Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 10:09
Előzmény: #75238  Fsociety
#75240
Ft ban nekem is csak ami a hitelszámlán gyűlik illetve ami a bevásárlásra, számlákra kell.. Többi megy EUR lekötésbe... popcorn bekészít. Van egy olyan érzésem, hogy ez még gyors mozgásokat fog hozni. 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 10:09
Előzmény: #75238  Fsociety
#75239
Ft ban nekem is csak ami a hitelszámlán gyűlik illetve ami a bevásárlásra, számlákra kell.. Többi megy EUR lekötésbe... popcorn bekészít. Van egy olyan érzésem, hogy ez még gyors mozgásokat fog hozni. 
Fsociety
Fsociety 2024. 07. 29. 10:03
Előzmény: #75237  EURHUF_goes_to_haven
#75238
Azért ennek az egésznek simán lehet a végeredménye, hogy egy brutális nyugati irányú elszigeteltségbe futunk bele. Az , hogy Nagy marciéknak külön ágazat figyelő rendszere van, számomra nem újdonság, az, hogy ennek mik lesznek a rövid-közép távú hatásai, az azért egy Zajec nudlinak sem megoldhatatlan feladat. Én szabadulgatok a forinttól szépen adagolva,ha egyszer megtalál majd minket a piac, meg a ner lovagok is dobják a tőkeáttétes pozikat, addigra én már fedezékben akarok lenni. Aztán mozi, és végignézem a siránkozást, hogy mi lenne, ha a baloldal lenne,meg a többi szokásos bullshit :) 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 09:55
#75237
https://hvg.hu/360/20240702_suddeutsche-zeitung-orban-viktor-magyarorszag-nemet-beruhazasok
Kezdik kiismerni... Pont a hétvégén kezdtem el újra nézni a "Godfathert"... lassan jön a Paci fej OV ágyába.  Vagy ahogy a keresztapa mondta "majd teszek neki egy visszautasíthatatlan ajánlatot"... hát igen.. Minden pofon jó helyre megy!
Fsociety
Fsociety 2024. 07. 29. 09:54
Előzmény: #75235  EURHUF_goes_to_haven
#75236
Majd utólag megmondják, hogy mi lesz, úgy szokták. Ja,és háború,meg szankciók,meg EU nem küld pénzt.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 09:51
Előzmény: #75234  Fsociety
#75235
Csak nehogy az a dübörgés egy földrengés legyen amibe a fél gazdaság beleborul.... Marcika már bejelentette, hogy visszaeshetett... 
Fsociety
Fsociety 2024. 07. 29. 09:50
Előzmény: #75231  EURHUF_goes_to_haven
#75234
Az europai autoipar eltaktikazta magat,de nagyon. Ennek komoly ara lesz itthon is,bar azt mar megszokhatruk,hogy a papir vekony falakbol allo magyar gazdasagot egy hangosabb fing is beboritja.  De kozben duborgunk termeszetesen.. csak nem mindig annyira,es nem mindig ugy,ahogy eppen hazudjak.
Fsociety
Fsociety 2024. 07. 29. 09:28
Előzmény: #75231  EURHUF_goes_to_haven
#75233
Lesz itt egy aranyos kis befektetői csoport, akiknek igazán érdekes idők jönnek hamarosan. Gondolom az értelmesebbje kitalálja,kik lesznek ezek. Közben EURHUF naposon dobott egy magasabb aljat, a kis ereszekdő csatornából kitörés keszülhet, gondolom az EU motorja-féle GDP majd szépen rásegít erre. Minden csak idő kérdése.
geza77
geza77 2024. 07. 29. 09:28
#75232
Csüngőhasú deviza ma sincs a legjobb állapotában  https://imgur.com/a/RpwybWR
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 09:23
Előzmény: #75230  kisvasutas
#75231
Nem az még csak készülőben van. De ha a német gazdaság nem pörög fel rekord gyorsan, akkor lesz még bőven... Kínaiai úgy néz ki rafkós kis nép, mert EU-s gyárakkal majd szépen megkerülik az kirótt adókat. És az nem épp jó hír az EU-s autóiparnak. Az meg ugye nem jó a magyaroknak... Izgalmas egy időben élünk... 
kisvasutas 2024. 07. 29. 09:17
Előzmény: #75228  EURHUF_goes_to_haven
#75230
Ez nem válság. - csak unortodox :) 
Fsociety
Fsociety 2024. 07. 29. 09:01
Előzmény: #75228  EURHUF_goes_to_haven
#75229
En turelmesen varok..az ido mar nem nekik dolgozik.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 08:28
#75228
https://hvg.hu/360/20240729_Neue-Zurcher-Gazdasagi-valsagban-Orban-illiberalis-demokraciaja
Valami különgyest csak be kéne kéretni Peti nem ? Mégis mit képzelnek mit írnak ? Az igazságot ? Ez tarthatatlan!! MONNYONLE! 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 29. 07:44
#75226
Hát gyerekek a helyzet nem jó, de nem is tragikus (legalábbis a KSH szerint). 
Németben most bármerre nézek azt hallom, hogy kurzarbeit, vagy elbocsátások, gyár bezárás, vagy átszervezés. Stellantis dettó (aki nem termel pénzt azt becsukják...).
Nekem ennek kezd 2008 szaga lenni, annyi külünbséggel, hogy itt most a gazdaság fullad le. 
Legfőképpen az Autóipar. A nagy németek már mondják, hogy az akkut most megint nem veszik (mióta nincs rá támogatás) , és a nagyok vissza állnak a robbanómotorosra, és a hibridre. A 2035 ös kivezetést szinte biztos, hogy kitolják.
NA ebben a helyzetben tessék elhelyezni magyarországot,hogy milyen jövő vár rá, ahol nem összeszerelőüzemként létezik, hanem nagy hozzáadott értéket teremt... (álmodj kirájlány..) úgy fog a német ipar fékezésének az ostora csattani a magyar GDP-n hogy az minimum 2 évig visítani fog. Írjátok fel cetlire és 2 év múlva nézzétek meg ;) .
Egy darabik lehet hitelből tolni a dzsentrit, csak mikor már nincs több kabátod amit le tudsz teríteni a sárba majd rájönnek, hogy üres a zsebed... És akkor a spekák úgy fogják szétkapni az árfolyamot mint hiánák a koncot. 
Lakáshitel kamatok emelkednek. A Csok lassan nem sokat ér, születésszám is szuper.. 
Nem értem az emberek miért nem optimisták... Lesz ez még így se.. 
geza77
geza77 2024. 07. 29. 07:37
Előzmény: #75224  geza77
#75225
Egy a lényeg a népNEMZETHHY mélykERESZtények csak ezt a művészetet értik! Ez rendben van!  Ja és mindegy mennyi az euró és háború van a szomszédban, ezért a kórházakban nem kell klíma! Simán lehet 50 fokban műteni!  Én javasolnám, hogy a karmelitában is állítsanak be 50 fokot, hogy a harcikolostormalac annyi fokban "dolgozhasson" nem kell műteni csak ülni és beszélni. Kíváncsi lenné miként menne. Aki szerint rendben van az nézzen magába és gondolkozzon el, hogy  miként tudja a munkáját végezni a jelenlegi hőmérsékletben és nem zavarná-e , ha 50 fok lenne. És a java az embereknek nem műt... https://www.youtube.com/watch?v=eB7gnELNED0
geza77
geza77 2024. 07. 29. 07:30
Előzmény: #75222  Fsociety
#75224

Megszokhattuk már, ez csak a csökkenő számú birkáiknak szóló megnyilvánulás. Megvenni már nem fogják őket tudni, mert arra nem lesz pénz, vagy csak arra lesz, de az is hitelből.
"Az olimpiai megnyitó margójára. Ajánlom figyelmébe minden kereszténynek akik valami rejtélyes módon összemossák Leonardo Utolsó vacsorájával a képet. Az elvakultság nem erény,mint hogyan a tájékozatlanság sem. Mondom ezt úgy,h jómagam is keresztény vagyok,katolikus és nem éreztem egyetlen percig sem sértve magam a kép láttán. Ugyanis :"Mindazoknak, akik a "keresztények megsértésével" vádolják a franciákat:
"A referencia egyáltalán nem Leonardo da Vinci Utolsó vacsorája.
Ez az Istenek ünnepe Jan Harmensz van Biljert által, 1635 körül festett és a dijoni Magnin Múzeumban őrzött.
Thetisz és Péleusz házasságát ünneplik az Olümposz istenei; az asztal közepén nem Krisztus áll, hanem Apolló koronázása. Bacchus-Dionüszosz fekszik az előtérben.
Bigottoknak és más kritizáló hamis imádóknak nincs klasszikus kultúrájuk..."
Kedves "keresztények"!
Hiszti helyett talán jobban kellene ismerni a képzőművészetet!
Vagy, ha nem ismerjük, ne állítsatok csacsiságokat.
Talán csöndben maradni olykor célravezetőbb...
Bár mit várhat az ember akkor amikor a miniszterelnök sincs képben...mármint képzőművészet terén. De oké, ez még bocsánatos bűn hiszen mindenhez nem érthet. De azért az elgondolkodtató, h a környezetében sincs senki aki szólt volna neki, h :"Viktor mielőtt hülyeséget mondanál, hallgass végig?" Nincs olyan a slepp között aki értene a képzőművészethez? Na ez a tragédia. Bár ha úgy vesszük, 14 év alatt annyi hülyeséget hordott össze majd annak az ellenkezőjét is, hogy már meg sem lepődöm. Egyébként ha logikusan nézzük, az Utolsó vacsorának nincs sok köze az olimpiához, míg a görög isteneknek igen. Az egy más kérdés persze, h a bigottok miért mossák össze Apollót Krisztussal?"  https://www.facebook.com/photo?fbid=1016894799814755&set=a.109961693841408
fatihszultan 2024. 07. 29. 07:17
Előzmény: #75207  Fsociety
#75223
Ahogy mindent - nemcsak a pénzünket, az országot - még a beszédeit, a "velős mondásait" is lopja. Ezt pl. Eredetileg Mike Tyson mondta.
Fsociety
Fsociety 2024. 07. 28. 23:31
Előzmény: #75221  Nudli
#75222
Ismet az elso kerdesig olvastam el...  Nem csoda,ha itt tart az orszag,ha az erto olvasas sem megy egy megafonosnak. Bar a kaputelefonos sztori ota min kell itt meglepodni,ez a szintetek. 
Nudli
Nudli 2024. 07. 28. 23:23
Előzmény: #75207  Fsociety
#75221
És szerinted miért kell türelmesen várnod? :) Nem lehet az alapvetésedben van a hiba? bronzok bobyk által fújt buborékban pislogsz mint a jégkorszak II kiolvadó mókusa. :)  Nem lehet a világ nem olyan mint gondolod?  nem akarlak összezavarni mert még gond is lehet belőle de hátha..egy gondolatkísérletet megér. Benned van annyi. Van egy régi történetem. Gyerek voltam a szomszéd  Mariska néni mindig kirakta a hörcsögöt a kertbe, 5L-es uborkás üvegben lakott (talán bronzi vagy rozsdás volt a neve ,). Gondoltam megmentem, félrebillentettem az üveget mintha csak a szél..hatalmas szép kert..  már láttam magam előtt amint nekiiramodik - hálásan visszanéz- majd a szabadságtól megrészegülve beleszalad a lemenő nap fényébe. Nem ez történt. Az üveg leghátsó részébe húzódott és szemrehányóan nézett, zavarodottan rágta a szikkadt répakarikát. Visszaállítottam az üveget és csalódottan állapítottam meg nem akar szabad lenni. Lázadozik úgy csinál de igazából nem. Egyszer elvitte a macska de nem ölte meg, visszaszerezték, visszakerült az üvegbe. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek