Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaczak 2024. 06. 08. 22:06
Előzmény: #5299  kreta
#5300
Sajnos azt tapasztaltam közvetlen környezetem idős családtagjai esetében is, hogy - nekem irracionális módon - a háborús riogatás működik, hiába nem állják ki a Fidesz állitásai a legelemibb logika próbáját sem. Én kifejezetten borulátó lettem, már annak is nagyon fogok örülni, ha 50 alatt lesz a Fidesz, de a valódi szám inkább 52 körül lehet majd. a TP számára persze hatalmas siker lesz a  25 körüli eredmény is a semmiből három hónap alatt felépitve. 
kreta
kreta 2024. 06. 08. 21:31
Előzmény: #5297  Dehogynincs
#5299
Itt nem a tömegen van a hangsúly hanem azon hogy a gyerekért ma mentem a pályaudvarra és csupa szív magyar zászlós embereket láttam akik a szabadidejüket áldoztak erre!!!!
Nem kellett buszozniuk mert önként jöttek nem a fülüknél rángatva jöttek nem féltek attól hogy holnap kirúgják őket mert a békemenet erről szól ha nem jössz holnap nem kell dolgoznod…
Ezek a csupa szív emberek a szabadidejüket áldozzák buszok nélkül saját költségen jöttek úgyhogy a fosch talicska Fidesz két év múlva sehol nem lesz
Csatar 2024. 06. 08. 18:53
Előzmény: #5297  Dehogynincs
#5298
Na, meg életem legszürreálisabb hááááborúúúúúúúúúús showja:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 08. 18:33
#5297
Szerintem is nagyobb volt a tömeg mint a békemeneten, de ennek az időjárás is oka lehetett. Az égiek jobban szeretik MP-t, mert jó idő volt viszont a békemenetről sokakat lemosott az eső.
A másik minőségi különbség Rost Andrea és Thuróczy Szabolcs meg Győzike között volt. Holnap kiderül, lehet, hogy a fidesz mégis   jobban járt-e Győzikével.
Rost Andrea és Thuróczy Szabolcs bátorsági lavinát indíthat el, de vigyázni kell, mert egyidejűleg elindul a helyezkedési lavina is.
sztanil 2024. 06. 08. 18:24
Előzmény: #5295  Zanza2
#5296

Na de Csau már akkor megépítette a saját felcsúti stadionját. Viktornak ehhez kellett felzárkóznia.
Az már rohad is szét (a gazdájával együtt), úgyhogy van még pár év lemaradásunk...
Zanza2 2024. 06. 08. 18:13
Előzmény: #5267  Sehmet
#5295
"Persze ezt úgy érdemes nézni, hogy 1990-ben a posztkommunista országok legeladósodottabb országa Magyarország volt, Romániának szinte nem volt adóssága, és nem terhelte az adósságtörlesztés"
Ez komoly? Mert viccnek nagyon rossz!!!
Az 1990-es Romániát hozod etalonként? A román adósságmentességnek a ceausescui nyomor volt az ára. A kárpátok géniuszának volt az alapelve, hogy nem vett fel hitelt. A román nép nyomorgott, éhezett, amíg te téliszalámis zsemlét reggelizthettél minden nap. Nyilván lehetett volna nálunk is sokkal jobban csinálni, de azért a ceausescui Romániával visszamenőleg nem cserélnék, gondolom te sem.
InvJonny 2024. 06. 08. 18:12
Előzmény: #5292  totoro
#5294
Nem az én matekom, ha elolvasod a kommentemet újra:)
Ironikusan írtam, hogy a valóságban harmad akkora békemeneten a nem független sajtó szerint 20x annyian voltak.
InvJonny 2024. 06. 08. 18:10
Előzmény: #5292  totoro
#5293
A kormány hírportálok szerint a békemeneten 300ezren voltak, a Hősök terén pedig 16ezren...
totoro
totoro 2024. 06. 08. 18:08
Előzmény: #5291  InvJonny
#5292
Hol voltak 20x ennyien? Nekem sehogy se jön ki a matekod.
InvJonny 2024. 06. 08. 17:27
Előzmény: #5289  sztanil
#5291
Megnyitod a google earth-öt, ott bejelölöd a területet ahol a tömeg volt, kiadja a terület méretét (gyengébbek kedvéért: négyzetméterben). Ezt követően nagyon minimális tudományos munka kell (mondjuk gugli 1 perc) és a tömeg sűrűségének függvényében a szakirodalom szerint tömegrendezvények becslésénél 2-4 fő/m2-rel szoktak számolni (erre még vannak Fideszek cikkek is). A két szám szorzata pedig kiadja a becsült létszámot.
A matematika kimerül a két szám szorzatában.
A Hősök tere fele 15.000m2, ezt már csak egy tetszőleges számmal kell megszorozni (Fideszes oldalakon persze a békemenet esetében ez 10fő/m2, míg a Tisza rendezvényeit 0,3fő/m2-re szokták becsülni).
A szakirodalom és a független média a sűrűség függvényében 2-4 m2-rel szokott számolni. A képek alapján inkább 3-4 közötti a szám bőven.
Az Andrássyt nem írom, az házi feladat.
Gondolom a kérdés persze vicc volt (vagy nem...?!), nem gondolnám, hogy ezen a fórumon valaki komolyan is tudná gondolni, hogy egy ilyen becsléshez matematikusnak kell lenni vagy bármilyen professzornak. Bár már semmin sem lepődnék meg manapság.
totoro
totoro 2024. 06. 08. 17:02
#5290
„Kérdezem most tőletek: akarjuk, hogy egy család kezében legyen a fél ország, hogy a gyermekeinket rémisztő propagandával fenyegessék, hogy a fiataloknak el kelljen hagynia hazánkat a boldoguláshoz, hogy a kórházaink lerohadjanak, hogy elüldözzék a tanárainkat, hogy Magyarország a legkorruptabb ország legyen az unióban, és hogy milliárdokat égessenek el propagandára, miközben Magyarország a második legszegényebb ország az unióban?” 
sztanil 2024. 06. 08. 16:45
Előzmény: #5287  InvJonny
#5289
És ezt miből számolta ki? Matematikus ön...? ;)
vaczak 2024. 06. 08. 16:42
Előzmény: #5286  InvJonny
#5288
Én kiváncsiságból kilátogattam (mondjuk nem vártam meg MP teljes beszédét, inkább csak a tömeg méretére és hangulatára voltam kiváncsi). Érzésre az influenszertüntetésen nagyobb tömeg volt és hatásosabbnak tűnt, bár bármikor bevallom, hogy jelenleg még nem én vagyok a Tisza igazi célcsoportja. Ha igaz, hogy az Andrásyn is sokan voltak, akkor kb. 90-120 ezres tömeg volt kint. A szervezés hibái és a hőség azért rontott a dolgon. MP beszéde második fele már jó volt, elég nehezen indult be. Jobb lett volna ezt este rendezni, talán azt gondolták, hogy jobban mutat majd a nappali képeken. De igazából, mivel a Fidesz gyakorlatilag a betegágyból is kirángatva elcipeli holnap a szavazóit, kétszer akkora tömeg sem garancia semmire sajnos. Akiknek még vannak meggyőzhető rokonak, ismerősei, akik beszopják Orbán háborús hazugságát, fussanak egy felvilágositó kört. 
InvJonny 2024. 06. 08. 16:20
Előzmény: #5286  InvJonny
#5287
Csak a tények kedvéért rögzítsük, hogy a harmad akkora békemeneten 20x annyian voltak, mint a Tisza rendezvényén.
Amúgy mi lenne, ha itthon még propaganda is lenne?!
Elképesztő hülyítés megy itthon:)
InvJonny 2024. 06. 08. 16:14
#5286
Index: 
"A Facebook-esemény és a helyszíni közvetítések alapján nagyjából 16 000 résztvevő lehet jelen."
Csak a hősök tere felén fér el kb 35-40e ember....és még ott az Andrássy ahol még többször ennyien.
Ilyen szintű ferdítések azért nem szoktak ott lenni (az nyilván való, hogy MP-t nem interjúvolták, az várható volt, stb.)
badsector1
badsector1 2024. 06. 08. 15:45
Előzmény: #5280  Sehmet
#5285
ez a kormányközeli matematikus a búcsúban lőtte a diplomáját.
signal2
signal2 2024. 06. 08. 15:29
Előzmény: #5283  Peterbond
#5284
Aki gondolkozik, nem szavaz a fideszre.
Peterbond 2024. 06. 08. 15:21
Előzmény: #5278  Sehmet
#5283
"Aki gondolkodott, az nem is lett tagja az MSZMP-nek. "
.
Kövér László.
Pintér Sándor
Matolcsy György
Járai Zsigmond
Hoffmann Rózsa
Mikola István
signal2
signal2 2024. 06. 08. 15:16
Előzmény: #5281  Sehmet
#5282
A fidesz most egyet modellezett. Méghozzá azt, hogy milyen hazugság törvénytelen mértékű kedvezmény ommunikációjával tud nyerni. 
Ha valakin K van hogy gy kicsi esze, az pontosan tudja, hogy a fidesz a 2022-es kampányt is végighazudta, meg a mostanit is. 
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 15:13
Előzmény: #5275  badsector1
#5281
Szerintem nem érted, amit írok. Én is azt bizonyítottam, hogy a Fidesz "nem csinál felesleges dolgokat értelmetlenül", csak más szavakkal. Ez egyébként logikailag ellentmondásban van az összetett mondatod második részével, nevezetesen azzal, hogy semmit nem modellez. Ha valakinek egy kicsit is van fogalma arról, hogy Orbánt miért választották meg már negyedszer kétharmados többségi mandátummal, akkor az tudja, hogy mindent modellez, különösen annak társadalmi és politikai - de még gazdasági - hatásait is! Csak olvass alaposabban utána, ha visszaérkeztél a tüntiről. :) Egyébként hajrá Magyar Péter is, az EU-ban, a Néppártban és itthon, a fővárosban is rendbe kell tenni a dolgokat, és bízom Magyar Péterben, hogy ezt meg is teszi, mert a Fidesz ehhez most már nem elég. Azért kíváncsi vagyok az egy évvel későbbi badsector véleményre is - majd akkor. :)

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek