Szerintem az is közrejátszik, hogy a bef. alapok ilyen sztorikat nem játszhatnak meg. Egyrészt nem elég likvid a piac, másrészt nem mutat jól a homazgörben, hogy lapos/esik, majd öt, esetleg tíz múlva egy megugrás. Ezzel nem lehet eladni egy bef alapot, nincs alapkezelési díj és a sikerdíj is igen esetleges, későn érkezik. Vezetés nem ezt várja.
ez elvileg blue chip nem az a kérdés és érdekes, hogy kisbüfi lát-e benne fantáziát, vagy nem és kiüli ha igen, a nagyok nagyon sok éve miért nem? (miért nem látja, illetve mit nem lát abból, amit az előzőben kissé ironikusan pár ide kommentelő gondolatát összefoglalva leírtam). Persze meg is fordíthatom a kérdést az elmúlt hosszú évek alatt mit látnak-láttak, tudnak a nagy befektetők, amit pl. jó pár kisbüfi nem lát(ott), gondolt.
Nem tudom, ki mit nem lát, én akkor is láttam, meg most is. Az ELMŰ/ÉMÁSZ-ban, az EGIS-ben, a Nyomdában is a nagy esések után. Ki kellett seggelni 4-5 évet.
nem megyek vissza ezerévet, pl 3 éve is alulértékelt volt igen erősen, akkor is stabil háttérrel (DT), állítólag jó cégvezetéssel (konzervativ, de cég értéknövelő), folyamatos profit termeléssel, stb, 3 éve is a piac a jövőt értékelte, árazta, akkor mit nem lát(ott) a piac és miért nem óhajt látni azóta se?
Akkor gyakorlati oldala az, hogy tegnap 381 dupla alj, ma meg 389-re pattant, értékteremtés.....! 🤣 A továbbiakban meg megint kakukk? Nézzük a felállást, hány kérdőjelet tud emelkedni??? Fent, a tegnapi 381-el már 3 célár pingus toporog, de csak távolodunk... https://invst.ly/xwx2d
Részben igen. Másrészt, bár sokan elégedetlenek vel, a meghirdetett középtávú terv vízválasztó: - növekvő osztalék - növekvő srv és bevonás - a management nyilatkozata, hogy erősen alulértékelt (ezt mellesleg Jázsai is mondta egy-két hónapja) Ha lenne egy statisztika arról, hogy a piacon ez után mi szokott történni az árfolyammal, akkor valszeg 90% feletti arányban lenne erős árfolyamnövekedés.
Mint látod, olyannak írtam, aki most szállt be, nem 1 évvel ezelőtt. Neki azt kell nézni, hogy 385-ért vett, kap 15 Ft osztalékot, és 400-ért eladja. Ez a stratégiája 2 hónapra, ami 30/385 = 7,85% hozam, évesítve kb 50%. Ha certivel játsza meg, akkor még jóval kecsegtetőbb. Pl. most a TL11 certi 75 Ft. ott a várható hozam 2 hónapra 30/75 = 40% (igaz, itt fennáll a kockázata a 362-es kiütésnek, illetve ezt ugye nem lehet felkínálni az aukción, amiatt érdemesebb lehet egy alacsonyabb kötési árú certit választani).
És az nem a piac? Van egy speciális bugyor valahol, amiben olyan papírok vannak, ami az UFO-ké? Vagy az lenne az elvárás, hogy hirdessem meg, hogy beáll a BÉT-en fix 500-on venni és így mindenki kockázatmentesen kereshessen 100 Ft-t?
Mint írtam, tavaly 439 volt a legmagasabb elfogadott ajánlat az srv aukción. Ha 400 körül szerinted jó deal lesz eladni, akkor az egész maszlag teoretikusan is megdől, semmi más nem lesz csak üres mellébeszélés, porhintés, elméleti okoskodás. Akkor van részvényesi értékteremtés év/év alapon, ha ezt az árfolyamot az idei aukció felülírja, minden más eset nettó hazudozás, terelés..
Bárki eladhatja za aukción. Egyébként dőlt még el, hogy idén aukció lesz-e kizárólag. A KGY felhatalmazása alapján lehet tőzsdei és aukció is. Szerintem egyébként nagyon neheze tudja majd elkölteni értelmes áron a 15 mrd Ft-t. A free float piaci értéke most kb 145 mrd Ft.
A jelenlegi 15 Ft osztalék + 14.6 srv nagyjából 37 Ft részvényesi juttatásnak számít és emellett 25 Ft kerül eredménytartalákba (nyilván nem számvitelileg, hanem lényegében). Azaz egy év alatt 62 Ft a részvényenkénti értéknövekedés. Ez a jelenlegi 385 Ft-s árral számolva 16% hozam. Másik oldalról, 6,7%-os 10 éves állampapírhozamot és 2%-os prémiumot számolva 712 Ft részvényár adódnak. Ehhez jön egy ingyenes kivásárlási opció, a részvényszám csökkenés és az esetleges nyereségnövekedés. Mit nézek félre? :)
Mtelekom