KKR13

Regisztráció: 2019-02-11 21:25:48

Hozzászólások száma: 2 232

Utolsó hozzászólás: 2024-11-16 15:58


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 2
Népszerűség: 4

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "Globalis SzOpus Nyrt." topikból

A moderálás a "Globalis SzOpus Nyrt." topik #16599 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Magyarkodasbol jeles..gondolkodasbol nullas!

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-09-08 17:05-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
na ne már
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2021-01-21 07:22-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2021-07-24 10:42-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2022-07-13 00:05-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés

utolsó 20 hozzászólás

4IG Nyrt reszvenyesek. 2024. 11. 16. 15:58

Persze, hogy hatalmas dimenzió különbség van a kettő között, de 2018-ban ezt senki (bennfenteseken kívül) sem tudhatta még előre.
Részemről a legszomorúbb az egészben, hogy 2018-ban hezitáltam azon, hogy melyik hazai bázisú "technológiai" cégbe fektessek, de a 4ig esetében semmilyen támpontom nem volt még, hogy mire emelkedik ősszel, míg az Ott-One akkor éppen már/még komolyabb cégeknek is szolgáltatott (Columbia Pictures, Sony, stb.). Úgy számoltam, adok legalább 5-10 évet, hogy kiforrja magát, erre utólag kiderült, hogy megint a spekulatív hozzáállás lett volna a szerencsésebb, azaz menni a vak világba.
Még fantáziáltam is azon az Ott-One felfüggesztése előtti időszakban, hogy esetleg vásárolja fel a 4ig, mert akkor nagy baj már nem lehet.
A 4ig - ha nem cseszik el -, talán majd visszahozza számomra vagy a leszármazottaim számára azt, amit elbuktam, mert szerintem most még csak a start vonalnál állunk, a korábbi 2018-as emelkedés még csak a bemelegítés volt és szerencsésebb esetben csak az a kérdés, hogy közép vagy hosszú távú futam következik-e. 
4IG Nyrt reszvenyesek. 2024. 11. 15. 18:34

Persze, ez a Te döntésed, de én még a nagyon biztató lehetőségek ellenére sem mernék már mindent egy lapra tenni.
Amennyiben a 85 a születésed évére vonatkozik, akkor gondolom itt nemcsak az eddigi megtakarításaidról van szó, hanem feltételezem örökségről is - több tízmilliót említesz - , azaz esetleg előző generációk megtakarításairól is vagy nagyon jól keresel, de akkor tőzsdére feltétlenül nincs szükséged :)
Én például az Ott-One-ba pakoltam több, mint 5 év megtakarítását, melyet jó részt "agyonadóztatott" munkajövedelemből szereztem és rácsesztem (nagyon úgy tűnik, mind elvesztettem), holott az a cég annak idején (például a a 4ig menetelésének kezdetén - 2018 ősz) sokkal kézzel foghatóbb dolgokkal (üzletmenet) bírt, mint a 4ig, amely kapcsán max. sejteni lehetett, hogy valami a háttérben kiötlésre került. Mégis pár év múlva minden borult.
A 4ig esetében tényleg brutális dolgok alakulhatnak ki a jövőben, de jelenleg hatalmas kötelezettségállománya van (kötvények - következő évtized elejéig kell visszafizetnie, de még el sem kezdte, banki források, stb.) és egyelőre növekvő fázisban van, így véleményem szerint akár 5 -10 év is lehet, mire komolyabban kiforrja magát (jövedelmezőség, esetleg jelentős osztalék, árfolyam érték növekedés, stb.). Politikailag sem fedhetetlen az előélete miatt, de talán már olyan méreteket öltött és olyan tulajdonosi szerkezettel bír, hogy nettó hülyeség lenne bárkinek is később bedöntenie, akár nemzetgazdasági szempontokat is nézve (igaz egy-két baromnak ez lehet, hogy alapvetően nem szempont), max. csak rafkósan átjátszatják majd valamelyik "álszentnek", de a működését talán már nem kívánják veszélyeztetni. 
Szóval szerintem nem jársz rosszul (úgy gondolom főként hosszabb távon, bár biztos lesznek időszakaszonként hirtelen nagyobb emelkedések is), ha befektetsz ide, de én nem játszanék "all-in-t" vagy csak olyan opciós eladási megbízásokkal (lásd korábban világjárvány, háborúk, stb.), amely megvédenek a hatalmas veszteségektől. Mondjuk sajnos egy ilyen az Ott-One esetében sem lehetett volna megoldás, mert simán felfüggesztették a kereskedését a részvénynek egyik-napról a másikra, így lehetőséged sem volt arra, hogy nagyobb veszteséggel eladjad, szóval sajnos bármi megtörténhet ebben az élelmes (mondhatom nyugodtan élősködő) világban.
NEW OPUS GLOBAL 2024. 11. 06. 07:11
Minden normális politikus populista.
Persze vannak, akik inkább a globalista világot lefölöző, élősködő cégeknek vannak alárendelve, aztán nyomják az álszent, egyenlőség dumát közben kiírtva népeket, "jobb esetben" csak "megkavarva" azokat, eltüntetve hagyományokat, nemzeteket, identitásokat, hogy utána egy masszára települve mindenki tőlük függjön.
4IG Nyrt reszvenyesek. 2024. 10. 18. 15:08
Igen zsenikém (bár Messi jobb nálad), a vérben úszó nyugati oligarchákkal kibélelve.
Appeninn real 2024. 10. 14. 18:02

Pár mondatot olvastam, mire elérkeztem arra a részre, amikor olyan szintre jut a hazudozásban, ferdítésben (építési telkek negatív minősítgetése), hogy be is fejeztem.
Azt nem értem, hogy miképp tudnak az átlag emberek is ilyen szinten hazudozni és közben általában az igazságról prédikálni.
Álszentség és élősködés, talán a legjellemzőbb kifejezések a mai általános mentalitásra, igaz az ebben utazók még maguknak sem vallják be, egyszerűbb mindig valakire mutogatniuk, akiket bűnösebbek találhatnak mások.
Mondjuk egy olyan világban, ahol a magamutogatást, ripacskodást értékként kívánják beállítani, mit is várjon az ember.
NEW OPUS GLOBAL 2024. 10. 08. 19:46

Igen, a panelokban olyan emberek élnek többségében, akik rendesen dolgoztak vagy még mindig dolgoznak, jövedelmükhöz és vagyonukhoz képest jelentősen nagyobb mértékben fizetik a közterheket, mint a sok okoskodó, spekuláns, másokat kihasználó, sok esetben túlárazott, finomkodó  "jó ember". Ezek a panelben élő emberek kevésbé élelmesek, pofátlanok és veszik el mások erőforrásait vagy élősködnek azon, így nem csak szabad választás kérdése, hogy hol élnek, hanem sokszor a becsületes életvitelükből következő adottság.
Ettől függetlenül a panelokat még egy olyan korszakban építették, amikor jobban odafigyeltek másokra is, nemcsak a realizált profitra, ezért a rendszerváltás után felépített társasházak átlagos színvonala sokkal rosszabb lesz ugyanolyan kort elérve, mint a mostani paneloké, maximum a technológia ad némi kompenzációt az újabbak számára.
A beton 100 évig folyamatosan csak egyre erősebb lesz (szilárdul), egyedül a fém kötő(illesztő)elemek lehetnek majd a gyengébb pontok.
Ezen kívül annak idején még szempont volt (azaz nem a profit maximalizálás volt a cél), hogy ne egymás szájába építsék kis területen a házakat, legyen köztük elég tér, amely mára már kész ligeteket varázsolt az épületek közé.
A közösségi infrastruktúrát is építettek (iskola, egészségügyi intézmény, közlekedés, stb.) a telepekre, most pedig sokszor azokra zúdítják az új építésűekbe költöző lakosságot, mert azokat megspórolták az újabb beruházások során.
Abban egyetértek, hogy a sok spekuláns lelkű szar ember már epekedve várja, hogy olyan "amerikás módon" majd szanálhassák ezeket az épületeket és kergessék hitelekbe vagy tulajdonukat elvesztve - kiszolgáltatott helyzetbe hozva - bérleti viszonyba majd ezeket az embereket.
Nem lesz itt semmilyen mentegetés és ha lenne, az a minimum lenne, mivel ezek az emberek teszik lehetővé a jobb módúak nagyobb lábon való életvitelét, ugyanis a valós teljesítményükhöz képest sokkal kevesebbet kapnak vissza az élettől a jobb módban élőkhöz képest és évtizedek vagy egy életen át sokkal kisebb élettérben élnek (egymás mellett, felett), így részükre sokkal olcsóbban biztosíthatóak a közszolgáltatások. Fajlagosan sokkal olcsóbban kiépíthetőek az egymásra zsúfolt emberek esetében a közinfrastruktúrák és szolgáltatások, legyen az egy út építés, egy villamos/fűtési/csatorna hálózat, egy orvosi rendelő/ügyelet által ellátottak száma, vagy például a köznevelési intézmények erőforrás allokációja.
Szóval, ha itt számlát kellene benyújtani a valóság és igazságosság mentén, akkor az pont fordítva lenne, mehetne a nagyobb élettéren, fogyasztáson, nagyobb lábon élő dorbézolók felé.
NEW OPUS GLOBAL 2024. 10. 04. 16:18
Úgy látom sokan aranyeret kaptak tőle, na persze, ha itt erőlködnek egész nap :)
NEW OPUS GLOBAL 2024. 10. 04. 16:08

Egy kis ötletelés.
Tavasszal arról nyilatkoztak, hogy jöhet egy ötödik üzletág.
A napokban írtak több helyen is arról, hogy a Börzsönyben lévő aranybánya projektből esetleg tényleg lesz valami. Nem lehet, hogy esetleg erre épülve jelenik meg a cégcsoport valamilyen szegmensben?
Persze, ez tényleg csak ötletelés.
Appeninn real 2024. 09. 30. 21:54

Értem én, amit írsz, de ez egy idealizált kép (mint például a woke-kal átitatott reklám szektor által közvetített kép, tudatformálás).
Sajnos valahol a méret a lényeg és ez így volt a NER előtt is.
Volt egy kis ("kiherélt") ország a rendszerváltás után, amelynek nagy infrastrukturális tenderein esélye sem volt a magyar szereplőknek a gigászi (tőke, hitel, tapasztalat, eszköz, stb.) nagy cégek ellenében, max. megkapták a lecsorgó labdákat alvállalkozóként (néha ki sem fizették őket rendesen, lánctartozások).
Természetesen az akkori politikai elit ugyanúgy éhes volt, de megelégedett a közvetítői szereppel, így például a megjelent tendereken kiírt műszaki tartalom egyrészt leszűkítette (monopolizálta) a jelentkezők körét, másrészt biztosította a felesleges, túlzó tartalmakkal az extra profitot a külföldi cégeknek.
Például annak idején még az SZDSZ (legnagyobb lenyúlók) által delegált új gazdasági miniszter is kiakadt azon, amikor a kőrösi völgyhíd esetében minden pillérhez liftet terveztek, azt már ő is túlzónak vélte, de beszélhetnénk a tudatosan beépített későbbi hibafaktorokra vagy az uzsorási szintű koncessziós szerződéses feltételekről is, ahol a hülyére vett szereplő a Magyar Állam volt, végső soron a ténylegesen agyonadóztatott kis polgárok (már aki a becsületes utat járta).
Ezen felül pedig annak idején olyan adórendszer volt, hogy aki becsületes módon járt el, az például munkavállalóként a reá költött bérköltségből kb. 20-30%-ot látott és közben gazdagodtak a gigászi cégek a hülyére vett kis ország emberein.
Szóval véleményem szerint a rendszerváltás utáni helyzethez képest a jelenlegi sok szempontból kedvezőbb és valahogy koncentrálni kellett a tőkét ahhoz, hogy "főadásban" is képbe kerülhessenek egyáltalán a magyar szereplők és versenyképessé válhassanak.
Appeninn real 2024. 09. 30. 06:52
Szerencsére a hazai építőipari szereplőket felfuttatták politikai segítséggel, így nem a nyugati cégek gyakorolnak monopóliumot a hazai piac felett és fölözik le azt NOKIA-s dobozok árnyékában.
A segítség szerintem már beérett, mert tényleg jól működő cégekről van szó, akiken igazából csak egy gazdasági recesszió tud kifogni, amelynek alapja mindig jóval túlnyúlik az országunk határain, így csak alkalmazkodni tudunk hozzá.
Persze, ezt a globalistákat tolók sosem fogják tudni elfogadni, érdekes módon (na jó, ezt a gondolatiságot kellően megtámogatták kívülről) arra irigyek inkább, akik a közelükből érkeznek.
Appeninn Holding Nyrt. 2024. 09. 26. 16:23

Ez a "kivenni" téma csak úgy működne, hogy ha eladnák az összes ingatlant 2025. év végéig és utána kb. végelszámolást kérnének a tulajdonosok, mert ilyen rövid távon nincs más lehetőség, osztalék formájában nem tudnának tíz milliárdokat kivenni egyik évről a másikra az osztalékfizetési korlátra tekintettel.
Itt inkább az a nagyobb kérdés, hogy milyen újabb akvizíciót terveznek, ugyanis az befolyásolhatja jelentősen majd a fizetendő osztalék mértékét.
Ilyenkor az egyik szeme sírhat az embernek, hogy nem fizetnek még jelentős osztalékot, a másik meg nevethet, ugyanis a jövő tekintetében még nagyobb bázisú lehet az üzletmenet, amelyre később még nagyobb osztalék érkezhet. Én úgy gondolom a következő év végéig jelentős beruházások fognak érkezni, de lesz némi osztalékra is majd forrás jövőre.
4IG Nyrt reszvenyesek. 2024. 09. 21. 07:59

Erre a témakörre felépített gondolat, bár feltételezem az eddigi megnyilvánulásaidat nem a kedvenc szerződtől, de amit leír az nagyjából a kőkemény valóság (vége felé jön inkább az általunk kitárgyalt folyamatok):
https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/09/a-kulturalis-megmaradas-luxusa
Amúgy nem hinném, hogy az afrikai túlnépesedés és a woke (+egyebek amik még erősítik a hatást) nem tudatos húzás, mert ha manipulálták/ják a folyamatokat, akkor azt lehetett volna úgy is, hogy ne boruljon fel ennyire a helyzet (pár évtizede ment a we are the world és "gyermekmentés", de elmaradtak azok a folyamatok utána, amelyekből nem ez a helyzet állna elő) .
Még most is lehetne cselekedni, de igazából már csak a behódolást készítik elő és aki cselekedne, azt úgy is démonizálják.
Néha elgondolkozom én is, hogy mi értelme van még nekem ennyire hosszú távon gondolkodnom - lásd 4ig befektetés a cég hosszú távú kötelezettségeire tekintettel -, és valahol mindig azzal nyugtatom magam, hogy öngondoskodás, örökül hagyás szempontjából valószínűleg jó döntés lesz, igazából csak a forrongó világ helyzet az, ami mindig elbizonytalanít ennyire hosszú távú befektetést illetően.
4IG Nyrt reszvenyesek. 2024. 09. 20. 07:05
A gyermek sosem luxus, hanem a normális élet záloga.
Egyszerűen a nyugati hatás alatt álló (túl)fogyasztói társadalom már túlzottan önző (karrier, csúcsfogyasztás, önimádat, majd ráérünk) -nemcsak lusta -, csak ezzel az "anyagias" dumával terelnek, mert egyszerűbb mindig valakire, valamire mutogatni.
NEW OPUS GLOBAL 2024. 09. 19. 18:13
Ki nem örülne ilyennek, főleg több, mint fél évtized után, de szerintem ez akkor lehet reális, ha a fundamentumok, osztalékpolitika, tőke bevonás és egyebek alá tudják támasztani és nem megint egy beültetős kör lesz belőle akár jó szándékú valós kisbefektetőknek.
NEW OPUS GLOBAL 2024. 09. 19. 18:10

Ezzel csak az a problémám, hogy egy szintre helyezed magad a tényleg befektetni kívánó kis emberekkel, holott kb. két év után már bőséges nyereségért esedeztél, mint valami jogos adomány, holott nem is a csúcsokon szálltál be.
A bátorság nem ott kezdődik, hogy egy ilyen helyen megnyilvánulsz és játszod a beolvasó embert, mert nem jól mérted fel a spekulatív köreidet.
Igen, sok tekintetben meg lettek vezetve az emberek, főként azok, akik tényleg hosszú távú befektetőként vettek részvényt és a mai napig nem rezdültek meg, de szerintem sok spekuláns már a nagyokkal együtt is szarrá kereste magát az elmúlt időszakban és lapítanak, mint a szar a fűben vagy játsszák a nagy érdeműnek a Che Guevarat.
4IG Nyrt reszvenyesek. 2024. 09. 19. 17:52

A rendszerváltás utáni első 20 év úgy nézett ki, hogy a valós (az ország jelentős része szürke, fekete gazdaságban volt érdekelt) átlagbér alatt is kb. 50 % ment a fizetésből az államnak (ma jelenleg max. 33,5 %, illetve családot vállalók esetében akár jóval kevesebb) , a bruttó béren felük pedig 40 % körüli közteher volt, a jelenlegi 13 % (korábban TB, jelenleg Szocho-nak nevezik) helyett.
Én az akkori középosztály tagjait hívom "minimál TB-eknek", fizess annyit, amiből még a saját költségeitek sem finanszírozhatóak, viszont reklamálj mindenért a "jár" jeligével (adó alap sikáló, minimál pernahajderek).
Mondjuk egy 30 évre visszamenő teljes körú vagyonosodási vizsgálat esetén kb. mindenki "ülne", köszönhetően az első évtizedek mechanizmusainak.
A vállalkozások adóterhelése is kb. a felére csökkent azokhoz az időkhöz képest és még sok egyéb közteher esetében is hasonló változások voltak.
Persze, az első évtizedek az ország kiárulásáról és eladósításáról szóltak, mert úgy függőségben könnyebb irányítania az "új" (nyugati) gazdáknak (bankároknak, globális cégeknek, jelenleg már inkább tőke holdingoknak).
Érdekes, az elmúlt évtizedben az államnak még így is jutott sok olyan (némely esetben feleslegesnek mondott, vélt) dolgokra, amire azelőtt nem igazán fordítottak forrásokat, sőt sikerült - persze nem teljesen tisztességes módon, máshogy amúgy is lehetetlen lett volna a nyugati érdek dominancia miatt - létrehozni egy magyar vagyonos vállalkozói kört és kellő média ellensúlyt is, hogy ne csak a globalista érdek mellett diktálja, mi is a "jó" nekünk.
Lehetett volna szebben, igazságosabb módon is (engem is meglopta rendesen), de az emberek már csak ilyenek, az előzőek még többet sípoltak különböző téren, és sajnos a mai tőkekoncentráló világban egy méret alatt úgy is csak az idő a kérdése a kishalaknak.
A közszolgáltatásokról mehet a vakera, az kb. hasonló szinten van a rendszerváltást követően a mai napig, de mégis elérhető szinte mindenkinek, ellenben egy-két "racionális" gazdag országhoz képest, ahol már jobban megszűrik a hozzáférést, persze bezzeg országban mindenki azt rizsázik róla (hazai - külföldi viszonyok), amit nem szégyell (vagy egy NGO diktál). 
Ami a gyerekvállalást illeti, akik nem csak a pénz, vagyon, fogyasztás, haszon, hedonizmus bűvöletében élnek, azoknak köszönhetjük, hogy bármi értelmes jövőről még beszélhetünk, sok embert olyan jól beszédítettek, hogy tudatosan nem vállal(t) gyereket vagy csak egyet (mondjuk nyugaton már évtizedekkel ezelőtt a reklámokban tudatosan egy gyereket szerepeltettek, aztán olyan jól sült el a projekt, hogy lassan visszafordíthatatlan lejtmenetbe került az "őshonos" társadalmat építők száma, ellentétben a woke jöveményekkel). 
Érdekes fejlődő országokban (primitív tudattal) még a hozzánk viszonyítva is nagyjából a semmire (vagyon, jövedelem) is szívesen vállalnak gyereket.
Minden esetre az is árulkodó dolog számomra, ha valaki egész nap itt nyomja a rizsát, biztos komoly munkát végezhet a hétköznapokban vagy csak spekulál "becsületből" olyan jó racionális módon.
A lényeg, hogy az emberek szeretik, ha áldozatnak tűnnek, miközben a saját szerepüket, hozzájárulásukat a rendszerekhez sosem mérik objektíven. Egyszer szeretnének kommunizmust, szocializmust (nagy egyenlőséget - ezt diktálják az álszentek), meg azért közben halálra is fogyasztanák magukat úgy, hogy egyre kevesebbet tennének és egyre kevesebb áldozatot hoznának a dolgok érdekében.
Elkényeztetett, élősködő világ lett ez és általában nem azok sírnak, akiknek lenne miért.
NEW OPUS GLOBAL 2024. 09. 09. 18:07
Portfolio tudatos címválasztása (azaz szarkavarása):
"Döntött a kormány: megsarcolják a turistákat a magyarok egyik kedvenc nyaralóhelyén"
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240908/dontott-a-kormany-megsarcoljak-a-turistakat-a-magyarok-egyik-kedvenc-nyaralohelyen-708431
Persze, nem egy magyarországi, Hunguest által is "érdekelt" nyaralóhelyről van szó, csak a szokásos tudatos démonizálás, mert sok ember csak a feldobott címeket látja egy hírfalon, bele sem olvas a többségébe, de már lehet egyet "csutizni".
Természetesen a miskolctapolcai élményfürdő tűzeset kapcsán is már mennek a városi legendák, aztán, ha a környéken megjelenne a Hunguest, már az "oknyomozók" rajzolnák is a gyufát a "főnök" kezébe.
A Wamsler kapcsán nagyon rég nem lehetett olvasni hírt, talán az utolsók is arról szóltak, hogy dotálni kell.
Az élelmiszeripar is dobbanhatna már egy szépet, ott is hosszú évek óta várjuk az áttörést, de ott is utoljára apport bűvészkedésről (Viresol) lehetett olvasni az elmúlt hetekben.
A Hunguestnél sincs még minden felújítás befejezve (Béke, Flóra).
Appeninn Holding Nyrt. 2024. 09. 07. 07:05

Nekem azzal semmi különösebb bajom (még ha nem is tekintem igazán tisztességesnek a folyamatot és már engemet is egyrészt megkopasztottak), inkább a rendszerváltás utáni első évtizedekkel (persze már a szoci éra végéni is itt voltak), a NYER-rel van bajom (Nyugati Együttműködés Rendje), mert azok egy mocskos álszent, képmutató lefölöző gépek, viszont az elmúlt száz évben nagyon jól működő PR gépezetet hoztak létre a mosdatáshoz és pénzügyi, politikai rendszert, hogy sokan függjenek tőlük.
Mindig is mondtam, hogy az önző emberi természet miatt, általában csak a kevésbé rosszból tud az ember választani. Nekem elcseszték a jelenlegi politikai elit előttiek az életemet olyan módon, hogy a mostani bukták már kevésbé fájnak és nemcsak az anyagi dolgokról beszélek.
Az ingatlanok jelenlegi értékét nem nehéz belőni, persze ott sem mindig látható a jövő, mert ha például háborút robbantanak ki és/vagy energia függőségbe kergetnek, akkor itt is könnyel devalválódhatnak értékek.
Mondjuk nekem nem pénzügyi (haszon alapú) értékek devalválódása sokkal jobban fájnak, amelyek most a világban zajlanak és amik főként minket is érintenek majd egyre jobban.
Appeninn Holding Nyrt. 2024. 09. 06. 19:35

Igen, értem, hogy más a megközelítésed.
Itt igazából arra kívántam célozni, hogy relatív nagyon egyszerűen megállapíthatóak dolgok (más cégeknél sokkal ködösebb az összkép), sőt bizonyos szempontból biztonságosabb, stabilabb, kiszámíthatóbb alapokon nyugszik a vagyon, a cégérték.
Persze, az általam felvázoltak inkább vagyoni típusú megközelítése az értéknek, mert jövedelem szempontjából nézve sokkal hektikusabb lehet a "cégtörténet", de az már inkább csak a hab egy biztos alapon.
Számomra a teljesen érthetetlen a másfél évvel ezelőtti árfolyam volt, csak sajnos a korábbi kudarcaim, engem ért lehúzások alapján, nem tudtam hatalmas dolgokat invesztálni a vásárlába, igaz, egy jó ideig ezt is "csipkedtem".
Appeninn Holding Nyrt. 2024. 09. 06. 18:13

A tavalyi (2023.12.31. állapot) beszámoló alapján egy több, mint 80 milliárdos eszközállományra (amely szinte egészében ingatlanokból és pénzeszközökből áll)  jut egy 40 milliárd körüli kötvény/hitel állomány, illetve 40 milliárd körül saját tőke (80 %-a felhalmozott eredmény).
Ehhez képest a részvény kapitalizáció még most is csak alulról nyaldossa a 30 milliárdot és már elég belátható távra érkezett, hogy folyamatos osztalékot is fizessen a tulajdonosi részesedés, szóval még a "hullámok" nélkül is simán duplája lehetne a jelenleginek (a fenti valós értékelést figyelembe véve) a részvények árazása.

friss hírek További hírek