Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 15:02
#5279
Magyar Péter: Karsai Dániel szándékosan nehéz helyzetbe akar hozni Medgyessy Pétertől nem kér bocsánatot, Gyurcsány Ferencnek pedig azt üzente, hagyjon fel a politizálással.
.
"Magyar Péter szerint Vitézy Dávid mögött a NER-oligarchái (mondjuk Magyar Péter is ott lett volna, ha Lölő beveszi, amikor bekérezkedett :) Karácsony Gergely mögött pedig Gyurcsány Ferenc áll és egyiket sem tartja jónak, nincs igazán jó döntése a választónak. 
.
Kérdezték arról is, hogy megkapta-e Karsai Dániel üzenetét, amiben a gyógyíthatatlan betegségben szenvedő ügyvéd azt akarta megtudakolni, hogy melyik főpolgármester-jelöltet támogatja.Karsai Dániel színvallásra szólította fel Magyar Pétert, hogy kit támogat a budapesti főpolgármester-választáson
.
Az ugyanis súlyos kérdéseket vet fel, ha nem…Magyar Péter közölte, nagyon nem szereti, amikor üzengetnek neki. Jelezte, elment hozzá még akkor, amikor még nem volt politikus, és beszélgettek arról, hogy esetleg csatlakozik-e pártjához. Karsai Dániel hosszas vívódás után a nem mellett döntött. „Azóta már a Momentum szekerét tolja, és szándékosan engem próbál nehéz helyzetbe hozni. Nem válaszoltam az sms-re, egy órája kaptam, de most megkapta a választ, hogy érvénytelen szavazatot fogok leadni. És az ő bújtatott kérdésében az volt az állítás, hogy aki nem támogatja Karácsony Gergelyt azzal, hogy a Fidesz szekerét tolja, de azt kifelejtette, hogy aki pedig a jelenlegi főpolgármestert támogatja, az pedig Gyurcsány Ferencet támogatja. Úgyhogy ezt üzenem, innen is jobbulást és kitartást kívánok Karsai Dánielnek” (Népszava.hu)
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 14:50
Előzmény: #5277  Dehogynincs
#5278
Aki gondolkodott, az nem is lett tagja az MSZMP-nek. Persze, voltak olyanok, akiknek a morális értékrendből nem sok jutott, különösen a mikrokörnyezetükben.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 08. 13:03
Előzmény: #5276  dexter
#5277

Csak annak nehéz, aki gondolkodik.
A diktatúrában is csak annak volt nehéz mszmp tagnak lenni, aki gondolkodott.
Egy 12 éves gyerek értelmi szintjén már látni kellett volna, hogy a létező szocializmus nem működik és a működő szocializmus nem létezik.
badsector1
badsector1 2024. 06. 08. 12:28
Előzmény: #5261  Sehmet
#5275
Ne hazudj, azt mondtam, hogy a fidesz nem csinál felesleges dolgot a választasi kampányban, semmi gazdadági es társadalmi hatást nem modellez az ipari méretű lopasainál, csak azt méri, hogy a hasznos idiótáinak tetszik e az éppen aktuális propaganda hazugság.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 06. 08. 12:24
Előzmény: #5273  Láma
#5274
En ezt nem.olvastam, d, ha igaz, akkor tegnap a bicajozás közben napszúrást kaphatott. Szerintem Budapesten nincs olyan Tiszapárti, aki Szandálkára szavazott volna. Ismerősi, csaladi körben inkabb Vitezy volt a favorit - egészen tegnap reggelig. Azóta vagy karigeri vagy érvénytelen....
Láma
Láma 2024. 06. 08. 11:43
#5273
Az milyen vicces, amikor Karácsony azt mondja, ót rengeteg csalódott Magyar Péter szimpatizáns kereste meg, mert csalódottak Alexandra visszalépése miatt.
Hát, nem tudom, hány MP szimpatizáns fordult Karácsonyhoz, (vagy Gy F-hez :-) ) de szvsz egyrészt nem jellemző rivális indulóhoz hozzászólni, fórumára menni, másrészt, a visszalépés a várható eredmény szempontjából (most minden mást hagyjunk) kifejezetten kedvező. Akkor miért lennének csalódottak?
Törölt felhasználó 2024. 06. 08. 10:34
Előzmény: #5267  Sehmet
#5272
Nagyon sokat írsz feleslegesen, ez nem a te sportod, a matek és a gazdaság magas neked.
Tele van ez a hozzászólásod is csúsztatással, félremagyarázással, akinek van kedve-ideje, majd helyreteszi. 
Nekem más a program:)
Istvan78 2024. 06. 08. 10:09
Előzmény: #5269  Sehmet
#5271
Te azt hiszed, ha valamilyen kommentre, érvre azt mondod, hogy rossz, hazugság, akkor azt bárki elhiszi, kivédted a dolgot? Önbecsapás vagy valami olyasmi.
Istvan78 2024. 06. 08. 10:07
Előzmény: #5268  Sehmet
#5270
Terelés, terelés. Vedd észre, itt nem működik a terelés, amit Orbán az országgal tesz és jelentős részével sikerrel.
Miért nem arra reagáltál, ami a lényege volt a vitánknak, az hogy két évvel korábbi képpel próbálták igazolni a békemenet nagyságát?
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 10:03
Előzmény: #5265  ngergo1985
#5269
Köszönöm a magas színvonalú, tartalmas és megalapozott hozzászólásodat! Ettől bizonyára arat majd holnap az ellenzék! :-D
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 10:02
Előzmény: #5263  Istvan78
#5268

Ne tedd magad nevetségessé, mert akkor én is beblöffölöm, hogy "megszámoltam", az ellenzék pedig 9436-szor hazudott. :) Légy szíves sorold fel egyenként, hogy mi volt az a 8257 eset, amit "megszámoltál" :-D
.
Akkor elő a farbával, milyen eredményt vársz a holnapi szavazáson, egyrészt Budapest helyhatósági választásán, másrészt országosan, az EP választáson? Aztán meglátjuk, hogy mit ér a matektrükközésed.
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 09:56
Előzmény: #5229  Törölt felhasználó
#5267
Látom, a szövegértés "magas neked". Nem múlt, nem jelen hanem jövő időben ír, és Romániában nincs garantált bérminimum, mint nálunk. Magyarországon csak kettőszáz-hatvanezren kapnak minimálbért a szakképzetlenek, és a szakképzettek pedig garantált bérminimumot, ami 326 ezer forint, ami kedvezmények nélkül 216.000 Ft. nettóban. Magyarországon a foglalkoztatottak száma 4.724, ebből 4 % él minimálbéren, és nem egészen 10 % garantált bérminimumon. A többiek mind többet keresnek. A nettó átlagkereset pedig 417.100 forint.
.
A bruttó román minimálbér körülbelül 290 ezer, a nettó 185 ezer forintot ér majd az emelés után, és 1,89 millió embert érint, és ez nettóbban 177.400 Forint. Szóval Romániában a 7,8 millió foglalkoztatott lakosság negyede (25 %-a) él minimálbéren. Romániában a nettó átlagkereset 4.859 lej, ami nettóban 379.004 Ft, ugyanis szinte minden közterhet a munkavállaló fizet. Szóval ebben is előbbre tartunk, mint Románia.
.
Akkor a munkanélküliségről. A munkanélküliségi ráta nálunk 4,6 %, Romániában pedig 5,4 %. Ebben is jobbak vagyunk a bezzeg Romániánál. Persze ezt úgy érdemes nézni, hogy 1990-ben a posztkommunista országok legeladósodottabb országa Magyarország volt, Romániának szinte nem volt adóssága, és nem terhelte az adósságtörlesztés.
.
Az államadósságról is valamit. 2121-ben a GDP 29,5 %-a volt az államadósság Romániában, még nálunk a GDP 80,6 %-a. Tehát hazánknak - a Feriéktől örökölt - GDP arányos államadósság több, mint háromszorosa volt a Romániáénak, amit folyamatosan törleszteni kell. És ehhez tegyük hozzá még azt is, hogy nekik nem kellett az IMF-hez rohanni 2008-ban, hogy elkerüljék az államdósságot. Így más komplexebb a megvilágítás.
Törölt felhasználó 2024. 06. 08. 09:54
Előzmény: #5265  ngergo1985
#5266
Itt most következik 120 felesleges karakter és Machiavelli. 
Esetleg Teri néni és Feri bácsi, vagy irreleváns latin idézet. 
ngergo1985 2024. 06. 08. 09:39
Előzmény: #5261  Sehmet
#5265
És azt mikor fogja modellezni reggelente a kormány,hogy milyen hatása lenne az életszínvonalra,ha visszaelőznénk valamikor a júlisban a magyarnál magasabbra emelkedő román minimálbért? Süketelsz te is itt össze-vissza mindenféle marhaságot, csak a lényegekről elfeledkezel beszélni, mikor felkérdeznek. Abban igazad van, hogy a fidesz nem csinál értelmetlen dolgokat ha itt arra gondolsz, hogy a társadalom legcsóróbb és legkiszolgáltatottabb rétegeinek az életszinvonalát érdemben nem emeli, hogy a hatalmát megtartsa ezekkel a szerencsétlen, 8 általánost (sem) végzett emberekkel. Erre büszke lehetsz ám.
Second Wave 2024. 06. 08. 09:23
Előzmény: #5260  Istvan78
#5264
Volt az kétmillió is. Az otthonmaradtakat nyugodtan vedd hozzá, azok 2:1 hasznosulási aránnyal fidesz szavazók. Otthonmaradt 3,5 milla szavazó, ez kétfejenként 1 fidesz szavazat, meg elment 250 000, az cakkompakk 2 millió szavazó a békebuszmeneten. És ez csak a fidesz. A kdnp pár embere átfedésben van az előző két csoportttal, azokat külön nem számolom :-)
Van esetleg tipp, hol érdemes parkolót keresni a mai tüntire. 4 emberrel jövünk, abból 1 fidesz szavazó volt, kettő az összefogástól, 1 csak 26-ban fog szavazni.
#tégláróltéglára
Istvan78 2024. 06. 08. 09:22
Előzmény: #5262  Sehmet
#5263
Láttad mivel kapcsolatban írtam? Két évvel ezelőtti képpel illusztrálták, hogy miylen sokan voltak a mostani békemeneten. Egyébként tapasztalati alapon általánosítottam, megszámoltam, 8257 esetben bizonyítottan hazudott a Fidesz. Te is ennyit számoltál volna, ha kihúznád a fejed a Fidesz s?gg?ból.
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 09:16
Előzmény: #5259  Istvan78
#5262
Ahogyan írtad, a te hozzászólásaid tartalmilag és formailag alátámasztottak, egzakt és elméleti bizonyítékokkal megsépkeltek. Ez ezen a hozzászóláson is látszik! Ja, ezen sem! :)
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 08. 09:14
Előzmény: #5241  badsector1
#5261
Igazad van, a Fidesz nem csinál értelmetlen dolgokat, előtte és utána is modellezi azok gazdasági, társadalmi és politikai hatását közvélemény-kutatásokkal, és - állítólag - reggelente ezeknek elemzésével kezdenek Orbánék. Az egy dolog, ha valaki ezt - sem - érti, de ettől még nem értelmetlen.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek