Már úgy értem, hogy az adózott nyereség felhasználásáról mindig kell dönteni, ami nem biztos, hogy osztalék lesz. Mehet eredménytartalékba is az egész.
Szerintem ha osztalékot fizetnének bármennyire is szeretnénk azt, hogy inkább az árfolyamot tegyék helyre, megérdemelnénk :) De hát... Ja nem is tudjuk még mennyi az annyi ?
A Közgyűlés napirendi pontjai: 1.
Döntés a Társaság 2020. évi IFRS alapján elkészített éves beszámolójának elfogadásáról az
Igazgatóság előterjesztése, az Audit Bizottság és a Felügyelőbizottság véleménye és a
Könyvvizsgáló nyilatkozata alapján. 2.
Döntés a Társaság 2020. évi IFRS alapján elkészített konszolidált éves beszámolójának
elfogadásáról az Igazgatóság előterjesztése, az Audit Bizottság és a Felügyelőbizottság
véleménye és a Könyvvizsgáló nyilatkozata alapján. 3.
Döntés a Társaság 2020. évi Éves Jelentésének elfogadásáról. 4.
Döntés a 2020. évi adózott eredmény felhasználásáról 5.
Döntés a Társaság 2020. évi Felelős Társaságirányítási Jelentésének (FTJ) elfogadásáról. 6.
Döntés az Igazgatóság munkájának értékeléséről, tagjai részére a felmentvény kiadásáról. 7.
Döntés a Társaság állandó könyvvizsgálója megválasztásáról és díjazása megállapításáról. 8.
Döntés igazgatósági tag megválasztásáról és díjazása megállapításáról. 9.
Döntés felügyelőbizottsági tag megválasztásáról és díjazása megállapításáról. 10.
Egyebek.
Amennyiben az építkezés nemcsak a hitelből, hanem az eredményekből is fakadni fog, akkor jó úton járunk Ha a CIG, APPENINBŐL nyereségből szálltunk ki , méghozzá úgy, hogy a CIG ha fizet osztalékot 5 évig az OPUS kapni fog = Nyereséges deal volt. + Szerintem a MET és az EOn is casht kért és nem lock-up nélkül... És nem volt olcsó (TIGÁZ-TITÁSZ deal ) . Hitel tekintetében ott a Mészáros BANK. Olcsó finanszírozás . Ez nagy előny. A hitelminősítő véleménye nemzetközi, ennek is van jelentősége. A vezetőségnek építkezni kell, mert az OPUS még fejlődés alatt van. Ha csak arra gondolok, hogy az Energetikai piacon akkora szreplők akarnak lenni, mint itthon az MVM, EON, akkor kb 1000 milliárdban gondolkodhatnak ezen a szinten. Gázszállításban is bennek akarnak lenni. A piacon nagy a bizalmatlanság. Ennek helyreállításának be kell következnie. Hogy mikor az nagy kérdés. A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma adomány
Sajnos a honlapról is az "jön le", hogy egyelőre nem tekintik prioritásnak a "reklámozást" a részvények eladása céljából. Reméljük elérjük azt a fejlődés a cégcsoportot illetően, hogy majd ez is szempont lesz, a PR-ra is nagyobb hangsúlyt fektetnek, mert ez eddig inkább az egyéni (céges) szinten valósulhatott meg, nem csoportos "brand" alatt.
Igen, kérnék belőle, adok érte 26-ot is, igaz manapság még annak a 10 x-es szorzóját is bevállaltam :) Amennyiben belegondolsz, az is vicces, hogy mondjuk a részvényeket úgy értékelik nagy átlagban, hogy 10 évnyi nyereséget "ér", holott a nagyobb vállalatok közel sem 10 évre vannak kalibrálva. Két-három éve repkedtek a 50 milliárd körüli éves eredmény kategóriák, ha csak annak a közelébe jutnánk a következő években, akkor innen 2-3-szorozásnak kellene lennie csak ezt az "értékbecslés" figyelembe véve. A problémának azt érzem, amit korábban is mondtam elég sokszor, hogy egyelőre nem érdeke a fő tulajdonosi körnek a részvény eladás és mivel újabb részvény kibocsátással nem kívánnak tőkét bevonni, így egyelőre ez sem indikálja az álláspontjuk változtatását. Az látszik, hogy folyamatosan menni fog az építkezés és ha van szabad forrás, akkor azt arra szánják. Amennyiben az építkezés nemcsak a hitelből, hanem az eredményekből is fakadni fog, akkor jó úton járunk.
Ez még messze van, előbb a közgyűlésnek el kell fogadnia. Az nem lesz
gond a tulajdonosi arányokat tekintve. Ez csak egy kötelező színjáték,
hisz beleszólásunk nincs semmibe.
NEW OPUS GLOBAL