Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 11. 13:51
Előzmény: #121103  Vackoros
#121120
Szóval megérdemled. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 11. 13:50
Előzmény: #121115  Sehmet
#121119
#121105 lényege szerintem ez a mondat
"Orbán említése nélkül jellemezted azt a nem teljes értékű demokráciát, amiben élünk."
Lehet, hogy ügyetlenül kódoltam, te viszont, akár dekódoltad, akár nem (szerintem dekódoltad, de tévedhetek), gyakorlott trollként nem a lényegről beszélsz.
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 11. 13:50
Előzmény: #121104  ________
#121118
A "hit" nemcsak vallásos lehet, és él itt több, mint három-mililó " csanádröcsögei "Kákalaki Akka", akik közül kb. másfél-millió "hívő" is van, de nem a szó vallási értelmében. 
tanrek 2024. 01. 11. 13:48
Előzmény: #121113  Dehogynincs
#121117
A többi rendben van. Abban az értelemben, hogy azokat tudom értelmezni. A jobboldaliságot (baloldaliságot) nagyon nem. Kérdezhetném ezt bárkitől, aki használja ezeket a fogalmakat, csak itt és most éppen tőled kérdeztem...
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 11. 13:47
Előzmény: #121114  Shortelek
#121116
Ha helyesen leírod a mondatot, akkor válaszolok rá, ugyanis kijelentő módban tett felszólításnak nem szoktam eleget tenni, másrészt nem igazán értem azt sem, hogy mit jelent az egyes számban írt "lengyel" szó és a többes számban írt "kérdéseit".
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 11. 13:44
Előzmény: #121105  Dehogynincs
#121115
"Magamat nemcsak jobbosnak, hanem konzervatívnak, polgárinak,  liberálisnak és piacbarátnak is tartom, sőt még egy kis baloldaliság is szorult belém. Persze én nem egészen azokat értem ezeken a fogalmakon, mint ami a pártok gyakorlatából kihüvelyezhető." Ez - szerintem - nem más, mint napi pragmatizmus, mert még az utilitarizmus alá sem sorolható be, de érdekes! Ja, és én nem sértegettelek, nem neveztelek trollnak, pedig sokan örültek volna neki. :)
Shortelek 2024. 01. 11. 13:43
Előzmény: #121102  Sehmet
#121114
Akkor azt mond meg, hogy lengyel kérdéseit egy az egyben át lehet fordítani orbánra és diktatúrájára?!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 11. 13:42
Előzmény: #121111  tanrek
#121113
Mi az, ami miatt ezt megkérdezed?
Túl balosnak tűnök a szemedben?
A többi jelző rendben van? Konzervatív, polgári,  liberális és piacbarát.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 11. 13:40
Előzmény: #121110  signal2
#121112
Én is látom, hogy Gyurcsány költségvetési ámokfutással és hazug göbbelsi kampánnyal hozta vissza a szarból a kormányzást (signal2 #121108) és azt is látom, hogy ezt Orbán sokkal gátlástalanabbul, nagyobb léptékben, de végső soron sikeresebben teszi. Sikeresebben tisztességtelenül.
Sokat tanulnak egymástól. Nem találom, pontosan hogy fogalmazott Gyurcsány, de volt egy gondolatmenete, aminek a végén megkérdezte, hogy egy milliárdosnak nagyobb befolyása lesz-e mint egy csórónak.
Ne mondd, hogy Orbán ebből nem tanult! Sőt arra is rájött, hogyan rejtegesse a milliárdjait a választók elől.
A demokrácia olyan eszköz,ami biztosítja, hogy ne kormányozzanak bennünket jobban, mint azt megérdemeljük.
Democracy is a device that insures we shall be governed no better than we deserve.
(George Bernard Shaw)
tanrek 2024. 01. 11. 13:30
Előzmény: #121105  Dehogynincs
#121111
Mi az, amitől te jobbosnak tartod magad?
signal2
signal2 2024. 01. 11. 13:11
Előzmény: #121109  Dehogynincs
#121110
Az ún. istenítést is lehet valamilyen skálán értékelni. Amikor Gyurcsány népszerűsége 2 év borzalmas kormányzás és egy hazug kampány után harmadalódott, míg Orbán népszerűsége a hasonló performansz után visszament 3%-ot, akkor az azért megállapítható, hogy Orbánt ténylegesen, nagy számban istenítik, míg Gyurcsányt nem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 11. 12:51
Előzmény: #121108  signal2
#121109
Ez a nullázódás szerintem negatívba való süllyedés, de ez minden politikusra igaz, mert az 50% alatti népszerűség igazából népszerűtlenséget jelent. Jelenleg nem tudok olyan politikusról, akinek 50% fölötti népszerűsége lenne, de ha mutatsz ilyet, akkor készséggel beismerem, hogy tévedtem.
Az állítólagos  lenullásodásra vannak éles adatok is.
Európai parlamenti képviselők választása 2019
dk 16,05% (557 081)
Hiába kimagasló Gyurcsány elutasítottsága, még mindig jócskán akadnak hívei (akiknek egy része isteníti őt)
signal2
signal2 2024. 01. 11. 12:42
Előzmény: #121107  Dehogynincs
#121108
Nem jó a bújtatott hasonlat. Gyurcsány népszerűsége nagyjából nullázódott, amikor egy olyan költségvetési ámokfutást, és kampányt csinált, mint Orbán 2022-ben. Orbán mépszerűsége alig csökkent, amikor kiderült, tavaly végighazudták a kampányt, és elherdálták a pénzt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 11. 12:38
Előzmény: #121104  ________
#121107
Ha egy kicsit kinyitod a szemedet, akkor más vallások is indultak az elmúlt évtizedekben és mások szemében nem O1G az isten, de ha ilyet említek, akkor  az orbánozók egyből megvetően azt mondják, hogy gyurcsányozok. Más brandet nem látok, akit istenként lehet tisztelni, bár akad, aki a néhai Rákosi Mátyás isten nevében újkulákozik.
badsector1
badsector1 2024. 01. 11. 12:34
#121106
"Krausz Gábor nem mert Bécs belvárosában sétálni, annyira durva ott a helyzet 
Interjút adott a Mandinernek Krausz Gábor séf, Tóth Gabi volt férje. Krausz a politikai kérdések elől sem ugrott el, így beszélt migrációról, családpolitikáról és az izraeli-palesztin háborúról is. De Kubatov Gábort is megdicsérte."
    
Ma is kaptak az agyhalott narancsosok szellemi táplálékot. :))
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 11. 12:29
Előzmény: #121102  Sehmet
#121105
Kellemetlenül érzem magam akkor, amikor egy troll próbál megvédeni. Meg tudom én védeni magam, jobban mondva az állításaimat, ha meg mégsem, akkor be tudom látni, hogy nem volt igazam.
Hogy ne csak szidjanak téged, megdícsérlek (tekintheted becsmérlésnek is), mert még egy troll is megérdemli, hogy néha megdícsérjék, még akkor is, ha ezt nem szándékosan érdemli ki.
Orbán említése nélkül jellemezted azt a nem teljes értékű demokráciát, amiben élünk.
Egyenlőtlenségben és hierarchiában élünk és valóban elszakadtunk a demokráciától és valóban az egyik versengő csoport hajtott az uralma alá minket a tömegek politikai részvétele nélkül és a többség passzivitása mellett.
De ezt nemcsak a hatalmuktól megfosztott baloldali pártok és az itteni főleg baloldali topiclakók látják, hanem debilként és agyament jobbosként én is látom. Dahltól eltérően én vagyok annyira naív, hogy nem hiszem azt, hogy ez pusztán azért van így, mert ennek így is kell lennie.  
Magamat nemcsak jobbosnak, hanem konzervatívnak, polgárinak,  liberálisnak és piacbarátnak is tartom, sőt még egy kis baloldaliság is szorult belém. Persze én nem egészen azokat értem ezeken a fogalmakon, mint ami a pártok gyakorlatából kihüvelyezhető.
________
________ 2024. 01. 11. 11:58
Előzmény: #121098  Sehmet
#121104

a hívek szemében meg ö az isten.
akkor most indul egy újabb vallás, melyben O1G az isten?
.
csak mert Kákalaki Akka Csanádröcsögén úgy itélte meg :)
Vackoros 2024. 01. 11. 11:30
#121103
Beérett az ÁVH, hóhér kinevezve!!
Szép ország gratulálok!!
https://nepszava.hu/3221373_novak-katalin-lanczi-tamas-kinevezes-szuverenitasvedelmi-hivatal
Tovább a szakadékba a diktatúra és teljes elszigetelődés irányába, nem baj a sok agyatlan megérdemli!!
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 11. 10:48
Előzmény: #121073  offshort
#121102
Látom, a személyeskedésen kívül nincs érdemi mondanivalód, de amit leírsz, az katasztrófa! Csak megemlítem, hogy 2022-es választások előtt összeállt ellenzéki szövetség egyik tagja jobboldali volt már a nevében is. Szóval megvolt a gerinctelenek szövetsége? A szemkilövés, a kardlapozás pedig kifejezettek a demokratikus értékekhez tartozik. Az 1994-es önkormányzati választás előtt két hónappal módosított, egyfordulós választásra áttérő, stb. módosítást tartalmazó önkormányzati törvény pedig kifejezettek demokratikus lépés volt.
.
Elmagyarázom neked, hogy a világon a legelfogadottabb demokráciafelfogás az azóta elhunyt Robert Dahl professzornak, a Yale University professzorának nevéhez kötődik, mely szerint a demokrácia olyan politikai berendezés, amelyben a politikai vezérek és csoportok versenyében az állampolgároknak módjuk van egyik vagy másik támogatására. Dahl lehetetlennek tartotta a széleskörű állampolgári aktivitáson alapuló, egyenlő politikai részvételt, s azon a véleményen volt, hogy a politikai egyenlőség demokratikus eszménye fikció, a realitás az egyenlőtlenség és a hierarchia. Az ő felfogásában a demokrácia fogalma tehát elszakad a tömegek politikai részvételétől, és a többség passzivitása mellett versengő csoportok uralmává válik. Megjegyezte azt is, hogy a politikában nincs tökéletes verseny, a részvétel pedig valójában csak a jogosítottak nagyon szűk körére korlátozódik.
.
Nézzük meg, hogy az erősen baloldali kötődésű Lengyel László mit is írt a szociálliberális kormányzásról, mert ugye csak hiteles forrásból és csak "igazat", ami nemcsak saját igazság!:
.
"Akartátok volna hallani? Nem. Vajon nem ülnek-e itt azok is, akik a nagyobb párt nevében követelték maguknak a köztársasági elnökséget, mert az nekik jár? Akik dróton rángattak alkotmánybírákat, s akik azon igyekeztek, hogy a jó kormány nevében korlátozzák az alkotmányos intézményeket? Vajon nem az itt sétálgatók közül lépték-e át a jogállam határait egyetlen perc alatt, ha pártjuk és kormányuk, érdekcsoportjuk, nagycsaládjuk érdekei megkívánták? Vajon nincsenek-e közöttünk, akik elnézték a legdurvább korrupciós ügyeket, sőt részt vettek azokban? Vajon nem tréfálkoznak-e itt azok, akik kitiltották rádió- vagy televízióműsoraikból, lapjukból azokat, akik megpróbáltak ellentmondani, akik fölemelték szavukat egy tisztességes baloldal, liberalizmus vagy konzervativizmus nevében? És miféle baloldali és szabadelvű értékeket képviseltetek, amikor elfeledtétek a legfontosabbakat a szabadság és az egyenlőség értékeit?"
.
http://www.hocipo.hu/content/view/4338_lengyel_laszlo_a_szarszoi_kert
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 11. 10:33
Előzmény: #121093  Dehogynincs
#121101
"A filozófiatörténetben, Arisztotelész igazság-definíciója óta, igaznak a kijelentést tekintjük. Az ő meghatározása nyomán a középkor során fogalmazzák meg az igazság legelfogadottabb meghatározását, mely így hangzik veritas est adequatio intellectus et rei: igaz egy kijelentés akkor, ha a kijelentésben elgondolt és kimondott (intellectus) megegyezik (adequatio) azzal a dologgal, a dolgokkal (rei) mint tényekkel, amire a kijelentés vonatkozik. Ebből a bevett igazság-felfogából ered az ún korrespondencia-elv, mely szerint az igazság kritériuma a megfelelés, illetve a helyes megfelelés valamely gondolat vagy kijelentés és a világ valamilyen tényállása között." (Szabadbölcsészet: Igazságelméletek)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek