Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 14:01
Előzmény: #1379  salve
#1380
"ő csak egy sokezer magyar drukker közül" Aha. Ő csak egy volt a vasárnapi vásárlók közül, mégis ránkkényszerítette a boltzárat. Ha mameluk lennél, és kiskirályi hatalmad lenne és nyilvánvaló volna még számodra is, hogy a főnök mániája a foci, akkor neked is lenne focicsapatod meg stadionod is és több pénzt csatornáznál a fociba, mintha a józan eszedre hallgatnál. A józan észt is persze csak feltételeztem.
salve 2017. 08. 28. 13:50
Előzmény: #1375  signal2
#1379
szó sincs full khasználatlanságról. ezt csak az ellenzéki média szajkózza, mert nincs már jobb ötlete hogy fogást találjon Orbánon a sok eddigi kudarc után. a magyar futballbajnokság nézőszáma ha lassan is, de folymatosan nő. neked nem kell nézni persze, ha nem szereted, de szó sincs arról hogy a vezér fociimádata lenne az egyetlen ok. ő csak egy sokezer maygar drukker közül.. ismétlem, nem jó úton jársz ha csak a a politikai hovatartozásod felkorbácsolta indulatok alapján ítélkezel. a futball világ legnépszerűbb sportja, és nálunk is ez mozgaja meg még mindig, még így a legnagyob tömegeket. akkor is ha nekd nem tetszik "A sportra szánt pénzeket jóval optimálisabban is el lehetne költeni." ez mindig minden közpénköltésre igaz volt, ma is igaz és a jövőben is igaz lesz. a mindenkori ellenzék mindig ezt fogja mondani, akkor is, ha véletlenül épp optimálsian lennének elköltve a pénzek! - mert egedjük meg, hogyha optimisták vagyunk, akkor még ez megtörténhet valamikor, nem?!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 13:43
Előzmény: #1376  salve
#1378
"de nem minden politikus eredendően gazember" Ezzel egyetértek. Sajnos a politikusok 99%-a miatt rettentően rossz híre van a maradék 1%-nak is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 13:41
Előzmény: #1374  salve
#1377
A karácsonyi vásárt azért emeltem ki, mert akkor és amiatt égett le. Tisztában vagyok azzal, hogy a stadionokat sok célra lehet használni. Chilében az illiberális Pinochet-rezsim koncentrációs táborokkák alakította át őket. link Hááát. Most is föl tudnék sorolni néhány illiberális rezsimet.
salve 2017. 08. 28. 13:41
Előzmény: #1373  Dehogynincs
#1376
amit te írtál és amit én, azok nem zárják ki egymást :-) ezek mind benne vannak: a politikának is kell a marketing is. de nem minden politikus eredendően gazamber, vagy nem teljesen ebben is vannak és lehetnek fokozatok de visszatérek az alapmondandómra: ha azt vesszük alapnak hogy a "politikusok ellopnak mindent", abból az következik hogy soha többé sehol semmi nem épüljön közpénzből! sem óvoda a gyerekednek, sem autópálya, sem csatorna, stb. stb., hiszen "mindent ellopják részben avgy egészben a rohadt politikusok", vagyis, a Momentumosok és a mai ellenzék szerint Mo.-gon soha többé nem kell épülnie semminek - KIVÉVE, ha ők kormáynozhatnának 2018-tól, MERT: van néhány oylan idióta aki elhiszi nekik azt a mesét hogy az ő kormáynzásuk alatt "minden politikus azonnal szentté válna, főleg azok akik a kormányba kerülnének és akkor soha többé senki sehonnan semmit el nem lopna, hanem bekövetkezne a kánaán, a szent tisztakezű demokrácia", ami, teszem hozzá én, már maga lenne a kommunizmus :-) hiszen a kommunisták is midnig azt mondták, hogy "ők egy korrupciómentes, igazságos társadalmat építenek fel a rohadt aljas szemét kapitalzmus helyett, ahol csak a levegőt adják már ingyen" csakhogy mi tudjuk, mekkorát buktak 1990-ben a világszerte a kommunisták, ugye?! már csak Kim Dzsong Un van közülük hatalmon, és lám, neki ugye miylen szépen sikerült a megvalósítás?!
signal2
signal2 2017. 08. 28. 13:32
Előzmény: #1372  salve
#1375
Szerintem egyáltalán nem az élet rendje, hogy full kihasználatlan stadionokat építünk, újítunk, tartunk fenn folyamatosan. Ez csak a vezér fociimádata miatt most így. A sportra szánt pénzeket jóval optimálisabban is el lehetne költeni.
salve 2017. 08. 28. 13:31
Előzmény: #1369  Dehogynincs
#1374
"A Népstadion mellett volt egy sportcsarnok, amit karácsonyi vásárra használtak a kereskedők" bocs de most nagyon nagy butaságot írtál! nézz utána a neten hogy a Budapset Sportcsarnok hány nemzetközi sztár koncertját, illetve nemzetközi sporteseménynek is adott otthont! a karácsonyi vásár csak egy volt a nagyon sok rendezvény között, amiknek otthont adott, és messze nem csak sporteseményekről van szó
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 13:29
Előzmény: #1366  salve
#1373
" neked a jövő generációkra kell gondolnod, arra, hogy minél több gyerek menjen focizni, atletizálni stb. az adott helyre - feltéve, hogy azt szeretnéd, hogy majd újraválasszanak 4 év múlva." Lószart, mama! (hogy klasszikust idézzek az őszödi beszédből). A fitnessztermek remekül megélnek üzleti alapon és ezekkel a politikusoknak csak annyi a dolga, hogy hagyják őket békén. A politikusoknak az fontos, hogy a sportsikerekkel és sportrendezvényekkel legitimálják a hatalmukat és olimpiai és világbajnokokkal fényképezkedhessenek. A politikusoknál tényleg van 4 éves ciklus. Ennyit lophatnak. A rákövetkező négy év már valóban kérdéses, de már összejött a szociknak is és a fidesznek is. A szarból hozták vissza, hogy klasszikust idézzek az őszödi beszédből.
salve 2017. 08. 28. 13:25
Előzmény: #1370  Törölt felhasználó
#1372
nem is állítottam azt hogy teljesen elvetendő amit írtál. de arra akartam utalni: az úszó vb és vele együtt a nagy úszóarénát úgy kell felfogni hogy hosszútávú befektetés az országimázsba és a turizmusba egyaránt - és hozzátettem, hogy mellesleg még a 13. kerületi emberekt is segítti némi úszási lehetőséggel, tehát a tömegsportnak is jó. és ismétlem, nyitott kapukat döngetsz, építeni terveznek sok kisebb uszodát is még úgy általában a tömegsportnak is - józan ésszel szerintem belátható, hogy mindkét beruházástípusnak megvan a maga haszna. hiszen ez úszóarána már lekötött magának 2 további vb-t is, 2020-ra az egyiket, a másik dátumát most nem tudom, de biztos hogy lesz még ott legalább egy európai szintű esemény pár éven belül, ez már kész tény. " Igen, kell egyes kluboknak a stadion, de nem sokszorosan túltervezve" - a túltervezést, ismétlem, nem biztos hogy valaha is ki fogjuk tudni zárni, bárki is kormányozzon, ezt szerintem nem tudod vitatni! azt meg vegyük tudomásul hogy igen, egy stadion az nem annyiba kerül, mint egy mezei kézilabdapálya hanem többe - DE ugye nem vitatod, hogy 40-60 évenként ezeket is fel kell újítani, ha már tönkrementek? és nem lerombolni, főleg ha amúgy vannak használóik? ahogy te is lecseréled otthon a már kb. 25 éves bútort mert már elkopott, eltört a rugó az ágyban vagy megsűllyedt és kiszakadt a huzat, ugye? és olyankor gondolom te sem törödsz csak azal, hogy hány vendég fog ráülni? és ha csak te, meg a feleséged mert pl. nincs gyerek, akkor már nem is kell, mert nem lenne kihasználva? remélem érted! manapság lehet hogy nem telnek meg a stadionok. de nem biztos hogy 15 vagy 25 év múlva is így lesz, ok?! tapsikolásról meg szó sincs mert ismétlem: a stadionberuházások egyike sem feleslges pénzszórás hanem egy ráncfelvarrás, egy korszerűsítése a régieknek. és ne aggódj, (de félhetsz is): a mához képest 30-40 év múlva majd ezeket az újjáépíttet stadionokat fogja majd felújítani az akkori kormány, na és?! ez az élet rendje! pedig nem tudjuk hogy lesz-e még akkor sport, csak elvileg sejtjük! mi már akkor lehet hogy nem fogunk élni, de a jövőt senki se látja. ingyen pedig nincs semmi de ezt régóta tudjuk..
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 13:06
Előzmény: #1367  signal2
#1371
Amúgy nem is pusztán a teljesítménnyel van a gond. Anno a 60-as években aranyaiban is több embert érdekelt a foci, mert ma sokkal több alternatív szórakozási lehetőség van. Ha sikeres lenne a hazai foci, akkor sem lenne annyi néző, amekkorára infrastruktúrát épít a kormány.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 12:59
Előzmény: #1366  salve
#1370
Én értem, hogy más kategória, csakhogy a nagytömegnek szánt úszodákból hiany van, emellett népegészségügyi szempontból ezek sokkal fontosabbak. Te érveltél azzal, hogy egyel több úszási lehetőség. Ami a stadionokat illeti, bizony a lelátót a közönségnek építik, és ha nem tud megtelni, az élsport meg nem tud szponzorokból megélni, pont azért, mert kevés embert érdekel, akkor az súlyos pénzkidobás. Igen, kell egyes kluboknak a stadion, de nem sokszorosan túltervezve. Azt értem, hogy kell a prolinak a cirkusz, meg a látszat, csakhogy gondolkodó emberként ehhez nem tudom miért kellene asszisztálni. Értem, hogy a politikusoknak a könnyen megszerezhető szavazat kell, de ehhez minek tapsikolni, ha te is látod, hogy mindez a látszatra megy?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 12:57
Előzmény: #1366  salve
#1369
"ezeket a létesítményeket ma is használták és használják sportolók" Már amelyiket. A Népstadion mellett volt egy sportcsarnok, amit karácsonyi vásárra használtak a kereskedők és az első Orbán-kormány idején porig égett.
elemes
elemes 2017. 08. 28. 12:44
Előzmény: #1366  salve
#1368
"ezeket a létesítményeket ma is hazsnálták és használják sportolók, " ennek őszintén örülök. de az ugye megvan, hogy a stadionokban nem a pálya kerül milliárdokba, hanem a beton meg a vas körötte. amiből a sportolók legfeljebb az öltözőt használják.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:20
Előzmény: #1364  salve
#1367
Stadiont építsen a klub, amelyik ki tudja termelni. Szerintem Magyarországon olyan kicsi a marketing értéke, és önfenntartó képessége a focinak, hogy egyelőre hagynám összedőlni. Nonszensz pénzeket keresnek a sportolók és klub alkalmazottak az értékelhetetlen teljesítményért. Nem azt állítom, hogy nem dolgoznak, keményen, hanem, hogy a végeredmény szar.
salve 2017. 08. 28. 12:13
Előzmény: #1365  Törölt felhasználó
#1366
az úszásról már befejezném veled a vitát mert nem akarod érteni, hogy egy VB-re épülő nagyuszoda az más kategória mint a sok kicsi és egyszerűbb - mellesleg olyanok is épültek már és fognak is még épülni a tervek szerint és nemcsak a nagyvárosokban "Népstadiont anno elég jól meg tudtak tölteni, mellesleg annak a felújítása is ok, de mi van am ost épült NB1-NB3-as stadionokkal" ezt sem akarod érteni: ezeket a létesítményeket ma is hazsnálták és használják sportolók, függetlenül attól hogy hényzer ember néz meg manapság 1-1 mérkőzést vagy vesenyt. ezeknek a használóknak - ha te vagy a miniszter - nem mondhatod azt hogy "menjetek a fenébe, feleslegsek vagytok, inkább megvárjuk hogy rátokdőljön a régi lelátó és öltöző mert nem akarunk erre költeni, azaz menjetek a fenébe és kuss!" igen, 40-60 évvel ezelőtt még egy más világ volt, nem volt tv meg internet, főleg az utóbbi, a tv-ben meg csak egy csatorna volt , ma meg már van csak sportcsatornából is legalább 4-5. de ha te politikus vagy, akkor ezzel nem altathatod el magad! neked a jövő genrációkra kell gondolnod, arra, hogy minél több gyerek menjen focizni, atlétizálni stb. az aodtt helyre - feltéve, hogy azt szeretnéd, hogy majd újraválasszanak 4 év múlva, ok?! mert ha elzavarod őket az előbb említett du,mával, akkor garanatált hogy többé egyiks sem fog rád szsvazni és elveszted a választás, meg a hatalmat is. hát persze hogy 40-60 ével ezelőtt is íyg gondolkodott minden politikus, nos ezért épült fel nemcsak a Népstadion, hanem még soktucatnyi országszerte, ok?!
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 11:52
Előzmény: #1364  salve
#1365
Szóval jobb egyel bövelni az úszasi lehetőségeket (gondolom jó ha 1 vagy 2 sav lesz szabad, miutan megnyílik a nagyközönség számára), mint 20-al ugyanabból az árból? A Népstadiont anno elég jól meg tudtak tölteni, mellesleg annak a felújítása is ok, de mi van am ost épült NB1-NB3-as stadionokkal?
salve 2017. 08. 28. 11:41
Előzmény: #1352  Peterbond
#1364
szerintem kár keverni a dolgokat az úszóaréna egy VB-re épült eredendően és nemcsak arra hogy a 13. kerületieknek mostmár így több úszási lehetőségük legyen - tehát itt országimázs, turisztikai hosszú távú befektetés volt a VB, épp tegnap hallottam hogy Bp. az egyik nemzetközi turiszutikai portál szsvazása szerint a világ 5. legnépszerűbb városa szsvaztot kapta azt hiszem ez év elején - ez is azt támasztja alá hogy minek nekünk olyan hülyeségeket rendezni moint pl. egy vilgábajnokság, ugye?!! a stadionokról is le lett már írva: a te logikád alapján azokat az 1970-es, 60- és 50-es években (Népstadion) is felsleges volt már felépíteni, hiszen "ki a fenének kellenek". miközben most a legtöbbjüket csak újjáépítik, mert a 40-60 évvel ezelőttiek majd már az összedőlés határán voltak, nem feleltek meg a 21. századi sport követelményeinek! tehát megint csak ott vagyunk hogy azt állítod: mondjuk az Mtk Hungária körúti stadinját inkább hagyni kellett volna összedőlni, mert "minek az", ugye? mert egy előző, szintén idióta kormány 40 éve felépítte, ugye?! és akik használták azokat pedig elkergetted volna azzal a dumával, hogy menjetek a picsába és a sportklubotok pedig szűnjön meg, igaz?! "Ha uszni akarsz sokkal tobb lehetoseged nincs mint regen" tévedés, mert az úszóaréna is növeli eggyel, ráadásul épp egy ellenzékinek számító kerület, a 13. kerület lakosságának az úszási lehetőségeit, ok?! vagy azt szeretnéd hogy most a Fidesz hívassa be a 13. lerületi polgármestert és mondja azt neki: "ti elleneztétek hogy ez felépüljön mert szerintetek el lett lopva és egyébként is minek az?, tehát ennek megfelelően mivel ti elleneztétek, mondjuk ki is tiltunk akkor benneteket és szsvazótiokat ebből a felesleges uszodából és menjetek a picsába, ok? - mondjuk haza, és szobabiciklizzetek és rohadjatok meg inkább otthon!" ezt szeretnéd inkább, hogy így legyen?!
gambadoro 2017. 08. 28. 11:35
Előzmény: #1360  Peterbond
#1363
nem szavazta le odáig nem jutottunk a bátor kisztitkár alig várta, hogy visszavonhassa így is építenek mert építeni kell, tehát lehet lopni és szem előtt sincs a budapesti olimpiát a kiszes vette el az országtól
gambadoro 2017. 08. 28. 11:34
Előzmény: #1347  Törölt felhasználó
#1362
több mint 50 uszoda van bécsben töredék belépődíjjal/család ezek a tények ne zavarjanak össze
-pny
-pny 2017. 08. 28. 11:33
Előzmény: #1345  Törölt felhasználó
#1361
"Nem lesz olimpia, mert hátbaszúrták az ellenzéki politikusok." Az olimpiát Orbán fújta le. Rajta kérd számon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek