Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bronz 2022. 10. 15. 10:05
Előzmény: #180979  Törölt felhasználó
#180980
Nem, itt arról van szó, hogy a FELELŐTLEN hülyéket, akik ész nélkül ugrottak bele megint a hitelekbe, megint megmentik.
Ez az ország menthetetlen.
Itt még mindig a demokratáknak álcázott kommunistákra van igény évtizedek óta és ez nem fog változni, köszönhetően az elmúlt 3 évtized politikusainak. Ez az ország menthetetlen.
Törölt felhasználó 2022. 10. 15. 09:58
#180979
Nagyon sok itt a károgó aki kimaradt a lakáspiaci emelkedésből és várja a potyát a sok tönkre ment családot az elárverezendő lakásokat és az olcsó lakásokat.
Hát van egy rossz hírem úgy néz ki kormányunk mindenkit megment nem engedi,  a kiterjesztett kamatstoppal a következő bajban leendő kört se az út szélén.
Ez költséges a gazdaságnak de erkölcsileg jó is  és az ingatlan befektetőknek is jó nem lesz mégse akkora ingatlan ár vissza esés de még lehet érték növekedéssel számolhatunk a következő években is.
A játék költséges és veszélyes , de az elmaradt 1 éve már meg nem kapott EU-s támogatás ha januártól befolyik és hirtelen rászakad a gazdaságra azt mondom jól sáfárkodtak , mert lesz pénz jövőre is. 
Akkor van gond ha nem jönne az a pénz még akkor sem.  Az hogy ezt meddig tudja tartani kormány , hogy rezsi stop al üzemanyag stop al  hitel kamat stop al védi a lakosságot nem tudom, Még fél vagy 1 évig biztosan.  De lehet tovább nem is kell szerintem a döntés hozók is ezzel számolnak. Mert ha jön az EU pénz ha Amcsi megcsuklik ( közel vannak már hozzá )  akkor jövő nyárra csökkenhet az infla és csökkenhetnek kint is a kamatok akkor pedig minden szépen kisüt .A kormány jelenleg a  veszteségeket tompítja a lakosság számára ezt a válságot minél kevésbé érezzék meg a családok  ezekkel az intézkedésekkel és ez jó gondoskodik a társadalomról válságba a hatásokat tompítani kell csak egyre szorultabb helyzetbe vagyunk..
Remélem sikerül a terv a tompítással és nagy veszteségeket el tudjuk kerülni az elkövetkezendő  fél vagy 1 évben és utána kisüt újra a nap.. reméljük  a háború sem tarthat örökké jövő tavasz nyárra csak vége lesz már .. 
bronz 2022. 10. 15. 09:49
Előzmény: #180965  tihamer
#180978
Hát, igen.
Ugyanolyan kommunista bagázs lett, mint amiből elege lett az embereknek 2010-ben.
Aki próbál félre tenni, azt kizsigerelik, a hülyéket, akik ész nélkül ugrottak a hitelbe, újra és újra megmentik.
Én még váltok a hétvégén, mert a kamatstoptól nem lefelé fog menni az EUR/HUF.
wantuu 2022. 10. 15. 09:46
Előzmény: #180958  Törölt felhasználó
#180977
Budapesten tonnaszám vannak ilyenek, a 100M nem egy palota, csupán egy nagyobb, régi családi ház. Én nem vagyok meglepődve, hogy sokuknak a havi +100e kiadás nagy probléma. Szerintem sokan már régóta csúsznak lefele a középosztály alja felé, de amíg nem volt muszáj, a házat nem adták el.
Törölt felhasználó 2022. 10. 15. 09:39
#180976
csak minyuszolnak allandoan 
meg a cseszegetes
na ezt unom 
jo'van
akkor elvonulok
udv.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 10. 15. 09:11
Előzmény: #180973  Evehid
#180975
Ezt csak azért írtam, mert ez a döntés tulajdonképpen már nem oszt nem szoroz.
mpagnes 2022. 10. 15. 09:04
Előzmény: #180971  J0hnnyEnglish
#180974
Az infla ellen tulajdonképpen 2 dolog van.
Kamat és adóemelés. A pénzt így lehet kivonni.
Evehid
Evehid 2022. 10. 15. 09:02
Előzmény: #180969  J0hnnyEnglish
#180973
Persze, úgy rohadvány az egész mentalitás, ahogy van. Spec. a benzinbuliban majdnem outsiderek vagyunk, csak a cégben van autó, és az egyik alkalmazotté. :-D A tömköznél jól működik a tömbösítés: éves bérletek/kedvezménykártyák, a gyerekeknek a nekik járó kedvezmény, nemzetközi jegyet meg lehetőleg a DB-től vesszük. De azt elismerem, ez egy alter életforma. Viszont rengeteg a tohonya ember, akinek úgy van autója, h. nem engedheti meg magának, de sötét/lusta a belátásához. (Mo-i távok, tudom, Amerikában ez nem így működik.)
mpagnes 2022. 10. 15. 08:59
Előzmény: #180967  J0hnnyEnglish
#180972
Csak hát a stop pont nem viszi le az inflát.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 10. 15. 08:53
Előzmény: #180970  Pistike12
#180971
Bármennyire furcsa azért elég szűk a kör. Rádásul az új hiteleknél beárazódik. Inflációs érveléseddel emiatt nem értek egyet, ettől függetlenül igazságtalan.
Pistike12 2022. 10. 15. 08:49
Előzmény: #180967  J0hnnyEnglish
#180970
Hogy szoritod le az inflat ha bestopolod a kamatot amit megemelsz? 
Ne beszeljunk mar felre. A kamatemeles elveszi a penzt az emberektol igy kevesebb penzbol kevesebb termeket tudnak venni igy csokkenhetnek az arak a kisebb kereslet miatt. Emiatt csokenne az infla. Erre reggel felemelik a kqmatot este meg megallitjak:) ez erdoganos
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 10. 15. 08:45
Előzmény: #180968  Evehid
#180969
Az egész úgy ahogy van igazságtalan, most erre mit mondjak, te csak prémium üzemanyagot tankolsz magánszemélykén? 
Evehid
Evehid 2022. 10. 15. 08:35
Előzmény: #180950  Törölt felhasználó
#180968
Erre mi ezt szóljuk: mindent elkövetünk innentől azért, hogy a lehető legkevesebbet fizessük a közösbe (kifejezetten sokat fizetünk, a tevékenység nem szürkezónás). Mindent kivon(t)unk forintból, amit lehet, amikor/amilyen gyorsan csak lehet, és mihelyst eléri azt a mértéket, megy ki az országból. Mindent (sportruházatot, értékesebb/jobb kozmetikumot, könnyen rendelhető műszaki cikket, etc.) külföldön ill. külföldről veszünk mostantól. Idáig a belföldi garanciás szarakodásnak volt visszatartó ereje, ennyi volt. Irány Parndorf. Eddig is volt, h. utazáson vettünk ezt-azt, de nem ezért mentünk. Az alap már, hogy mely bolthálózatokat, szálláshelyeket kerüljük. Van olyan, ahova több éve be se tettem a lábam helyben, mert látom a face-en, v. konkrétan tudom a tulaj irányultságát, innentől az egyébként nem rossz termékei is off. Évtizedes távlatban szoktunk jótékony célra áldozni rendszeresen. Eddig a döntő az adott cél volt. Ma: adománykérőtől első kérdés: kire szavaztál. Igen, akkor igyi na huj. Állatjólét a kivétel, a kutyu nem tehet róla, ha hulladék a telep üzemeltetője. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 10. 15. 08:35
Előzmény: #180960  scs1980
#180967
Tulajdonképpen óriási változás nem történt, ezek is buboros hitelek. A kamatstop még mindig egészségesebb, mint a törlesztési stop, vagy az ársapkák. Egynek örülök, hogy tudatosult az inflát minden áron le kell szorítani.
Törölt felhasználó 2022. 10. 15. 08:24
Előzmény: #180960  scs1980
#180966
a tudatos-ovatos hangyak agyverzest kapnak ettlo a hirtol a tucskok meg jot rohognek
tihamer
tihamer 2022. 10. 15. 08:24
Előzmény: #180950  Törölt felhasználó
#180965
"Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
A mostani rendelet azonban lényeges változást hoz a támogatotti körben: a piaci kamatozású (nem kamattámogatott) 3 és 5 éves kamatperiódusú jelzáloghitellel rendelkező adósoknak is támogatást kínál ezzel a módosítással. Ezen kívül vannak még a 10, 15 éves vagy a mindvégig fix kamatozású jelzáloghitelek, de őket nem érinti a mostani könnyítés.
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Hát gyerekek erről már csak ez jut eszembe, mivel anno énekeltük párszor:
"Föl, föl, ti rabjai a földnek,  
  Föl, föl, te éhes proletár!
    A gyôzelem napjai jönnek,
    Rabszolgaságodnak vége már.
    A múltat végképp eltörölni
    Rabszolga-had indulj velünk!
    A föld fog sarkából kidôlni,
    Semmik vagyunk, s minden leszünk!2. ||: Ez a harc lesz a végsô,
    Csak összefogni hát,
    És nemzetközivé lesz
    Holnapra a világ. :||
Le vagyok döbbenve, én nem erre a baloldali pártra szavaztam.
FIKOSZ 
Fiatal
Kommunisták
Szövetsége
 
Törölt felhasználó 2022. 10. 15. 08:13
Előzmény: #180954  slash
#180964
ezert irtam be ide nemrreg anti-covid hatast tippelek, lakasbol nagy oreg hazba a zoldbe helyett lesz a kisebb korszerubb lakasba vissza a hazakbol
Törölt felhasználó 2022. 10. 15. 08:08
#180963
tovabblephetnetek mar az eletvezetesi tanacsokon
Pistike12 2022. 10. 15. 07:55
Előzmény: #180960  scs1980
#180962
Egesz erdekes hogy emelik a kamatot azert hogy fekezze a, gazdasagot de hogy stoppiljak a kamatot igy nem fekezodikba gazdasag:) ravasz:) ez jut eszembe:
Pelikán: Azért van egy kis rossz érzésem. Miért kell ekkora felhajtást csinálni? Mégiscsak becsaptuk az embereket.
Virág elvtárs: Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A kutatókat? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse esznek se narancsot, se citromot, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Ühüm, azoknak alaposan túljártunk az eszén. Nem szeretnék most a helyükben lenni! 
mpagnes 2022. 10. 15. 07:49
Előzmény: #180957  Benzedrine
#180961
Ja hát Kádár már tanulhatna a mai vezetéstől.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek