Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:45
Előzmény: #11191  DAXHU
#11200
gáz utolsó emeleten:

kémény engedélyekkel 200 e (alumínium)
kazán: 280 e vagy turbó 140 e
munkadíj: 150 e
4 radiátor: 100 e
engedélyek, terv, csövek kb 150 e

mi ebben 1,5 millió?
nekem ennyi volt legutóbb (fél éve)
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:42
Előzmény: #11196  jocinet
#11199
szerintem nézd meg amiket linkelte, ha egyáltalán megvannak még

mind a két példából egy-egy lakás, hátha beleszeretsz valamelyikbe:)

pl. tavaly volt az érmellékiben ami igen jó hely egy gyönyörű villaházban egy dupla lakás, toronyszobával :)
sajnos lemaradtam róla, 120 nm 62 millióért ment el 80 körül kezdték hirdetni
panorámával

na, annak a háznak van olyan fa lépcsőháza, mint a parancsolat
imádnivaló az egész

sajnáltam is
exmnbs1 2016. 12. 01. 12:40
Előzmény: #11191  DAXHU
#11198
Szerintem a duplaja
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:39
Előzmény: #11194  BPartner
#11197
az említett részen mutass nekem elhanyagolt kockaházat

a szigetelés persze néha mókás, amikor a legvékonyabbat választják ebbe én is belefutottam, pl. a teraszt nem szigetelték, remek hőhíd lesz, de nem értették meg

a kocsibeálló viszont valóban probléma, 70-80 milliót kérnek de nincs garázs, vagy túl keskeny (régi ugye) a kertbe pedig akkor állhatsz be ha kihalt előtte valaki...
ezt vagy elfogadod vagy veszel tényleg egy újat aránytalanul drágábban
jocinet 2016. 12. 01. 12:37
Előzmény: #11191  DAXHU
#11196
Infrás elektromos, vagy sima elektromos?
Elektromost csak durván jól szigetelt kis alapterületű lakásba mernék beletenni.
Ezek 100 nm-es szigeteletlen lakások, szerintem ekkora méretnél szigeteletlen lakásba az elektromos fűtés nem opció.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:37
Előzmény: #11192  jocinet
#11195
azokkal viszont sokszor van vizesedési probléma
+ ne feledd a bauxitbetont (erről van lista a neten)
+ azok azért 50 évvel öregebbek, az összes strang ésszerűtlen stb. a kockákban ezeket nagyon könnyű cserélni + a 20-30-40-es években a kémények is problémásak

szép egy régi villa mondjuk, nagyvonalú lakásokkal, de arra tényleg nagyon sokat kell költeni és bele kell szeretni a feelingbe
nekem mondjuk tetszik, de még nem láttam ésszerű elosztásút mai szemmel pedig néztem jó párat
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 12:36
Előzmény: #11185  jocinet
#11194
Ezeknél a kockaházaknál is vannak különbségek. Ha már túl vannak a külső szigetelésen beleértve a lapostetőt is, akkor azért klasszisokkal jobb a helyzet. Így is lehet silány a ház új szigetelése. Hőhidak, páralecsapódás és persze penészes falak fűtési időszakban.

Ott a kert is, ami egyik háznál szépen gondozott, rendezett, a másiknál elhanyagolt. Ez már a lakóközösségre utal. Minél rendezettebb egy ház, annál inkább érdemes benne lakást venni.

Végül pedig a parkolás és tárolás kérdése is fontos lehet. Vannak házak, ahol ez szépen megoldott (na fűtött kocsilejárókról nem beszélhetünk), máshol meg nem. Sok-sok részlet, amire oda kell figyelni és lehet válogatni közöttük.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:34
Előzmény: #11188  BPartner
#11193
hány lakást újítottál fel?

ne viccelj 200 ezer :)))))

annyiból hiper luxus lakást csinálok olyat, amitől összeesel ha bemész :)

viszont, ha ezt el tudod sütni, akkor működjünk együtt, 120 nm-en csinálunk 10 millió nettó profitot

jocinet 2016. 12. 01. 12:34
Előzmény: #11186  Törölt felhasználó
#11192
A 20-as években épült házakba is beletették vajon az anyagot?
DAXHU 2016. 12. 01. 12:29
Előzmény: #11190  exmnbs1
#11191
De. 52 m2 és D-DNY a tájolás. Meglátjuk mennyivel jobb vagy rosszabb. Így kb 300 ezer volt, a gáz lett volna 1,5 m.
exmnbs1 2016. 12. 01. 12:24
Előzmény: #11189  DAXHU
#11190
Elektromos?
Akkor nem magatoknak keszult
DAXHU 2016. 12. 01. 12:13
Előzmény: #11188  BPartner
#11189
Most újítottunk fel egy lakást. Kb 70 ezer ft/nm úgy, hogy minden új (villany, ablakok, összes ajtó stb). Gáz helyett elektromos fűtés, mert így olcsóbb volt.Konyha nélkül és átlagos anyagokból (csempe 4-5 ezer pl). Az alapanyagot mi vettük és vittük a helyszínre.
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 12:04
Előzmény: #11187  Törölt felhasználó
#11188
100e Ft/nm volt 10 éve is egy komolyabb és minősegi felújítás (anyag+munkadíj és egyéb díjak). Ma ez inkább 200e Ft. Ebben új konyha és fürdő is benne van.

A belinkelt lakásról egy 15 milliós projekt jutott eszembe azonnal.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 11:41
Előzmény: #11185  jocinet
#11187
felújítás: most tényleg probléma mert elszemtelenedtek a munkások

2 éve 6x nm-t megcsináltattam 2,5 mkörül teljes fűtéssel, kéménnyel,burkolatok, vízcsövek, ledlámpák süllyesztve stb. (ablakcsere, áram nem kellett)
1 évvel később ez közel a duplája volt ugyanazzal a brigáddal
most gondolom 7 mill lenne egy komplett lakásra vetítve (6x nm) és ez nem luxus

szóval a 120 nn felújítása szerintem 10 m alatt megoldhatatlan jelenleg

a kémény nem probléma, a gépészet sem, mindnent meg lehet csinálni

amit javasolnék: BRIGÁDVEZETŐ (vagy bonyolító) vele szerződés mikor mi készül el KÖTBÉRREL + a részmunkákon jelenj meg meglepetésszerűen + az alapanyagot TE vedd meg
egy jó szervező, aki összeszedi az embereket megéri azt a pár százezer forintot amibe kerül
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 11:34
Előzmény: #11185  jocinet
#11186
azért itt a hegyen (rézmál, törökvész, vérhalom) a házak rendben vannak
én még nem találkoztam vizessel
most a 60-70-80-as években épültekről beszélek
ok, ezek elavult házak, de mivel 99 százalékban kalálkában épültek a tulajdonosok maguk csinálták és figyeltek rá
egyedül az alapanyag hulladék főleg a cement volt az, ezt minden építész tudja
de pl. szinte mindig duplán rakták a tömör téglát még a válaszfalakban is

tetőt szigetelés mindig megvan, most már egyre több helyen a falakat is megcsinálják

ami vacak marad az általában a lépcsőház

szerintem nyugodtan meg lehet venni bármelyiket, amiket belinkeltem alku után
igaz, soha nem lesz olyan mint egy új, modern ház, de ha a 120 nm teljesen felújítva kijön 2/3 árból ami itt már simán 30-40 millió megtakarítás, akkor bőven megérheti

arról nem is beszélve, hogy mivel itt alig van üres telek sokkal de sokkal szebb lehet a fekvése a régi lakásnak

írtam: a lévayban 560e-ért vettem a full panorámával, jó, alkalmi vétel volt, de van ilyen
ezt a kilátást nem nagyon tudod új lakással megismételni
a ribáry semvolt sokkal drágább hasonló panorámával (parlament nélkül)

itt mindig az a baj, hogy a kockaházban lévő lakást megpróbálják 800e-ért eladni ami nevetséges
panorámával együtt 600-650e ha fel van újítva 700-750e a reális ár HA az tényleg panoráma a városra és nem a hegyre
jocinet 2016. 12. 01. 10:21
Előzmény: #11181  Törölt felhasználó
#11185
Akarnék én régit is, ha ismernék olyan felújító csapatot (burkolatokra és gépészetre is), akikre rá merném bízni a felújítást, de nem ismerek.
A másik gondom, hogy egyáltalán nem ismerem ezeket a régi házakat és nem szeretnék belefutni mondjuk egy vizes házba, mert úgy tudom akkoriban a vízszigetelés még gyerekcipőben járt és utólag vízet szigetelni horribilis pénz lehet és még egészségtelen is ilyenben élni.
A hely tényleg első osztályú, köszi a tippeket, átgondolom.
Te mit szoktál ezeken felújítani? Burkolatok, villanyvezetékek, fűtés, ablakok, tető? Mik a tapasztalataid, mihez kellhet még hozzányúlni ilyen házakban? A kéményeket ilyen házakban lehet könnyen béleltetni?
A másik gond leromlott házaknál, hogy gondolom azért leromlott, mert a többi társasháztulajdonos nem akar költeni rá és emiatt hiába akarok én csinálni valamit, nem tudom végigvinni a felújításokat mondjuk a tetőn, ami közös tulajdon.
DAXHU 2016. 12. 01. 08:36
Előzmény: #11183  BPartner
#11184
3 éve lakunk a Hollósyban. Tömegközlekedés nagyon jó, nyáron zöld. A kis utcák csendesek. A belinkelt lakás szerintem drága ennyiért. Talán 75 m körül max.
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 08:24
Előzmény: #11177  jocinet
#11183
1 milliós nm ár alatt nem hiszem, hogy a Németvölgy kellemes kis utcáiban lehet majd kapni új lakást kis társasházakban az elkövetkező években.

Egyébként meg érdemes mindent megnézni személyesen és ajánlatot tenni. Az eladók is tisztában vannak azzal, hogy túlárazzák a lakásaikat. Budapesten a 20-30 %-os felár a kezdetekben teljesen általános. Nem mai jelenség, hanem csak ösztönösen így működik a lakáspiac.
BPartner
BPartner 2016. 12. 01. 08:17
Előzmény: #11179  Törölt felhasználó
#11182
5-10 éve épült liftes házakban garázsos 90 nm feletti lakások árai 60 millió körül mozognak a városban. Itt a helynek van egy 10-15 milliós felára.
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 22:36
Előzmény: #11180  Törölt felhasználó
#11181
ennek is megy le az ára

link

vagy csak újat akarnál?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek