Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2024. 01. 09. 14:43
Előzmény: #120951  Dehogynincs
#120960
Azért nem ártana a "nemzetállam" fogalmát helyesen érteni! A francia alkotmány kimondja, hogy Franciaország "államnemzet", tehát nem ismeri el a kisebbségeket. Ezzel szemben Németország un. "kultúrnemzet", azaz nemzet, mint nyelvi, hagyománybeli azonosságon, közös kultúrán alapuló emberi közösség. De mindkettő nemzetállam. A "nemzetállam" azt jelenti, hogy
.
"„A modern »nemzetállam - ahogyan a XVIII. század végén Franciaországban létrejött, s a XIX. század
folyamán Nyugat-Európában elterjedt - azon az eszmén nyugszik, mely szerint a nép nemzetként saját államában jelenik meg: »Minden nemzet egy állam«, »Minden állam egy nemzet«" (Brunner, Georg (1995): Nemzetiségi kérdés és kisebbségi konfliktusok Kelet-Európában., Budapest, Teleki László Alapítvány)
.
"..... a homogén nemzetállamok aránya igen csekély, de a nemzetállamok valójában homogenizáló államok (voltak), melyek egyneműsítették az őket megalkotó népeket. Többségük ezzel a nemzet megteremtésén
dolgozott. Amikor a nacionalizmus újabb szakirodalma a „nemzetállam” kifejezés helyett a „nemzetépítő állam” (nation-buildingstate), vagy — miként Rogers Brubacker — a „nemzetiesítő állam” (nationalizing state) kifejezéseket javasolja használni, ezt az összefüggést írja le. (Brubacker, Rogers (2006): Nacionalizmus új keretek között. Budapest, L’Harmattan – Atelier.)
E kifejezések persze egy viszonylag hosszú történelmi fejlődésnek csak az egyik — a nemzetállami — szakaszát írják le, s nem jelzik kifejezetten, hogy az egy korábbi, hasonló folyamat folytatása. Vagyis a nemzetépítés mint társadalmi homogenizáció egy korábbi egységesülés és egyneműsítés folytatása egy új szervező eszme, a nemzet alapján. Ez azt is jelenti, hogy minden nemzetiesítő vagy nemzetépítő állam homogenizál, de nem minden homogenizálás a nemzetállamiság jegyében zajlik." (Gulyás Éva: A nemzetállam fogalmának változásai tanulmány, mely KÖFOP 2.1.2-VEKOP-15-2016-00001 azonosítószámú, „A jó kormányzást megalapozó közszolgálat-fejlesztés” projekt keretében készült és jelent meg).
.
Szóval "A nemzetállam olyan államot jelent, amelynek népessége etnikai szempontból túlnyomórészt homogén. Ez olyan esetben jön létre, amikor egy állam határai egybeesnek a többséget alkotó nemzet etnikai határaival, vagy az ország határa azokon belül húzódik."
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 09. 14:28
Előzmény: #120958  tanrek
#120959
A szovjet megszállás alatt, gyerekkorombam sokat játszottam öcsemmel a "Szerezzük vissza Nagy-Magyarországot" játékkal, amit a reakciós nagyszüleim adtak a kezünkbe, amikor már elég érettnek tartottak minket hozzá, de nem mindenki kapott klasszikus kettős nevelést a diktatúrában. Például Orbán sem.
Tisztában vagyok azzal, hogy régen háromszor akkora volt az ország és hatvannégy vármegye volt.
Azt is tudom, hogy a vármegyék száma, nagysága és elnevezése is változott az idők során. Egy szót is kitaláltam erre: történelem.
https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6zigazgat%C3%A1silag_egyel%C5%91re_egyes%C3%ADtett_v%C3%A1rmegye#/media/F%C3%A1jl:Kingdom_of_Hungary_1944_44_Varmegye.png
Egyébként még a diktatúrában is olyan történelematlaszból tanultam, amelyikben középen kinyitva a Mátyás-korabeli Magyarország virított és két szemközti lapot foglalt el.
Nem emlékszem, hogy hívták, de az átkosban még külön minisztériuma volt az oktatásnak.
https://maps.hungaricana.hu/en/MegyeiTerkepek/4041/view/?bbox=-1554%2C-4056%2C7578%2C76
Olyan hazafiak és honleányok voltak oktatási, kulturális vagy művelődési miniszterek, mint Kállai Gyula, Benke Valéria, Orbán László (a felesége még engem is tanított) vagy Pozsgay Imre.
Az egyik miniszternél még diplomáztam is, de mentségemre föl tudom hozni, hogy ő 1956-ban volt miniszter (Kónya Albert) és remekül tanította a speciális relativitáselméletet, annak ellenére, hogy egy időben politikailag az mdp központi vezetésének póttagjává süllyedt és amikor engem tanított, akkor nem is tudtam a múltjának erről a szeletéről, de utólag megértem, miért nem beszélt vagy beszélhetett róla.
tanrek 2024. 01. 09. 13:26
Előzmény: #120947  Dehogynincs
#120958

Arra próbáltam utalni, hogy nem azokat a területeket nevezték VISSZA, amelyek annó vármegyék voltak. De valamit nagyon rosszul csinálhattam, mert egyre csak távolodsz attól, amit jelezni akartam...
A vármegye alapvetően kisebb területegységeket jelentett, mint a megye. Akkor jellemzően több vármegye egyesítésével hoztak létre megyéket, most viszont ezeket a megyéket egy tollvonással vármegyévé tették.
Tehát nem elég, hogy úgy megyünk előre, nem hátra, hogy ismét a régmúlt terminológiájára recskázunk, de még azon sem akadunk fenn, hogy hagyományosan más-más területegységeket hívunk, járásnak, vármegyének, megyének, tartománynak.... stb.....
signal2
signal2 2024. 01. 09. 12:58
Előzmény: #120953  Peterbond
#120957
Idén viszont meg fogja terhelni a reptér vásárlása. És hol van még PaksII, a Bp-Belgrád vasút, a teljesen elhanyagolt vízvezetékhálózat és vasúti pályarendszer felújítása. Nem biztatóak a kilátások idénre sem.
Shortelek 2024. 01. 09. 12:58
Előzmény: #120955  ________
#120956
"gondolom Matolcsy megy, helyére megy Varga, majd jön Nagy Márton"
Egyre jobb lenne:))
________
________ 2024. 01. 09. 12:47
Előzmény: #120953  Peterbond
#120955

arról nem beszélve, hogy már júniusban kész a következö évi terv
amit még az év utolsó hónapjában sem tudnak 100 Mrd-os pontossággal megmondani
BÀÀÀÀÀÀÀ`:)
.
gondolom Matolcsy megy, helyére megy Varga, majd jön Nagy Márton
bronz 2024. 01. 09. 12:45
Előzmény: #120953  Peterbond
#120954
+Eximbank...
Peterbond 2024. 01. 09. 12:36
#120953
https://telex.hu/gazdasag/2024/01/09/2023-allamhaztartas-4593-milliard-forint-koltsegvetesi-hiany-penzugyminiszterium-kiadasok-bevetelek
.
4600 milliárd hiány. Az MNB-ben kelettkezett 2000 milliárd ezen felül van. Ahogy 300 milliárd oztalékelőleg még szépítette is a számot novemberben az MVM-től. Szép.....
A 2022-es szintén ilyen pocsék adatnál is az volt a szöveg hogy majd a jövő évi már sokkal kissebb lesz. Be is tervezték a 2300 körülre. aztán lett a duplája. meg mégannyi elrejtve az MNB-ben. Mi lenne ha még kormányozni se tudnának.... :).
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 09. 12:09
Előzmény: #120948  Peterbond
#120952
Én is a kettős állampolgárságra szavaztam azon az érvénytelen népszavazáson, ahol egyébként az igenek győztek.
Az mszmp (a szovjet megszállókkal kollaboráló egyetlen párt és az mdp nevű elődje) következetesen az internacionalizmust  hirdette.
Itt "csak" arról volt szó, hogy az mszp a saját szája íze alkothatott volna egy törvényt a kettős állampolgárságról, de egyszerűen nem volt fogékony a nemzeti érzésekre. A környező országokat a sors nem nemzetietlen, hanem nemzeti kommunistákkal verte meg, akiknek nemzeti érzése a nekünk nem tetsző magyarellenességben is erősen megnyilvánult.
Az mszp nem ismerte föl, hogy a négy és fél évtizedes baráti, szovjet megszállás az alattvalók millióiból  kiölte ugyan a nemzeti érzést, de még így is milliónyi alattvalóban  maradt meg a hazaszeretet és egy részük nem is akart alattvaló maradni, hanem polgárosodni szeretett volna.
A diktatúrában furcsa válaszokat kaptál arra a kérdésre, kik a székelyek, hol élnek és milyen nyelven beszélnek.
Egyébként most is kapnál furcsa válaszokat és még vizsgálhatnád a pártszimpátia szerinti korrelációkat is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 09. 11:51
Előzmény: #120946  csendben
#120951
Orbánnak elég zavaros fogalmai vannak az erdélyi magyarokról.
Amikor a nemzetállam szót használja, akkor az erdélyi magyarokat a román nemzetállam románjainak tartja.
Meg ilyen kimagyarázhatatlan sületlenségeket hord össze
"A Kárpát-medencében mi nem vagyunk kevert fajúak, hanem egész egyszerűen a saját európai otthonában élő népeknek vagyunk a keveréke. ... Egymással hajlandóak vagyunk keveredni, de nem akarunk kevert fajúvá válni”.
Itt meg egyenesen az asszimilációt népszerűsiti, miközben az emberek egyetlen faja a Homo Sapiens Sapiens.
Utólag azt mondta, hogy ő nem rasszista és helyezzük a mondaniválóját kulturális kontextusba, de amikor a kultúrfajra cseréltem a faj szót, nem vált értelmesebbé a mondandója.
Peterbond 2024. 01. 09. 11:50
Előzmény: #120948  Peterbond
#120950
De kár is meglepődni egy olyan országban ahol gyakorlatilag nincs olyan kis tlepülés Fideszes polgármestere akinek ne lenne 1 lombkorona nélküli lombkorona sétánya, egy sose ki nem nyitó EU pénzen épített sertésüzeme, egy csak általa lakott sose látogatott EU pénzen épített vendégháza vagy valami hasonló kis 20-40-60-100 milliós ügylete.
________
________ 2024. 01. 09. 11:43
Előzmény: #120946  csendben
#120949
pedig a külföldi szavazatok a nagy nemzetegyesítési terv részei :)
Peterbond 2024. 01. 09. 11:42
Előzmény: #120942  Cicamisi
#120948
"Akkor beszéljetek akkor, hogy ki követett el bűnt a magyarság a maszop időszakban amikor az erdélyi magyarok ellen szavaztatott? Soha nem támogatta senki a külföldre szorult magyarokat csak a tetves fidesz kormány. "
.
Én nem szavaztam sose a Gyurcsány kormányra. Szemben a mostani fidesz szavazók zömével. Szóval nekem ezt nehezen címzed. Igen én a kettős állampolgárság mellett szavaztam anno pl. Bár azt tényleg nem tartom helyesnek ahogy megkülönböztetik a lehetőségek terén a külhonra kivándorolt magyarokat és a külhonba születetteket. De ez már egy 23. téma és nem igazán kezdenék bele mert 2 hét múlva az összes eddigit ugyanúgy fel fogod hozni mintha nem magyaráztuk volna el százszor.
.
Addig szerintem a Fidesz szavazók között érdeklődj hogy hol vannak az elveik amikor ugyanazért amiért másokat szidnak kicsiben a Fidesznek meg a sokszorosát elnézik.
.
Pl Hatvanpuszta és Felcsút közpénzből kitömése ( Stadion a háza mellé és 10 milliárdokból kitömése, már szinte csak reptér nincs a 2000-es faluban és ha nem tetszik akkor "meghosszabítjuk Bicskéig" ), Bankárkormányozás anno most meg a Vejnek van SAJÁT bankja amit állami pénzből dobtak gyakorlatilag össze neki. 2 millió feletti VÉGKIELÉGÍTÉSRE 98% adó. Most 5 millió feletti bérek gond nélkül. lopások szociknál össze se vethető már a mostaniakkal. Jelenleg 3 Orbán már milliárdos ( Az apa, a lánya és a testvére ) plsuz a vej már a top 25 Magyarba van. Egyik strómant felvitte leggazdagabb magyarnak majd dobta és egy másikat tolt fel a leggazdagabba. E mellé még vagy 2 tucat NER oligarha került be a top 50 leggazdagabb magyarba.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 09. 11:41
Előzmény: #120941  tanrek
#120947
tanrek #120897
Nem vissza, hanem átnevezték ....
___________ fejtsd ki ___________________
Ebben a hozzászólásban még csak a visszanevezés kákáján kerestél csomót, de most már "valamiológiai" fejtegetésbe is kezdtél.
Bevallom, nem értem elsőre, hogy mi az a "valami", ami már nem ugyanaz a "valami". Másodikra sem értem. Fejtsd ki, légy szíves úgy, hogy leereszkedsz vagy lealacsonyodsz az én szellemi színvonalamra, hogy még egy hülye is megértse!  
Mi az alapvető valamiológiai különbség Nógrád megy és Nógrád vármegye vagy Csongrád megye, Csongrád-Csanád megye és Csongrád-Csanád vármegye között?
Nem esszét kérek, csak egy-két tömör mondatot.
csendben 2024. 01. 09. 11:25
Előzmény: #120942  Cicamisi
#120946
Az a "tetves fidesz kormány" nagy ívben tesz az erdélyi magyarokra. Csak a szavazatuk megvásárlása volt a fontos. Tavaly volt alkalmam néhány nálink nyaraló erdélyi emberrel beszélni.Lassan már kezdik felfogni,hogy mire kellettek.De azért a nyugdíjjért,meg az orvosi ellátásért át jönnek...
Peterbond 2024. 01. 09. 11:22
Előzmény: #120943  Peterbond
#120945
Mármint pozitívban. Mert az infláció esetében így van csak épp negatív irányba. Az egyfőre eső fogyasztásban is ugyanez van.
.
De pl hozzák sokszor hogy a "háború hatása". Na pl az a külső negatív hatás meg épp sokkal kevésbé érint minket mint a régió sok más országát. Mi kezdevzmény kaptunk olajra gázra, mások leváltak róla. Mások tényleg befogadtak Ukrán menekülteket. Mi a kb 30.000 menekültünkkel az alsó sorban kullogunk és a lengyel német millió feletti-hez képest viccess egyáltalán "nehézségről" beszélni itt. És még sorolhatnám. És mégis nálunk romlott csomó minden jobban nem ezeknél az országoknál.
p-b 2024. 01. 09. 11:19
Előzmény: #120937  Cicamisi
#120944
Csökkentsd kb. 500k-val, akiknek külföld adott munkát, mert itthon nem volt (szakmai, pü-i) igényüknek megfelelő lehetőség.
Peterbond 2024. 01. 09. 11:19
Előzmény: #120942  Cicamisi
#120943
"Így van! Ami jó az külső tényező ami xar az fidesz?  "
.
Példával mutattam be miért látom így. Van lehetőséget ellenpéldát hozni és meggyőzni hogy nincs igazam. Pl mi az a mutató amiben első vagyunk az EU-ban vagy legalább dobogósak és szembe megyünk a régiós trenddel?
Cicamisi 2024. 01. 09. 11:16
Előzmény: #120938  Peterbond
#120942
Így van! Ami jó az külső tényező ami xar az fidesz?  Akkor beszéljetek akkor, hogy ki követett el bűnt a magyarság a maszop időszakban amikor az erdélyi magyarok ellen szavaztatott? Soha nem támogatta senki a külföldre szorult magyarokat csak a tetves fidesz kormány. 
tanrek 2024. 01. 09. 11:15
Előzmény: #120916  Dehogynincs
#120941
"Akár meghagyod nekem a lehetőséget, akár nem, ha valamit régen vármegyének neveztek és aztán megyének és újra vármegyének, azt visszanevezének tartsam."
.
Ha így lenne, igazad lenne. Csakhogy az a "valami" nem ugyanaz a "valami". Azt hittem elsőre is érteni fogod....
Erről tényleg kár volt esszét írnod....

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek