Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:40
Törölt hozzászólás
#88960
infin 2020. 09. 11. 18:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#88959
Ok hát azt csak te tudod, hogy miért vörös posztó neked. Ezt más helyetted nem fogja kitalálni. Úgy értem, ha van más is ami hasonlóan jó biznisz, de nem vörös posztó számodra, akkor valami személyes oka csak van annak, hogy csak a bérbeadási tevékenységet utálod : P
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:36
Törölt hozzászólás
#88958
infin 2020. 09. 11. 18:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#88957
Ha nem személyes, akkor esetleg használj kevésbé durva kifejezést a bérbeadókra. Ez segíteni fog az általad is preferált békesség megőrzésében is. Én személyesen biztos h elhatárolódom az olyan stílustól és hozzáállástól.
UI: A bérbeadó nagyon nem egyenlő spekulánssal
Portfoliooo 2020. 09. 11. 18:34
Előzmény: #88953  Beryl
#88956
Elirtam, muveles aloli kivonast akartam irni. Ha ez mar valoban megtortent, ahogy irod es iratokkal is igazolni tudod, akkor csupan, hivatalbol javitaniuk kell a tulajdoni lapot. Igy latatlanban ennyit tudok nyilatkozni.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:29
Előzmény: #88954  ncseed!
#88955
Elég sokféleképpen igyekeztem elmondani már, hogy a tisztán statisztikai, múltbeli események egy szeletének kiragadásán alapuló teóriáiddal miért nem tudok azonosulni, lapozhatunk.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 11. 18:22
Előzmény: #88944  Törölt felhasználó
#88954
ha nem hiányozna akkor ne kívánjatok lakásárESÉST. Ha kívánjátok akkor ne mondjátok hogy nem hiányozna....
Beryl 2020. 09. 11. 18:22
Előzmény: #88948  Portfoliooo
#88953
Koszonom a valaszodat. Igen, keresek helyi ugyvedet.
Csak azt nem ertem: miert minositenek at, ezt milyen rendelet alapjan tennek, ki inditana ilyen eljarast (hiszen barmilyen atminosites csakis eljaras inditasa eseten lenne lehetseges, es az eljarast valakinek kezdemenyezni kell!?)  es miert kellene nekem barmilyen osszegert megvaltanom - es mit kellene megvaltanom. Szoval teljes jogi sotetseg uralkodik a fejemben ebben az ugyben. Nem ismerem a vonatkozo rendeleteket.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:21
Törölt hozzászólás
#88952
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 11. 18:21
Előzmény: #88943  Törölt felhasználó
#88951
Simán tévedhetek én is a múltat illetően is, sőt biztos volt is már ilyen, de azt biztos nem lehet rám mondani hogy nem tudok érvelni! A jövőt senki sem ismeri, még a csilliárdos tőzsdeguruk sem akik ugyanúgy belefutnak jónéhány megabuktába ahogy a kicsit többsége...
***
Mondjuk azért te vagyonilag közelebb vagy hozzám mint itt sokakhoz. Majd ha egyszer meg tudod venni a neked tetsző áron a kinézett ingatlant (remélem) akkor üdvözöllek a csapatomban! Mert utána ezer százalék hogy máshogy fogod látni a dolgokat mint most!
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:19
Előzmény: #88932  infin
#88950
Persze, hasonló okokból lett a parlamenti patkó is olyan, amilyen, aztán barátaink verték hozzá a mellüket, hogy az 50%-ból sikerült kétharmadot csinálni.
Ha az jön ki, hogy 20% ért csak egyet a szigorítással, 60% nem ért egyet, 20% meg nem tudja, akkor mondjuk csendben vagyok, de így a szigorítást ellenzők sem alkotják az emberek többségét, de mégha többségben vannak sem sokkal vannak többen a szigorítást vágyóknál.
Amúgy engem is hívtak, de én rájuk nyomtam :)
Beryl 2020. 09. 11. 18:17
Előzmény: #88933  ncseed!
#88949
Teljes mertekben megertem, amit irsz. Igen, ez nem kivetel, csak a tobbseg szamara nem ismert.  A berles celja igenis a mobilitas is, nemcsak az anyagi kenyszer.  A gazdasag egyik alapja a munkaero szabad vandorlasa, ezzel egyutt a munkaero mobilitasa. Ez nemcsak EU-n belul, hanem itthon hazankban is. Aki valamennyire is ismeri , hogy a Ny-Europai orszagokban  hogyan tortenik egy lakas berleti szerzodesenek a megkotese, milyen feltetelek vannak, megdobbenve latja a  magyar szabalyozatlansagot.
Portfoliooo 2020. 09. 11. 18:17
Előzmény: #88940  Beryl
#88948
Nos, ebben az esetben irany a foldhivatal, mert nekik kellett volna anno megvaltoztatniuk az I. RESZ, 1. pontjat. Erre irasban celszeru felhivni a figyelmuket. Mar reges regen meg kellet volna tenniuk hivatalbol. Szoval, ne hagy hogy az atminosites fele tereljenek, mert akkor sulyos osszegekert kell megvaltani aranykoronankent. Keress ugyvedet.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 11. 18:16
Előzmény: #88942  mr_bob
#88947
Olyan itt nincs szerintem!
Így vagy úgy de aki itt van érdekelt a témában. Akkor is ha semmit nem akar venni vagy eladni ahogy én sem mostanában. Ez mostanra lehet igaz de örökre biztos nem az.
infin 2020. 09. 11. 18:15
Előzmény: #88943  Törölt felhasználó
#88946
Ez nagyon korrekt sztem! Csak az a baj, hogy van, akivel nem működik, ha érdeklődsz, hogy miért gondolja másképp :). De ez van.
infin 2020. 09. 11. 18:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#88945

Ne haragudj, szerintem ezt nagyon nem gondoltad át, hogy rajtad kívül ki akarna ilyen világot itt. Mindenesetre ha őszintén ezt hiszed, ebből még akkor sem következik, hogy ilyen extrém ítéletet hozzál emberekről en bloc, akiket nem is ismersz, egy kalap alá veszel mindenkit, a körülményeik ismerete nélkül, meg főleg anélkül, hogy belegondolnál, esetleg mégis teremtenek értéket (1) kiadnak lakást azoknak, akik bérelni akarnak, nem munkásszállóba menni, stb 2) fel is újítják a kiadott lakást, javítják az ingatlanállomány állagát 3) mindez a gazdaságnak és így más embereknek is jó).
Szerintem ez elég gáz, de én itt le is zártam a témát......
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:13
Előzmény: #88936  ncseed!
#88944
Igen, pont annyira ment itt az, hogy senkinek se hiányozna, minthogy tömeges elszegényedést, munkanélküliséget és éhezést várnak itt egyesek.
Ja, tudom, mert azt se értjük.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:11
Előzmény: #88924  ncseed!
#88943
Figyelj csak, teljesen barátilag mondom, hogy tévedni emberi dolog. Bizonyára tévedtem egy csomót, az ingatlan árakkal kapcsolatban is. Pont azért van ez a fórum, hogy akár nyugodtan le is lehessen azt írni. Nem mindenki akkora zseni, mint te, aki sose tévedett az ingatlanokkal kapcsolatban. Ezért ha valaki tévedett, akkor azért nem kell leordítani a fejét, hanem esetleg firtatni kellene a tévedés körülményeit és okát. Mert abból lehetne esetleg tanulni is valamit.
Ugye te se gondolod, hogy valami főnépnevelő lennél, akinek ide kell járni dorgálni mindenkit napi több száz hozzászólással, aki másképp gondolkodik, mint te, egy adott pillanatban egy adott helyzetről. 
Ha már ilyen jól látod a dolgokat, akkor bele is képzelhetnéd magad mások helyzetébe. Kíváncsi lehetnél arra, hogy valaki miért úgy dönt, ahogy. Például kiderülne, hogy más alapokkal indult el, mint te, más mintát hozott, stb. Van annak ezer oka, hogy valaki miért úgy dönt egy több tízmilliós tételről, ahogy.
Én is leírtam a sajátomat, hogy életem két meghatározó pillanatában is épp egy válság volt (mikor nagykorú lettem, és amikor végre lett elegendő pénzem). Más pedig más okból döntött úgy, ahogy.
Nálad látom azt a sémát, hogy összegyűlt a pénz, vettél ingatlant, kiadtad, összegyűlt a pénz, vettél, kiadtad, összegyűlt a pénz, vettél, kiadtad. Két akciót csináltál, vettél, kiadtál. Ennyi. Jól sikerült, látja itt mindenki.
Az utcán sem villamos mindenki, nem jár sínen, és nem csilingel, és nincs áramszedője sem, és el se tudja képzelni, hogy a sínen kívül máshol is lehet haladni. Attól még járművek ők is.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 11. 18:09
Előzmény: #88939  ncseed!
#88942
én a semleges csoportban vagyok
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 11. 18:08
Előzmény: #88934  mr_bob
#88941
*mondatoddal

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek