Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaczak 2023. 07. 07. 22:14
#48580
Maradt a besorolás (szerintem várható volt). Kiváncsi vagyok elég lesz -e néhány forintos visszateszthez. 
welix 2023. 07. 07. 22:13
Előzmény: #48571  tanrek
#48579
Miért 2 év?
Hát ezt találták alkalmasnak az évszázadok tapasztalatai alapján.
Ezért ezt írták a mostani törvény jogelődjébe még 1988-ban >> GT.
Tudod még-már a rendszerváltás előtt :-)
.
Előtte meg talán 1840-ben és aztán valamikor az 1870-es évek körül is.
vaczak 2023. 07. 07. 22:05
Előzmény: #48567  welix
#48578
Bár nem sok értelme van etetni a trollt, de ha már ennyire buzog benned a tudásvágy, akkor nézzél utána, hogy az EBESZ megfigyelő missziói milyen értékelést adott a NER időszak választásairól és milyen ajánlásokat tettek több ízben (amelyek persze aligha hasznosultak). Azt szerintem a Bizottság is  megállapította, hogy teljesen összemosódtak az állami és a Fidesz, mint párt erőforrásai a kampányt illetően (bár lehet az is az EBESZ volt, mert az EB nem szokott nagyon unión belüli választásokat kommentálni). Csak a közösségi médiás megafonos és egyéb szürkezónás állampárti költések több milliárddal haladták meg az összes ellenzéki pártét. Több százmilliós "kormányzati tájékoztatási kampányok" mentek a hivatalos kampányszezonon túl is. Állami cégek tömtek közvetve és közvetlenül fideszes propagandistákat, vagy a médiájukat (bár túl hízelgő ezekre aa média szó). A koronavírus hírlevelen is a kormányzati propaganda ment. És persze ehhez jött hozzá a KESMA birodalom, a rádiós hírblokkok, a köztévének csúfolt valami és még megannyi egyéb.
 De már megszokhattuk, hogy téged puszta tények nem akadályoznak meg a meglehetősen arrogáns hangvételű csúsztatásaid folytaatásától. 
welix 2023. 07. 07. 22:05
Előzmény: #48570  Gaboracing
#48577
Minden párt azonos elbánásban részesült a választási műsoridő kapcsán.
Ez a tény, amit senki nem vitat hivatalosan.
.
Sem itthon.
Sem az EU-ban.
Sem az USA-ban.
Ergo nyilvánvaló bugyutaság ezen lovagolni ennyit.
-----
Persze az online térben lehet írkálni erröl is mindeféle mást szabadon.
Csak éppen értelmetlen hőbörgés, amin a tájékozattabbak megértőn-udvarisan mosolyognak.
Amikor nem látják, akkor meg röhögnek is, hangosan...
*************
A nem választási műsoridő meg egy egészen más eset!
Azzal összemosni-keverni a témát nagy tévedés-butaság.
Szerintem.
fpeter1982 2023. 07. 07. 22:00
Előzmény: #48565  welix
#48576
 Virág elvtárs megmondta legutóbb (is), hogy a jegybank legnagyobb tőkéje a bizalom. Rövid időn belül másodszor módosítják a jegybank törvényt, hogy lehetőség legyen NEGATÍV tőkére. Ez aztán tényleg megágyaz a bizalomnak. Ha szarul megy, áh, picsába a törvényekkel átírjuk egy éjszaka alatt, aztán majd lesz valami. Egyszer megcsinálni is eszméletlen pofátlanság - már ez megérné a leminősítést - de kétszer?! Margit, normális?!
kkpp 2023. 07. 07. 21:58
Előzmény: #48571  tanrek
#48575
Amikor olvastam, hogy most már az MNB egy fostos fedezetlen pénznyomda lesz, azt hittem, rosszul látok. Ez is a szokásos védhetetlen. És be is villant, hogy a fideszbirkák majd hogyan fogják ezt megmagyarázni. Tekerik a hülyeséget jobbra meg balra, hogy itt ám minden rendben van. Ki-ki az intelligenciaszintjének megfelelően mosdatja majd a vállalhatatlant.
geza77
geza77 2023. 07. 07. 21:55
Előzmény: #48567  welix
#48574
"Néhány EU-tagállam, például Magyarország, Szlovákia és a Csehország továbbra is függ az orosz nyersolajtól. Bár utóbbi kettő már jelentősen csökkentette olaj- és gázkitettségét Moszkva felé."  tudják, hogy nem jó függni az orosz energiahordozóktól, ennek ellenére tettek valamit ellene??? a csehek szlovákok igen!!  ezek???  lopnak tovább.
*/*     */*    */*    */*     */*     */*     */*    */*    */*    */*     */*     */*     */*    */*    */*    (ezek pélók)
"Az Európai Bizottság által készített hatásvizsgálat szerint az Európai Unió Oroszország elleni szankciói várhatóan növekvő, hosszú távú hatást gyakorolnak majd az orosz gazdaságára. A szankciók következtében mintegy 91 milliárd euró értékű importveszteség keletkezett Oroszországból, és 48 milliárd eurónyi uniós exportot is elveszítettek. Ezek az intézkedések jelentősen rontották Oroszország ipari és technológiai kapacitását, ami idővel várhatóan fokozódni fog, és strukturális, hosszú távú hatás" 
*/*     */*    */*    */*     */*     */*     */*    */*    */*    */*     */*     */*     */*    */*    */*  ezek is nem véletlenül 
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20230707/kiderult-az-igazsag-a-szankciok-valodi-hatasarol-626813
tanrek 2023. 07. 07. 21:55
Előzmény: #48565  welix
#48573
"Nos, ott is ráérsz a későbbi években rendezni a helyzetet, ha bízol a jövődben. "
:))))) Jól mondod. Csak bízni kell, az elég is.... :)
Fsociety
Fsociety 2023. 07. 07. 21:53
Előzmény: #48565  welix
#48572
Na tegyük félre a politikai felhangot. Ha nalunk a vezető 5 évre eladositja a céget, mikozben elotte az eszközökön nyereszkedve kilapatol 200 milliot sajat zsebbe, akkor vezetoszaron viszik el. Just sayin... 
tanrek 2023. 07. 07. 21:53
Előzmény: #48565  welix
#48571
Jaja, az MNB és egy gazdasági társaság nyilván ugyanaz az eset... zseniális a párhuzamod....
Btw, miért pont 2 egymást követő év a mérvadó? Miért nem 3? Vagy 5.... vagy 7....
Arról nem is beszélve, hogy itt nemrég valaki azt ecsetelgette, hogy mennyire nem lehet a jövőbe látni a gazdasági folyamatokban. ..
Nos ezzel kapásból csak két alapvető bajom van:
Az egyik, hogy érdekes módon ezzel mindig akkor szoktak "érvelni", amikor valaki szembesíti őket azzal, hogy szar van a palacsintában. Még nem sikerült megértenem, hogy az, hogy "nem tudjuk mi lesz" miért jobb érv az egyik oldalon, mint lehetne a másikon....
És de, igenis lehet előre jósolni. Többnyire ez különbözteti meg a szakértőket a kóklerektől... 
Gaboracing 2023. 07. 07. 21:50
Előzmény: #48567  welix
#48570
A törvényes mennyiség megvolt... pofám leszakad.
Én még úgy tanultam, javítsd ki amennyiben tévednék. De győzni sportszerűen kell, úgy, hogy mindenki számára egyforma lehetőséget biztosítunk. Ezt hívják sportszerűségnek.
Tegyük fel, hogy igazad van, az embereket nem érdekli az ellenzék, na de a közszolgálati médiaszolgáltatónál, ahol nem cél a magas nézettség elérése, mert nem piaci alapon működik, hanem az állam biztosítja a működéséhez szükséges anyagi forrást, ott kutyakötelessége lenne egyenlő műsoridőt és lehetőséget biztosítani minden pártnak, függetlenül attól, hogy Bözsi mama a a vacsora előkészítésénél átkapcsol-e a török szappanoperára vagy sem. 
Egy igazságtalanul meghatározott és törvényileg elfogadott minimum műsoridőt betartva tapsikolni kell? Mert nem történt elmarasztalás?
Bácsi, amúgy gumibelsőben tetszik élni?
Boren 2023. 07. 07. 21:49
Előzmény: #48567  welix
#48569
Szupermérföldövekről hallotál-e már?
geza77
geza77 2023. 07. 07. 21:39
Előzmény: #48567  welix
#48568
nem gondolnám ;) ha úgy lenne akkor kb a fele lehetne ;)
van fidereszes ismerősöm, aki több 10 éve minden nap nézte az M1et de mostanában leszokott róla :D  nem kapcsol oda, mert azt mondja átverték :)))))))))))))  meg hazudnak ;)  adtam neki informálódási helyeket
szívesen segítek, ha tudok
welix 2023. 07. 07. 21:31
Előzmény: #48564  Gaboracing
#48567
A nézők igénye szerinti.
Sőt még sokallják is az ellenzéki időt a nézők.
El is kapcsolnak róla azonnal :-)
-----
Van valami EU-s hivatalos elmarasztalás ez ügyben?
-----
Tudtommal nincs.
Azaz nem volt érdemi-hivatalos gond az EU-s választási ellenőrök szerint ezzel (sem).
Ergo a törvényes mennyiség tuti megvolt.
Ennyi.
.
Más hasonlóan értelmetlen-tájékozatlan felvetés?
Szívesen segítek a tényekkel az alaptalan mantrák ellen...
Sony123 2023. 07. 07. 21:25
#48566
Nem vagyok Fidesz szavazó, csak előre mondtam, de annak nem kell örülni, hogy az Ft gyenyengül. Én is szoktam vásárolni és látom, hogy mi mennyibe kerül, engem nem érint, de azért 1-2milló embert igen.
Én azért szurkolok a kormánynak, hogy valahogy fordítsák vissza, de azt is látom, hogy nem ezen az úton.
Ano a Bajusz királyt elmosták, de azért, ő fordított meg mindent. 
Békesség mindenkinek!
welix 2023. 07. 07. 21:23
Előzmény: #48562  Fsociety
#48565
Rávezető kérdés....
A saját céged esetén mi történhet, ha negatív tőkéje lesz a veszteségei miatt?
Nos, ott is ráérsz a későbbi években rendezni a helyzetet, ha bízol a jövődben. 
Mert ez a bevált szokás a céges világban >>> évszázadok óta már :-)
-----
Adódhat olyan helyzet egy gazdasági társaság tevékenysége során, hogy 
a saját tőkéje a jegyzett tőke alá csökken vagy akár negatívvá válik.
Mit tehetünk ebben az esetben?
A törvény kimondja, hogy amennyiben a társaság két egymást követő teljes üzleti évben 
nem rendelkezik a társasági formájára előírt jegyzett tőkének megfelelő saját tőke összeggel, 
úgy a vezetőségnek rendeznie kell a fennálló helyzetet.
A megoldásra a második üzleti év beszámolójának elfogadásától számított három hónapon belül van lehetőség.
------
Avagy,
Mi abban az extrém sápítozni való, ha az MNB is később rendezi a dolgot...?
A politikai felhangon kívül nem igazán látom értelmét a témán lovaglásnak.
.
Egy ügyes technikai húzás, "ki időt nyer életet nyer" alapon.
Az EKB mint felügyelet sem tiltja ezt a megoldást, tehát szabad-lehetséges.
Ennyi.
Gaboracing 2023. 07. 07. 21:22
Előzmény: #48543  welix
#48564
Csak kérdezem, a szabad médiával kapcsolatban, hogy a köztévében, tagolom... KÖZ- TÉ-VÉ-BEN mennyire van egyensúlyban a  választási időszakban a kormánypártnak szánt műsoridő és az ellenzéki pártoknak jutó 5 perces időintervallum? 
sityaki 2023. 07. 07. 21:13
Előzmény: #48523  welix
#48563
Te ennyire iszákos vagy? mással nehéz magyarázni
Fsociety
Fsociety 2023. 07. 07. 20:49
#48562
Hát azét ez szép. Hoznak egy módosítást, hogy nem kell megfizetni egy tartozást. Ez úgy alapból,normális helyen csőd,itt rendben van. Márcsak ezért is érdekes lesz,hogy akarják megoldani. Vagy szétsarcolnak mindenkit vagy/és a forintot az egekbe lövik,és elinflálnak. Szép világ lesz.
Törölt felhasználó 2023. 07. 07. 20:41
Előzmény: #48560  tom6210
#48561
Emiatt?
Dehogy.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek