogy évi 100 milliárdos büdzsével, és gátlástalan hazudozással szemben hogyan lehet párszázmillióból kommunikálni. Tényleg figyelek.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek