MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.
MERKEL VASÁRNAPIG KAPOTT HALADÉKOT AZ ÁRADAT FELTARTÓZTATÁSÁRA
MTI
Horst Seehofer bajor miniszterelnök egy keddi lapinterjúban bejelentette, hogy november 1-jéig ad haladékot Angela Merkel kancellárnak és a szövetségi kormánynak a „nyitott határok politikájának" befejezésére, és ha ez nem történik meg, a bajor vezetés megvizsgálja, hogy mit tehet saját hatáskörben.
Horst Seehofer a Passauer Neue Presse című lapban megjelent interjúban nem cáfolta, hogy elképzelhetőnek tartja: a tartományi rendőrség lezárja a bajor-osztrák határt, a Bajorországba érkező menedékkérőket pedig egyeztetés nélkül átirányítják más tartományokba.
A határ lezárására vonatkozó kérdésre válaszolva azt mondta: a balkáni migráció által érintett országok vezetőinek brüsszeli tanácskozásának az volt a célja, hogy egyes országok többé ne hárítsák át szomszédjaikra a menekültáradatot, ezt az elhatározást pedig azonnal tettekre kell váltani. Arra a felvetésre, hogy kijelentése nem értelmezhető nemleges válaszként a kérdésre, Horst Seehofer azt mondta, hogy ha nemmel akart volna válaszolni, akkor úgy is tett volna.
A bajor miniszterelnök bírálta Ausztriát, amiért külön értesítés nélkül menedékkérőket szállít a bajor-osztrák zöldhatárra. Ez a magatartás „megterheli a szomszédi kapcsolatokat”, és így „nem szabad egymással viselkedni” – mondta Horst Seehofer.
Az ügyben Angela Merkel kancellárnak kell lépnie, hiszen éppen ő és Werner Faymann osztrák kancellár hozta meg a „nyitott határok politikáját” megalapozó döntést szeptember 4-én. Angela Merkel képes arra, hogy szakítson ezzel a politikával, és ezt meg is kell tennie, mert „nem lesz vége az áradatnak, amíg az a benyomás keletkezik, hogy Németország akarja, hogy jöjjenek a menekültek” – mondta a bajor miniszterelnök.
Hozzátette, hogy annál is súlyosabb helyzet alakult ki, amellyel Bajorországban eddig számoltak, a helyzet megoldásának „kulcsa pedig a kancellárnál és osztrák kollegájánál van”. Angela Merkelnek és Werner Faymannak szakítania kell az eddigi gyakorlattal – jelentette ki Horst Seehofer.
Bajorország a „bevándorlás korlátozását és irányítását követeli” Berlintől. Ez ügyben számos tárgyalást tartanak mindenszentek ünnepéig – november 1-jéig –, többek között Angela Merkellel. Amennyiben a bajor törekvések addig nem vezetnek eredményre, „meg kell fontolnunk, hogy milyen cselekvési lehetőségeink vannak” – mondta a bajor kormányfő.
Hozzátette: a legfontosabb az lenne, hogy Angela Merkel telefonáljon Werner Faymannak, hiszen a határok megnyitásáról szóló szeptember 4-ei döntés meghozatalához is „elég volt egy telefon”.
Németországban a határőrizet a szövetségi rendőrség feladata."
"Miért van az,hogy laikusok látják előre mi várható a szakemberek,politikusok pedig nem? "
Mindenki csak az általa ismert információk alapján dönt, tudja a "tutit".
Lehet valaki biztos a megoldásban, valójában pedig egyszerűen nem ismeri az összes, döntéshez szükséges, információt.
Igen,erről már beszéltünk. A jelenlegi formában nem mehet tovább. Itt most az a kérdés,hogy a nemzetállamok beadják a "derekukat" és elmozdulnak az EURÓPAI EGYESÜLT ÁLLAMOK irányba vagy kilépnek.
Én továbbra is a kilépést tartom esélyesebbnek.
Ahogyan erről is írtunk több hete. Miért van az,hogy laikusok látják előre mi várható a szakemberek,politikusok pedig nem?
Ennyire nem értenek hozzá? Esetleg valamiért nem beszélhetnek nyíltan?
"A RADIKÁLISABB PÁRTOK LEVÁLTJÁK AZ EURÓPAI POLITIKAI ELITET, HA A VÁLSÁGOKAT TOVÁBBRA IS IDEOLÓGIÁK MENTÉN KEZELI
A közeljövő nemzeti választásain Európában az újhullámos, radikálisabb pártok leváltják a politikai elitet, ha az továbbra is ideológiák, és nem a választók által érzékelt valóságos problémák mentén kezeli a gazdasági és egyéb válságokat – áll a Nézőpont Intézet MTI-hez hétfőn eljuttatott elemzésében."
"Másrészt az ilyen civakodások, fenyegetések azokat látszanak igazolni, akik az EU szétesésétől tartanak."
Besokalltak a németek: ha nem veszünk át tőlük menekülteket, kevesebbet fizetnek
2015. október 26., 12:44
A kormányzó CDU egyik vezető politikusa szerint Németország kevesebbet fog befizetni a közös EU-s költségvetésbe, ha a többi tagállam nem hajlandó egy igazságos kvótarendszerbe belemenni, és menekülteket átvenni tőle.
Merkel pártja, a kereszténydemokrata CDU egyik vezetője, Julia Klöckner a német Bild Zeitungnak azt mondta, hogy ha nem lesz kötelező érvényű megegyezés az EU-ban az átveendő menekültekről – azaz kvótarendszer –, akkor Németország kevesebbet fog befizetni a közös EU-kasszába. „Azoknak, akik nem akarnak részt venni a menekültek igazságos elosztásában, egyértelmű üzenetet kell küldenünk, hogy Németország csökkenti befizetéseit” – írja a Focus.de.
Európa a politikus szerint egy érték- és szolidaritási közösséget alkot. Németország a befizetéseivel nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy az EU más területein, különösen Dél-Keleten, javulhasson a helyzet. De ez a szolidaritás, amelyet Németország és polgárai tanúsítanak, nem lehet egyirányú utca.
Aki azt hiszi, hogy Németország az EU legnagyobb nettó befizetője, emellett a menekültek többségét is felveszi, az nem értette meg Európa alapelveit – mondja a konzervatív politikus.
Vélemény: Magyarország is évente több milliárd euró EU-s forrást – fejlesztési támogatást, agrártámogatást stb. – kap az Európai Uniótól, így ha Németország beváltaná a fenyegetését, az minket is súlyosan érintene. Másrészt az ilyen civakodások, fenyegetések azokat látszanak igazolni, akik az EU szétesésétől tartanak. Persze nem szabad minden egyes fenyegetést, nyilatkozatot, diplomáciai csörtét azonnal készpénznek venni. Sokszor láttuk már, például Görögország kapcsán, amint az utolsó pillanatban a politikusok kompromisszumot kötnek vagy meghátrálnak."
Két részt kiemelnék.
Az egyik,hogy napjainkra már teljesen átalakult a végzősök helyzete.Egy részük nem Magyarországon helyezkedik el, de itt vesz részt az INGYENES képzésben.
Ezen alakítani kell.
A másik pedig az a téves kiindulás,hogy mindenki tanulni akar.
Sajnos ez nem igaz!
Egy réteg csak azért vesz részt az oktatásban mert KÖTELEZŐ! (így jár a családjának utána a pénzbeli juttatás)
Erre kellene megoldást találni,hogy a 6-16 közötti korosztály számára egyenlőek legyenek az esélyek!
Azok a fiatalok akik alapítványi vagy más "felvételi rendszeren" alapuló oktatásban részesülnek jobb helyzetbe kerülnek a továbbtanulások során mint azok akik egy sima "mezei" iskolába kerülnek.
És ez nem a tanárokon múlik! Ez az osztály ÖSSZETÉTELÉN múlik!
Az ilyen osztályokban a tanár inkább a fegyelmezéssel és neveléssel foglakozik a tanítás KÁRÁRA!
Forgácsoló szakon szakközép + CNC gépkezelő + b. őr végzettségem van.
Mostanság tőzsdézem, és a Sóstói burzsujok kertjét csinálom, mert az a hobbim is.
Bige Laci légvonalban 100 m-re lakik tőlem, mielőtt még valaki elmaradottságomra utalna.
"pl. az utóbbi években csúcsra járatták az építészképzést, miközben összeomlott az építőipart... " - ezt azért te sem gondolod komolyan, hogy épp egy aktuális válsághoz fogják igazítani a képzést? Elég naív elgondolás.
2010-ben amikor az építőipar épp nullán volt majd fogjanak és rúgjanak ki mindenkit az egyetemről akik épp másod vagy harmad évesek?
Vagy ne vegyenek fel senkit? Mi lesz ha öt év múlva amikor végeznének akkor meg épp kell a mérnök?
Ez azért szerencsére nem így működik. Az orvos képzés már tészta. Ott azért meg lehetne oldani _felmenő rendszerben_, hogy az orvos képzés fizetős amit az állam áll és mondjuk adókedvezmény formájában visszafizetik a tanulók. Aki nem itthon dolgozik az csenget.
Ez csak azokban a szakmákban működik ahol hiány van a munkaerőből. Ott van is ilyen. Nálunk is van a "gonosz" multinál.
Azért gondolj bele csak egy irodai desk fenntartása itthon is kb. 10e dollár (iroda + gép + egyéb költség). Na most egy intern legalább ennek a felébe kerül csak irodaköltség szempontjából (2x lehet egy évben behúzni őket). Na most erre jön a fizetése meg az, hogy egy normál embert is "megfog" egy időre.
Ha jól tudom, akkor pl. az Óbudai Egyetemen már az elejétől megvan a kapcsolat a cégekkel. Javíts ki, ha rosszul tudom. Tehát az egész tanulmányait végig kíséri a gyakorlat a hallgatónak. A részletekben nem látok tisztán, ha valaki tud erről valamit szívesen olvasnám.
nem kell különben felháborodni, nem fogják békén hagyni, elvégre a modern formális "oktatás" már inkább társadalmi kontrollról, indoktrinációról és társadalom-mérnökösödésről szól mintsem hasznos információk, készségek átadásáról
persze ezzel együtt az un. formális "oktatás" már kb. bohózattá kezd válni az un. "fejlett világban", azt meg inkább meg se említsük itt, hogy milyen szintre süllyedt a különböző diktatúrákban...
MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.