Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 21:01
Előzmény: #3858  Törölt felhasználó
#3860
ez egészen biztosan nagy forgalom, inkább az Up trendvonalban és az 50MA-ban van az "utolsó reménység"... de vazze azt a bux-os abandoned babyt így megbecsteleníteni azért az felháborító ...
bebi_csibe 2015. 08. 14. 21:00
Törölt hozzászólás
#3859
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 20:55
Előzmény: #3856  berlini
#3858
Azt hogy erted, hogy nem jart nagy forgalommal? 6.5 milliard kiugroan sok mostansag.., vagy?
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 20:52
Előzmény: #3856  berlini
#3857
Ma a szokasos volumen duplaja fordult meg, ez (nekem legalabbis) nagynak szamit, foleg egy ilyen nyari napon: link

A "longos remenykedest" inkabb az adhatja, hogy heti bazison nincs lefele-momentum: annyit esett egy nap alatt, amennyit elotte ket napig emelkedett, szoval a het nullas; maradhat tovabbra is az egy helyben toporgas.
berlini
berlini 2015. 08. 14. 20:37
Előzmény: #3854  berlini
#3856
Hát tévedtem.
Nyereségrealizálással kezdődött, és longos stopok kioldásával folytatódott.
Longos remények még maradtak jövő hétre, mert az esés nem járt nagy forgalommal.
KB58 2015. 08. 14. 01:15
Előzmény: #3854  berlini
#3855
Köszönöm szépen a válaszod, ami nagyon lényeges lehet holnapra és a közeljövőre nézve.
berlini
berlini 2015. 08. 14. 01:00
Előzmény: #3853  KB58
#3854
Az OTP az elmúlt években legtöbbször túl teljesitette az elemzői várakozásokat és jellemzően árfolyam nyereséggel nyitott utána.
Az esetek többségében azonban ezt napközben nem tudta megtartani. (Nyereségrealizálás.)
A kérdés most, hogy mennyi shortos akar most azonnal zárni. Ha ezek többségbe kerülnek, akkor ma a kezdeti nyereség egy részét tarthatja.
Én most utóbbira számítok.
De az első negyedéves gyj után is tévedtem. Az is jobb lett (de nem ennyivel) mint a várakozás (én inkább közepesnek itéltem meg,) de a piac optimistábban vette a dolgot.
A pakkom felét folyamatosan eladtam (vártam a korrekciót), miközben a részvény felment több mint 1500ft-ot.
KB58 2015. 08. 14. 00:35
Előzmény: #3850  berlini
#3853
Köszönjük a nagyon jó elemzést.

Szerinted az emelkedés holnap, napon belül fog lezajlani és utána esetleg korrekció lefelé, mint ahogy az a Richter és a MOL esetében is történt vagy más a várakozásod?
berlini
berlini 2015. 08. 14. 00:30
Előzmény: #3851  berlini
#3852
....és az ukrán leánybank nyereséges volt a 2. negyedévben!!!
berlini
berlini 2015. 08. 14. 00:27
Előzmény: #3850  berlini
#3851
...vagyis 38 milliárd ft a korrekcis tételek levonása után.
De ez is jobb mint az elemzői 32 milliárd.
berlini
berlini 2015. 08. 14. 00:17
Előzmény: #3849  berlini
#3850
Hát ezt elég jól eltaláltam.
Bevételi oldalon 189 helyett 191 milliárd lett,
a költség 94 helyett 96, igy nettó 95 milliárd operativ nyereség, ahogy vártam.
Az elemzői várakozásnál kisebb, de a legoptimistább várakozásaimnál nagyobb céltartalékolás után igy az általam várt 44 milliárd ft adózott nyereség helyett 40,6 milliárd lett, ami viszont 8,6 milliárd ft-tal több mint az elemzői várakozások átlaga.
Ez ha nem is egy bomba meglepetés, de azért +25%-kal a várakozásokat meghaladó nyereség.
Holnap (vagyis ma) én azt várom, hogy a tegnapi nyereséget ujabb 2-3%kal fogja megfejelni. Ez szerintem most elég lesz arra, hogy pár napon belül újra 6000 fölött legyünk.
berlini
berlini 2015. 08. 10. 08:27
Előzmény: #3848  berlini
#3849
Várakozásaim:
általánosan csökkenő kamatkörnyezetben a portfólió által várt enyhe bevétel növekedés az 1. negyedévhez viszonyitva optimista.
Miért?
Magyar-OTP: itt már megállhat a kihelyezett hitelállomány csökkenése
Ukrán-orosz reláció: további hitelállomány zsugorodásra számítok, ami kiegyenliti a balkáni hitelállomány növekedést.
Igy én a bevétel oldalán örülnék egy stagnálásnak is. Növekedést a 2. félévben várok. (Akkor már Oroszországban is.)
Várakozásom igy:
189 milliárd ft
A költség oldalon viszont a már folyamatban lévő költségcsökkentő intézkedések eredményeként én max. az 1. negyedéves 94 milliárd ft-ot várom.
A kockázati költségeknél az orosz-ukrán relációban továbbra is szinten tartott céltartalékolást várok. Ez önmagában 53 milliárd ft-ot jelent (lásd 1. negyedéves gyj. számai.). Ezt viszont ellensúlyozhatja az, hogy most nemcsak a bolgár relációban szabadithat fel a bank céltartalékot, hanem a többi balkáni banknál és akár Magyarországon is, ahol ez az első negyedévben 2 milliárd ft-os volt a céltartalékolás.
Igy én összeségében ezen a soron meglepetéssel számolok és egy max 40 milliárd ft-nyi céltartalékolással.
Ez adózás előtt 55 milliárd ft-os és adózás után pedig 44 milliárd ft-os nyereséget jelentene.
Ezt persze módosíthatják egyszeri tételek, de az elemzők ennek a hatását nem tartják ebben a negyedévben jelentősnek. Igy én sem számolok ezekkel.
Hát, elég optimistának tűnik nekem is.
berlini
berlini 2015. 08. 10. 07:56
#3848
link

A portfólió közzétette az elemzői várakozásokat:
32 milliárd ft-os adózott nyereség.
Sok vagy kevés?
Vélemény?
berlini
berlini 2015. 07. 30. 16:55
Előzmény: #3846  egy_kezdo
#3847
Miután a görögök június végéig részben Bulgáriai bankokhoz menekitette az eurós betéteiket, az OTP-bolgár leánybank (mint az ország 2. legnagyobb bankja) nagy valószínűséggel ennek haszonélvezője.
Én a bolgár leánybanknál még az első negyedéve srekord nyereségnél is nagyobbat várok.
egy_kezdo 2015. 07. 28. 23:39
Előzmény: #3845  Zartavszki
#3846
A mi statisztikánk alapján nem csak a srv vásárlás vitte fel 6122-re az árfolyamot. Az nem kétséges, hogy hozzájárult, mivel jól látható volt, amikor az srv vételi információval rendelkezők, rájátszottak a felhajtásra, majd a Maverick vagy Máskorverick pedig beleszórt 21-én 5900 fölött 500k-t shortba (ez bizony légvédelmi ágyú volt a javából). Ez a szereplő 17-én és 21-én több mint 800k-t szórt shortba 5900 fölötti átlaggal. A CS.S. és a többiek srv eladásaival együtt, a shortosok meghaladták az utóbbi 4 darab júliusi srv vásárlások mennyiségét és az árfolyam megállt 5900-on. Tehát srv vásárlások miatt, a piacnak nem maradt kiárazni valója. Ez látszott az árfolyamnak az elmúlt napok hangulatalapú (amerikai céges jelentések és kínai piac miatti) momentum nélküli lecsorgásából és a mai eufória nélküli emelkedésből is (mindkettő teljesen piaci alapú volt és akinek van legalább 10 év szakmai tapasztalata az első real-time ránézésre is látja ezt).

Szerintünk 07.21-től OTP együtt mozgott a nemzetközi hangulattal, de kisebb amplitúdóval és továbbra is erőt sugároz. Ahhoz, hogy ez short irányba változzon, valaminek el kell romolnia. Például FED szerdán este, USA GDP csütörtökön, USA gyorsjelentések vagy Kína bármikor. Illetve bármi más ami funda alapon hat OTP-re vagy a szektorra és most nem soroltuk fel. Long irányba akkor lendülhet ki, ha ilyen szép lassú tempóval megtartható az árfolyam, a felsoroltak pozitív előjelt kapnak, a Máskorverick nem mer több shortot nyitni-hígítani és így a nyugodt long erő a saját zsírjukban sütheti meg őket is.

Hogy melyik forgatókönyv valósul meg, azt az eseményeket és a hangulatot árazva a piac majd eldönti… (És ez mindig, minden közép-hosszú távú árfolyam-alakulásra érvényes, minden áltudományos, kisbüfiknek eladott humbugtól függetlenül.)
Zartavszki 2015. 07. 24. 14:41
Előzmény: #3829  egy_kezdo
#3845
Sziasztok egy_kezdők, nem lehetséges, hogy a lufit az emeleteken nem a sok nagybefektető vitte el a plafonig, hanem egyedül az OTP vásárolta magát? És most, hogy abbahagyta, hiába nincs ellenállás felfelé, a gravitáció fog győzni, mert felhajtóerő sincs.
berlini
berlini 2015. 07. 21. 07:38
Előzmény: #3843  gyula1971
#3844
Az ukrán államcsőd lehetősége már több éve fennáll.
gyula1971
gyula1971 2015. 07. 20. 16:10
Előzmény: #3830  Törölt felhasználó
#3843
Akkor ezek szerint a dollár árfolyama is számít a részvény értékénél?

Rengeteg beragadt pozi lehet 2011.nyaráról 6300 körül.
Most az Ukrán államcsőd lehetősége sem jó hír.
xmann 2015. 07. 19. 21:21
Előzmény: #3829  egy_kezdo
#3842
Ez egy fontos mondat:

"Ki kell következtetned, hogy mit és miért gondolhatnak a következő napokban az ágyúkezelők. "

Erről szól a tőzsde. Tök mindegy te mit gondolsz, a lényeg az, hogy a nagytökűek merre húzzák. És hogy mikor merre húzzák, annak mindig van valami oka.

Kövesd a flow-t!
pomperj
pomperj 2015. 07. 19. 12:00
Előzmény: #3840  eurocent
#3841
Igen.
Ha ez Maj.2. ota flat korrekcios forma lesz a vegen,
(es most mar, fokepp a kulso emmelo hatasok miatt valoszinusodo is)
szoval egyre inkabb flat formaba atmeno alakzatnak ugy nez ki),
nos, akkor abban a (b) hullamnak szabad a majj.1. (5) hullam top fole mennie.

Eddig zig-zagnak (5-3-5) szamoztam, vegulis az a leggyakoribb default forma.
De, de a Maj.1.-Jun.10 kozotti (a) resze eppolyan jol beszamozhato 3 hullamos (3-3-5 flat) formanak is.

Valahol errol reszletesebben is irtam. Aminek az volt a lenyege, hogy OTP most csakis a kulso hangulati (foleg kinai) monetaris hatasok tavoli echo-ja szerint mozog. (az nagyjabol 25x nagyobb ero mint az egesz gorog mentocsomag mindenestol)
Kar mast belemagyarazni.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek