Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sasa44 2017. 02. 17. 12:32
Előzmény: #1223  Dehogynincs
#1240
Ez szép volt. Tényleg.
Csakhogy most már más világ van, most már ki kell és lehet állni az igazadért. Már amíg lehet. És ezt nem volna szabad veszni hagyni. A beletörődés az első lépés.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 12:28
Előzmény: #1236  Vazsmegyei
#1239
Az 1936-os berlini olimpián a résztvevők (nem mellékesen) Hitlert is dicsőítették. Pusztán a részvételük azt jelentette, hogy Hitler elfogadható számukra.
Sportszempontból pedig csak annyi történt, hogy kiemelkedő sportolók káprázatos eredményeket értek el a politikától függetlenül.
Vazsmegyei 2017. 02. 17. 12:28
Előzmény: #1234  elemes
#1238
Mennyivel lesz jobb egy olyan gyermek, aki életében nem kapott még pofont sem, hogy aztán másokat rendőrökkel veressen meg?

A hatalomért másokkal veretnének, verettek.

Egyenlőre csak kopaszokat tudnál felmutatni a verésről, de azokról sem az derült ki, hogy Nyakó elvtársat megverték volna.
elemes
elemes 2017. 02. 17. 12:25
Előzmény: #1233  Vazsmegyei
#1237
Az ember személyiségfejlődése sokkal összetettebb annál, semhogy ilyen szabályokat lehessen mondani, hogy ha egy fiút vert az apja, az verni fogja a gyerekeit, vagy ha egy lányt vert az apja, akkor az erőszakos férjet fog választani.

A cihológia nagyrészt terápiás céllal vizsgálja az embert, ezért a felnőttkori viselkedés (vagy személyiség)zavarok GYÖKEREIT próbálja megtalálni, és ennek alapján kitalálni, hogyan tudna segíteni az adott embernek, hogy többé-kevésbé normális életet élhessen.

A kapcsolat tehát inkább az, hogy aki felnőttkorában ellentmondást nem tűrően mondja meg a tutit és milyen konfliktusokba kerül emiatt a környezetével, szóval ennek a viselkedésnek milyen gyerekkori gyökerei lehetnek -- illetve hogy ez a személyiség hol sebezhető, mire kell vigyáznia.

Orbán gyenge pontja például az intelligens hízelgés, aki ügyesen tudja dicsérni, az bármire rá tudja venni.
Vazsmegyei 2017. 02. 17. 12:23
Előzmény: #1232  Dehogynincs
#1236
Tényszerűen: Mi köze volt az afganisztáni "megszállásnak" az olimpiához? A Krim megszállása és a koszovói státus keresztülvitele egy és ugyanaz.
Ha különbséget teszel az ilyen politikában, azt a saját meggyőződésed alapján teszed, de nincs köze a politikai és diplomáciai helyzethez.

Volt aki meg merte tenni az USA expanziós politikájának rovására.

Az USANATO hadsereg azóta elkövetett hasonló dolgot, de senkinek nem jutott eszébe az olimpia bojkottálása.

Nem az ilyen hozzáállás a vita tárgya. Vagy mégis?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 12:22
Előzmény: #1231  elemes
#1235
Bár Gyurcsány második családjában ott van a bolgár titkosszolgálati szál, azért Medgyessy doktort sokkal inkább a titkosszolgálat mozgatta, mint Gyurcsány vagy a háta mögött ólálkodó Apró Piroska.
elemes
elemes 2017. 02. 17. 12:17
#1234
link

"...elindultam. Apám utolért az ajtóban és hihetetlenül megvert... alig tudtam másnap felkelni... belém is rúgott néhány rendeset."

...

"apám rabbiátus, erőszakos ember. emlékszem, amikor megvert, mindig mondta, hogy tedd le a kezed ... elég rossz élményként maradt meg ez bennem"

Utána a jövőre vonatkozó terveiről beszél, amelyek nyilván változtak az elmúlt évtizedekben, azt nem is kérem számon sem rajta sem máson -- ha az ember ugyanazt gondolja a világról 50 évesen, amit 20 évesen gondolt, akkor a közbeeső 30 évet elpazarolta.
Vazsmegyei 2017. 02. 17. 12:14
Előzmény: #1227  elemes
#1233
Akkor te most azt feltupírozva adod elő. Én is kaptam jóapámtól pofonokat!, de attól még a családom nem lett rosszabb.
Az én gyermekeimhez mégsem nyúltam az ilyen "fegyelmező" eszközhöz, hogy IGAZAM legyen.

Ezért nem értem az ilyen általánosításokat egyes emberekre pl. miniszterelnökökre visszavezetni. Az ilyen "módszer" a mószerolás tényszerű velejárója.

Nem az Orbán családot óhajtom ezzel a véleményemmel mentegetni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 12:07
Előzmény: #1226  Vazsmegyei
#1232
Ha fontosnak tartod, akkor írd ide a politikai játszma hátterét.
Valószínűleg ugyanaz jön ki belőle, mint a korabeli viccből_

- Kinek van a leghosszabb kocsija?
- ???
- A magyaroknak. A kormány Pesten van, az ülése meg Moszkvában.

Az oroszok bosszút álltak azért, hogy az USA bojkottálta az 1980-as olimpiát Afganisztán orosz megszállása miatt.

Nyilván többet éreztem az itteni megszállásból, de sem Afganisztán, sem a Krím megszállása nem tetszik nekem annyira, mint neked.
elemes
elemes 2017. 02. 17. 12:06
Előzmény: #1192  Dehogynincs
#1231
"A miniszterelnöki pozíció és a tehetség között nincs szoros korreláció."

Hát valami csak van :)

"Medgyessy doktor és Gyurcsány elvtárs is eléggé tehetségtelen miniszterelnöknek bizonyult."

Megyó mondjuk tényleg nem volt egy agysebész, ő inkább helyezkedni és kapcsolatot építeni tudott, még a Kádár-rendszerben. 2001-től meg (rövid önálló tevékenységre is képes) bábnak használta Gyurcsány, aztán amikor nem működött a távirányítás, saját kezébe vette a dolgokat.

Gyurcsánynak egyébként voltak elég jó víziói az ország modernizálásáról, csak olyan szekérre ült fel 2001-ben, amiről már nem bírt leszállni 2009-ig, a bukásig.

"Nem tudom, hogy kiskorukban melyiküket mivel hányszor és hol verték, ha verték egyáltalán."

Nem azt mondtam, hogy a veréstől lesz valaki miniszterelnök :) csak azt, hogy amit Török Gábor írt, hogy Orbán izomból akar mindent megoldani (ahelyett, hogy rávezetné az embereket, hogy támogassák) -- ez jól egybevág azzal, amit a saját gyerekkoráról, meg az apja mozdony-erejű pofonjairól mondott.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 12:02
Előzmény: #1228  Vazsmegyei
#1230
Az én szálkámra gondolsz vagy a saját gerendádra?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 12:01
Előzmény: #1225  Vazsmegyei
#1229
Nem én hoztam szóba Orbán doktort, csak válaszoltam egy hozzászólásra.
Az köztudott, hogy kiskorában verték. Ha nem volna miniszterelnök, akkor a kutya se törődne azzal. hogy verték.

Valóban nem voltam szemtanúja annak, hogy verték.
A honfoglalásnak sem voltam szemtanúja, de közvetett bizonyítékaim így is vannak arra, hogy eljutottunk az őshazából a Kárpát-medencébe.
Vazsmegyei 2017. 02. 17. 12:01
Előzmény: #1222  Dehogynincs
#1228
Nem a gondolat szabadság a fájó, hanem amit annak annak a nevében elkövetnek és nem veszik észre.
elemes
elemes 2017. 02. 17. 11:59
Előzmény: #1203  Vazsmegyei
#1227
" amit te mondasz egy emberről, akit Orbán Viktornak hívnak"

Nem-nem, ezt nem én mondom. Bohó fiatalkorában harmincvalahány évesen ő maga sztorizott a gyerekkoráról, hogy mennyit verte az apja, ha ellenvéleménye volt, vagy akárcsak kérdezett.
Vazsmegyei 2017. 02. 17. 11:59
Előzmény: #1224  Dehogynincs
#1226
Ez igaz!
De ezzel még nem bizonyítottad, hogy milyen politikai játszma részese volt a magyar olimpiai mozgalom.
Vazsmegyei 2017. 02. 17. 11:57
Előzmény: #1222  Dehogynincs
#1225
Akkor magyarázattal tartozol, hogy Orbán doktor hogyan került a gondolatod középpontjába, amikor semmit nem tudsz az Orbán család személyes dolgairól. Amit meg "tudsz", azt nem tudod bizonyítani a családjáról, csak állítod.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 11:54
Előzmény: #1211  Vazsmegyei
#1224
Ez olimpia topic.

Azért nem vettünk részt a los angelesi olimpián, mert az orosz megszállók nem akarták.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 11:52
Előzmény: #1215  sasa44
#1223
"Ha egy úri lócsiszárral
Találkoztam s bevert sárral:
Nem pöröltem, -
Félreálltam, letöröltem."
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 17. 11:49
Előzmény: #1217  Vazsmegyei
#1222
Ezt írtam.
"Van vagy csomó rendkívül tehetséges és ambíciózus ember, akit kiskorában vertek. Orbán doktor tudja, hogy miniszterelnökként miért velünk száll szembe és miért nem az apjával."

Minél többet olvasom, hogy mit írsz a kiterjesztésről, annál kevésbé értem.

Egyébként egyelőre még gondolatszabadság van. Ha kiterjesztem (bármit is értesz azon, hogy mit terjesztek ki), akkor megpukkadsz?
exmnbs1 2017. 02. 17. 11:47
Előzmény: #1220  exmnbs1
#1221
Népszavazási helyesen

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek