Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 szombat, 22:55
Előzmény: #108899  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108900
Igen komolyan pajtás. Na szerinted miért van a BTC a világon. Miért kapott olyan szép nagy reklámot anno évekig, csapból is az folyt. egyszer már beirtam. Cui prodest.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 szombat, 22:31
Előzmény: #108897  Placi82
#108899
Neeeee, komoooly? 🤣
Placi82 szombat, 22:28
Előzmény: #108897  Placi82
#108898
És azon érdemes gondolkodni, hogy van több millió BTC amik nem mozdulnak 2010 óta.  Na miért? 
Placi82 szombat, 22:21
Előzmény: #108893  BKKT
#108897
BTC temakorben, azt gondolom, minden lehet és annak az ellenkezője is. 
De egy dologban biztos vagyok a BTC vel kapcsolatban nem spontán és nem veletszeruen lett letrehozva, hanem kokemeny érdekből, számításbol. 
AlonsoAston szombat, 19:55
Előzmény: #108895  szieszta
#108896
Végre gyakoroltál egy kis önkritikàt🤣
szieszta szombat, 19:47
Előzmény: #108890  AlonsoAston
#108895
Még szerencse, hogy csak olvasod azokat a minőségibb oldalakat. Van hova fejlődni.
szieszta szombat, 19:44
Előzmény: #108886  BKKT
#108894

Hú, ehhez aztán nagy tudomány kell. .......Ha így folytatódik...... Ha meg nem?
Ilyen jóslatokkal teli  a padlás, ami úgy kezdődik, hogy HA.
Így tényleg nem lehet tévedni. Hosszú távon:-)
BKKT szombat, 19:43
Előzmény: #108887  elrow
#108893
Mindkettő teljesülni fog......
AlonsoAston szombat, 19:06
Előzmény: #108886  BKKT
#108892
Micsoda vergődés meg lufizás lesz itt akkor kérem szépen! 🙂
AlonsoAston szombat, 19:03
Előzmény: #108882  szieszta
#108891
Na ez a baj látod hogy képtelen vagy megkülönböztetni egy szoftvert egy kókler cégtől. Blackrock előtt is volt btc, de fura akkor is emelkedett. Csak mondtam egy példát a sok közül. Egyre több helyen lehet venni, majd biztos csökkeni fog az értéke tartósan. 1-2 évig max. Jah de tudom te mindig zsinórban csak felfele menő részvényeket veszel. Mert van ám olyan. 🙂
AlonsoAston szombat, 18:58
Előzmény: #108881  szieszta
#108890
Köszönöm hogy igazolod ezt t.v.n….ó! Inkább azt mondanám hogy minőségibb fórumokat olvasok. Nekem az nem színvonal hogy a riget várjátok évek óta meg hogy 1-2 arctól eltekintve évek óta nem tudtok alapvető dolgokban tájékozódni kripto téren. Legalább koca érdeklődő szinten, de nem megy. Az viszont megy hohy tudás nélkül alkosson ugyanez az ember véleményt.
AlonsoAston szombat, 18:54
Előzmény: #108880  kajli_man
#108889
Az biztos, hogy sosem egészseges a centralizáció. Talán ezért ks indult meg a decent bitcoin.😃
AlonsoAston szombat, 18:52
Előzmény: #108879  Ishar
#108888
Nagyon okosnak hiszed magad de bevallom neked mert magadtól sosem találnád ki hogy akkor más néven nyomtam. Szieszta ezt pontosan tudja mert már akkor is itt hitetlenkedett. 🤣 Mondanám hogy megmutatom neked a blokkláncon a vételeim, de ennyit nem ér nekem a sztori.😎
elrow szombat, 17:48
Előzmény: #108886  BKKT
#108887
BKKT szombat, 15:58
Előzmény: #108876  szieszta
#108886
240-még nem mostanában lesz, de a hetes chart egész jól alakul, ha így folytatódik akkor könnyedén elérheti akár a 180-ezer dollárt is.....
szieszta szombat, 13:30
Előzmény: #108883  Freszelés
#108885

Én üzletkötőként is ezt láttam, mikor az alkalmazottnak kellett döntenie. Ha nem kapott zsebbe pénzt, mindig a "reklámozottat" választotta, mert az biztos. Nem a saját zsebére ment. Bezzeg, mikor sikerült leültetni a tulajt és meggyőzni, hogy például a vegyszereknél a hatóanyag ugyan olyan, de fele áron, nem kellett alibi.
A gyógyszereknél is van számtalan ugyanazt  a hatóanyagot tartalmazó, az emberek mégis az ismertebbet választják.
kajli_man
kajli_man szombat, 13:26
Előzmény: #108883  Freszelés
#108884
Egyetértek, ezért írtam másik opcióként az on-premise-t (ez azt jelenti, amikor egy cég saját maga felel az IT infrastruktúráért és az ezt kiszolgáló szakemberekért - ahogyan az 15-20 éve elterjedt volt). 5 éve, ha valaki azt mondja, hogy Amerikában a cégek egy része úgy dönt, hogy inkább drágábban gyárt országon belül bizonyos dolgokat, mint mondjuk Kínában vagy Dél-Koreában jóval olcsóbban az ellátási lánc biztonságra hivatkozva, akkor csak pislogtam volna. Most meg azt látjuk, hogy beindult az on-shoring, mert megingott a bizalom, amit nagyon nehéz helyreállítani (ebben az esetben évtizedekről beszélünk szerintem). Kérdés, hogy most megingott-e eléggé a bizalom? Az elmúlt években voltak más események is ugye, pl: Facebook (2021) vagy éppen Cloudflare (2022) outage.
Freszelés szombat, 13:00
Előzmény: #108874  kajli_man
#108883
Minőség? Megbízhatóság? Sokkal előrébb való az olcsóság és ezzel versenyeznek az IT cégek (is). Ha meg kellően nagy vagy már, akkor adhatsz szart is mert az egységsugarú IT manager akármelyik cégnél be tudja védeni a seggét azzal, hogy "A nagyon híres és piacvezető, "nagyon drága" SAP/IBM/tetszőleges cégnév megoldását választottuk és igaz hogy befürödtünk vele, de ha ők nem tudják, akkor mások se tudták volna". Ha pedig ez az IT manager valami kisebb szereplőt választ (akár olcsóbban) és beüt a gebasz, akkor nem tud az előző mondattal védekezni, sőt. Támadási felület van rajta: "hogy képzelted hogy egy alig ismert céggel kötsz szerződést? mire számítottál?"
Az se baj ha szart adsz, amíg a többiek is hasonlóan szarok. "Sok sikert a váltáshoz" :)
És ezért nehéz betörnie bármilyen új szereplőnek az IT-ban bárhova. Az meg hab a tortán, hogy a meglévő szereplők pedig erősen érdekeltek abban, hogy a szükséges auditokat, megfelelősségi dolgokat, szabályozást kezdjék bonyolítani a "biztoság" érdekében - ezzel is tovább gátolva az új szereplők belépését/versenyt.
/jajgatás vége
szieszta szombat, 12:28
Előzmény: #108878  AlonsoAston
#108882

Nekem ugyan ezt mondták a Budacashnél is, aztán mikor bedőlt, arra hivatkoztak, hogy a kisbetűs részben benne van, hogy az eddigi teljesítmény, nem garantálja  a jövőbenit.
Én nem várom nullára az értékét, ez óriási tévedés. Mindig azt mondtam, hogy az értéke nulla. Ennyi volt, ennyi és ennyi lesz. Hogy mennyit hajlandóak ezért fizetni, az teljesen más kérdés.
A blackrock meg úgy van benne, hogy beszedi a jutalékot, kezelési költséget.  Ebben semmi rizikó nincs. Ha lótrágyán tudnak keresni, akkor azt árulnák. Csak azt nehéz beszerezni és van értéke. Nekik olyan kell, amivel nincs gond, a szekta meg szívesen fizet azért, hogy rész vehessen ebben a hóbortban.
szieszta szombat, 12:19
Előzmény: #108879  Ishar
#108881
Meg kell védenem k....cs barátomat, már sokkal régebben jelen van a fórumban, csak más nevekkel. Még saját topikja is van, csak a modi kitiltotta, mert sokat trollkodott, azóta csak kallódik. :-)
https://forum.portfolio.hu/topics/bitcoin-blockchain-trollok-nelkul/38472
kajli_man
kajli_man szombat, 11:52
Előzmény: #108875  AlonsoAston
#108880
https://en.wikipedia.org/wiki/High_availability
Pedig biztos lehetsz benne, hogy van ilyen, nem egy mai találmány. Azt inkább tudom elképzelni, hogy ennek egy részét a Microsoft tovább tudja terhelni a CrowdStrike-ra, ami nem bevétel/profit kiesés. Viszont ami komolyabb felmerülő kérdés az hasonló, mint a COVID-nál. Egy olyan párhuzam jutott az eszembe, hogy a monopol helyzetben levő pár felhő szolgáltatók olyanok, mint a globalizáció. Amikor minden jól megy, akkor olcsó, optimális, mindenki elégedett. Aztán jött a COVID és felrúgta ezt a rendet, elakadtak a termelési láncok, megrendült a bizalom, kiderült hogy mennyire gyorsan instabillá tud válni egy ilyen rendszer, és azóta láthatóan újra teret nyer a protekcionizmus. Felhős analógiában ez a protekcionizmus úgy tud megjelenni, hogy vagy több szereplőt engedünk a piacra és a komolyabb szabályozó hatóságot alakítunk ki köréjük, vagy esetleg az on-prem hosting kap egy kis hátszelet bizonyos esetekben. Itt is a bizalom a kulcs, és a hét eseményei megmutatták, hogy ez nagyon gyorsan el tud illanni. Mi van, ha legközelebb mondjuk a NYSE vagy a NASDAQ áll le pár napra? Van egy olyan érzésem, hogy a héten elindult egy kis hógolyó a hegytetőről, aztán majd meglátjuk mekkorára hízik a következő években.
Ishar
Ishar szombat, 11:25
Előzmény: #108877  AlonsoAston
#108879
"Biztos fáj hogy már 1000 dollárnàl mondtam h érdemes venni, de nem hallgattál rám, de remek lenne ha nem rajtam töltenéd ki a dühöd amiért nem hallgatsz arra aki érti is amiről beszél." --- Már biztos mondtad akkor is, 2023-as regisztrációval.
AlonsoAston szombat, 10:49
Előzmény: #108876  szieszta
#108878
Azt gondoltam volna hogy ennél jobban képben vagy. Szted merre várom amikor 4 éves ciklusok vannak és éppen a negyedik rakétázós év előtt állunk? Képes vagy te számonkérni valakit, te aki vagy 8 éve nullába várja, tökte igazad lett. Lehetne önkritikád azért mert nem nagyon akar ez nullába menni. Bár most h a Blackrock nyakig benne van biztis hamarosan eljön. 🤣
AlonsoAston szombat, 10:46
Előzmény: #108876  szieszta
#108877
Szerintem te a világ legérzékenyebb embere lehetsz. Már jót se lehet kívánni Neked?  Lehet tévedtem már a mikorban, de a nagy trendben sosem. 240 et sosem mondtam az biztos, 2030 előtt nem várnám. De ha már..te ugye híres vagy arról, hogy nullára várod az értékét, ezzel a befektetésed értékét is🤣 Mondjuk én tuti nem költenék arra amit nullára várok. Szóval mikorra is várod nullára? Meg ebben az évszázadban? Konkrétumokat is mondhatnàl néha. Biztos fáj hogy már 1000 dollárnàl mondtam h érdemes venni, de nem hallgattál rám, de remek lenne ha nem rajtam töltenéd ki a dühöd amiért nem hallgatsz arra aki érti is amiről beszél. Vicces lesz amikor 500 k dollárnàl is majd a nullába várod🙂, igyekszem itt lenni akkor is.
szieszta szombat, 10:12
Előzmény: #108873  AlonsoAston
#108876

Köszönöm a jókívánságokat, ismét személyeskedéssel fűszerezve!
Azért egy kicsit pontosítani kellene, hogy merre fog mennyi brutálisat, meg nem ártana célárat illetve időpontot is közölni.
Csak azért kérem, mert annyiszor hallottam ezt a dumát, hogy a nagy számok miatt már lassan be is jöhetne.
Nem fogom az időmet pazarolni, hogy visszakeressem, de ha jól emlékszem, mostanára volt egy 240 ezres jóslatod is. 
Én 2021 ben vettem 51600-ért, ennyi idő alatt még az állampapír is többet hozott.
AlonsoAston szombat, 10:09
Előzmény: #108874  kajli_man
#108875
Persze, majd kvázi monopol helyzetben ilyen szerzodeseket kötnek
kajli_man
kajli_man szombat, 09:00
Előzmény: #108867  JackOne
#108874
Én azon csodálkozok, hogy a Microsoftot nem ütötték ma meg az outage miatt. Úgy olvastam, hogy a CrowdStrike-os update-en kívül más, saját hibájuk is volt, ami miatt az Azure (MSFT felhő) szarakodott. Azt gondolná az ember, hogy ha mondjuk miattuk egy légitársaság, vagy bármilyen cég nem tud megfelelően működni, akkor olyan a szerződés, hogy be lehet rajtuk hajtani a kiesett pénzt, vagy éppen kárt, amit okoztak.
AlonsoAston szombat, 07:28
Előzmény: #108860  szieszta
#108873
És milyen jól teszik, öröm látni, ahogy örülsz nekik és zseniálisnak tartod őket! Sok energiát kívánok a további örömködéshez, mert a következő 1 évben megint durvát fog menni a bitcoin. Fájdalmas lesz egyeseknek, de ne törődj vele, te mint ultimate btc holder nagyot fogsz nyerni🤣 Életed befektetése.
Boole szombat, 07:24
Előzmény: #108870  pomperj
#108872
Pont ezt érzem, hogy most nem az a helyzet van, amikor a korrekciókat hosszúra meg kell venni. Félre kell állni, mert bizonytalanság van.
don_king
don_king szombat, 06:52
Előzmény: #108867  JackOne
#108871
Még annyit, hogy a digitális jegybankpénzeket a jelenlegi pénzrendszer összeomlása nélkül/előtt nem lehet bevezetni.
pomperj
pomperj szombat, 06:51
#108870
1)SPY
Vegulis nagyon szep hullamszerkezet van julius honapban: egy emelkedo szakasz, a vegen ED,
es utana eleg tisztan 5 subhullamos eses. Tokeletesen megfelelne egy sokeves csucsnak.
.
DE itt, az 5495 kozvetlen kozeleben, most kritikus helyzetben van (a shortterm (iii) hullam miatt):
vagy felpattan, 
vagy amit eddig latunk az (i-ii), (i-ii) ket paros utan egy Leading diagonal. Ez BEAR, es crash alakulhat.
Sokfele indikator nezheto, nagy reszuk kimondottan negativ. Hetfo veszelyes napnak nez ki. 
.
https://imgur.com/a/BOJ29k8
.
folyt.
don_king
don_king szombat, 06:48
Előzmény: #108867  JackOne
#108869
Pedig erről szól a Netflixen a Távol a világtól című 2023.-as film, melynek coproducerei: Michelle & Barack Obama ❗️
JackOne
JackOne péntek, 23:40
Előzmény: #108867  JackOne
#108868
Lassan 100 éve lesz a 29-31 válságnak - ha az info-káosz mögött tényleg hybrid hadviselés ok-okozati összefüggés lenne,  és az kiderülne,- akkor nem sokat kellene gondolkozni, hogy a tőzsdék milyen időtávot fognak le-korrigálni. 
JackOne
JackOne péntek, 23:31
Előzmény: #108828  zoltanov
#108867

Nem lepődnék meg ha a proxi háború része lenne,... ha így van érthetően  titkolják (beszállítói hiba-és mi van ha pont azt a szoftver frissítést sikerül feltörni a beszállítónál-nyilván egyszerűbb lehet (Trójai faló jut eszembe...) mint az MS.-t), mert ez lenne a Bites Covid 2.0 verzijoó ... 
MS-be így belekavarni, még belegondolni is rossz, hiszen alapjaiban omlana össze a biztonság tudat-érzet-hit - mert lehet hiába van pénzed a banka talicska számra, még egy kiflit sem kapsz a boltba érte holnap, ha a bankokat is full-ra eléri, vagy az egészségügyet - jajjj...hybrid hadviselés XXI. század...?!
Boole péntek, 22:13
Előzmény: #108865  v.tomi
#108866
Mondtam, hogy két nap kell mire az alapok elkezdenek átsúlyozni.
v.tomi péntek, 22:02
#108865
WBA ismét 11 alatt. Ennyit a kirörésről.
kozi723
kozi723 péntek, 21:31
Előzmény: #108857  Placi82
#108864
Sokat tradeltem, jokat nyertem benne regebben. Bar tudtam hogy a helyzetuk nehez, nem gondoltam volna hogy erre a sorsra jutnak. Pedig a paneljeik jo minoseguek, nem gagyi cuccok voltak. De igy mar csod gyanus a helyzet. Aztan ki tudja, hatha valamilyen manovernek koszonhetoen megmenekulnek. Reszemrol 100%-ban lotto. 
Bodegue péntek, 21:22
#108863
Pomperj Úr azt szeretném kérdezni, hogy XP Inc ről van resetleg véleményed?
Bpali péntek, 20:18
Előzmény: #108857  Placi82
#108862
Mert tegnap volt péntek..
pomperj
pomperj péntek, 20:01
Előzmény: #108859  pomperj
#108861

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek