Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2024. 05. 06. 08:53
Előzmény: #3158  Vali
#3160
Mondom, én leszavazok szívesen a Tiszára, ha látom, hogy van esélye legyőzni azzal a fideszt. 
Az viszont egy nagyon rossz kimenetel lenne, hogy Orbán hatalomban marad, Gyurcsany a ráakaszlodott MSZP-vel és PM-marad, a Tisza meg pont a most is normális politikusokat üti ki, ráadásul eddig nem ismert emberekkel és homályos programmal. Nálam ez a worst case. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 06. 08:21
Előzmény: #3157  Istvan78
#3159
Alapvetően minden elemző egy három osztatú politikai rendszer kialakulasáról beszél, pedig csak a hagyományos ideológiai felosztás szerint lehetne erről beszélni. Persze csak ha valóban komolyan gondoljuk, hogy kormány es ellenzéke, a jobboldal es baloldal egyértelműen definiálható lenne Magyarországon. A jelenleg a Tisza pártnak ket ellenzéke van, a fityesz es az összekapaszkodott baloldal.
A választásokon én komoly meglepetést várok, ugyanis azt tapasztalom, hogy azok kb. 6-10% szavazó, akik 2022- ben meg az orrukat befogva se voltak képesek a gyurcsanyt tartalmazó összefogásra szavazni, azok most el fognak menni a Tiszára szavazni. Protest szavazás lesz a javaból...
Vali 2024. 05. 06. 08:20
Előzmény: #3154  signal2
#3158
Logikus amit írsz, de a tyúk-tojás dolgában a NER megdöntése az alap, és igazad van, ugrás a semmibe, de a TISZA irányába tett leap of faith a bizonyítottan kisebb kockázat, egyszerűen azért, mert nagyobb valószínűsége. Az ellenzéki szavazók körében akkora a felgyülemlett tehetetlen düh, ami akár szalmaszálba kapaszkodásra is késztet. Persze nem logikus, viszont látható. A hivatásos ellenzékkel kapcsolatban az az érzet, hogy leült, belesimult, MP meg "lemegy" vidékre és a "dübörgés" érzetét kelti. Erre elmondod, hogy de mennyit dolgoztak és milyen eredményeket értek el pl. a Momentum EP képviselői (ami így is van), de a zemberek nem olvasnak utána. És ezzel megint ott vagyunk, hogy lehet-e hibáztatással verebet fogni. Az MP körüli (logikusan messze nem megalapozott) felfokozott érzelmek: érzelmek. A fidesz propaganda ösztönökön keresztül érzelmekre hat, mert működik.
Istvan78 2024. 05. 06. 08:04
Előzmény: #3155  user01
#3157
Jól látod, azért kell neki ennyire Gyurcsány ellenesnek lennie, hogy lehetetlen legyen ráfogni, hogy ő Gyurcsány embere, s így összefogja a Gyurcsány ellenes ellenzéki szavazókat, a Fideszből kiábrándultakat, sőt magához vonzzon minél több Fidesz törzszavazót. Nem kell, hogy kifejezetten balos párt (DK, MSZP) döntse meg az Orbán rendszert, lehet az egy centrum párt, egy néppárt, egy mérsékelt jobbközép párt, amelyik szükség esetén kormányt alakít egy Momentummal.
Istvan78 2024. 05. 06. 07:55
Előzmény: #3154  signal2
#3156
Ha mindenki úgy állna MP támogatásához, hogy majd akkor támogatom, ha már nagyon támogatott lesz, akkor soha nem lenne nagyon támogatott.:) Meg kell adni a bizalmat előre ama célt szem előtt tartva, hogy ő most a legnagyobb esély arra, hogy megbukjon az Orbán rendszer. Nem most június 9-én, ez egy folyamat, aminek '26-ban kellene eljutni az Orbán ellenesek győzelméig.
user01
user01 2024. 05. 06. 07:54
Előzmény: #3154  signal2
#3155
MP nem fog egyezkedni a DK-val. 
Mit látok én? Azt, hogy MP úgy küzd Orbánnal, hogy Gyurcsányt üti. Ez most egy olyan box meccs, ahol MP ellenfele Orbán, de a szorítóban MP Gyurcsányt püföli. Tudod miért? Azért, mert az Orbán rendszer leggyengébb eleme Gyurcsány. Ha MP megsemmisíti Gyurcsányt, azzal nem csak annyi történik, hogy ellenzékiek között ő fog dominálni, hanem megrogyasztja a fideszt is. Orbán olyan ellenségképet kreált Gyurcsányból, hogy az őt megsemmisítő személy a fideszes szavazóknak is elhozza a hoppá pillanatot. Ez a harc nem egydimenziós, nem úgy néz ki, hogy ha MP legyőzi Gyurcsányt, akkor utána még ott az érintetlen fidesz. Már most, csak a küzdelmet látva elkezdtek szállingózni a keményebb fideszesek is, mi lesz akkor, ha június 9-én egy összezuhant DK-t találnak maguk előtt a fideszes szavazók, és a Kossuth nótát éneklő, magyar zászlókat lobogtató MP vonul fel újra? 
Én azt látom, hogy MP minden követ megmozgat ezért. Ő ezt akarja mutatni a fidesz szavazóinak, a most még fideszre szavazóknak. Igen, elindul a DK ellen is. Elindul, ahol csak tud a "múlt" ellenzéke ellen, mert ezt a képet kell lássák a fideszes szavazók, mert velük "egyezkedni" úgy nem lehet, hogy a régi ellenzékkel együtt lépsz eléjük. 
Ez MP politikája. Igen, ő elhiszi azt, hogy ezt meg lehet csinálni. 
Ha eléri a kritikus tömeget, akkor begyorsul a folyamat.
 
Minap írtam, hogy kíváncsi vagyok mi lesz Debrecenben. Ezt is kipipálta.
Most már június 9. az érdekes, és ha ott nagyot durrant, utána én azt várnám tőle, hogy őszre sok nagyvárost érintő tüntetést szervezzen, Budapesten százezrek, vidéki városokban ezrek, tízezrek demonstráljanak egyszerre, követelve a rengeteg ellopott pénz visszaadását a népnek. 
Szerintem meg lehet csinálni. És ez az az út, amibe simán belerogyhat a fidesz. Mert ezek a hangok rengeteg fideszeshez is elérnek, és azonosulni is tudnak vele, mert az ő gyerekeik oktatásáról van szó, az ő egészségügyi el nem látottságukról van szó, őket is érinti a brutális infláció, stb., és ezek a tüntetések ott lesznek helyben, nem a várkert bazár előtt fognak pár százan szúrós szemmel nézni.
signal2
signal2 2024. 05. 06. 07:17
Előzmény: #3151  Istvan78
#3154
Egyelőre az sem látszik, hogy MP egymaga bárhogy meg tudná dönteni Orbánt. 90%-os valószínűséget adok annak most, hogy választási egyezséget kell kötnie, és sajno elsősorban a DK-val. Akkor beszéljünk arról, hogy nem érdekel mindekt, hogy a rendszer ellen küzdő rendes emberek sorsa nem érdekel mindekt, ha a Tisza támogatottsága beérte a fideszt. Amikorra ez így lesz, akkor egyrészt azonnal rá fogok én is szavazni, másrészt addigra kialakul a Tisza szervezete, többszáz jelöltjéről tudni fogjuk, hogy kicsoda. Tehát arról is lesz valami elképzelésünk, hogy mit és hogyan fog csinálni, ha hatalomra kerül. No meg akkor már nemcsak a megnyerő MP fog nyilatkozni a Tisza részéről, hanem a nála vélhetően gyengébb tagok is. Eddig is azért nem váltottuk le Orbánt, mert a megvezetett fidesz-tábor mellett az ellenzékiek egy része finnyás volt, és önérzetességből nem szavazott egy olyan tömbbre, amelyben benne van ez vagy az vagy amaz. 
Szóval: amíg nem látzsik egyértelműen, hogy komoly esélye van a Tiszának (amely eddig azért népszerű, mert van 1 szem ember, aki jól beszél), addig egyáltalán nem érdemes kidobni azokat, akikre lehet számítani.
Ha pedig hatalomra kerül a Tisza, akkor sem mindegy, hogy kikkel, mit és hogyan csinál. Nagyon oda kell figyelni, mert ezernyi helyen fogni fogja a hatalmat a fidesz, ha veszít. Telejsen tapasztalatlan emberekkel, nem edzett emberekkel pillanatok alatt elbuknak, vagy akár kitör egy polgárháború (ezt is belelátom a pakliba, sajnos).
Szóval ez a "nem érdekel senki és semmi, felteszek mindent egy üres lapra" hozzáállás egyelőre nem aktuális, és még akkor is veszélyes lesz, amikor aktuálissá válik. 
Egyelőre a táblán kell tartani azokat, akikre lehet számítani a küzdelemben. 
Mondjuk te is tudod, meg én is, hogy az Orán- meg Gyurcsány-hívőkenk ezt hiába magyarázzuk (a taktikai szavazást), ő csukott szemmel leszavaznak a kedvencükre. Ezzel pedig számolni kell.
Törölt felhasználó 2024. 05. 06. 07:05
Előzmény: #3149  Istvan78
#3153
Kegyetlen vagy!:)
Yellenke 2024. 05. 06. 01:32
Előzmény: #3130  bikkmakk
#3152
Több volt a Debrecenbe utaztatott!!!!
Ingyen buli volt.
Istvan78 2024. 05. 05. 23:55
Előzmény: #3150  signal2
#3151
Egyelőre az a legfontosabb, hogy valahogy megbukjon az Orbán rendszer, ehhez legyen elég választó, s ehhez Magyar adja a legnagyobb reményt. Úgy látom, Te mint egy szorgalmas, lelkiismeretes momentumos ember, aki sokat dolgozott az ellenzék soraiban, belaragadtál egy ilyen helyzetben lévő ember nézőpontjába. Nem lehetünk maximalisták és kötözködhetünk, hogy ez se jó, meg az se. A 14 év után egy a lényeg, valahogy megdönteni Orbánt.
signal2
signal2 2024. 05. 05. 23:42
Előzmény: #3149  Istvan78
#3150
Az a gond, hogy annak a valószínűsége, hogy a Tiszában átlagban náluk jobb meberek lesznek, elég alacsony. Megismétlem: akiben van annyi kurázsi, hogy a mai rendszerben közszereplésre vállalkozzon, azoknak a nagy része már megtette valamilyen formában. Semmi értelmét nem látom annak, hogy elpazaroljuk azokat, akik eddig is komolyan gondolták az Orbán-rendszer megdöntését, és bele tették az energiát, vállalták a nyilvános támadásokat. Az miért is lenne jó? 
A tisza eddig egyébként egy one-man show. Majd feltölődik Kunhalmikkal, Fegyőrökkel, Hajnalmikikkel. 
Istvan78 2024. 05. 05. 23:16
Előzmény: #3148  Törölt felhasználó
#3149
Nem igazán érdekel az ő sorsuk...
Törölt felhasználó 2024. 05. 05. 23:09
Előzmény: #3147  Istvan78
#3148
Jó-Jó, de mi lesz Kunhalmival, Csehkatkával, HajnalMikivel, Fegyőrrel, Gréczyvel, Ungárral, stb?
Istvan78 2024. 05. 05. 22:41
#3147

Debreceni gyűlés..."Árad a Tisza!":)
Sok jóarcú ember, lelkesek, reménykedők. Vannak itt fideszesek is, akik remélik, hogy egy normális, tiszta, fiatal, lendületes Fidesz jött el Magyarral. Vannak itt ellenzékiek, akik remélik, hogy Magyar segít megdönteni az Orbán rendszert. Nagyon örülnék, ha egy nagy összefogás jönne össze az országban és mindenki meglátná a lényeget: ezt a rendszert meg kell buktatni, minden mással ráér foglalkozni utána is. Egy normális országban egyik pártnak se tragédia, ha ideológiailag egy másik oldalon lévő párt vezeti éppen az országot. Ha a teljesítménye nem lesz jó annak a kormánynak vagy a világ változásai egy más ideológiájú pártot kívánnak, akkor cserélődés van és ez így van jól.
Zanza2 2024. 05. 05. 22:12
Előzmény: #3145  Törölt felhasználó
#3146
Érdekes.
Nekem apám mondta a 89-es újratemetés után, hogy szerinte meghatározó személyisége lesz a közeljövő magyar történelmének, de nem árulta el, milyen irányban gondolja, én meg nem firtattam,  lázadó ifjoncként nem igazán érdekelt az öreg véleménye.
Törölt felhasználó 2024. 05. 05. 21:59
Előzmény: #3144  Zanza2
#3145
Nem fog rajta az idő:)))
Egyre jobban imádom.
Volt egy 1910-ben született rokon, még emlékszem gyermekkoromból, azt mondta a rendszerváltás után: milyen helyes ez a cigányfiú, rá fogok szavazni. 
Akkor még ezt kilehetett mondani.
Zanza2 2024. 05. 05. 21:40
Előzmény: #3143  Törölt felhasználó
#3144
Az idő valóban sok mindent megszépít....
Na de a vajdát???
Törölt felhasználó 2024. 05. 05. 20:51
Előzmény: #3134  Zanza2
#3143
Na igen, és amiket még kihagytál, mert sosem lehet mindent felsorolni egy kommentben. 
Furcsa dolgok vannak, megszépíti az idő. 
Schmidt
Schmidt 2024. 05. 05. 20:28
#3142
badsector1
badsector1 2024. 05. 05. 20:02
Előzmény: #3135  Sehmet
#3141
szerintem meg hülyeség ilyen babonában hinni. :))

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek