En ma Pre-marketben még dobok egy kis csomagot a BTC - vonatra. COIN vagy MSTR legyen inkább? Ezen gondolkodok. MSTR nagyobb nyerő lehetőség, de jobban túl is van húzva.
Az is érdekes, hogy a bitcoin tartalékot már nem is az aranytartalékhoz hasonlítják, hanem az olajtartalékhoz. Ja, az arany már nem trendi, be kellene váltani bitcoinra. Csak azzal meg az lenne a baj, hogy azzal nem lehetne csalni, mert minden egyes darabját látni a blokkláncon. Mert ugye az USA aranytartaléka vagy megvan, vagy nincs. Úgy látszik, Trump sem bízik már a dollárjukban, ha bitcoint akar. Igaz, állítólag a magáncégében tart kriptót, csak bitcoint nem.
Korábban írtam, hogy TALÁN a koreaiak pumpálják a bitcoint, de úgy látszik ez beigazolódott. Már nagyobb a forgalma a cointőzsdének, mint a rendesnek, persze ez nem csoda, hiszen a robotok egy egy coint másodpercenként adnak vesznek, egymás között dobálva. Eddig is azt mondták, hogy ők szeretnek ezzel játszadozni.
Trump megint kiejtette a bitcoin szót. Semmi újat nem mondott.Csak annyit, hogy TALÁN. Rögtön mögé felsorakoztatták Putyin szavait, miszerint a dollár hatalmát meg kell dönteni, "megkérdőjelezte az állami
tartalékok külföldi valutákban, például dollárban történő tartásának
szükségességét." Akkor biztosan a bitcoinra gondolt, mert az belföldi valuta. :-) Milyen érdekes, mikor a kriptovilág mindig megtalálja a pozitív értelmezést: https://kriptoakademia.com/2020/11/11/gary-gensler-a-legfontosabb-nev-a-kripto-torteneteben -most mástól várják a kripto pumpálását: "Trump emellett azt is közölte, hogy Paul Atkinst, a kriptobarát
washingtoni ügyvédet jelöli az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC)
élére. A hivatal korában ellenségesen lépett fel a területtel szemben,
de fellépésük januártól kedvező irányba módosulhat." Úgy látszik az amcsiknál mindenki kriptobarát, míg el nem foglalja bársonyszékét.
Ez egy valid kerdes. Szerintem megprobalnak 100% made in USA ceget csinalni belole es akkor sokat erhet. A ner tozsden szocializalodtam, nem hiszem, hogy az arfolyamhuzogatason kivul valodi munkat is tenni fog bele Trump Jr. Meglatjuk, de en most PDYN aljat probalom levadaszni, vagy 3.2 vagy 2.5 lesz. Ha RCAT megy, akkor PDYN is menni szokott par nap spättel.
Még késve is jó kör volt, rcat is. Azóta nagyon megfontolt, alapos befektető lettem egy sokkal komolyabb cégben, valódi érték, nem kamu. Ez a Rumble (RUM) :DD
mivel 2 hete eladtam es be is irtam, igy biztosan nem ajanlottam vetelre. 5 dollaron ajanlottam a rally elott. azert gondolom kamunak, mert kinai alkatreszeket csomagolnak at es ertekesitenek tovabb. ez nem egy nagy biznisz meg trumppal se
Vásároltam szépen a 19%-os álompapírból, de arra az időszakra bőven a 15%-ot mondtam volna (mivel sejtettem hogy ez lesz felhozva, ezért is írtam hogy függ az évtől-időszaktól és bőven magasabb % is kellhet a szintenmaradáshoz) Valóban elfelejtettem a közepes kockázatra válaszolni, már pótolom is: ország+szektor specifikus ETF (s&p 500 inf. tech. az én esetemben, én azt tartom).
Jó, akkor a százalékos nyerőre válaszoltál. Akkor ha 8% forintban akkor innentől nem értem mi a gond a 10-16% -os HUF állampapírral meg azzal sem, ha semmit se csináltál csak átváltottad 360-as EUR nál a forintot EUR-ba? Már meghozta forintban efölött. Félreértés ne essék én is kockáztatok, ez egy befektetői fórum - nem vagyok ez ellen, csak szeretném megérteni mi a logika a "kötelező kockáztatás " elve mögött? (Az a gyanum, hogy erős torzítások épültek be a társadalomba. Pl a vállalkozói szférában ezt használják ki a greedflationre -- mondok múlt heti példát: mikor vidéki városban 2000 ft egy somlói. Mikor mondom haveroknak, hogy ez azért kissé túlzás -- úgyhogy másik helyen csak 1200 - ugyanolyan jó. --- csak húzogatják a vállukat : "hát ez ennyi, ez már ennyi." --- Tehát beépült a várakozásokba hogy minden k. drága -- sőt! gyanus ha nem drága) Közepes kockázatra még nem válaszoltál.
Az elmúlt években meg a tőzsdén kb minden és mindenki nyert. Aki ebből kimaradt, az jócskán lemaradt. Ha óvatoskodok, nem vigasztal az, hogy még rajtam kívül esetleg sok kockázatkerülő szintén lemarad. Ahogy az sem, hogy pár kockáztató még hátrább kerül, mert a kockázatot vállalók fele rohanosan meggazdagszik és 'vásárol fel mindent'. Mondom ezt úgy, hogy bőven a kockázatot vállalók között vagyok és pillanatnyilag eléggé jól állok (nem realizáltam, szóval nyugtával dícsérd a napot). Nem kell meggyőzni arról, hogy semmi sem tart örökké. Róma is elbukott - bár kellett pár száz év hozzá. Az USA meg a tőzsde se lesz itt a hőhalál beálltáig. Az utolsó gondolatodra inkább százalékkal válaszolnék, viszont nehéz mit mondani, főleg ha a forintról beszélünk. De legyen. Forintban évi ~8% környékén *érzem* azt, hogy nullán vagyok és abban a percentilisben maradok, ahol előtte voltam. (Persze van olyan időszak/év, amikor ez a 8% inkább 15% vagy épp 5%). Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez az, ahogy én megélem a dolgokat.
De az megvan , hogy a "kockázatos" - ban benne van a nevében, hogy nem mindenki gazdagodik meg hanem egyketten óriásit bukfenceznek és évek munkáját égetik el? Ezért ez a neve...Azt érzem most a piacon, hogy mivel mániák vannak sok területen: részvény, kriptó , hazai ingatlan stb. ---- ezért sokan már csak életkorbeli sajátosságok miatt is (nem élték meg) elfelejtik, hogy ezekben mindig nagy korrekciók vannak, egy idő után. Megismétlem : MINDIG! János, ezt 30-40 év tapasztalatával meg tudod erősíteni? Most az, hogy neked pszichésen mit jelent a "lemaradás" az egy egyéni szubjektív dolog. Pl. ha benned ez elégedtlenséget szül ha te amúgy jól élsz, minden évben kicsit jobban, de a szomszéd meg pl. nagyon kockázatos kriptóval kétszeresére gazdagodik egy év alatt - akkor az a te lemaradás élményed. Nekem ez nem biztos, hogy zavarna ez a "lemaradás". -- Ő kockáztatott, idegeskedett, de én is jobban élek. ------------- Na ez csak egy kis filozófiai kitérő volt, mert meglepve tapasztalom, hogy sokakat az is zavar ha ők ugyan reálérték felett gazdagodnak de mégis elégedetlenek mert egyesek meg nagyon meggazdagodnak extrém kockázattal (amit persze nem fognak fel -- boldogok a lelki szegények szokták mondani...) En inkább azok az 01G-s faxkalapok zavarnak akik kis kockázattal gazdagodnak a mi bőrünkre..... No de visszatérve a lecsúszásra. - pl. milyen eszköz neked a közepes kockázat és mekkora éves HUF-ban mért hozam az ami mondjuk nem "lecsúszás" hanem a pénzed / vagyonod reálértékének 0-s megőrzése? Kiváncsi vagyok...
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.