MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.
Jó, induljunk ki a finanszírozásból. Tegyük fel, hogy holnaptól a kormány államosítja a teljes olajipart, és nem a benzinkútnál kell fizetni, hanem mindenkitől adóban szed be egy fix összeget. Ezek szerint - követve a gondolatmenetet - akkor innentől az olajipar dolgozói a közszférába tartoznak és a magánszféra tartja el őket. Már ez is érdekes, de gondoljuk tovább: az állam minden iparágat, minden szolgáltatást államosít és mindennek az árát adóban szedi be. Akkor ki fog eltartani kicsodát?
Tegyük fel, hogy a magánszféra nem fizet adót/járulákot, stb. Akkor az állam miből fizeti ki a közszféra dolgozóit? Ez az alap kérdés, de mindíg megkerülöd a konkrát választ azzal, hogy az állam szolgáltatásokat nyújt. NEM EZ A KÉRDÉS, EZT SENKI SEM VITATJA! A kérdés az, hogy miből fizeti ki/finanszírozza ezeket az állam?
"Tehát, visszajutottunk a tegnapi állításomhoz: a teljes közszférát a nem közszféra finanszírozza/tartja el, mert az államnak először valahonnan el kell vennie azt a pénzt, amit a közszférának kifizet."
Ja, a magánszférát meg a közszféra, amikor a magánszférától elszedett pénzből kapott fizetéséből a magánszféra által nyújtott szolgáltatásokat veszi igénybe, amiből a magánszféra adót fizet, és így tovább.
Még egyszer: Az állam szolgáltatói funkcióit ellátó szervezeteket a magánszféra nem finanszírozza/tartja el, hanem fizet a szolgáltatásért, amit vagy igénybe vesz vagy nem. Ha nem veszed igénybe és ennek ellenére mégis be kell fizetned a járulékot, akkor pedig gyakorlatilag a mások általi igénybevételt fizeted meg. Tehát nem a közszféra dolgozóját tartod el, hanem azokat, akik nem képesek kifizetni a közszolgáltatások árát.
Ha ezek után sem érthető, akkor én feladtam.
""Meg aztán: ha kizárjuk a közszféra dolgozóit (hisezn ők is nettó adófogyasztók..."
Ez egy nagyon elterjedt, közkeletű félreértés. A közszféra dolgozói nem "nettó adófogyasztók".
gtg
"Egy ország szerinted úgy is megoldhatná a teljes foglakoztatást,hogy rendőrrel,katonával,tanárral,könyvtárossal,szociális munkással,szociális gondozóval,EÜ alkalmazottal,egyéb közalkalmazottal,köztisztviselővel tölt fel minden munkahelyet?"
Én ilyet egyszer sem állítottam. Mivel értelmetlen a vita, részemről befejeztem.
"Dehogynem sikerült. A szolgáltatásuk ellenértékéből, amit nem közvetlenül akkor fizetsz, amikor igénybe veszed (sőt nem is csak a saját igénybevételedet fizeted ki), hanem az állam szedi el tőled járulék formájában."
Tehát, visszajutottunk a tegnapi állításomhoz: a teljes közszférát a nem közszféra finanszírozza/tartja el, mert az államnak először valahonnan el kell vennie azt a pénzt, amit a közszférának kifizet.
Itt nem az volt a kiinduló kérdés, hogy hasznos-e, vagy értéket teremt-e a közszféra, hanem az, hogy miből van finanszírozva.
Tehát akkor is fizetek egy szolgáltatásért,ha pl. 1 évig nem veszem igénybe?
Azonkívül vannak olyanok akik pedig nem fizetnek érte és még is igénybe veszik.
Csak hogy egyszer befejezzük.....
Egy ország szerinted úgy is megoldhatná a teljes foglakoztatást,hogy rendőrrel,katonával,tanárral,könyvtárossal,szociális munkással,szociális gondozóval,EÜ alkalmazottal,egyéb közalkalmazottal,köztisztviselővel tölt fel minden munkahelyet?
Mindenki ott dolgozna!
Fizetnek adót így az adóból kaphatnak fizetést.
Probléma megoldva!
Én pedig legközelebb ha elmerülök egy mocsárban csak elegánsan belemarkolok a hajamba és kihúzom magamat!
"A beszélgetés továbbra is ott tart,hogy ezen réteg "fizetését" miből folyósítják?
Ezt még nem sikerült tisztázni"
Dehogynem sikerült. A szolgáltatásuk ellenértékéből, amit nem közvetlenül akkor fizetsz, amikor igénybe veszed (sőt nem is csak a saját igénybevételedet fizeted ki), hanem az állam szedi el tőled járulék formájában.
MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.