Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 08. 29. 15:00
Előzmény: #1439  salve
#1440
"mindig minden országban "kádár népe" élt, él, és élni is fog!" ugyanis pont nem ez a helyzet. csak te kádár népe vagy, és azt hiszed, ez az egyetlen lehetséges gondolkodásmód, panaszkodni, hibáztatni, meg állambácsitól várni a megoldást. nálunk ez az uralkodó gondolkodásmód. a jól működő országokban meg pont nem.
salve 2017. 08. 29. 14:53
Előzmény: #1435  elemes
#1439
ezt már kitárgyaltuk a múltban: nem tudod és nem is akarod felfogni, megérteni, hogy mindig minden országban "kádár népe" élt, él, és élni is fog! azért ismételgeted ezt a "kádárnépe" elméleted itt mert neked speciel Orbán nem tetszik (lehet h. Kádár sem tetszett de az már elmúlt tehát tökmindegy), és szeretnéd befeketíteni azzal hogy lehülyézed-lebutázod a mindenkori választópolgárok azon részét akik elemennek szsvazni, és a többségük szavaztával vki kormányt alakított. és mintha az így kialakuló kormányzás nem lenne legitim. a 98 utáni 3 évet meg hiába dícséred (ebből látszik hogy mely oldal reprezentánsa vagy), mert az oylan független közgazdászok pl. mint Pogátsa Zoltán is, régen megálapították hogy Bokros pl. hihetetlenül sokat ártott Mo.-nak! sokkal több kárt, mint hazsnot, kb. 9/1 arányban tehát kb. az volt hazsnos a programjából, a többi pedig kuka no ennyit a fenenagy szakértemedről..de hidd csak magad továbbra is naaagy politológusnak ..mondjuk én inkább csak egy szimpla kóklernek neveznélek :-)
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 14:30
Előzmény: #1436  Törölt felhasználó
#1438
Mert én például őszintén megmondom, nem vagyok elfogult, elsősorban kapitalista beállítottságú vagyok, így az erős kommunista irányzatot, amit a Fidesz képvisel, nagyon nem szeretem. De a Botka féle MSZP-t sem, ugyanezen okokból. Az új pártok meg vegyesek, helyenként náluk is van a szokásos baloldali demagógia, de piacbarát politikai elképzelés az kizárólag csak ezen pártoknál található, igaz csak nyomokban sajnos. Tudom, hogy Kádárvorszagában jobboldali politikával lehetetlen nyerni, a mindig szélkakas Fidesz is ezért ment át szélsőbalra, ezért azt is tudom, hogy sosem lesz olyan erős párt, ami az én ízlésemet szolgálná ki, de nyilvan arra szavazok, amelyik legközelebb áll hozzám, és azt rühellem legjobban, amelyik legtávolabb, vicces, hogy a Fidesz volt már mindkettő.
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 14:21
Előzmény: #1435  elemes
#1437
Ott a pont, sajnos...
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 14:19
Előzmény: #1433  salve
#1436
"ha majdnem tökugyanazt ismételgeted mint amit az ellenzéki média, akkor kialakul egy párhuzam, nem gondolod? " Mondjuk mert te próbalod ugyanazt a szamba adni. Nos, az én állaspontom jelentősen eltér az ellenzéki médiájétól a témában rengeteg ponton. Lásd pl. beruházasok megtérülését hangsúlyozom a korrupció helyett, eleve nem találom hasznosnak a latszatberuházásokat, ugyanakkor nem vagyok ellene a sportok támogatásának, ha az a fejlődést irányozza, lásd utanpótlás nevelés vagy szabadidősport. Ellenben a te álláspontod tényleg semmiben nem tért el a kormanypropagandától, még a legvédhetetlen ügyekben sem. Teljesen irrelevansan bedobod a partpolitikát, hogy bezzeg a baloldal is így, úgy, sokadszorra is leírom, hogy nem érdekel, te akkor is ezzel jössz. Ezek után mégis mit gondoljak, ha nem is vagy bérkommentelô, elvakult pártfanatikus biztosan vagy. "és csak ennyit állítottam hogy uyganazt ismételgeted "jól működő demokraciában vannak ellensúlyok, lásd pl. független ügyészség," ez ma is megvan." Te jöttél azzal, hogy ha kezükben lenne az ügyészség, annak barhol barmelyik kormány örülne, ezzel implicite beismered az ügyészséget érő vádakat, csak épp láthatóan téged nem zavar. "hiszen tucatnyi olyan ügy van ahol épp a kormánypártok szsvazó fejezték ki elégedetlenségüket bizonyos bíró, szerintük részrehajló ítéletek miatt!" Pl? És akkor most ügyészség vagy bíróság? "hidd már el hogy ilyen is van, semmi sem csak fehér vagy fekete, ahogy te elfogultan látod! " Én elhiszem, hogy ilyen is van, a probléma te is tudod, hogy azzal van, mikor komolyabb Fidrszes korrupciós ügyekben áll le a nyomozás. "és végül: minden országban olyan demokrácia van, amiylet kiharcolnak maguknak az emberek! " Egyetértek sajnos. "ami most van 2010 óta azért nem orbán a felelős, hanem a Gyurcsányisták, bajnaisták, tehát a balliberális oldal! hiszen 2006-10-ig hatalaomban tartották az elvtásaikat ahelyett hogy előrehozott választást harcoltak volna ki, márpedig akkor nem alakult volna még ki fideszes 2/3! a fidesz pedig hülye lett volna nem élni egy 2/3-os lehetőséggel!" Nem, amit a Fidesz csinál, az a Fidesz műve, ha leépíti a demokratikus intézményrendszert, azért ők a felelősek, még ha a baloldal hibás is, hogy így elqrta, és a Fidesznek 2/3-a lett. Amit csinalsz, az a felelősségi körök összemaszatolása, a Fidesz sem vonható felelősségre azért, mert 2002-ben hagyta nyerni az aztán felelőtlen osztogatásba kezdő Medgyessyt, és fordítva sem. "DE: sem téged, sem senki msát semmisem akadályoz meg abban, hogy kiharcoljatok magatoknak egy újabb rendszerváltást! nem is oly nehéz, hiszen kb. 35%-nyi szsvattal ebben a mostani választási rendszerben már többséget lehet szerzni a parlamentben! " Én nem politikus vagyok, csak egyszerű állampolgár, úgyhogy egy ilyenben nem veszek tevékenyen részt, tüntetéseken már jártam, fogok is, az én szavazatomon nem múlik. "ezt megintcsak semlegesként írom, mert nem érdekelnek egyébként a pártok" De miért nem lehet beismerni, hogy elfogult vagy a kormány irányába? Nincs azzal semmi baj, teljesen független, semleges vélemény nincs a politikában.
elemes
elemes 2017. 08. 29. 14:08
Előzmény: #1433  salve
#1435
"minden országban olyan demokrácia van, amiylet kiharcolnak maguknak az emberek" így van. és nálunk kádár népe örömmel választotta kádár jánost 94-ben, 2002-ben, 2006-ban és 2010-ben eddig volt összesen kb hét évünk, amikor nem kádár jános uralkodott (90 után három év, 98 után három év és 2009-ben bajnai egy éve). egyébként kádár.
bigyula 2017. 08. 29. 14:04
Előzmény: #1433  salve
#1434
"...ami most van 2010 óta azért nem orbán a felelős..." Akkor a 2002-2010 közötti időszakért meg Orbán (1998-2002)? :)
salve 2017. 08. 29. 14:02
Előzmény: #1429  Törölt felhasználó
#1433
ha majdnem tökugyanazt ismételgeted mint amit az ellenzéki média, akkor kialakul egy párhuzam, nem gondolod? és csak ennyit állítottam hogy uyganazt ismételgeted "jól működő demokraciában vannak ellensúlyok, lásd pl. független ügyészség," ez ma is megvan. hiszen tucatnyi olyan ügy van ahol épp a kormánypártok szsvazó fejezték ki elégedetlenségüket bizonyos bíró, szerintük részrehajló ítéletek miatt! hidd már el hogy ilyen is van, semmi sem csak fehér vagy fekete, ahogy te elfogultan látod! és végül: minden országban olyan demokrácia van, amiylet kiharcolnak maguknak az emberek! ami most van 2010 óta azért nem orbán a felelős, hanem a Gyurcsányisták, bajnaisták, tehát a balliberális oldal! hiszen 2006-10-ig hatalaomban tartották az elvtásaikat ahelyett hogy előrehozott választást harcoltak volna ki, márpedig akkor nem alakult volna még ki fideszes 2/3! a fidesz pedig hülye lett volna nem élni egy 2/3-os lehetőséggel! DE: sem téged, sem senki msát semmisem akadályoz meg abban, hogy kiharcoljatok magatoknak egy újabb rendszerváltást! nem is oly nehéz, hiszen kb. 35%-nyi szsvattal ebben a mostani választási rendszerben már többséget lehet szerzni a parlamentben! ezt megintcsak semlegesként írom, mert nem érdekelnek egyébként a pártok
bigyula 2017. 08. 29. 14:01
Előzmény: #1430  salve
#1432
A kérdés az, hogy van-e ennek a társadalom, az ország szempontjából hasznosabb elköltési módja. Ugyanis mi, adófizetők dobjuk össze ezt az összeget...
sanka 2017. 08. 29. 13:52
Előzmény: #1425  Vazsmegyei
#1431
Te még ezt a keveset se fogod!:))
salve 2017. 08. 29. 13:51
Előzmény: #1426  Törölt felhasználó
#1430
jó akkor szűkítsük le világosan megfogalmaztam: felépültek 40-60 évvel ezelőtt sportlétesítmények, köztük stadionok is Mo.-gon. ezek állapota leromlott, nem feleltek meg már a mai kor követelményeinek. ÉS vannak most is sporklubok sportolókkal, akik használták, -ják őket. és ez tök független attól hogy a mérkőzéseikre hányan mennek ki! az Mtk sadionja pl. nem is a szocializmus alatt hanem még azelőtt épült és már tényleg nagyon szar állapotban volt. az elcseszett rendszerváltás (az ország elszegényedése) miatt is részben, meg részben azért is mert a rendszerváltáskor senkinek nem volt erre pénte hogy privatizálta volna őket, ezek a stadionok (is) maradtak állami tulajdonban. és így szállt el felettük a rendszerváltás 3 évtizede. ismétlem: ilyen helyzetben amikor nincsenek komoly tőkekerőve bíró teljesen magyar cégek (elég biztos nincs), akik szponzorként vagy privatizálóként ezeket megvennék vagy megfinanszíroznák, DE a használóik, a sportolók + klubjaik egyesületeik még léteznek, és senkinek nem volt érdeke hogy az öltöző meg a lelátók összedőljenek (főleg ah külföldi csapatok is idejönnek játszni néha és előttük sem akarunk totál leégni a 40 évvel ezelőtti körülményekkel), akkor nem lehetett más megoldás mint az, hogy az állam újíttassa fel ezeket a stadinokat ( + sokiminden mást tehát uszodákat, sportcsarnokokat stb.), de nekd ez baromira nem tetszik. én ezt értem hogy ez neked nem tetszik, de értsd meg, nem volt más megoldás. nem tudom miért és mit nem lehet ezen megérteni? a B terv tényleg csak az lehetett volna hogy robbansták fel vagy zárják be őket és zavarják haza a sportolókat, a az egyesületüket meg szűntessék meg! és: ráment még a gatyánk is? nem! azért nem, mert ha csak a futballstadionokat nézzük akkor az a tény, hogy egy éves összköltségvetésnek kb. a 0,9-1,1 % át költötte erre a kormány (ez kb. 100 milliárd körüli összeg. a Puskás stadion nincs benne mert az egymaga is jóval drágább lesz hiszen jóval nagyobb).
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 13:49
Előzmény: #1428  salve
#1429
Konkrét párt mellett agitálsz, ez sokadszorra ia bebizonyosodott, folyamatosan próbalod pártpolitika iranyába vinni a témát, meg ellenzéki megmondóembernek neveztél, mikor konkrét ügyről vitatkoztunk, vagy már elfelejtetted? Churchillel meg ne takarózz már, mert senki sem mondta, hogy demokratikus rendszerben ne lenne korrupció, a probléma az, hogy egy jól működő demokraciában vannak ellensúlyok, lásd pl. független ügyészség, te ezzel szemben a pártállami ügyészséget azzal véded, hogy más kormányok is örülnének, ha az ügyészség a zsebükben lenne. Persze, hogy örülnének, csak mi szavazók nem örülünk, ha nem lennél bérkommentelő, te sem örülnél neki. Csinal jó dolgokat is a kormany, te mégis a védhetetlen dolgokat próbálod védeni.
salve 2017. 08. 29. 13:38
Előzmény: #1427  Törölt felhasználó
#1428
ha bérkommentelő lennék akkor konkrétan pártok mellett agitálnék épp azért beszélek általánosságban mert a politika az önmagát ismétli ahogy a történelem is, pártoktól, országoktól és rendszerektől függetlenül! jaj és hát a kormányzati lopás.. nos erre ugyanez vonatkozik, volt van lesz, ez egy konstans tényező hiszen Churchill ugyebár örökérvényűen azt mondta, "ez a fajta demokratikus rendszer sajnos nem jó - csak az a baj, hogy nem találtak még ennél jobbat" ebben minden benne van, akit semmiféle elvakultság nem fűt, az bőven meg tudja érteni
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 12:27
Előzmény: #1423  salve
#1427
Nyilván minden kormány örülne neki, ha szabadon lophat, mert az ügyészség fedezi, de nekünk valasztóknak nem kellene tapsikolnunk, ahogy te teszed, ha mindez sikerül is a kormánynak.Szerintem a kormanyzati lopásnál még ubdorítóbb ahogy te és más bérkommentelők elbagatellizalják. És ne tagadd, hogy bérkommentelő vagy, elvi vitánkba is pártpolitikát tettél...
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 12:24
Előzmény: #1422  salve
#1426
Nem, az én logikám egyáltalán nem ez, mivel az utanpótlas nevelés tamogatását egyáltalán nem vetettem el, sőt azt még szélesíteném is, hogy legyen elit és tömeg utanpótlas nevelés is, de mindkettőt támogatnám államilag. Viszont stadionok a már érett sportnak kellenek, az nem befektetés a jövőbe, mint az utánpótlas nevelés. Tipikus, hogy eleve egy olyan gondolatból, amit sosem állítottam, levezetsz egy hosszú következtetést, hogy aztán azt is a számba add...
Vazsmegyei 2017. 08. 29. 12:00
Előzmény: #1424  sanka
#1425
Ez a két szó tökéletesen illik a mondandódhoz! Erre vagy leginkább képes!
sanka 2017. 08. 29. 11:47
Előzmény: #1423  salve
#1424
Nagy baromság!!
salve 2017. 08. 29. 11:40
Előzmény: #1417  upgrayeddAKS
#1423
mutass bárhol a világon bármely országban, bármley kormányzó pártot amely nem szeretné, hogy neki kedvező ítéleteket hozzon egy-egy bíróság! nem tudsz ilyet mutatni!! ez mindig így volt és mindig így lesz, voltak és vannak megvásárolt bírók, ügyészek, védők pro és kontra egyaránt. nálunk ez még meg van spékelve azzal, hogy az igazságszolgáltatásban ott ül sok olyan ember vezetői posztokon is, akik a Kádárrendszerben szocializálódtak és a mai napig sem békültek ki azzal pl. hogy itt rendszerváltás volt 90-ban, és bizony, hozzák is részrehajló ítéleteiket a politikai színezetet is kapott ügyekben is! ez persze semmire nem mentség senkinek, hiszen az ellenzéki és a kormánypártok is bőven fel tudnak sorolni oylan ügyeket a rendszerváltás óta, ahol részrehajló ítélet született hol a kormányzó, hol 1-1 ellenzéki párthoz közelállókat sújtva (politikai színezetű elfogultság vagy nyomásgyakorlás vagy bírói elfogultság miatt)
salve 2017. 08. 29. 11:29
Előzmény: #1419  Törölt felhasználó
#1422
nem vizionáltam semmit! épp azt hangsúlyoztam, hogy a sport tipikusan az a terület mint nagyjából a gyereknevelés, hogy nem tudod előre megjósolni, kiből mi lehet. azt tudod megtenni hogy aki pl. focizni akar vagy úszni akar, stb. annak megadsz minden lehetőséget arra hogyha egy alaptehetsége + ambíciója megvan akkor lehessen belőle profi sportoló - de hogy mekkora karriert futhat be valaha is, az egy sokismeretlenes egyenlet. ha optimisták vagyunk - és másképp az egésznek semmi értelme nem lenne!! - akkor nem lehet más cél, mint azt remélni hogy a fiatal sportolókba befektetett munka az majd x vagy xx év múlva megtérrül, de erre semmi garancia nincs! az pedig nem igaz hogy a siker nem garantál nagyobb nézőszámot - garantál, ahogy a magyar futballválogatott esetében ez bőven meglátszik az utóbbi években, minden hazai meccs teltházas úgy, hogy 2x annyi jegy is elmenne, ha nagyobb lenne az Ftc stadion. a kluboknál ugyanúgy meglátszik, csak ott kevesebb és kisebb sikereket értünk el az utóbbi 15 évben (3 csapatunknak jött össze összesen négyszer egy európai kupa csoportköre). nos ha a klubsikerek szaporodnának, akkor ott is egyre több lenne majd a néző, ez egyértelmű. de ehhez persze tartósabb több siker kell, nem csak fellángolások. de a lényeg most jön: az általad leírtak alapján ha te lettél volna a törökök futball-sportvezetője 30 évvel ezelőtt a magyaroktól elszenveedtt megalázó 6:0 után, akkor ezek szerint te azt mondtad volna a vesztes játékosaidnak: "ó gyerekek hát ha ilyen szarok vagyunk akkor nekünk ezt a sportot abba kell hagyni, egy fillért se kell rákölteni mostantól se játékosokra se edzőkre se stadionra stb., sőt akár szüntessük is meg a török futballt és szántsuk fel a pályákat, jók lesznek mondjuk plaza teleknek, vagy szántóföldnek, tök jó, még pénzt is kapunk amit majd elkölthetünk fagyira, meg bármimásra" - nos azonnal úgy rúgtak volna ki ott téged pároslábbala vezetői tisztségedből, hogy ihaj! ÉS: te úgy érveslz itt hogy a logikád alapján ezt kéne ma tenni itt Mo.-gon is a futballal! ez pedig nem bocsánatos bűn, képzeld el! ehelyett mit tettek a törökök? elkezdték építeni-fejleszten a futballjukat, és 25-30 év alatt nemcsak utolérték, de részben meg is előzték a maygar futballt, ami közben a rendszerváltás óta csak hanyatlott és sorvadt.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 18:01
Előzmény: #1414  salve
#1421
Az ellenzéki megmondóembereshez pedig:Én azt kikérem magamnak. Az olimpiáról és általában az élsport finanszírozásáról nekem határozott és sajat véleményem van, ami megvolt akkor is, mikor másik kormány volt. Semmi köze a politikai nézetemhez.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek