Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:36
Előzmény: #11213  BPartner
#11220
azok mennek oda, akik nem tudnak venni a XII. II. I. jó részein
most már ott tartunk, hogy lassan drágább mint ezek az említett városrészek
csak ugye teljesen más a környezet a lakótelepek közelsége miatt
de mindenkinek az tetszik amit csak akar

én a XI. kerületben legfeljebb a Sashegyet, Gellérthegyet preferálnám
exmnbs1 2016. 12. 01. 13:35
Előzmény: #11215  Törölt felhasználó
#11219
De olyan is van hogy ele gipszkarkonoznak, azert nem latja a vevő
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:34
Előzmény: #11214  because
#11218
az én tapasztalatom ez
a piros egy példa volt, egyébként egy sima rendszer tud 4 színt a fehér mellett

még egy professzornak is tetszhet nem kell prolizni, ízlésesen megcsinálva látványos és kellemes hangulatfényeket lehet kihozni

feldobja a lakást
nem karácsonyfaégőkről beszélek

ps. voltam olyan lakásban, ahol a fürdőben a fugák között volt hajszálvékony ledcsík, megint csak azt mondom, lehet, hogy vásárinak tűnik olvasva, de élőben extra a látvány - és nem kötelező bekapcsolni
exmnbs1 2016. 12. 01. 13:33
Előzmény: #11215  Törölt felhasználó
#11217
Nem reped tovább azaz festés utan van egy rövid idő mikor nem jönnek elo
Helyből sok a belestestes födém, azoknál altalalos
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 13:30
Előzmény: #11214  because
#11216
:DDD
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:30
Előzmény: #11212  exmnbs1
#11215
arra gondolok, hogy a ház rendben van tartva

persze, ezek mostanában érik el az 50 éves kort, amikor el kell kezdeni keményen rákölteni az állagmegóvásra ez igaz

a repedés is érdekes Alvinci, Lévay, Rókushegyi, Ribáry nem láttam repedést, illetve egyet igen, de az is 20 éve volt és nem repedt tovább megállt a dolog

mondjuk tiszta agyag - szikla kombó az egész emelkedik télen, süllyed nyáron
because 2016. 12. 01. 13:28
Előzmény: #11206  Törölt felhasználó
#11214
elég vékony lehet az az ingatlanvásárlói réteg, akinek a plafon körül futó piros ledvilágítástól tátva marad a szája....
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 13:28
Előzmény: #11208  jocinet
#11213
A 11. kerület egy külön világ, nagyon erős a lakáspiac a budai oldalon a legerősebb.

Sasad drága, indokoltan vagy indokolatlanul, ezt mindenki maga dönti el. Az árak egymást húzzák felfelé az egész városban.

Amúgy az Beregszász út környéke hangulatos része a városnak. Jártam arra egy párszor idén. Ha pedig új vagy használt a kérdés. Ez mindig attól függ, melyik mit tud összeségében. Hülyén hangzik, de jobb néha listát készíteni, mert leírva (akár gépen egy táblázatban) jobban kiderülhetnek a különbségek, mint csak úgy fejben. Apróságokon is múlhat, hogy melyik a nyerő.
exmnbs1 2016. 12. 01. 13:26
Előzmény: #11209  Törölt felhasználó
#11212
Rendben?
Erős túlzás
Hera fűtéses cserepkalyhak néhol, Konvektorok
Kinek ilyen kinek olyan uj ablaka, befalazott lodzsak, különböző érkelyracsok, mindez homlokzati sérülésekkel
Ehhez jönnek a repedések
exmnbs1 2016. 12. 01. 13:17
Előzmény: #11207  BPartner
#11211
Sajnos igazad van
Lomtalanításkor olyan ócska cuccok jelennek meg hogy az ember amuldozhat
Olyan lábas gaztűzhelyt lehet hirdetésben látni, es lakasbelsőket, ami 50 eve volt
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 13:15
Előzmény: #11206  Törölt felhasználó
#11210
A szakértelem az folyamatos képzést, tanulást jelent, amiért az adott szakember, legyen az villanyszerelő, víz- és gázvezeték szerelő, festő, burkoló nem ijed meg a feladattól. Arról már nem is beszélve, hogy akkor és azt csinálja, amit kell neki. Ne adj isten felelősségteljesen dolgozik, így nem kell tőle félteni a drágább anyagokat és szerelvényeket sem.

A lakásfelújítás egy nagyon érdekes dolog, azt is ezer féle képpen lehet csinálni. A végén kinek mitől marad tátva a szája és mitől nem, az már viszont nagyon szubjektív.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:13
Előzmény: #11207  BPartner
#11209
Én rézmálról, vérhalomról, törökvészről beszéltem
a kockaházak renden vannak tartva, a régi villák közül vannak lepusztultak + a sokemeletesek de azokból nagyon kevés van

ez a rész 30 éve még alig volt beépítve, ha ismered, tudod

jocinet 2016. 12. 01. 13:10
Előzmény: #11174  BPartner
#11208
Ismered Sasad Törökbálinti úthoz közelebbi részeit?
Szerinted ott a lakásárak a most a Rodostó utcában épülő újak áraihoz fognak igazodni (a két év múlva elkészülő új 4 szobás lakások jelenleg 700e Ft/nm-be kerülnek), vagy már Sasadon is indokolt a mostani 750e Ft-os négyzetméterár egy 20 éves déli tájolású kilátás nélküli, de csendes, egy szintben lévő lakásért?
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 13:01
Előzmény: #11197  Törölt felhasználó
#11207
A 2. kerületet elég jól ismerem, maradjunk annyiban. Kár lenne arról beszélni, hogy mennyire rossz minőségű társasházak vannak itt is, mint általában a városban máshol. A városrész nevétől nem függ a társasház életminősége sajnos. Nyomor és szegénység, igénytelenség minden utcában van. Itt az egyik leglátványosabb a két véglet is, amikor utcán belül az életszínvonal fényévekre van egymástól.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:00
Előzmény: #11202  BPartner
#11206
nézd
nem vagyok sem szakértő sem guru de az utóbbi években elég sok lakást felújítottam és eladtam
tényleg mindegyiket megköszönte a vevő, azóta is kapcsolatban vagyunk, próbálnak megkérni, hogy csináljam meg rokonnak, ismerősnek a felújítást
tudom mennyibe kerül

persze: az igazi luxust a márka jelenti, de minek 25 ezer eurós zuhanykabint tenni egy 70 milliós lakásba? senki nem fizeti meg.

a "mi" luxus színvonalunkról beszéltem

100 ezerért látszólag luxust - mondjuk úgy, nagyon jól kinéző és 10 évig szinten tartható felújítást lehet csinálni, amitől egy átlag ember eltátja a száját,szerintem te is

jó helyekre rakott, ízléses kőburkolatok a nappaliban, sok gipszkarton, ami filléres de látványos, jól elhelyezett világítás ami szintén nem nagy tétel de rettenet jól tud kinézni, extra szaniterek minimál design-al és kis szinteltolás, meg két oszlop
elektromos redőny távirányítóval, telefonnal ami a lámpákat is szabályozza (ok, ez egy plusz milliós történet de megéri eladáskor)

bejön az esti bejárásra a vevő, leülünk hanyagul előveszed a távirányítót leengeded a redőnyt, és benyomod a piros ledvilágítást a plafon körül. vásári, de hatásos:)

ez belsőépítészet nem csoda

a szakértelem: lemeózzuk a villanyszerelőt, a gázszerelőt nem?
mire gondolsz?

BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 12:55
Előzmény: #11203  DAXHU
#11205
Teljesen reális árat mondtak. Viszont lehet egy jobb hűtő/fűtő klímarendszerrel jobban jártatok volna, mint a sima villanyfűtéssel.
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 12:51
Előzmény: #11201  exmnbs1
#11204
Ezért írtam, hogy a házon és a környezetén ez látszódni fog. Olyan ritkán van, hogy a ház tökéletes kívül belül, a kert csodaszép, de nemfizető lakok lakják és béna a közösképviselő.
DAXHU 2016. 12. 01. 12:48
Előzmény: #11200  Törölt felhasználó
#11203
Igen lehet, hogy ennyi volt, de a miénk első emeleti és van felett két emelet. Ennyit mondtak, ezért nem vállaltuk.
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 12:48
Előzmény: #11193  Törölt felhasználó
#11202
Érdekes dolog, amit mondasz. Amikor az ember újraépít egy használt lakást és minden értelemben egy új lakás születik, az nem olcsó mulatság. Persze ki lehet belőle spórolni az anyagot, meg a szaktudást is, aki azt be tudja építeni úgy, ahogy azt kell. A lakásfelújítást átgondolva, kulcsrakészen, minden a helyén, csak és kizárólag a bútorok és a dekor hiányzik, ott a 200e Ft/nm egy jó minőség, új fűtéssel, kábelezéssel, praktikusa konyhával és fürdővel, megfelelő megvilágítással és enteriőrrel, nem lesz abban semmi luxus. Az valahol ott kezdődik, amikor a design túlmutat a funkción. Pl. lámpák, szaniterek, csapok, kapcsolok és konnektorok, spéci konyhabútor és gépek, speciális okosotthon a hűtés és fűtés rendszertől, a szellőztetésen át, a nyílászárókig és az árnyékolástechnikáig.

Nálunk tudom, hogy szinte minden a spórolásról szól és "jól lesz az így meg úgy is". Szóban sokkal több a luxus, mint a valóságban.
exmnbs1 2016. 12. 01. 12:45
Előzmény: #11194  BPartner
#11201
Kockaházban idősebb tulajok is vannak
Simán van amelyik nem fizet, nem akar felújítani, mert készül el pl azert.

Nézd meg a közös képviselőt is, nem mind szeret melozni, ígérget helyette, lebeszéli a lakókat hogy nem éri meg becsomagoltatni stb

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek