Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2014. 02. 07. 19:00
Előzmény: #2116  pomperj
#2120
OK, látom elbeszélünk egymás mellett.

1)a profi kereskedőkre és alapkezelőkre gondoltam. Ismereteim szerint nem „headless chicken” módjára kereskednek. (A kisbefektetők csak nagyon ritkán mozgatnak piaci árfolyamokat)

2)Pont erre a szezonális módszere kérdeztem rá. OTP esetében használod már, volt-van számodra eredménye?

Azt mindannyian tudjuk, hogy: „A múltbéli hozamok nem garantálják a jövő eredményeit.” Illetve, hogy minden kezdő :) befektető alapvető hibája, hogy múltbéli számokra alapozva kitalál egy módszert, amelyhez ragaszkodik, „mint egy tengerészgyalogos”, az első vízbefulladásig és nem a partraszállásig.

Ami ebből a módszerből az OTP esetében helytálló, hogy az alapok várható eredménynövekedés esetén, év végén-elején nyomnak némi tőkét az OTP-be(persze van amikor nem), mert jó a cég. Az általad jó-rossz szezonnak nevezett időszakra több ellenpéldát is lehet találni és meg is fordítható a felosztásod. Pl 2011-ben a végtörlesztés vágta tönkre a papír második félévét, 2013-ban pedig a dev. hiteles csomag bejelentése tette ugyanezt, míg az első félévek tökéletesek voltak. 2009-ben meg a subprime crime-nak köszönhetően március volt a mélypont és onnantól fel volt 2010 áprilisáig. Nem beszélve a 2008 előtti évekről!

Te is tudod, hogy bármilyen módszer-elmélet felállítható a múltból kiragadott pár szám alapján, de legalább ne mondjuk azt az olvasóknak, hogy tuti biztos, mert nincs rá garancia. Ezek statisztikák és ha nincs váratlan esemény, akkor működhetnek is meg nem is. Váratlan eseményeknél, meg nem működnek, ennyi.

3)Egyetértek

4)Megkérdezhetném, hogy tudsz-e alternatívát az éves tuti biztos 30-60%-ra, de nem teszem. Mert mindketten tudjuk, hogy a +0% sem biztos, nemhogy a 60%.
pomperj
pomperj 2014. 02. 07. 18:32
Előzmény: #2118  Tibi0002
#2119
Egyik top brokerhaz, 3 million szamlajat feldolgozta, es annak alapjan publikaltak egy osszeallitast, par eve mar. Meglepo az eredmeny.

A lenyeg az, hogy a kisbefektetoi szamlak 85%-anal nem felismerheto semmilyen ismetlodes vagy modszer. 90-92%ban a piaci passziv atlag alatt teljesitenek, meghozza atlag evi 4%-al.
Es, osszesen 1%-1.5% korul van a a piaci atlag felett 10% vagy afelett teljesitok aranya.

De hasonlo tanulmanyokkal tele van a web.
Tibi0002 2014. 02. 07. 18:18
Előzmény: #2116  pomperj
#2118
A tengerészgyalogos mondatodhoz: rám sokszor mondják, hogy katonás vagyok, ebben is az vagyok, és tényleg ott vagyok az 1%-ban.

Saját mintád az 1%, vagy egy becslés? Én 5-10%-ra tippeltem volna a sikeres tőzsdések arányát. Mondjuk én nem is ismerek annyit, mint te.
Törölt felhasználó 2014. 02. 07. 18:09
Előzmény: #2111  berlini
#2117
nem könnyű az álom beragadva...:)
pomperj
pomperj 2014. 02. 07. 14:23
Előzmény: #2115  egy_kezdo
#2116
1)A tulnyomo tobbseg nem hasznal modszert. A napi hangulati/erzelmi alapon, ujsaghir hatasara, az un. fundamentumokban bizva, mas idotavu velemenyeket sajat idotavjara nem trnszformalva, nagyjabol veletlenszeruen, hangulati alapon tradel. A tobbseg soha nem ellenorzi, hogy mi volt aznapi kvazi-modszerenek multbeli eredmeneye.

Aki egy tengereszgyalogos kovetkezetessegevel kovet egy modszert, az legyfeljebb 1%; de ok a nyerok.

2)Egy egeszen primitiv szezonalis modszert is publikaltam, ellenorizhetoen az elmult 5 evben mukodott, (evi 2 trading alapon 30% hozamu.) Tessek leellenorizni. Erdemi, praktikus, konkret vitanak van ertelme; anelkul nincs.

3)Mindenki tegyen ugy, ahogy jonak latja.

4)Tevedsz: van ertelme mast is csinalni.

Good luck.
egy_kezdo 2014. 02. 07. 13:32
Előzmény: #2114  pomperj
#2115
Kérdezném Tőled:
ha ilyen egyszerű egy piaci működést lemodellezni, akkor miért nem teszi a többség ezt?

Még működhetne is, ha a többség elhiszi, de akkor miért ne olyan Alapokat kövessenek, amelyeknek valós kitettségük is van OTP-ben? Szerinted azok az alapkezelők és Mo-i brókerek, akiknél van OTP, majd ezt a három alapot vizslatják naponta és nem a saját Bloomberg/Reuters és bennfentes infói alapján hoznak döntéseket? Van még a DAX és S&P követés és EM tőkeáramlás, nem beszélve a politikai környezetről és fundamentális hírekről (utóbbira aktuális példa a Richter).

Anélkül, hogy félreértenéd vagy a zsebedben kutakodnék: Volt már rá példa, hogy legalább részben alkalmaztad a saját befektetéseidben ezt a módszert? Légy szíves ne mond, hogy nem foglalkozol OTP-vel. Hisz nincs értelme semmi mást megpróbálni, ha ez annyira biztos módszer. Valós piaci sikered ezzel a módszerrel akad-e az elmúlt 5 évben?

Lassan 20 éve van több-kevesebb közöm otp-hez, de nem mernék esküdni egy módszerre sem. Azt tudom, hogy stabil gazdasági és politikai környezetben figyelembe véve a cég képességeit és eredményeit, az általad leírt módszer nem volt eredményes és ezért gondolom, hogy hasonló körülmények között nem is lesz az. Ettől még adódhat olyan év amikor az lesz, de ez ugyanolyan véletlen mint az ellenkezője.
pomperj
pomperj 2014. 02. 07. 10:47
Előzmény: #2110  berlini
#2114
A vitank objektiv lezarasa erdekeben vegul feltettem az allaspontomat igazolo abrat, bar ezt soha nem szandekoztam megtenni, igaz, hogy tobbszor is utaltam ra.

Nos,
az EUFN Index es OTP arfolyam alakulasanak hasonlosaga,
az utolso 2 honapban itt van.
A menupontban a legutolso abra.
Kizarolag a vitank miatt tettem fel, es hamarosan letorlom.

link

A datumok a fordulonapokat mutatjak. Vilagosan latszik, EUFN szokasosan 0-2 munkanappal elobb fordul uj trend iranyokba, mint OTP Bank.
Egeszen evidens az is, hogy nem veletlen a 2 abra hasonlosaga. Igen, az OTP arat a 3 emlitett proxy Alap arfolyama dontoen befolyasolja.

Igy az OTP tradelese a 2 napos atlag csuszast felhasznalva, tisztan az EUFN figyelesevel, eleg nagy biztonsagu belepeseket/kilepeseket tesz lehetove.

A 8-15 napos swing tradereknek ajanlom ellenorizni a modszert sajat adataik es igenyuk szerint, es utana ertelemszeruen hasznalni a modszert.

Tovabbra is allitom, hogy ezzel az eves hozam a kalkulacioim szerint kozel 60%ra emelheto.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 02. 07. 08:11
Előzmény: #2109  pomperj
#2113
ezek irányítotak itt,remélem nem hisztek ezeknek a dolgokna a tisztaságában!
link
Törölt felhasználó 2014. 02. 07. 08:00
Előzmény: #2111  berlini
#2112
elnézést,hogy beleszolok.Nem az otp irányít,őt irányítják!nekem úgy tűnik,hogy leköveti,és valaki itt nemrég írta,hogy ez alapján kereskedik vele évi 60%-ot hoz.
link
berlini
berlini 2014. 02. 06. 23:18
Előzmény: #2102  pomperj
#2111
"Az OTP arat meghatarozo 3 fo Alap kozott erdekes divergencia latszik kialakulni:"
Mégegyszer. Én ezzel szálltam vitába. Proxy vagy nem, de ez igy nem igaz.
Ennek a három alapnak az OTP kitettsége minimális. Megkockáztatom, hogy a menedzsereik többsége még a nevét sem ismeri, nemhogy azt részletesen analizálná.
berlini
berlini 2014. 02. 06. 22:36
Előzmény: #2109  pomperj
#2110
Igen, értem.
És továbbra is tartom, hogy - éppen a minimális súlyozása miatt az OTP nemigen szenved a nagy indexkövető alapok kényszer eladásai alatt.
De nem kell, hogy nekem higgyél. Elég ha megnézed az elmúlt egy hétalakulását: Közepesen erős korrekció azon alapoknál, akik a fejlődő országok különböző csoportjainak részvényindexeit követik, (éppen a tőkekivonások miatt,) és ennek ellenére az OTP meglepően stabil már egy hete, inkább erősödik mint gyengül.
Erre milyen magyarázatod van? (Azon kívül amit én feltételeztem.)
Tovább megyek kérdéseimmel:
ha az USA indexek korrigálnak 10%-ot, (szerinted ez bitosan csak az első lépcső és hamarosan szakad tovább, szerintem viszont most már inkább ingadozik és még legfeljebb 5% össz esés után megindul újra felfelé) és az OTP ez alatt stabil maradt, akkor mikor és hogyan lesz ebből 2600Ft?
Amúgy nem azt irtam, hogy egy magyar kisbefektető nagyobb súllyú mint a nagy részvényalapok.
Én csupán a tények alapján azt állitottam, hogy a nagy alapok közül az index követők keveés OTP részvénnyel birnak, és ráadásul nem kereskednek napi szinten vele. Erre pedig éppen az a bizonyiték, hogy volt már olyan nap idén is, amikor a délelőtti kereskedés 10%-át én tettem.
Továbbá azt is állitottam, hogy az OTP részvényárfolyamára az indexkövető alapoknál nagyobb hatása lehetett az elmúlt 6 hétben azon egy-két alapnak (befektetőnek), akik - valamilyen oknál fogva- valószínüleg újra beszálltak a papirba és talán ez adta ezt a sokak által érthetettlennek tartott stabilitást.
pomperj
pomperj 2014. 02. 06. 20:25
Előzmény: #2107  berlini
#2109
Nem hiszem, hogy nem erted.

Az egyes alapokat PROXY-kent, ismetlem, proxykent ! tekintem, ami a tobbi alap hasonlo viselkedest modellezi. Annak erdekeben, hogy lehessen latni a fo iranyokat, netan kalkulalni a mozgasukkal, es erezni lehessen, merre mozognak.

Azt leirni, hogy barki kisbefektetohoz kepest az alapok tevekenysege "nem oszt nem szoroz",
nos, minosit.

berlini
berlini 2014. 02. 06. 11:32
Előzmény: #2107  berlini
#2108
A Richterrel kapcsolatban volt egy kis vitánk pár hónapja Pomperj-jel.
Én akkor a gy-kből nem láttam egy dinanikus eredménybővülés jelét, illetve. Erős túlértékeltséget láttam.
Nem örülök neki hogy igazam lett.
berlini
berlini 2014. 02. 05. 23:09
Előzmény: #2102  pomperj
#2107
Az OTP árfolyamát én jobban befolyásolom vételeimmel-eladásaimmal mint a felsorolt alapok. Napi 5 milliárdos forgalomnál nem oszt, nem szoroz egy-két száz millió, ami ezen alapokból való kivonások vagy befizetések révén megjelenik a piacon.
Vannak persze olyanok akik nem az indexnek megfelelő portfóliót tartják. Könnyen el tudom képzelni, hogy ezek között lehet olyan is, amely 1-2% körüli is tarthat (10-20 milliárd ft-nyi részvény,)de ezek viszont nem hiszem hogy napi kereskedést folytatnak. Az hogy a napokban az OTP nagyobb ellenállást mutatott mint a Dow és az S&P500 az is számomra inkább arra utal, hogy valakik folyamatosan bevásárolnak középtávú célokat követve.
pomperj
pomperj 2014. 02. 05. 19:18
Előzmény: #2103  egy_kezdo
#2106
Bocs, a lenyegre elfelejtettem valaszolni.

1)Szoval, amikor esik a Fund arfolyama, akkor a Fund allokacio a passziv alapknal maradhat(na) allando, ha egyforma sebesseggel esik bennuk az osszes bank. Es nem kellene az alapnak se venni, se eladni.

Csak nem igy van. Mert az eses sebessege eltero, pl. OTP gyorsabban szokott esni Rabobanknal, es emiatt az allokaciokat menetkozben igazitani kell.

2)A masik, ennel fontosabb ok, hogy az arfolyam azert esik, mert kivonjak a penzt a tulajdonosok az alapokbol.
Es a tavozo penzt ugy lehet kifizetni, ha eladnak az alapbol, azaz a benne levo reszvenyekbol.
Lehetoleg egyenletesen elosztva, dehat megiscsak eladni kell: nyomjak ezzel le az arfolyamot.

Emiatt persze a tobbi alapnal is esik az arfolyam, onnan is kezdenek elmenni az alap penzei, es beindul az onmagat erosito spiral.

egy_kezdo 2014. 02. 05. 19:08
Előzmény: #2103  egy_kezdo
#2105
Itt találtam ESR-ben 2 millió $ OTP-t.

Ez viszont csak 450 millió forint, nem elég az árfolyam mozgatásához.

link
pomperj
pomperj 2014. 02. 05. 19:07
Előzmény: #2103  egy_kezdo
#2104
OTP icurka-picurka, nincs az ott felsoroltakkal egy kategoriaban. A tizedespont utan meg varni kell, mire az OTP sulyanak megfelelo elso ertekes szam bejon;-); ha jol emlekszem, 0.002 korul van a sulya ESR-ben.

Ettol meg ott van. Es a keresztkorrelaciok, az arbitrazsolok, stb, miatt ezek viszik magukkal.
egy_kezdo 2014. 02. 05. 18:54
Előzmény: #2102  pomperj
#2103
Szia J,

tudom, hogy technikai alapokon mérlegelsz, viszont a kérdésem a következő:

Van-e bármilyen hozzáférhető adat arról, hogy az általad proxy-nak nevezett 3 Alap, Magyarország és közép-európai bankok felé történő tőkeallokációja összefügg-e az árfolyamukkal?

Más bankok (EU) fel vannak tüntetve, de otp az nincs.
link

RNE Itt is csak Richter van:
link

ESR Itt csak Sberbank és PKO látható.
link

Van ennél részletesebb-jobb adatod? Előre is kösz.

pomperj
pomperj 2014. 02. 05. 16:53
Előzmény: #2101  kimpaa
#2102
Az OTP arat meghatarozo 3 fo Alap kozott erdekes divergencia latszik kialakulni: ugyanis ketto (ESR, EUFN) mar egesz kozel van a supportjahoz, es lathatoan kisebb oldalazo-felpattano mozgasban van,

de a harmadik (RNE) meg jocskan tavol van ettol, es tovabb esik magas momentummal.
Nyilvan nemcsak ez a 33 kooztt van divergancia, hanem a tobbiek kozott is.

A kerdes persze az, vajon eredojeben mi kovetkezik ebbol?
folyt. kov.
kimpaa
kimpaa 2014. 02. 03. 21:35
Előzmény: #2100  pomperj
#2101
SP 1800-ig vissza innen? Az kisebb rallynak felelne meg.

Nincs OTP-m, csak látom hogy nem mennek 4100 alá véletlenül sem, inkább beraknak több tíz K-t eladásra s kivárják míg megveszik mintsem beöntsék.
Feljebb nem cicóztak ennyit.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek