Ebben még nincs tapasztalatom, nem nagyon adtam még el részvényt, persze ez egyszer nagy valószínűséggel változni fog, de én dolgozom és abból szerzett jövedelmekből befektetek lehetőség szerint és eddig még csak felhalmoztam - majd más elkölti helyettem :)
(Nap közben nem is érek rá itt okoskodni.)
Azt elmondhatom, hogy volt olyan év, amikor átvezették (szerintem dönthettem, hogy átvezetik vagy meghosszabbítják vagy átkerül a 'sima' értékpapírszámlára) az adott év végén "lejáró" TBSZ-emen lévő értékpapírokat az adott évben nyitott (új) TBSZ-re. Elektronikus rendszerben lehetett nyilatkozva kérni ezt az opciót.
Aztán volt úgy, hogy azt hittem nem jár le (korábbi évben markánsabban jelezte a számlavezető), de közben mégis lejárt (nem nyilatkoztam, ezért átvezették automatikusan a "sima" értékpapírszámlára), viszont megkértem a lejárati év után év első heteiben a számlavezetőt, hogy ha még át tudják utólag tenni az előző évben nyitott (új) TBSZ-emre a pár napja lejárt TBSZ-emről az értékpapírokat, akkor tegyék meg és meg is tették (bár ez gondolom nem egy szokásos opció).
Úgy feltételezem, hogy ha nem hosszabbítod meg (ez is ugye egy döntés), akkor automatikusan átteszik az értékpapírszámládra az értékpapírokat és a 12.31. árfolyam lesz a szerzési árfolyamod, azaz ha ezt követően adod el majd a (nem TBSZ) értékpapírszámláról a részvényt, akkor árfolyamnyereségnek csak a 12.31-i értéknapi ár feletti rész fog beleszámítani az árfolyamnyereség alapján képzett adóalapba.
Az osztalék meg egyszerű, azaz, ha TBSZ ideje alatt kapod, az adómentes (persze, ha nem szünteted meg idő előtt a számlát), ha már értékpapírszámlán van, úgy pedig adózol utána.
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-09-08 17:05-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
na ne már