Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 08. 26. 15:24
Előzmény: #86058  macisajt
#86060

Nekem ez nem logikus. Akinek pénze volt airbnb-be befektetni az utóbbi években (ahhoz nem kevés pénz kellett bár meg is érte persze gondolom), annak tuti nem kenyérre kell abból a jövedelem. Te ismersz bárkit, akinek tényleg kenyérre kell?! Illetve bárkit, aki mondjuk befektetett ennyi pénzt, aztán a jó bevételek miatt kilépett az állásából de úgy h semmi más lehetősége nem maradt neki? Nekem ez egyszerűen nem életszerű.
Főleg h írod h hú de hozzászoktak a nagy bevételhez:) Nekem ez így egyáltalán nem életszerű, nem reális, hanem csak valami teljesen hipotetikus elképzelés
infin 2020. 08. 26. 15:20
Előzmény: #86055  Törölt felhasználó
#86059

Amúgy nem hiszem h alapból nehéz lenne a garázst kiadni. Családban szintén 13. kerben angyalföldön kocsibeállót is nagyon gyorsan ki lehetett adni tavaly (amit most kiadásra hirdetünk ahhoz tartozott)
macisajt 2020. 08. 26. 15:19
Előzmény: #86032  Törölt felhasználó
#86058

"Mondhatják, hogy sebaj, megélünk így is, ez csak másodállás, nem kenyérre kell, de a valós helyzet ennél jóval súlyosabb általában."
Bizony ám, nagyon sok lakás kiadó CSAK (!!) ebből élt, mivel egyre népszerűbb lett a lakáskiadás, annak  bizony kenyérre kell.
Sőt aki airbnben adta ki, ők hozzá is szoktak a magas bevételekhez, nekik a hosszú távú kiadás már nem olyan nagy biznisz, most már csak csepeg a mézecske, nem ömlik. Ők vagy összehúzzák a nadrágszíjat és túlélésre rendezkednek be, vagy eladják olcsóbban annál mint amit megálmodtak.
infin 2020. 08. 26. 15:17
Előzmény: #86055  Törölt felhasználó
#86057

Jelenleg 13. ker 1+2 58nm-es kiadó panelek ingatlan.com-on 150-ről indulnak - földszintieket nem vettem bele. Egyet találtam ami földszinti 1+2, az 53nm. Azt 140-ért hirdetik. De én nem vagyok ismerős a 13. ker paneleknél, csak mondom h ez alapján áron alul adod ki még most is.
Amúgy én is igyekszem mindig jó olcsón venni : p Szerintem másképp nincs is értelme
keljfeljancsi2000 2020. 08. 26. 15:16
Előzmény: #86055  Törölt felhasználó
#86056

"Nem vagyok én a kelenfődi panelcsászár, nem tudom a maximumot kipréselni a bérlőimből, meg nem is szeretnék ilyen ember lenni.
"Látom Tibi a szövegértés továbbra sem az erősséget és hazugságokat kitalálva próbálod a fórumtársak szimpátiáját kényszeresen elnyerni. Nekem ilyen komplexusom nincs. Leírtam hogy adott lakástípusnak mindig az alján vásárolok és az alján adom ki ezért sem áll üresen a lakás soha és ezért magas a megtérülésem ennek ellenére is. PIACI ÁRSÁV ALJÁN. Ezt bérlői kipréselésnek nevezni vagy szándékos hazugság vagy szimplán rosszindulat.
*****
Most nagyon idekívánkozik: ÉRTED? JA NEM!
*****
Az hogy neked ezt nem sikerült összehoznod bocsi de nem az én hibám. Próbálod emberbarátnak beállítani magad és lépéseid holott a piac kényszerítette ki belőled őket, nem jóakaratból tetted.
Törölt felhasználó 2020. 08. 26. 14:53
Előzmény: #86040  infin
#86055

13. ker lőportár, 1+2-es kégli, de a kisebbekből
Egyébként 90e-ről indultam 2013-ban és 120-130 sáv volt a max amennyiért kiadtam. Cserébe soha nem volt átjáróház és gyakorlatilag nekem kellett kérnem kis szünetet két bérlő között, mert egymásnak ajánlottak be, de egy kisebb felújítás miatt nekem üres lakás kellett akkor.
Ncseed dobálózik itt hozamokkal a beker árhoz képest, én nem fogok, mert nem akarom őt felizgatni, hogy aztán ordibáljon és kitiltsák, de igen igen igen jó áron vettem, 9-10 hónap keresés után. Gyakorlatilag egy mélygarázst is kaptam szinte grátiszban vele, az már kicsit pofátlan dolog volt még azt is belealkudni, de megéreztem a lehetőséget és sikerült.
Ami még plusz bevétel, kb havi 20e forint, az az arbitrázs hitel. Fizetek a banknak 3,55% kamatot és én meg kapok jelenleg 4%-t, 5 év átlagban meg 4,95%-t.
A garázst is kiadom hébe-hóba, de már nem erőlködök rajta.
Egyébként az én esetemben eléggé helytálló lenne az a kifejezés, hogy nem kenyérre kell, mert tényleg nem, de azért próbálok egyfajta korrekt befektető lenni, aki nem ellensége a pénzének sem.
Ezért is kell nekem normális, alacsony beszálló ár, különben nem vágok bele a lakáskiadásba.
Nem vagyok én a kelenfődi panelcsászár, nem tudom a maximumot kipréselni a bérlőimből, meg nem is szeretnék ilyen ember lenni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 26. 14:43
Előzmény: #86052  infin
#86054
Hát végül butrokkal együtt vettem ki, mert annyira beleszerettem amúgy a helybe.
Az biztos, hogy ha olyan bútoraim lennének, mint amik ott voltak már nem lennének :).
keljfeljancsi2000 2020. 08. 26. 14:43
Előzmény: #86045  CyrusTheGreat
#86053
"de amikor egy idő után már az ötödik bérlőjelölt fog azzal bepróbálkozni, hogy ugyanannyiért adod, mint a Belvárosban"
Nem értesz az emberekhez.
Hozzám nem jön olyan még csak megnézni se a lakást aki a belvárosban akar lakni, innét fogva meg indifferens mennyi a belvárosban. Persze hosszú távon van oda-vissza árhatás, de nekem alapvetően mindig is a környékhez kell áraznom és mivel nagyon jól vagy jól vettem mindent ezért könnyen megtehetem magas hozam mellett is. Linkeltem a hirdetéseket. Látsz áresést több hónappal a vírus beütése után? 2019 évközepi csúcs óta? Semmi.
infin 2020. 08. 26. 14:40
Előzmény: #86050  Törölt felhasználó
#86052
Mármint kivetted volna adott lakást, de csak ha elviszik belőle a bútorokat?
keljfeljancsi2000 2020. 08. 26. 14:38
Előzmény: #86047  Törölt felhasználó
#86051
nem azt futottuk le hanem hogy milyen árból számoljuk az épp aktuális hozamot.
Törölt felhasználó 2020. 08. 26. 14:38
Előzmény: #86046  infin
#86050
Én fizettem volna azért plussz pénzt, hogy bútorozatlanul bérelhessek.
Nem sikerült persze... :D
infin 2020. 08. 26. 14:38
Előzmény: #86047  Törölt felhasználó
#86049

Még nem adtam ki Kelenföldön, de szerintem egyértelmű h nem mindenki akar a belvárosban lakni/bérelni
Sokan az alapján választanak h az adott környékhez kötődnek (munkahely, család), ez a tapasztalatom
keljfeljancsi2000 2020. 08. 26. 14:37
Előzmény: #86044  infin
#86048

nem neked szólt amúgy hanem a sok tudornak.
nem is tudnád mert törölték...;)
ezt is törlik majd csak idő kérdése na meg pár önkéntes pufojkásé.
Törölt felhasználó 2020. 08. 26. 14:36
Előzmény: #86042  keljfeljancsi2000
#86047
Arról a meccsről lemaradtam, hogy az hol futott le, hogy kelenföld PANELBE nem azért költöznek KI, mert amúgy a belvárosból KIárazódtak.
infin 2020. 08. 26. 14:34
Előzmény: #86045  CyrusTheGreat
#86046
Persze bepróbálkoznak olyannal h pl nem bútorozott hasonló lakás kiadási árát hozzák fel : dddd (Megtörtént eset)
CyrusTheGreat 2020. 08. 26. 14:32
Előzmény: #86042  keljfeljancsi2000
#86045
Elképzelhető, hogy nem tudok kilépni a saját kliséim közül, de amikor egy idő után már az ötödik bérlőjelölt fog azzal bepróbálkozni, hogy ugyanannyiért adod, mint a Belvárosban, akkor mind az ötöt elzavarod (és nem kell, hogy a jelölt azzal a valós szándékkal rendelkezzen, hogy beköltözne a Belvárosba)?
infin 2020. 08. 26. 14:29
Előzmény: #86043  keljfeljancsi2000
#86044
Köszi, amúgy lehet h lefutottátok 5x de azt én nem láttam, mert nem túl régóta olvasom a topicot. Több ezer hozzászólást meg nincs időm visszaolvasni :)
keljfeljancsi2000 2020. 08. 26. 14:27
Előzmény: #86041  infin
#86043
Nyilván a beker árra nézve annyi, de nehogy valaki rákezdjen hogy nem úgy kell számolni... ezt lefutottuk már ötször. Mindenki számol ahogy akar. 15M körül, a többit ki tudod számolni.
keljfeljancsi2000 2020. 08. 26. 14:25
Előzmény: #86035  CyrusTheGreat
#86042

Cyrus, úgy hogy nem érted a bérleti piacot. Nem tudsz kilépni a saját kliséidből és nem tudod elfogadni hogy msokaknak más az érték mint neked aki a BP határt egy kezén megszámolja hányszor hagyta el belföldre.
Ha megírnám mennyiért adok ki panelt számodra "külvárosban" egy hétig nem térnél magadhoz! Egy év határozottal ami nemrég indult de utána is maradnak...
infin 2020. 08. 26. 14:24
Előzmény: #86039  keljfeljancsi2000
#86041
Mennyiért vettél, és mennyiért adsz ki jelenleg ott a 11. kerben? Arról kérdezek, amelyik 12,8%-ot hoz neked

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek