Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user01
user01 2024. 05. 03. 10:52
Előzmény: #2958  badsector1
#2960
https://youtu.be/-tq8PxjcBJM?t=1562
 
Miért riogat Orbán  háborúval.... Orbán egy régi beszéde arról, hogy egy kormány akkor riogat háborúval, ha már alkalmatlan a kormányzásra.
expimista
expimista 2024. 05. 03. 10:46
Előzmény: #2958  badsector1
#2959
badsector1
badsector1 2024. 05. 03. 10:29
#2958
"Orbán: A békére csak az szavaz, aki a Fideszre szavaz"
    
A mindenki ellen is (kivéve a ruszkikat) harcoló orbán azzal hülyíti a hasznos híveit, hogy ő a béke ember.
Ide kell egy jó adag skizofrénia.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 03. 10:10
Előzmény: #2949  vaczak
#2957
A Jobbik messze nem fogalmazott meg ilyen erős üzeneteket a fityesz ellen. Sőt, alternativ koalíciós társ lett volna, ha a fityesz rászorul. Ők 95% ban Gy. Ferivel szemben határozták meg magukat. 
2010 - ben a jobboldalnak - inkább a fityesznek - még jelentős tartalékai voltak, kb 75 % volt a valós, elérhető politikai erejük. Ennek egyrésze mostanra már felemésztődött. 
Nem összehasonlítható a ket helyzet, a Tisza Párt politikailag sokkal jobban áll, pontosabban sokkal jobb pozicíóban van, mint a Jobbik volt bármikor is.
signal2
signal2 2024. 05. 03. 10:05
Előzmény: #2954  dexter
#2956
Majdnem jó a példa, csak jó lenne, ha nem az alapján válsztanánk politikusokat, hogy milyen jó színészek. MP kétség kívül az. Ahogy Orbán is. Kiváló szónokok. Nagy kár, hogy erre buknak az emberek.
signal2
signal2 2024. 05. 03. 10:04
Előzmény: #2953  dexter
#2955
Ismétlem: korrigáltam, tegnap csak az íveket vették át.
dexter 2024. 05. 03. 09:58
Előzmény: #2926  user01
#2954

Nekem ez a hadakozás, hogy "de hát ugyanazt mondja, mint az ellenzék, a momentum, stb." arra hasonlít, mint amikor van egy színdarabban, egy szerepben egy jó színész, meg egy rossz, és a jó színész később kezdte el játszani a szerepet, mint a rossz.
A jó színész előadására tolonganak a nézők, a rossz színészére meg a kutya sem kíváncsi. Pedig ugyanazokat a jeleneteket, ugyanazt a szöveget adják elő.
Ezek alapján egyesek követelnék, hogy a jó színész többet ne szerepeljen a darabban, mert a rossz színész előbb kezdte azt előadni.
Ezt nem értik meg itt sokan, hogy nem elég a program, olyan (pl. karizmatikus) ember kell, aki ezt képes megfelelő szinten közvetíteni az emberek felé, stb.
dexter 2024. 05. 03. 09:50
Előzmény: #2944  signal2
#2953
Napok óta gyűjtik az önkormányzati választásra is az aláírásokat. Elég csak felmenni a tisza FB oldalára és ott olvasható.
dexter 2024. 05. 03. 09:47
Előzmény: #2930  Mississippi
#2952

"Azaz a saját sérelmei hajtják, az ország problémája ehhez képest másodlagos."
 
Ezt a cikket kb. eddig érdemes olvasni. Ebből az egy mondatból átjön, hogy ennek a firkánymánnak a szerzője vagy fideszes, vagy nem ért semmit abból, amit MP elmond minden egyes alkalommal.
dexter 2024. 05. 03. 09:39
Előzmény: #2919  euler
#2951

Jó nagyokat ferdítettél ebbe a hozzászólásba. De a pontosabb mehatározás, hogy hazugság az egész
- nincs alapvető gondja a jogállamisággal: de, mindig elmondja, hogy a fékeket és ellensúlyokat vissza kell építeni, a mostani bebetonozott pártkatonákat el kell zavarni a jogállamot biztosító közintézmények éléről és parlamentnek kell azokat megszavazni, nem a miniszterelnöknek kineveznie
- kétharmaddal szeretne győzni: ilyet soha nem mondott
- elszámoltatásról érintőlegesen sem hajlandó beszélni (uniós ügyészség és kész): minden egyes alkalommal elmondja, hogy a főügyészt el kell kergetni, egy független ügyészt kell kinevezni és az elmúlt 20 év politikusi és családtagjai vagyonosodását a NAV-al közösen ki kell vizsgálni, és aki nem tudja igazolni a vagyosodását, attól be kell szedni a pénzt (de ezen kívül szokott beszélni az itt lévő vagyonok visszaszerzéséről: szállodák, kastélyok, földek, stb.)
- külpolitika nem igényel változtatást szerinte: de, elmondta, hogy az az irány, amit orbánék tolnak, az hibás és nem a jó út
"De lehet, hogy csak rémeket látok."
Vagy inkább fáj, hogy a kedvenc pártod a süllyesztőbe került MP miatt, és lightosan nyomod inkább a fideszes propagandát.
vaczak 2024. 05. 03. 09:31
Előzmény: #2943  badsector1
#2950
Ezzel nagyon nem értek egyet. Még egy kivéreztetett önkormányzat is lehetőséget ad jelenlétre, sajtóra, stábok fenntartására. Vagy pusztán annak megszokására, hogy lehet élni nem fideszes irányítás alatt is, nem küldték el az összes XI. kerületi fiatalt nemi átalakító műtétet követően az ukrán frontra. Lehet, hogy az anyagi előnye nem látszik annak, ha valahol fideszes a polgármester a kerületben, de a mentális hátránya nagyon is látszódik a helyi újságokban, megjelenésben, propagandában, a maradék önkormányzati vagyontárgyak elsíbolásában (lásd V. kerület). 
vaczak 2024. 05. 03. 09:25
Előzmény: #2939  user01
#2949
Egyelőre nehéz pontosan látni, hogy min dolgozik, mert mindenki azt látja bele, amit szeretne, egyes esetekben azt, amitől tart. Simán lehet, hogy én vagyok pesszimista, és működhet az a "harmadik erő" koncepció, amit látni véltek, de ezzel azért sokan próbálkoztak már előtte is és a magyar választási és politikai szabályok szabta keretekbe, és a szimpla matematikába jó eséllyel ő is bele fog ütközni. 
És mint többször kifejtettem, az én küszöböm már igencsak mélyen van, a rendszer bármilyen gyengítése megfelel nekem. De a TP egyelőre még csak ott tart kb., ahol a Jobbik volt 2015-ben. Ha jó lesz az eredmény június 9. -én, és sikerül a rendszer mítoszainak további döntögetése, akkor talán beindulhat olyan erjedés, ami közepette előjöhetnek a bokorból a szakemberek és az a politikai másod és harmadvonal, akikre szükség lesz bármilyen változáshoz. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 03. 09:12
Előzmény: #2942  signal2
#2948
Momentumnak most nyilik egy kis erőtér a fővárosban, jó hogy nem álltak össze a listán a DK- val. Szerencsés esetben többségük lehet a kutyákkal, a Tiszával. Azert Budapesten meg fogjak ugrani a limitet.
ngergo1985 2024. 05. 03. 09:06
Előzmény: #2930  Mississippi
#2947
Igen, benne volt a kampányban, de lehet hogy MP picit jobban felmérte (esetleg az elmúlt X évben még talán bele is láthatott/hallhatott abba, hogyan mentek ezeknek a vagyonoknak a lepapírozása), ezért ő már nem "mer" ilyen felelőtlenül ígérni a témában. És valószinüleg nem azért nem akar szembemenni a jelenlegi rendszerrel és helyzettel, mert nem akar, hanem mert valahol tudja, hogy egy papíron jogszerű(nek tűnő) szerződésre hogyan is lehetne azt mondani 5-10-15 év távlatában, hogy nem volt jogszerű, és kérjük vissza azt az összeget+kamat. Ehhez szerintem nem kell jogásznak lennünk, hogy mi is felmérjük, hogy ezeknek a 1000 milliárdoknak egy kis részét jó ha vissza lehet visszaszerezni.De ne legyen igazam. Lehet erre is játszanak a "fiúk", azt hiszik, hogy senki nem mer majd a magyar és EU-s jog ellen olyan szélsőséges irányban szembe menni, hogy mondvacsinált bírósági ítéletekkel 1 tollvonással visszaállamosítanak minden Mészáros, Tiborc céget, földet, épületet, számlát. Ahhoz nagyon széleskörü társadalmi támogatottságnak és lincshangulatnak kellene lennie, hogy legyen egy "erőszakos visszaállamosítás". Látva a magyar társadalom egy részének ugyanolyan sumákoló, ügyeskedő, egymást hülyének néző és átverő hozzáállását,  beletörődött jelenlegi állapotát, ezt a forgatókönyvet nem tudom elképzelni, mert ha egy új kormány ezt megcsinálja a "nagyokkal", akkor utána ha lendületetés vérszemet kap a (adó)hatóság, akkor következnének a számla nélkül dolgozó, minimálbéren bejelentett milliomos kisvállalkozók is. Valószínüleg ha nem fidesz lenne hatalmon, hanem mondjuk a Tisza majd 2026-ban vagy 30-ban, akkor lehet hogy akik ott ülnének majd döntési helyzetben, lenne pár haver, barát, ismerős, rokon vállalkozó, akikhez jutna megrendelés, de nem 1000 és nem 100 milliárdokban. Ezt sem tudhatjuk. 
signal2
signal2 2024. 05. 03. 09:02
Előzmény: #2943  badsector1
#2946
Annyi elönye van, hogy nem fideszes kapja a fizetést.
signal2
signal2 2024. 05. 03. 09:02
Előzmény: #2944  signal2
#2945
Ja, bocs, csak az ajánlasokat vette át.
signal2
signal2 2024. 05. 03. 09:01
#2944
Nyilvántarásba is vette a tisza 3 föpolgi jelöltjét. Valami itt nem stimmel, mert eleve tegnap délután tudtuk meg, hogy kik azok. Éjszaka gyüjtötte volna az ajánlásokat? 
badsector1
badsector1 2024. 05. 03. 08:59
Előzmény: #2937  vaczak
#2943
ebben az országban annyira szr minden a fidesztől, hogy 3 ellenzéki polgármester elvesztése nem oszt nem szoroz, ha pedig a tényleges önkormányzatiságot nézzük, akkor meg tök mind1, hogy fideszes vagy ellenéki a polgimester, mivel orbán már teljesen kifosztotta az önkormányzatokat, szinte semmi mozgásterük nincs.
én egy fideszes önkormányzatban lakom, semmi anyagi előnye nem látszik annak, hogy nem ellenzéki hanem fideszes vezeti a települést, teljes lepusztulás van itt is.
signal2
signal2 2024. 05. 03. 08:55
Előzmény: #2937  vaczak
#2942
no risk, no fun.
Ha nagyon öszinte vagyok, akkor nem feltétlenül tartom akkora problémának, hogy a kutzyák és a tisza is éppen ott indít 3 polgimestert, ahol éppen dk-s az ellenzék fö jelöltje. 
Másodsorban leírtam már, hogy lehet, hogy teljesen bojkottáltam volna az önkori választást az ellenzék helyében, mivel a friss konvergenciaterv szerint még nominálisan is kevesebbet kanpak az önkorik, mint most. Azaz semmi mozgásterük nem lesz.
user01
user01 2024. 05. 03. 08:53
Előzmény: #2935  bronz
#2941
Működjön csak a gyurcsányozás, meg sorosozás, migránsozás, brüsszelezés. A fidesz nagyon sokat dolgozott az ellenségképeken, csak nem olyan céllal, hogy azt ellenük hasz álják, lásd pedofilia.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek